Bebek Beslenmesi Bebeğim emmiyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Deryabjk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2017
2
0
33
Sezaryan sonrası mecburen mama takviyesi yapmıştık bi süre. Sonra bunu sadece gece uyumadan önceye düşürdüm. Bir haftadır gündüzleride birkaç defa vermeye başladım psikolojik etkenlerden gelmiyordu çünkü
Lakin sütüm az geldiğinde olum bunu çekip çoğaltmak yerine ağlayıp memeyi bırakıyor. Nolur bana yardım edin. Mamayı tekrar günde bir sefere indirdim daha başka ne yapabilirim?

Sütünü sagsan biberonla versen belkide yavrucak biberona alisti memeyi ondan almiyordur

Aynı şeyi bende yaşadım canım..Hic stres yapma..Bizde hastanede ve ciktiktan sonra 20 gune kadar surekli mama verdik..Ac kalmamasi gerekiyordu ve emmeyi reddediyordu..Sutumu de sagarak biberonla veriyordum..Yavas yavas mamayı azaltarak kendi sutumu vermeye basladim..Psikolojim cok bozulmustu beni emmeyi istemiyordu.Doktorum bana sakin uzulme ve stres yapma dedi, eve git ve bebegini kucagina al yilmadan surekli calis dedi..Gercekten eve geldim ve bebegimi kucagima aldim yilmadan 2-3 gun calistim.Uyumadığı zamanlarda hep benim kucagimdaydı..Basta beni istemiyor agliyordu o agladikca bnde agliyordum ama sonra kokuma bana öyle bir baglandi ki..Su an 8 aylık masallah ama 6 ay boyunca yemek yemeye fırsat bile bulamiyordum ..Kizim surekli emmek istedi hic benden ayrilmak istemedi,hala her istediginde emiyor..Sende hiç yılma,,aranızdaki bağ kuvvetlenecektir göreceksin ve bol bol humana ve boza icmeni oneririm

Ten tene temas yapın oyle emzirmeyi deneyin. Tomrisin emzirme notları i okuyun netten. Sutunuz sizunle endiselenmeyin

Gunde 3 kez masaj yapiyorun hem gulucukler saciyor aramizdaki bag kuvvetleniyor hem de gazini cikariyor.belki emmesindse fayda saglar

Gunde 3 kez masaj yapiyorun hem gulucukler saciyor aramizdaki bag kuvvetleniyor hem de gazini cikariyor.belki emmesindse fayda saglar
Oyle degil ciplak kalip memenize yakinlastiracaksiniz. kokunuzu alacak yavas yavas o da memeye yaklasacak belki ilk.denemenizde degil ama 3 4 bilemedin 5. Denemenizde memeye yaklasacaktir. internetten yontemin detaylarini okuyun lutfen

Benim ilk bebegimde biberona alismisti. Zorlanmistim. Degisik emzirme denedim. Yatarak emzirdigimde bir kac denemeden sonra almisti.

Emzirme kampi da deneyebilirsiniz. Yardimci sayfalar var yasak oldugundan yazamiyorum. Tomrisin emzirme notlarini muhakkak okuyun

Emzirme kampi da deneyebilirsiniz. Yardimci sayfalar var yasak oldugundan yazamiyorum. Tomrisin emzirme notlarini muhakkak okuyun
Merhaba canım düzcede doğum yapanlar 2016 konusunda dolayı yazıyorum. Ben 2017 konusu açtım ama kimse yazmadi. Düzcede yeniyim ve hangi doktora gideceğim i bilmiyorum siz serdar beyden memnun kaldınız mi.. 23Haftalık gebeym ve hala mutat doktorum yok. Ayşe hanima derya hanima gittim suan da araştırmaya gidiyorum

