Bazı yakın akrabaların niyeti

Abartiyosunuz öyle bı anlattınız sanki Sabancı ailesisiniz.onlar anca bu kadar tedirgin olur mirasımız kalacak diye.alt tarafı bı ev bı yazlık kim napsin sizin mirasınizi.hem onlara kalacaginin ne garantisi var bı yere de bağışlama ihtimaliniz var.siz kendi kafanızda kurup onlara karşı dolduruyosunuz kendinizi

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
Bu teori doğru olsa dahi kimin ne zaman öleceğini Allah bilir. Hepsini bir kenara koydum dişe dokunur pay düşmesi için ultra zengin olmanız gerekiyor. O miras bölüne bölüne dağılır bir şey kalmaz öyle zannımca.

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor
Hiç alakası yok, katılmıyorum. 32 yaşında anne oldum, etrafımda çoğu kişi 30 küsür yaşlarında evlenip çocuk sahibi oluyor. Sen kendi hayatına odaklan nasıl mutlu isen öyle yaşa. Öldükten sonra da zaten kim ne yapıyor önemi yok, sen hayatta iken dolu dolu yaşamaya bak.. kimin ne düşündüğünün zerre önemi yok

Dun bir arkadaşım dan duymasaydim yazdıklarınız bana çok ütopik gelirdi.Arkadasim evlenmemiş, çocuğu yok ana baba öldü.Kendine ait iki evi var .Yeğenleri , kardeşleri evlensin istemiyorlar yaşı ilerledi.Kucuk yeğeni teyze" sen ölünce evi bana mı birakacaksin ?demiş .Ortayı şaka yollu yumusatmışlar.Bariz belli aralarinda konuşuluyor.O da hayattayken benim benden sonra hayır kurumlarına diye vasiyet edecem dedi.Cok üzgündü ,insan oğlu gerçekten çok acımasız
Evet anlatmak istediğim bu insanlar çok şaşırıyor ben derdime çözüm bulmak için bu konuyu açtım

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor
Sizin şahsınıza ait tapulu ne kadar malınız mülkünüz var ki ? Hayat uzun bir yol. Anne, babanız ve siz; şu anda sağlıklı ve hayattasınız. Bir aksilik olmazsa; malınızı, mülkünüzü yiyecek bolca da zamanınız var.

Akrabalarınızın ne düşündüğüne kafa yorana kadar hayatınızı yaşayın derim.

Biraz abartiyor olabilir misiniz? Saydiginiz 3 parca mi baska mulkler tarlalar varmi? Cunku bir ev bir yazlik bir arabanin 2. Kusak hayalini kuran cadirda fln yasamali
Ayrica siz oldukten sonra ha kalmis ha gitmis onemli olan yasarken iyi yasamak simdiden sonrasinin derdini mi cekiyorsunuz?
Tarlalar zeytin bahçeleri falan da var

35 yasimda anne oldum.
Sizin yasinizdayken yeni evlenmistim.

Saydiginizin kat be kat ustu bir mal varligina sirtimi donup evlendim, eşimin ailesinde bir ev bile yoktu.

O zaman bana salaklik yaptigim adamin benim mallarimda gozu oldugu soyleniyordu.

Bir kez olsun, bana acik acik soylendigi halde dusunmedim boyle birsey.

Siz de acikca söylenmiyorsa 31 yasindayken bir ayagi cukurdaymis gibi dusuncelere kapilip, akliniza kotu fikirler sokmayin, bence cok uç bir dusuncedesiniz.

Hakliysaniz da once sizin, sonra ana babanizin, sonra dede ve nenelerinizin olmesini beklemeleri gerekiyor, onlara oyle soylersiniz.

Tarlalar zeytin bahçeleri falan da var

Iyi de bunlari alirken amaciniz neydi? Bir yere kadar pasif gelir kabul, ama bir yerden sonrasi kendinize eziyet
Benimde etrafımda var evli 10 yildir bedava kredi kira vs derken 10dan fazla ev aldi tek tatile gitmedi. Evli ama cocugu yok
Tek yegeni var ona dondurmayi bile hesapla alir paran varmi yetermi sacma sapan muhabbetler. Pazardan hediye alir goturur. Bize gelirken bir ekmek almaz ama yemek siparisi verir tum aksam kardeşininin yegenini yanlis yetistirdigini anlatir Simdi esiyle de ayriliyormus, beton toprak pesinde gecen bir omur
Zor sartlarda calistim demissiniz, simdiden kiziyorsunuz bence dusunmeniz gereken baska seyler var.

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
Kimin kimden önce öleceği hiç belli olmaz. Şimdiden bunu düşünüp niye dert ediyorsunuz. Belki 1 gün 1 ay 1 yıl sonra birine aşık olup evleneceksiniz.

Iyi de bunlari alirken amaciniz neydi? Bir yere kadar pasif gelir kabul, ama bir yerden sonrasi kendinize eziyet
Benimde etrafımda var evli 10 yildir bedava kredi kira vs derken 10dan fazla ev aldi tek tatile gitmedi. Evli ama cocugu yok
Tek yegeni var ona dondurmayi bile hesapla alir paran varmi yetermi sacma sapan muhabbetler. Pazardan hediye alir goturur. Bize gelirken bir ekmek almaz ama yemek siparisi verir tum aksam kardeşininin yegenini yanlis yetistirdigini anlatir Simdi esiyle de ayriliyormus, beton toprak pesinde gecen bir omur
Zor sartlarda calistim demissiniz, simdiden kiziyorsunuz bence dusunmeniz gereken baska seyler var.
Bunları ben almak istemedim ailem daha önceden yatırım amaçlı teşvik etti şu an pişmanım zaten

böyle bir beklentileri varsa emekli olunca zaten garantim var her şeyi satıp satıp yiyeceğim dünya turuna çıkacagım diyin. Mal sizin degil mi ? Belki gerçekten yaşlanınca satacaksınız illa onlara mı bırakacaksınız? Bu arada mallar dayınızın cocuklarına kalıyor mu onu bilemedim kendi kaedeşinizün cocuklarına kalır da

Bir de bütün kuzenlerim erken evlendi çoluğa çocuğa karıştı, benim de yaşım biraz ilerleyince heralde evlenmez evlenmeyecek gibi düşünceler oluşuyor bu kişilerde , bir de teyzem sürekli yaşını alıp da evlenememiş insanları yanımda söyler imalı imalı zavallı kimsesi yok gençken kısmetini bağlamışlar heralde diye söyler hep, burda bazı konular yasak ama şüphelenmiyor değilim..

böyle bir beklentileri varsa emekli olunca zaten garantim var her şeyi satıp satıp yiyeceğim dünya turuna çıkacagım diyin. Mal sizin degil mi ? Belki gerçekten yaşlanınca satacaksınız illa onlara mı bırakacaksınız? Bu arada mallar dayınızın cocuklarına kalıyor mu onu bilemedim kendi kaedeşinizün cocuklarına kalır da
Ben tekim kardeşim yok

Hangi kurumlar olabilir mesela ?
Ya o size bağlı, yanlış anlamayın ama sizde paranızı harcayabilecek potansiyel mi görmüyorlar acaba? Kimi kanserli çocukları önemser ona bağışlar kimi eğitimi önemser eğitim vakfına bağışlar, hiç şu diye bi şeyin aklınıza gelmemiş olması bile garip

X