Bazı yakın akrabaların niyeti

Ekmeginiz suyunuz onlardan gelmiyor oksijen değil onlar bilirkisi değiller.Sorun sizin düşünce biçiminiz.Once önem vermeyi düşünmeyi bırakın mesafeli olun ozelinizi anlatmayın .....sonrada kalan mali vasiyet yazar avukatla Mehmetçik Vakfı Eğitim Vakfı Losev gibi kurumlara bırakabilirsiniz şayet evlenmez çocuk sahibi olmazsanız .Zırnık alamazlar oldu bitti

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar …
Alıntıladım hatta

Umrunuzda olmasa buraya yazmazdınız kendimizi kandırmayalım.

Ayrıca siz demediniz mi aileme bu durumu anlattım ve kondurmadılar diye nasıl ailenizin umrunda oluyor o zaman.
Önce onlar benim aklıma soktu daha sonra bu konuyu açınca kondurmak istemediler ama içten içe düşünüyorlar tabiki böyle bu durumu , tamam en şizofrenik benim ailede.

37 yaşindayim ve oğlum daha 15 aylik. Oğlum olmadan önce paralari ve mülkü satip satip yeriz diye şakalaşiyorduk. Şimdide fazla birşey değişmedi. Oğlumuz icin birikim yapiyoruz ama mülkümüzün büyüt bir kitlesi emeklilik icin. Oğluma güzel bir eğitim hayati sağlamak amacim gerisini kendi yapar veya yapmaz. Kendimden kesip yatlar katlar birakacak değilim

Önce onlar benim aklıma soktu daha sonra bu konuyu açınca kondurmak istemediler ama içten içe düşünüyorlar tabiki böyle bu durumu , tamam en şizofrenik benim ailede.

Size terapi deyince şizofren hastası olmuyorsunuz. Çok taktığınız için alın diyor insanlar. Ki bu hayatta bunu tek siz yaşamıyorsunuz. Bunları size yazmamız da hiçbir şey değiştirmiyor da işte çocuk uyuturken vakit öldürüyoruz.

Aynı yaştayız, bunu düşünmek için sizce çok saçma bir yaşta değil misiniz? Hayatınıza biri girecektir belki evleneceksiniz ama bunlar sağlıklı düşünceler gibi gelmedi. Benim bir teyzem evlenmedi ve çocuğu olmadı hayatında biri var evlenmek istemedi büyük bir mirası olduğu için. Bazı kuzenlerimin bu mirastan pay almasını istememiş ve mahkeme kararıyla mirasını annemle bir teyzeme ve okun çocuklarına bırakmış. Benim haberim geçen sene oldu mahkeme kağıdının bir örneğini verdi. E devletinde duruyor karar mesela hiç birimize söylemeden gitmiş yapmış bunu. İstese bağışlayabilirdi, hiç bir şey yapmazdı. Bu mirasın kalacağı insanlardan biriyim çünkü diğer teyzemin 2 çocuğu var ben tekim. Kalan 11 yeğenini otomatik olarak çıkarmış oldu mirasından. Ama buna göre hareket eden kimse yok hayatımızda ben mesela evlenmesini çok istemiştim resmî olarakta kendisi istememişti. Teyzem 54 yaşında bu arada benim. Yani bunları onun bile düşünmesi bana erken gelmişti 31 nedir 🥺

Size terapi deyince şizofren hastası olmuyorsunuz. Çok taktığınız için alın diyor insanlar. Ki bu hayatta bunu tek siz yaşamıyorsunuz. Bunları size yazmamız da hiçbir şey değiştirmiyor da işte çocuk uyuturken vakit öldürüyoruz.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim vaktinizi aldım

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor

İyi de sen kocaman kadınsın? Onlar sana geç kaldın derlerse ne olacak? Gidersin kadın hastalıklarına, kadın doğuma bakan doktora, amh testi gibi testler yaptırır, yumurta sayısına, rahmine baktırırsın. Ne alaka bu yaşta bu endişe hiç anlayamadım.

Aynı yaştayız, bunu düşünmek için sizce çok saçma bir yaşta değil misiniz? Hayatınıza biri girecektir belki evleneceksiniz ama bunlar sağlıklı düşünceler gibi gelmedi. Benim bir teyzem evlenmedi ve çocuğu olmadı hayatında biri var evlenmek istemedi büyük bir mirası olduğu için. Bazı kuzenlerimin bu mirastan pay almasını istememiş ve mahkeme kararıyla mirasını annemle bir teyzeme ve okun çocuklarına bırakmış. Benim haberim geçen sene oldu mahkeme kağıdının bir örneğini verdi. E devletinde duruyor karar mesela hiç birimize söylemeden gitmiş yapmış bunu. İstese bağışlayabilirdi, hiç bir şey yapmazdı. Bu mirasın kalacağı insanlardan biriyim çünkü diğer teyzemin 2 çocuğu var ben tekim. Kalan 11 yeğenini otomatik olarak çıkarmış oldu mirasından. Ama buna göre hareket eden kimse yok hayatımızda ben mesela evlenmesini çok istemiştim resmî olarakta kendisi istememişti. Teyzem 54 yaşında bu arada benim. Yani bunları onun bile düşünmesi bana erken gelmişti 31 nedir 🥺
Her ihtimali düşünüyorum tabiki ilerde evlenme durumum da olabilir sadece bu düşünceyi askıya aldım şimdilik sadece fikir almak için sormuştum, çevremdeki insanların imalı sözlerinden dolayı açtım bu konuyu, sinek de küçük ama mide bulandırır ne yazıkki

