Bazı yakın akrabaların niyeti

Kaç senedir bunu mu dert ediyorsunuz cidden? Önceden de başlık acmissiniz gören sanar Sabancı :) kaç kuzeniniz var bilmiyorum ama o kadar kişiden kişi başı ne düşecekte insanlar seneler seneler sonrasının derdine düşsün. Bence siz kompleks yapmışsınız bu evlenememe durumunu. Benimde 1.dereceden yakınımda birisi var bu şekilde ama aklımıza gelmedi böyle bişey. Ben bu durumda olsam kuzenlerimin beklentisi olsun veya olmasın hayır kurumuna bağış yapardım.
Her kuzenim bunu yapar demiyorum ama içlerinde yapacak olan çıkar , bu arada ben evlenemedim diye yakınmıyorum ki illa evlenecem de demiyorum, çocuğumun olacağının garantisi de yok sadece hak etmeyenlere kalmasın istiyorum 👍

bende arada anneme beni hangi camiden aldıysanız geri bırakın gerçek ailemi bulmak için hala geç değil diyorum sdjkfsf çok uzun süre çocuğu olmamış annemin beni kızdırdığında evlatlık olduğumu öne sürüyorum sinirleniyor :KK70::KK70:
Teyzem benim geleceğimi bir şekilde daha da iyi yere taşıdı diğer yeğenleri öğrendiğinde nasıl olacak bilmiyorum mesela, düşünmek bile istemiyorum teyzemi kaybettiğimi :KK43: annem kadar emeği var üstümde maddi manevi babamı çok küçük yaşta kaybettim ben. Annemler 6 kardeşler ve teyzem sadece 2 ablasına ve onun alt soyu olan 3 yeğenine bırakmak istemiş mirası. Açıkçası neden böyle bir karar aldı bilmiyorum anneannemi kaybettiğimiz dönemde çok kırgınlıkları oldu çoğu kuzenime sanırım bu tetikledi. Annemin de haberi yokmuş bunu yaparken ben daha 18 yaşında falanmışım tarihi de öncesi baya. Noterde bir şey yapmak istememiş direkt mahkemeye çıkmış ki teyzem yurtdışında yaşıyor bunun için habersiz avukat falan tutup ilerlemiş. Bence insanın bir noktada gözü dönüyor. Konu sahibini anlamaya çalışıyorum ama çok oturtamıyorum kafamda çünkü yaşı çok küçük bundan sonra hayatına girmek isteyecek kişilere de mirasım tek cocuk olduğum param için mi gelecek diyecek büyük ihtimalle. bende tek çocuğum hem annemin mirası hem teyzeminki kalacak görünüyor upuzun yıllar sonunda bana. Ki ikisinin de hatrı sayılır mirası var babadan kalma, üstlerine de kendileri koydular evler arsalar yazlıklar. Ama değil teyzeminki anneminki bile benim şuan gündemimde değil bana dokunan bir hayrı yok, belki çocuğuma dokunacak faydası. Eşimle evlenirken onun böyle büyük bir mirastan haberi yoktu dedem biz evliyken öldü öyle miras paylaşıldı. Teyzemin mirasından teyzem bize durumu açıklayınca haberdar olduk. 31 yaş bunları düşünmek için çok erken, hayata böyle ilerlenemez. Herkese bu şüpheyle yaklaşılmaz çünkü :KK43:
Çevrendeki insanlar art niyetli olunca böyle oluyorsun 😞

Bazı insanlar böyle bi ev bir araba sanır ki herkesin gözü onların üstünde herkesin nazarı onlara değiyor paranoyakda oluyor bunlar başına bi şey gelse bilmem falancanın nazarı değdi diyip bide insanı zan altında bırakıyorlar, bunlara şaka da yapılmıyor otu b. Ku ciddiye alıyorlar sözüm size değil çevremde var böyle bi iki tane, hiçbir şey görmedikleri için kendilerini cok elzem matah sanıyorlar ah ah 🥴🥴
Ben sadece hak etmeyen kişilere kalmasın istiyorum benim malda mülkde gözüm yok bağışlamanın yollarını arıyorum fikir almak için açtım zaten bu konuyu, ben zor şartlarda çalışırken onlar gününü gün ediyordu

Güzelim sen zaten evlenemezsin. Sana yaklaşanı malım mülküm için mi acaba diye istemezsin.

