Bebeğim çok su içiyor

yardm lutfen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2023
16
0
30
Hanımlar merhaba. Bebeğim bugün tam 5 aylık anne sütünü sadece 1 ay alabildi maalesef şuan mama ile besleniyor. İlk zamanlar çok güze mama içiyordu ama şu son 1 haftadır mama içmek istemiyor. Katı gıdaya başladım. Yani kendi mamasını muhallebi tarzı yapıp öyle vermeye çalışıyorum bide mamasını içine bebe bisküvisi katıp öyle veriyorum mutlaka yoksa hiç içmiyor. Asıl sorum bebeğim bu günlerde hiç açıkmıyor yemek için değil su için ağlıyor sadece. Bir seferde 30 ml su içiyor. Hiç yemek istemeyip sadece su içmek istemesi beni korkutuyor açıkçası diyabetten dolayı. Yada mamanın içine bisküvi katıyorum acaba ondan mı çok susuyor diyorum. Yarın doktora gidecem ama içim içimi kemiriyor onun için sizlerden de yorum almak istiyorum. Böyle bir durumu yaşayan var mı aranızda???

Bebe bisküvisi vermeyin. Ek gıda tadimla olur.1 yaşa kadar ana gıda mama yada anne sütüdür. Oturup tabak tabak yiyemez. Bebek ekgida baslangiciyla alakalı yazılar beslenme uzmanlarının önerilerine bakın. Tadımlar bittikden sonra bebeğiniz aldığı ek gıda günlük 1 bebek kavonuzunu gecmeyecek şekilde ogunlere bölün. Muhallebi filan ağır gelebilir. Onuda hazır vermeyin lütfen bebek irmihi yada yulaf unuyla kendiniz yapabilirsiniz .onuda meyveyle pekmezle tatlandirin.Gece de sadece mama verin. İcmiyorsada zorlamayın . Bisküviyi kendiniz yapıp kahvaltılarında kullanın. Sekerli şeyler 1 yaşa kadar verilmemeli.

Son düzenleme:
Hazır gıda için çok erken. Üstelik hazırlar çok şekerli. Ben bile yesem aşırı susarım. 5 aylık bebeğe vermemenizi tavsiye ederim. Hani kendiniz yapıyor iseniz bilemiyorum. Ama katı gıda için 1 ay daha bekleseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Doktorunuz belki mama değişikliği tavsiye eder şu ankini içmek istemiyorsa. Insallah en kısa sürede çözümlenir bu durum.

Hanımlar merhaba. Bebeğim bugün tam 5 aylık anne sütünü sadece 1 ay alabildi maalesef şuan mama ile besleniyor. İlk zamanlar çok güze mama içiyordu ama şu son 1 haftadır mama içmek istemiyor. Katı gıdaya başladım. Yani kendi mamasını muhallebi tarzı yapıp öyle vermeye çalışıyorum bide mamasını içine bebe bisküvisi katıp öyle veriyorum mutlaka yoksa hiç içmiyor. Asıl sorum bebeğim bu günlerde hiç açıkmıyor yemek için değil su için ağlıyor sadece. Bir seferde 30 ml su içiyor. Hiç yemek istemeyip sadece su içmek istemesi beni korkutuyor açıkçası diyabetten dolayı. Yada mamanın içine bisküvi katıyorum acaba ondan mı çok susuyor diyorum. Yarın doktora gidecem ama içim içimi kemiriyor onun için sizlerden de yorum almak istiyorum. Böyle bir durumu yaşayan var mı aranızda???
Ek gıdaya neden o kadar erken başladınız ki birde formül mamanın içine mi bisküvi koyuyorsunuz ?

Suyu kaşık veya suluk tarzı alıştırma bardakları ile verin , eğer mama içmiyorsa meme reddi veya atak dönemi olabilir o yüzden mamanın markasını değiştirip farklı bir mama deneyin
Ek gıda tadımlarında tatlı değil de sebze ile davam edin patates havuç kabak yoğurt gibi

Ek gıdaya erken başlamanızın sebebi nedir ? Bisküvi çok ağır evde kendiniz yapmıyorsanız cici bebe gibi bişeyse içerikleri korkunç derecede zararlı .
5 aylık bebek için tadım zaten 1-2 kaşık ek gıda 180. Gün yogurt, sebze vs ile başlanır.
Bisküvi ile iç organlarına neler oluyor ileride neler olabilir bence biraz araştırmanızı öneririm çok basic anlatan kitaplar hatta okuyamazsanız eğer videolar var.
Anne sütü almadıysa özellikle bence biraz daha dikkatli bi ek gıda süreci yönetmelisiniz.

Ek gıdaya neden o kadar erken başladınız ki birde formül mamanın içine mi bisküvi koyuyorsunuz ?