Merhaba canım düzcede doğum yapanlar 2016 konusunda dolayı yazıyorum. Ben 2017 konusu açtım ama kimse yazmadi. Düzcede yeniyim ve hangi doktora gideceğim i bilmiyorum siz serdar beyden memnun kaldınız mi.. 23Haftalık gebeym ve hala mutat doktorum yok. Ayşe hanima derya hanima gittim suan da araştırmaya gidiyorum
Merhaba Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin yavrunu. Ben Serday beye son ayda geçtim. Normal doğum istiyor ama korkuyordum. Bunun zor bir süreç olduğunu kararlı olmam gerektiğini söyledi pek cesaretlendirmedi yaparsın filan demedi. Sende ışık göremiyorum filan dedi. Korkumdan sezeryan oldum. Ha ben normal doğurcam diyene yok sezeryan ol demiyor tabi ama ilgilenmiyor normal doğumla benim anladığım. Kapıma gelip karım kötü demeyecek kimse filan diye ayar verdi bize. Son anda dahil oluyor işe sanırım. Ama kaygılarını rahatlatan biri bilinçli bi anneysen. Terslediğini de çok biliyorum. Sezeryanı iyi. Dikişlerimden memnunum. Ameliyatta da ıslık çaldı türkü söyledi yani rahat ol profesyonelim mesajı veriyor insana. Bilemiyorum biraz değişik numara filan istesen de vermez. Diğer dr çok bilmiyorum. Kadir uçara da muayene olmuştum devlette ama. O da iyi gelmişti ama ebeliği nasıldır bilmiyorum. Sezeryan düşünüyorsan Serdar bey iyi.

Merhaba Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin yavrunu. Ben Serday beye son ayda geçtim. Normal doğum istiyor ama korkuyordum. Bunun zor bir süreç olduğunu kararlı olmam gerektiğini söyledi pek cesaretlendirmedi yaparsın filan demedi. Sende ışık göremiyorum filan dedi. Korkumdan sezeryan oldum. Ha ben normal doğurcam diyene yok sezeryan ol demiyor tabi ama ilgilenmiyor normal doğumla benim anladığım. Kapıma gelip karım kötü demeyecek kimse filan diye ayar verdi bize. Son anda dahil oluyor işe sanırım. Ama kaygılarını rahatlatan biri bilinçli bi anneysen. Terslediğini de çok biliyorum. Sezeryanı iyi. Dikişlerimden memnunum. Ameliyatta da ıslık çaldı türkü söyledi yani rahat ol profesyonelim mesajı veriyor insana. Bilemiyorum biraz değişik numara filan istesen de vermez. Diğer dr çok bilmiyorum. Kadir uçara da muayene olmuştum devlette ama. O da iyi gelmişti ama ebeliği nasıldır bilmiyorum. Sezeryan düşünüyorsan Serdar bey iyi.
Çok teşekkür ederim canım cevabın için... bende normal istiyorum ama cesaret yok epidural normal olsun hiç olmazsa dedim ama o da düzce de yok bakalım hayırlısı olsun inşaallah

Peki canım Sezeryan i epidural le mi oldun genel anestezi mi... epudural se bi sorun yaşadın mi doğumdan sonra