Kendi malını da yiyemezsin, muhtemelen ultra cimrisin. Evlenmiyorum bari gezeyim göreyim modu falan da yok çünkü öyle bir duruş. Sanki 30 değil 60 yaşında gibi tavırlardasın..

Farzedelim akrabaların gerçekten bu görüşte, eski konunda da herkes söylemiş bağışla diye ya da sat hepsini at bankaya gez dolaş yani takılacak şey mi bu ? Benim de çocuğum yok evliyim, benden sonrası tufan yani banane ?

Bu tip insanlar çok var. Evlenmemiş akrabaya bayılırlar. Bir komşumuzun vefatının ardından akrabaları akbaba gibi üşüştüler pislikler.
Ölümün ne zaman geleceği belli olmaz.
Bu düşüncenizi takdir ettim.
Ben olsam hayvanların refahı , sokak canlarının iyiliği için bir şeyler yapar, vasiyetimi bu şekilde düzenlerdim.

bende arada anneme beni hangi camiden aldıysanız geri bırakın gerçek ailemi bulmak için hala geç değil diyorum sdjkfsf çok uzun süre çocuğu olmamış annemin beni kızdırdığında evlatlık olduğumu öne sürüyorum sinirleniyor :KK70::KK70:
Teyzem benim geleceğimi bir şekilde daha da iyi yere taşıdı diğer yeğenleri öğrendiğinde nasıl olacak bilmiyorum mesela, düşünmek bile istemiyorum teyzemi kaybettiğimi :KK43: annem kadar emeği var üstümde maddi manevi babamı çok küçük yaşta kaybettim ben. Annemler 6 kardeşler ve teyzem sadece 2 ablasına ve onun alt soyu olan 3 yeğenine bırakmak istemiş mirası. Açıkçası neden böyle bir karar aldı bilmiyorum anneannemi kaybettiğimiz dönemde çok kırgınlıkları oldu çoğu kuzenime sanırım bu tetikledi. Annemin de haberi yokmuş bunu yaparken ben daha 18 yaşında falanmışım tarihi de öncesi baya. Noterde bir şey yapmak istememiş direkt mahkemeye çıkmış ki teyzem yurtdışında yaşıyor bunun için habersiz avukat falan tutup ilerlemiş. Bence insanın bir noktada gözü dönüyor. Konu sahibini anlamaya çalışıyorum ama çok oturtamıyorum kafamda çünkü yaşı çok küçük bundan sonra hayatına girmek isteyecek kişilere de mirasım tek cocuk olduğum param için mi gelecek diyecek büyük ihtimalle. bende tek çocuğum hem annemin mirası hem teyzeminki kalacak görünüyor upuzun yıllar sonunda bana. Ki ikisinin de hatrı sayılır mirası var babadan kalma, üstlerine de kendileri koydular evler arsalar yazlıklar. Ama değil teyzeminki anneminki bile benim şuan gündemimde değil bana dokunan bir hayrı yok, belki çocuğuma dokunacak faydası. Eşimle evlenirken onun böyle büyük bir mirastan haberi yoktu dedem biz evliyken öldü öyle miras paylaşıldı. Teyzemin mirasından teyzem bize durumu açıklayınca haberdar olduk. 31 yaş bunları düşünmek için çok erken, hayata böyle ilerlenemez. Herkese bu şüpheyle yaklaşılmaz çünkü :KK43:
Allah uzun ömür versin teyzenize benimde bir tanesi baya iyi durumu oda küçükken bize bakmış hep annem çalışmış,herseyini koşarız kardeşimle ben anneler günü olur 10 yaşımdan beri hem anneme hem iki teyzemede hediye alırım çocukları yok ikisininde,bizim kuzenlerde acayip açık gözlü şimdiden yemeye calisiyolar ozaman naparlar Allah bilir aradd konuşunca bağış yapicam diyodu eşimde teyze istersen gel müsait bı günde götüreyim noterde yazdır imzala şimdiden dedi garantiye al yani ne olur ne olmaz diye,tamam gidelim bı ara dedi ama hala ses yok keşke deseki hayatımın anlamı sen bı kuruş para tutamiyosun al bu malım mulkum senin olsun ben yemedim sen ye 🤣🤣🤣 şaka bı yana teyzeniz en güzelini yapmış benimkide yapsa bı supriz yemede yanında yat🫣

Güzelim sen zaten evlenemezsin. Sana yaklaşanı malım mülküm için mi acaba diye istemezsin.