Suyu kaşık veya suluk tarzı alıştırma bardakları ile verin , eğer mama içmiyorsa meme reddi veya atak dönemi olabilir o yüzden mamanın markasını değiştirip farklı bir mama deneyin
Ek gıda tadımlarında tatlı değil de sebze ile davam edin patates havuç kabak yoğurt gibi
Mamayı reddedince başlamış bulundum. Evet mamanın içine bisküvi katıyorum.

Hazır gıda, paketli katkılı gıda, şeker, tuz, margarin, vs…..bunların bebeklerde kullanılmaması gerektiğini hiç mi duymadınız
Henüz 5 aylık ek gıdaya yeni başlayan bebeğe bisküvi vermek nedir ya bebeği zehirliyorsunuz farkında mısınız
içi yanıyor demekki deyip kola vermeyi de düşünüyor musunuz

Mamayı reddedince başlamış bulundum. Evet mamanın içine bisküvi katıyorum.
Formül mamaya bişey eklenmez ki ya
etrafınızda sizi yönlendirecek biri yok mu Allah aşkına
Ek gıdaya geçtiniz hadi de üç gün kuralı var hepsini geçtim iki yaşındaki çocuğum hala çikolata tadı bilmiyor siz 5 aylık bebeğe bisküvi vermişsiniz üstelik formül mamanın içine , yapmayın Allah aşkına
Kendınız yoğurt mayalayın verin sebze ekleyin yanına tadım yaptırın , mama içmesi için de farklı markalar deneyin mutlaka birini sevecektir
Hipp ve bebelac gold tadını daha çok seviyorlar diye biliyorum

Y yardm lutfen Valla görüp görüp yazasim geliyor. Bebe bisküvisi nedir ya ufacık bebeye ek gıda diye verdiğiniz şeye bakın. Yoğurt mayalayin yada sebze haşlayıp verin. Şeker dolu katkı maddesi dolu şeyi ufacık bebeye dayamissiniz.🤢 Çocuğun içi yanmıştır geceleri. 14 aylık bebeğime daha hiç vermedim o şeyden . 🤦 Lütfen gidin bir " ek gıdaya nasıl başlarım "ile ilgili yazılar okuyun.

Y yardm lutfen Valla görüp görüp yazasim geliyor. Bebe bisküvisi nedir ya ufacık bebeye ek gıda diye verdiğiniz şeye bakın. Yoğurt mayalayin yada sebze haşlayıp verin. Şeker dolu katkı maddesi dolu şeyi ufacık bebeye dayamissiniz.🤢 Çocuğun içi yanmıştır geceleri. 14 aylık bebeğime daha hiç vermedim o şeyden . 🤦 Lütfen gidin bir " ek gıdaya nasıl başlarım "ile ilgili yazılar okuyun.
Birde tatlı iştahsızlık yapar o yüzden bebek mama emmiyor olabilir, bu bebek bisküvisini kilo alması için kullanıyor çoğu anne çok yanlış

Kesinlikle benimde aklıma geliyor durup durup bu konu çıldırıyorum böyle insanları görünce. Bende bebeğimi mama ile büyüttüm 22aylık hala geceelri mama içer ama 1gün bile aklıma mamanın içine bisküvi koymak gelmedi heleki 5aylık bir bebek. Bu tarz şeyleri yazın daha yeni yeni yemeğe başladı oda dondurma falan yani haftada 1. Diğer şeylerin tadını bile bilmez. Mama zaten şekerli birşey üstüne bisküvi koyup verirse tabi çocuk susar zaten midesi ne kadar onun acıkmaz çocuk sürekli bisküvili mama yediği sürece.

Kesinlikle benimde aklıma geliyor durup durup bu konu çıldırıyorum böyle insanları görünce. Bende bebeğimi mama ile büyüttüm 22aylık hala geceelri mama içer ama 1gün bile aklıma mamanın içine bisküvi koymak gelmedi heleki 5aylık bir bebek. Bu tarz şeyleri yazın daha yeni yeni yemeğe başladı oda dondurma falan yani haftada 1. Diğer şeylerin tadını bile bilmez. Mama zaten şekerli birşey üstüne bisküvi koyup verirse tabi çocuk susar zaten midesi ne kadar onun acıkmaz çocuk sürekli bisküvili mama yediği sürece.
Hazır muhalebi hazır bisküvi hazır püre verince ek gıdaya basladym sanıyorlar. Ufacık bedenlert katkı maddeleriyle dolduruyorlar. Evde oturup normal sebzeyi meyveyi tahillari yoğurdu vermek cok mu zor ? Çok kızıyorum . Bilmemek ayıp değil ama artık teknoloji çağında yaz Google herşey dökülüyor gözünün önüne. Uff ne bilim ben çok kızıyorum böyle yapılınca. Tamam onlarda verilebilir ama çok mecbur kalininca yılda bir ayda bir . Sürekli verilmez. Zaten büyüyünce engelleyemiyorsun. Bırak gelişim çağında yemesin bu katkı maddesi dolu seyleri. En az 3 yasa kadar

X