Bebeğim çok su içiyor

Hazır muhalebi hazır bisküvi hazır püre verince ek gıdaya basladym sanıyorlar. Ufacık bedenlert katkı maddeleriyle dolduruyorlar. Evde oturup normal sebzeyi meyveyi tahillari yoğurdu vermek cok mu zor ? Çok kızıyorum . Bilmemek ayıp değil ama artık teknoloji çağında yaz Google herşey dökülüyor gözünün önüne. Uff ne bilim ben çok kızıyorum böyle yapılınca. Tamam onlarda verilebilir ama çok mecbur kalininca yılda bir ayda bir . Sürekli verilmez. Zaten büyüyünce engelleyemiyorsun. Bırak gelişim çağında yemesin bu katkı maddesi dolu seyleri. En az 3 yasa kadar
Yok kardeşim öyle bilmemek ayıp değil filan, bir bebek söz konusuysa önce öğreneceksin bileceksin sonra doğuracaksın, bilmiyorsan birtarafına sahip olup çocuk yapmayacaksın. Bir bebeği bir çocuğu zehirlemenin sağlığını tehlikeye sokmanın hiçbir mazereti olamaz
Şimdi gelip siz benim anneliğimi sorgulayamazsınız eleştiremezsiniz onu en çok ben düşünürüm şöyle seviyorum filan diyecek, hadi gel delirme

Ya hanımlar siz neler diyorsunuz ya sizler beni tanıyor musunuz da bu kadar kesip biçiyorsunuz? Tamam en mükemmel anne sizlersiniz. Ya ben çocuğuma tabiki evde yaptığım yoğurdu da veriyorum yaptığım sebze çorbaları da veriyorum hatta bebe bisküvisini evde kendim de yaptım. Bebeğim mamayı tamamen reddedince haliyle annesi olarak çözüm yolları bulmaya çalıştım evet bebe bisküvisini önce marketten alıp denedim baktım işe yarıyor sonra evde yaptım kendim. (Ki ilk oğlumda da 4 aylikken doktorun tavsiyesi ile ek gıdaya başlamıştık bunda da aynı şekilde oldu kafama göre başlamadım yani) Ya ben çocuğumun kötülüğünü ister miyim aklınız alıyor mu hiç?? Ben buraya bayağı endişeli bir şekilde yazdım bebeğim fazla su içiyor diye. Ki bunda da çok endişelenmemin sebebi yigenim tip1 diyabet hastası. Korktum çocuğum da şeker hastası mı diye sizden beni rahatlatacak yazılar gelir diye yazdım. Allah tazi olsun çok güzel cevap verip beni rahatlatanlar da. Ama yapmayın lütfen bu kadar saldırgan olmayalım...

Ya hanımlar siz neler diyorsunuz ya sizler beni tanıyor musunuz da bu kadar kesip biçiyorsunuz? Tamam en mükemmel anne sizlersiniz. Ya ben çocuğuma tabiki evde yaptığım yoğurdu da veriyorum yaptığım sebze çorbaları da veriyorum hatta bebe bisküvisini evde kendim de yaptım. Bebeğim mamayı tamamen reddedince haliyle annesi olarak çözüm yolları bulmaya çalıştım evet bebe bisküvisini önce marketten alıp denedim baktım işe yarıyor sonra evde yaptım kendim. (Ki ilk oğlumda da 4 aylikken doktorun tavsiyesi ile ek gıdaya başlamıştık bunda da aynı şekilde oldu kafama göre başlamadım yani) Ya ben çocuğumun kötülüğünü ister miyim aklınız alıyor mu hiç?? Ben buraya bayağı endişeli bir şekilde yazdım bebeğim fazla su içiyor diye. Ki bunda da çok endişelenmemin sebebi yigenim tip1 diyabet hastası. Korktum çocuğum da şeker hastası mı diye sizden beni rahatlatacak yazılar gelir diye yazdım. Allah tazi olsun çok güzel cevap verip beni rahatlatanlar da. Ama yapmayın lütfen bu kadar saldırgan olmayalım...
Bebeğe yaptığınız şey ortada sizi tanısak ne olur tanımasak ne olur
Bir bebeğe şekerli gıda vermenin nesini hoşgörecez?
Evde de yapsanız tatlandırıyorsunuz o bisküviyi, neyle tatlandırıyorsunuz? Şekerle, balla, pekmezle, şekerli meyvelerle? Bunların hangisi o kadarcık bebeğe verilebilir şeyler? Gözünüzün önünde diyabetli bir çocuk varken bunları yapıyorsunuz üstelik el insaf. Ek gıdaya nötr lezzette şeylerle başlanıyor, tatlı gıdalar doğal olanlar bile ( havuç, muz, karpuz vb) bebek beslenmeye alıştıktan sonra veriliyor ki şekerli tatlara alışıp diğerlerini reddetmesin diye, en hafif sebep bu. Bebeğinizi muayene edip tahlil yapamayız dimi, şüpheniz varsa doktora götürürsünüz, burada kimse evet diyabet hastası yada değil diyemez, dese bile siz bunu mu dikkate alacaksınız. Hiç mi doktorlara sormuyorsunuz okuyup araştırmıyorsunuz bir bebeğe hangi gıdalar verilmeli verilmemeli diye ya.