Aynı şeyi bende yaşadım canım..Hic stres yapma..Bizde hastanede ve ciktiktan sonra 20 gune kadar surekli mama verdik..Ac kalmamasi gerekiyordu ve emmeyi reddediyordu..Sutumu de sagarak biberonla veriyordum..Yavas yavas mamayı azaltarak kendi sutumu vermeye basladim..Psikolojim cok bozulmustu beni emmeyi istemiyordu.Doktorum bana sakin uzulme ve stres yapma dedi, eve git ve bebegini kucagina al yilmadan surekli calis dedi..Gercekten eve geldim ve bebegimi kucagima aldim yilmadan 2-3 gun calistim.Uyumadığı zamanlarda hep benim kucagimdaydı..Basta beni istemiyor agliyordu o agladikca bnde agliyordum ama sonra kokuma bana öyle bir baglandi ki..Su an 8 aylık masallah ama 6 ay boyunca yemek yemeye fırsat bile bulamiyordum ..Kizim surekli emmek istedi hic benden ayrilmak istemedi,hala her istediginde emiyor..Sende hiç yılma,,aranızdaki bağ kuvvetlenecektir göreceksin ve bol bol humana ve boza icmeni oneririm
Merhaba ben sezeryanla 9 haziranda oğlumu aldım kucağıma sutum gelmedi birde göğüs uçlarım çok küçüktü bebek alamıyordu sürekli ağlıyordu hastanede mama verdiler bizde eve gelince mama veriyorduk kaşıkla yada siringayla daha sonra silikon göğüs ucu aldım çok ise yaradı oğlum emmeye başlamıştı o emdikce göğüs uçlarım çıkmaya başladı silikona bile gerek kalmadı ama daha 4 günlükken hastane işlerimiz oldu git gel derken biberon verdik ona hemen alıştı ilk başlarda arada emiyirdu emmyince biberon veriyordum snra iyice alıştı sadece gece uykuyken emmeye başladı suan 2 aylık oldu artık tamamen bıraktı emmeyi ben ugrastikca o ağladı eşim kiyamadi bırak verelim dedi amA bnm için hiç rahat değil emzirmek istiyorum ama memeyi ağzına bile almıyor bugün tekrar uğraştım 2bucuk saat oldu en sonunda uyuya kaldı napcam bilmiyorum tekrar emmesi için ugrasmalimiyim yoksa bu saatten snra tekrar emer mi bilmiyorum çok uzgunum:KK43::KK43::KK61::KK61:

Merhaba ben sezeryanla 9 haziranda oğlumu aldım kucağıma sutum gelmedi birde göğüs uçlarım çok küçüktü bebek alamıyordu sürekli ağlıyordu hastanede mama verdiler bizde eve gelince mama veriyorduk kaşıkla yada siringayla daha sonra silikon göğüs ucu aldım çok ise yaradı oğlum emmeye başlamıştı o emdikce göğüs uçlarım çıkmaya başladı silikona bile gerek kalmadı ama daha 4 günlükken hastane işlerimiz oldu git gel derken biberon verdik ona hemen alıştı ilk başlarda arada emiyirdu emmyince biberon veriyordum snra iyice alıştı sadece gece uykuyken emmeye başladısuan 2 aylık oldu artık tamamen bıraktı emmeyi ben ugrastikca o ağladı eşimkiyamadi bırak verelim dedi amA bnm için hiç rahat değil emzirmek istiyorum ama memeyi ağzına bile almıyor bugün tekrar uğraştım 2bucuk saat oldu en sonunda uyuya kaldı napcam bilmiyorum tekrar emmesi için ugrasmalimiyim yoksa bu saatten snra tekrar emer mi bilmiyorum çok uzgunum:KK43::KK43::KK61::KK61:

Merhaba ben sezeryanla 9 haziranda oğlumu aldım kucağıma sutum gelmedi birde göğüs uçlarım çok küçüktü bebek alamıyordu sürekli ağlıyordu hastanede mama verdiler bizde eve gelince mama veriyorduk kaşıkla yada siringayla daha sonra silikon göğüs ucu aldım çok ise yaradı oğlum emmeye başlamıştı o emdikce göğüs uçlarım çıkmaya başladı silikona bile gerek kalmadı ama daha 4 günlükken hastane işlerimiz oldu git gel derken biberon verdik ona hemen alıştı ilk başlarda arada emiyirdu emmyince biberon veriyordum snra iyice alıştı sadece gece uykuyken emmeye başladı suan 2 aylık oldu artık tamamen bıraktı emmeyi ben ugrastikca o ağladı eşim kiyamadi bırak verelim dedi amA bnm için hiç rahat değil emzirmek istiyorum ama memeyi ağzına bile almıyor bugün tekrar uğraştım 2bucuk saat oldu en sonunda uyuya kaldı napcam bilmiyorum tekrar emmesi için ugrasmalimiyim yoksa bu saatten snra tekrar emer mi bilmiyorum çok uzgunum:KK43::KK43::KK61::KK61:
Kesinlikle emer konşum da aynındurumdaydı döndğrdğ memeye. Fa ce den emzirme sanatı grubuna üye ol yardım iste adminler hemen yardımcı oluyor emzik filan vermemelisin asla çok kızıyorlar yardım etmezler. Kararlı istekli ol nu güzelce izah et onlar geri döndürmeni sağlarşar kaç kişi emzirdi sayelerinde.

