Çocuk Hastalıkları Bebeği ve küçük cocugu olanlar bakabilir mi ...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Geçmiş olsun.
Oğlumda da senede bir iki kere tekrar eden bir durumdu. Aynen anlattığınız gibi sekerek , topallayarak yürüyordu. Kaç defa doktora götürüp film çekildi sayısını hatırlamıyorum bile.
Yakın zamanda grip tarzı bir rahatsızlık geçirmişti o yüzdenmiş .

Agrısı olup olmadığını anlatmadık çünkü normalde de hep bağıran ağlayan bir bebek :)
Çok ilginçmiş ilk defa duydum böyle birsey.
Nedense ilk aklıma bu geldi. Umarım önemli bir şey değildir. Bebeklere her merhem de kullanılmıyor. Ben de şöyle bir sey yaşamıştım; o zaman üniversiteside falandim. Prison Break izlemeye dalmışım ve aynı ayağımın üstünde oturmuşum. Ayağımı üç gün yere basamadim ama kremle düzeldi.

Geçmiş olsun.
Oğlumda da senede bir iki kere tekrar eden bir durumdu. Aynen anlattığınız gibi sekerek , topallayarak yürüyordu. Kaç defa doktora götürüp film çekildi sayısını hatırlamıyorum bile.
Yakın zamanda grip tarzı bir rahatsızlık geçirmişti o yüzdenmiş .
Evet gripten olabilirmıs ama bebeğimde hiç belirti yok . Grip adına yani

Nedense ilk aklıma bu geldi. Umarım önemli bir şey değildir. Bebeklere her merhem de kullanılmıyor. Ben de şöyle bir sey yaşamıştım; o zaman üniversiteside falandim. Prison Break izlemeye dalmışım ve aynı ayağımın üstünde oturmuşum. Ayağımı üç gün yere basamadim ama kremle düzeldi.
😃güldürdünüz beni valla

büyüme ağrısi olabilir mi acaba?
yani burkma falan olsa ağrıdıği icin sizlanirdi da en azindan diye dusunuyorum.
bir de o aylarda değisik degisik yuruyebiliyorlar parmak ucunda, geri geri seke seke benim kizimda o aylarda eline baston gibi cubuk alip degisik degisik yururdu bilemedim oyuzden.
insallah bir seyi yoktur.
birde w şeklinde mi oturuyor?

Herkese merhaba
22 aylık kızım 3 gündür aksayarak yürüyor
Sizlerin basına da böyle bir durum geldi mi
Kendiliğinden geçti mi ?
Bugün 3. Günü
Doktora götürdük ancak doktor muayene dahi etmedi ve bunun çok normal bir durum olduğunu bir hafta sonra da devam ederse götürüp film çektirmemiz gerektiğini söyledi

ben çok kafama taktım
Bebekler grip olunca da böyle yürüyebilirmiş bir süre , doktor bu şekilde dedi ama kızımda hiçbir bulgu yok bu sekilde
Birkaç gün daha bekleyip geçmez ise farklı bir doktora gideceğim
Oglumda cok sık olurdu ozellikle viral enfeksiyonlardan sonra.
Cok doktora goturduk bosuna filmler cekildi filan 10 gun sonra kendiliginden gecerdi.
Doktorumuzun soyledigi 7 yasina kadar enfeksiyon sonrasi olacagi idi.
En son oldugunda doktora bile goturmedik.
Bir daha da olmadi zaten
Bizimki 4 yasina kadar devam etti kisacasi.
Birkac arkadasimin cocuklarinda da hep oldu kendiliginden gecti.

Buarada sebebsiz oldugu da cok oldu.
Yakın zamanda gecirdigi bir hastalik olmadan da topalladigi da olurdu.

büyüme ağrısi olabilir mi acaba?
yani burkma falan olsa ağrıdıği icin sizlanirdi da en azindan diye dusunuyorum.
bir de o aylarda değisik degisik yuruyebiliyorlar parmak ucunda, geri geri seke seke benim kizimda o aylarda eline baston gibi cubuk alip degisik degisik yururdu bilemedim oyuzden.
insallah bir seyi yoktur.
birde w şeklinde mi oturuyor?
Hiç oturmuyor ki bebeğim 😂😂😂😂
Oturmasını bilmiyorum inanın . Hep ayakta çünkü

Aynı şey küçük kızımın başına geldi baştan öyle 2 gün yürüdü daha sonra üstüne düşmedim gün içinde hareketlerini takip ettim bir daha yaptığını görmedim. Bacağı incinmiş olabilir mi?

Aynı şey küçük kızımın başına geldi baştan öyle 2 gün yürüdü daha sonra üstüne düşmedim gün içinde hareketlerini takip ettim bir daha yaptığını görmedim. Bacağı incinmiş olabilir mi?
Fark ettiğim birsey olmadı hiç
İns bizim de kısa sürede gecer
Gecmıs olsun size de 🙏

Bir arkadaşımızın kızı da ağır bir grip geçirmişti ve yürüyememişti o hiç . kızında iltihaplı romatizma başlangıcı var demiş Dr . Vücutta oluşan iltihap vs etkiler demişti . Bir kaç gün bekleyin , geçmezse muhakkak bu da aklınızda olsun kan tahlili yaptırın . Geçmiş olsun.

Gecmıs olsun size de .. o zamanlarda aksama topallaması oldu mu oğlunuzun ?
Bir de tetkik yaptılar mi hiç
Teşekkür ederim. Grip sonrası muayene edildi evet, domuz gribiymiş eklemlere vurmuş. Bırakın aksamayı, yere bıraktığımız an yıkılıyordu, aklım çıkmıştı. Ama çabuk toparladı ağrı kesici falan derken ertesi gün ayaktaydı.
Diğer geceleri ağrıyor demesi için özel olarak götürmedim, rutin bir muayene sırasında söyledim doktora, uzun süreli ısrarcı ağrılar olmadıkça sorun yok büyüme ağrısıdır demişti. Ama o zaman da rutin bir muayene yapılmıştı. Elle muayene, hopla zıpla vs gibi. Aksama yoktu.

X