Bebeğe yaptığınız şey ortada sizi tanısak ne olur tanımasak ne olur
Bir bebeğe şekerli gıda vermenin nesini hoşgörecez?
Evde de yapsanız tatlandırıyorsunuz o bisküviyi, neyle tatlandırıyorsunuz? Şekerle, balla, pekmezle, şekerli meyvelerle? Bunların hangisi o kadarcık bebeğe verilebilir şeyler? Gözünüzün önünde diyabetli bir çocuk varken bunları yapıyorsunuz üstelik el insaf. Ek gıdaya nötr lezzette şeylerle başlanıyor, tatlı gıdalar doğal olanlar bile ( havuç, muz, karpuz vb) bebek beslenmeye alıştıktan sonra veriliyor ki şekerli tatlara alışıp diğerlerini reddetmesin diye, en hafif sebep bu. Bebeğinizi muayene edip tahlil yapamayız dimi, şüpheniz varsa doktora götürürsünüz, burada kimse evet diyabet hastası yada değil diyemez, dese bile siz bunu mu dikkate alacaksınız. Hiç mi doktorlara sormuyorsunuz okuyup araştırmıyorsunuz bir bebeğe hangi gıdalar verilmeli verilmemeli diye ya.
Heyy Allah'ım ya insanları yargılayabilmek ne kadar kolay olmuş yok araştırmıyorum öyle kör cahilim!!! Tabiki teşhis koyun diye yazmadım okumuyorsunuz sanırım. Belki ek gıdaya başlanınca su tuketimi fazla olabilir günlük şu kadar su tüketilir gibi şeyler yazılır diye düşünmüştüm yani belki içtiği su miktari bile normaldir benim kuruntum olmustur diye yazdım ki doktora gittik çok şükür bir sıkıntı yokmuş

Heyy Allah'ım ya insanları yargılayabilmek ne kadar kolay olmuş yok araştırmıyorum öyle kör cahilim!!! Tabiki teşhis koyun diye yazmadım okumuyorsunuz sanırım. Belki ek gıdaya başlanınca su tuketimi fazla olabilir günlük şu kadar su tüketilir gibi şeyler yazılır diye düşünmüştüm yani belki içtiği su miktari bile normaldir benim kuruntum olmustur diye yazdım ki doktora gittik çok şükür bir sıkıntı yokmuş
Hanımefendi cahil gibi davranmayın ozaman, yaptıklarınızı yazdınız birtarafımızdan uydurmadık yanlışınız ortada işte neyi yargıladık. Araştırma dediğiniz ona buna sormaksa lütfen araştırmayın. Bebeğin boyuna kilosuna metabolizmasına o gün tükettiği gıdalara atak dönemine havanın nem oranına evin ısısına üstündeki kıyafete enerji durumuna psikolojik durumuna göre değişen su ihtiyacı miktarının sizin bebeğinize göre ne kadar olduğunu biz nereden bilebiliriz? Dayarsanız bebeğe bisküviyi içer tabi, içtikçe şişer, şiştikçe yemez, bu kadar basit

Uzerinden zaman gecmis ama gorunce yazmadan edemedim gercekte nasil besler ne veriri bilmem herkes cok bi elestirmis konu sahibini ama ayni sorunu yasadim bebegime evde kendim yaparim herseyini derken daha 1 bucuk 2 aylikken mama reddi yasadik anne sutuyle zorla ara ara mamayla 4 bucuk aya kadar idare ettik herkes baska mama demis hepsini denedik yok grip olunca sutum 4-5gun yok denecek kadar azaldi acliktan agladi emdi doymadi kilosu 15 gunde hic artmayip azalmaya bile basladi 4 bucuk aylikken ek gidaya baslamak zorunda kaldim suan 5 aylik olduk ve sutum yetmediginde pureler vermeye devam ediyorum bebegi sorunsuz emen mamasini icen sutu yeten annelerin bu durumu anlamasi zor bebeginiz acken siz tadim yapalim 3 gun kuralina uyalim daha 6 aylik olmadi diyemiyorsunuz ne yazikki evet büsküvi zararli belki ama elestirileriniz cok sert

X