Peki canım Sezeryan i epidural le mi oldun genel anestezi mi... epudural se bi sorun yaşadın mi doğumdan sonra
Spinal sezeryan oldum. Belden iğneyle. Anestezicim harika bir sağlıkçıydı. İğneyi çok iyi vurdu bana hissettirmeden. Sadece hiö ama hiç kıpırdamaman gerekiyor o an. Ameliyat boyunca da manevi destek verdi. İyi ki o adam denk gelmiş dedim. Ten tene temas yapmam ı da sağladı. Ben istedim ve soyup versi yavrumu koynuma. Bu hakkı ndır zaten muhakkak iste. Doğum esnasında ebe konusunda şanssızdım. Karnıma bastırdı ve çok acıdı o an sadece. Bebeğin alımı dikiş vs acıtmıyor korkma. Beni mahveden bebeğim doğduktan sonraki rahim temizleme işlemi oldu. İçim kavruldu sanki . yanıyoruum diye bağırmışım hemen bayıltmışlar. Onun haricinde bi aksilşk olmadı. Kimi çok çok rahat geçiriyor benim bünyem zayıf. En büyük pişmanlığıysa odaya geçtiğimde rahmim toparlansın diye taktıkları serumun sancısını çekerken yaşadım. Doğum sancısı gibiydi. Saatlerce çektim o sancıyı yüzüm hiç gülmedi yavrum gözlerimin önündeyken:KK43: o kadar çekeceğimi bilseydim normal de doğururdum. Ağrı lesicilerin etkisi geçince gerçek yüz ortaya çıkıyor. Kimse sezeryanı küçümsemesin bence en az normal doğurmak kadar zorlu bir süreç. Sezeryanda iş dopurduktan sonra başlıyor ve normale göre daha uzun. Ama şuan unuttum gitti allah unutturuyor evlat sevgisiyle. Senin daha kolay olur her şeyin korkma ben bunları yazdım diye çünkü ben her şeyi ağır geçiriyorum en basit gripte bile hastanelik yatalak olurum ben. Allah yardımcın olsun.

Çok teşekkür ederim canım cevabın için... bende normal istiyorum ama cesaret yok epidural normal olsun hiç olmazsa dedim ama o da düzce de yok bakalım hayırlısı olsun inşaallah
Epidıral alınca ıkınma hissin kayboluypr zaten ve doğum zorlaşıyor. En iyi dr lar da söyler bunu sadece sancı kısmında rahatlatır. 5 dk da doğuracakken dakikalarca doğurman uzar boşver. Umarım kolayca doğumunu yaparsın. Bazısı sancılandığını açılma oldupunu bile anlamıyor bu tamamen şans meselesi.

Epidıral alınca ıkınma hissin kayboluypr zaten ve doğum zorlaşıyor. En iyi dr lar da söyler bunu sadece sancı kısmında rahatlatır. 5 dk da doğuracakken dakikalarca doğurman uzar boşver. Umarım kolayca doğumunu yaparsın. Bazısı sancılandığını açılma oldupunu bile anlamıyor bu tamamen şans meselesi.
Çok teşekkür ederm canım ayrıntısı ile anlatmışsın ..

X