Kendi malını da yiyemezsin, muhtemelen ultra cimrisin. Evlenmiyorum bari gezeyim göreyim modu falan da yok çünkü öyle bir duruş. Sanki 30 değil 60 yaşında gibi tavırlardasın..

Farzedelim akrabaların gerçekten bu görüşte, eski konunda da herkes söylemiş bağışla diye ya da sat hepsini at bankaya gez dolaş yani takılacak şey mi bu ? Benim de çocuğum yok evliyim, benden sonrası tufan yani banane ?
Ben de zaten illa evlenicem demedim, kendi malımı yerim ya da yemem bu kimseyi ilgilendirmez bunun cimrilikle bi alakası yok

Normalde hayır yapmayı seven biriyim malın mülkün bi önemi yok benim için ben sadece hak etmeyen kişilere kalmasın istiyorum bazı insanlar bu duruma çok şaşırıyor ve kendi algılamak istedikleri gibi algılıyorlar

Dayımın kızları benden yaşça küçük ve evlenmedikleri halde dayımdan şu tarlayı bana ver bu tarlayı bana ver diyerek babalarıyla tartışıyorlar, yine aynı şekilde teyzemin damatları malları paylaştır diye teyzemi darlıyorlar üstelik daha teyzem hayattayken, halamın oğlu tam bir mirasyedi birinden bi şey kalsa da yesem diye bakıyor, millete şaka gibi geliyor ama ben böyle insanların içindeyim

Dayımın kızları benden yaşça küçük ve evlenmedikleri halde dayımdan şu tarlayı bana ver bu tarlayı bana ver diyerek babalarıyla tartışıyorlar, yine aynı şekilde teyzemin damatları malları paylaştır diye teyzemi darlıyorlar üstelik daha teyzem hayattayken, halamın oğlu tam bir mirasyedi birinden bi şey kalsa da yesem diye bakıyor, millete şaka gibi geliyor ama ben böyle insanların içindeyim
Evet çok acayip akrabalarınız var. Anladığım kadarıyla onlara ihtiyacınız da yok.

Neden onlarla muhatap oluyorsunuz?

Görüşmeyin.

Problem onlarda degil ki sizde ki her durumda aileden talepleri problem olmaz
Problem sizin hayati yasamamaniz 30 yasinda cok calistim mal aldim hakki olmayan yemesin derdiniz 50 degilsiniz farkindasiniz dimi
Artik biraz hayatin tadini mi cikarsaniz en azindan terapi mi alsaniz?

Burada mal varlığı az olduğu için buna tenezzül edilmesi garip gelmiş ama ben sizi anlıyorum. Ben de tek çocuğum ve halamlar tarafından sürekli sahip oldugum mallar konuşulur. Üstelik evli olmama rağmen. Ve butun bu malları annem yaptı tek basına. Sizin mirasınızı beklemeleri değil de kıskançlık olabilir. insanlar maalesef sahip olmadıkları şey hakkında yorum yapmaya fikir vermeye bayılırlar. Siz de bunu aa ben evlenmedim kesin onlara kalacağını düşünüyorlar olarak yorumlamış olabilirsiniz. Bir daha sizin mallarınız hakkında konuştuklarında eger bu sekilde bir imada bulunurlarsa siz de hayır kurumunu bağışlayacağınızı söylersiniz.

Benim karşı komşumun gelini 43 yasinda anne oldu eltim 45 yasinda anne oldu.Artik tıp ilerledi siz anne olmak istedikten sonra eğer yumurtanın varsa eşiniz de de bir sağlık sorunu yoksa ilerleyen yaşlarda anne olabiliyorsunuz.

Ben sadece hak etmeyen kişilere kalmasın istiyorum benim malda mülkde gözüm yok bağışlamanın yollarını arıyorum fikir almak için açtım zaten bu konuyu, ben zor şartlarda çalışırken onlar gününü gün ediyordu
Yani senin malın ne alaka kuzenine akrabana kalsın hiç aklıma gelmedi bu zamana kadar böyle bi şey ki bizimkilerde miras yüzünden kavga eden insanlar 🤣🤣ama onlara neden kalsın kardeşimlerim var hem onlar benden önce tahtalı köye gidebilir ne alaka yaaa

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
Alttarafı bir ev bir yazlık bir araba
Bunun içinmi sizin evlenmemenizi, evlenmeyip biran önce ölmesini ve malınız kendilerine kalmasını beklicekler?
Görende Koç varisi sanır

X