Bebek Beslenmesi bebeği 1 yaşında olupta emziren anneler kimler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızım da emmeye çok düşkün gece gündüz toplamda 7 8 kez emer nerdeyse...
emerek uyutuyorum halen...öbür türlü hayatta uyumaz...bazen pişman da olmuyor değilim keşke sallamaya alıştrısaydım diye...şimdi arada sallasam da oyun gibi geliyor atıyor kendi yere...
2 yaşına kadar düşünüyorum tabi kızım da düşünürse...
birde sıcaklar geldi memeden kesmeyin derim ben...düşünüyorsanız bunu kışa bırakın...psikolojilerini etkilermiş..

eğer emzirmeden bırakman gerekiyorsa sabret ve kararlı ol...bebeğin elbette huysuzluk yapacak...ama sen kararlı olursan zamanla alışacaktır...ömür boyu emzirmeyeceğiz ne de olsa..
benim kayınpederim çocuk doktoru bir yaş yeter diyor...sen yeterince emzirmişsin bence vicdanen rahat ol derim...
ama yap boza dönüştürme olayı bir defa da kesin sonuca ulaş...ve şu günlerde bıraktır sıcak havalarda çocuklar için çok kötü olur memeden ayırman...
allah kolaylık versin...a.s.

benim oğlumda acayip düşkün emmeye.gece gündüz hiç farketmez, karnı tokta olsa acıkmışta olsa heryerde saldırır resmen.böyle giderse emmeyi hiç bırakmayacak.

bende emziriyorum arda gündüz değil ama gece memeye üşkün gündüz ben versem ister vermesem aklına gelmez ama memeyi görünce heycanlanır
ama gece çok emmek istiyo bütün gece memede kalmak ister en iyi senaryo iki kere kalkar en kötü senaryo ise 4-5 saat memede kalır memeden çıkınca ağlar

Benim oğlum da çalıştığım için gündüz çok aramaz. Evde olduğumda başka türlü nasıl uyutulur bilmediğimden gündüz uykularını hep emzirerek uyutuyorum.
Ama gece meme vermezsem asla durmaz. Gecede 2-3 kez kalkar emer.
Ama bu sıralarda hissediyorum sanki sütümde biraz azalma oldu. Normaldir artık herhalde. Neticede doymak için kullanmıyorlar artık bu emme işini.
Bir de sıcaklarda memeden kesmemenin sebebi ne acaba, bilen var mı?

kızlar maşallah yaa benim kızım daha 2.5 aylık 8 aya kadar inşallah emer sütüm gelir diye dua ediyorum siz 1 yaşını geçmiş hala emziriyosunuz süper yaa

14 aylıkız ama oğlum beni görünce yakama saldırıyor zor bırakacak gibi

oğlum uykudan önce ve sonra mutlaka emmek istiyor bende emziriyorum afiyet olsun paşama:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…