İyi de sen kocaman kadınsın? Onlar sana geç kaldın derlerse ne olacak? Gidersin kadın hastalıklarına, kadın doğuma bakan doktora, amh testi gibi testler yaptırır, yumurta sayısına, rahmine baktırırsın. Ne alaka bu yaşta bu endişe hiç anlayamadım.
Ne yazıkki yaşadığım aile bu şekilde , tabiki yaşım ilerledikçe gider baktırırım zaten

Merhaba arkadaşlar, ne zamandır aklıma takılan bir soruyu sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle ben ailemin tek çocuğuyum. Eğer ileride bir evlilik yapmazsam ve sonuç olarak da çocuğum olmadığı için bana ait yazlık, araba ve anne tarafından kalma tarla , bahçe gibi miraslar ben öldükten sonra hala , teyze , dayı çocukları yani kuzenlerime ve onların çocuklarına kalmış olacak, kardeşim ve çocuğum olmadığı için bu mirasların onlara kalmasını istemiyorum çünkü hak etmiyorlar, böyle bi durumda onlara kalmaması için ölmeden önce ne yapmam gerek , nasıl bi yol izlemem gerek ? Teşekkür ederim 🙏

Bu yukardaki , 19 Aralık 2021 tarihinde açtığınız konunuz. "Miras konusu" diye başlık atmış, 'avukat arkadaşlar bakabilir mi' demişsiniz.

Geçmiş senelerde bazı mesajlarınızda öğretmen olduğunuzu yazmışsınız, bilgiye erişimde sıkıntısı olabilecek biri değilsiniz yani.

Üç sene önceki konunuzda da yol göstermeye çalışanlar, fikir verenler olmuş.

Hiç mi bir çözüm üretemediniz bu geçen üç senede ?

Son düzenleme:
Tarlalar zeytin bahçeleri falan da var
Bunlar sizin adınıza tapulu edinilmiş mal mı ? Anne babanıza, kendi anne babalarından kalan miras malları mı ?

Çok malınız, varlığınız varsa yeni mallar edinmek yerine; ailenizle görmediğiniz yerleri görebilir, paranızı gezmeye ve yemeye harcayabilirsiniz.

Bu yukardaki , 19 Aralık 2021 tarihinde açtığınız konunuz. "Miras konusu" diye başlık atmış, 'avukat arkadaşlar bakabilir mi' demişsiniz.

Geçmiş senelerde bazı mesajlarınızda öğretmen olduğunuzu yazmışsınız, bilgiye erişimde sıkıntısı olabilecek biri değilsiniz yani.

Evet daha önce de konu açtığım doğru o zaman yaşım küçüktü . Zaman geçiyor ve evlenmedikçe daha çok göze batırıyorum tabi ki de ne yapacağımı düşündüm düşünüyorum ve diğer tüm olasılıkları. Çünkü bu durumu sürekli gözüme sokan akrabalarım var ve gittikçe rahatsız olmaya başladım bu durumdan

Bunlar sizin adınıza tapulu edinilmiş mal mı ? Anne babanıza, kendi anne babalarından kalan miras malları mı ?

Çok malınız, varlığınız varsa yeni mallar edinmek yerine; ailenizle görmediğiniz yerleri görebilir, paranızı gezmeye ve yemeye harcayabilirsiniz.
Annemin üzerine şu an zaten, yeni mal edinmeyi düşünmüyorum

Belki evlenirim gibisinden önemsemedim o kadar

Ben sizi anliyorum. Benim babam 3 erkek kardesten en kucugu. Diger 2 erkek kardesi emekli hayatini sectiler. Babam calisip cirpindi dogru durust bizim cocuklugumuzda yoktu. Hala daha calisir. Annem de hala calisir. Biz cocuklar icin bi takim seyler yaptilar sagolsunlar. Ve bi kuzenimin "bizim babamiz mi bize bisey yapti, amcam salak gibi anca calissin" demisligi var. Maalesef kimse taktir etmez salak hala calisiyor der. Ben de kendi ailemden ggordugum gibi hep calisip cocuguma biseyler yapma derdimdeyim. Siz daha gencsiniz muhtemelen evlenirsiniz. Diyelim evlenmediniz o zaman notere gidip uzerinize olan mal varliklarinin ne olacagi ile ilgili planlama yapabilirsiniz. Inanin o tarz insanlar sonradan gormelikle ailenizim tirnaklariyla yaptiklari seyleri hic ederler. Manevi dusunmezler.

X