Bebeğim kakasını yapmıyor

3 aylık bebeklerde bağırsak ip gibi olur ben doğum yaptığımdan beri annem hep kimyon çayı içirirdi oğluma bir çay kaşığı doktora sordum bi keresinde sakın içirmeyin söyle böyle dedi ve bize şuan adını hatırlamadığım ufak bi şişe damla yazdı ki onu devlet karşılamıyor eczanede aldık ilacı çocuk bu seferde gaz çıkaramamaya başladı bırak kaka yapmayı gene anneme başvurdum zeytinyağını içir bi kaşık ardına ılık su ver dedi aç karnına 10 dk sonra çocuk kaka yaptı şükür dedik şimdi bile nezaman kabızlık olsa önce kimyon çayı içiririm sonra zeytin yağı veririm üstünede ılık bi su sıcak tut bebeğin karnını ve bebek yağı ile masaj yap bağırsaklarına hafif hafif inş. geçer sıkıntınız
kimyon çayını Nasıl yapıyorsun? Bide 3 aylıkken ne kadar veriyordun?

Milupanın rezene çayını veriyorum. 2 tatlı kaşığını 1 bardak suyla karıştırıyorum 2-3 çay kaşığı ona veriyorum kalanını ben içiyorum. Gazı için çok işe yaradı. Senin bebeğin artık büyümüş daha fazla verebilirsin belki işe yarar.

Kayısıyı deniyicem bu akşam doktor tavsiyesiyse bişey olmaz heralde. Kakasını yaparsa haber ver olur mu merak ettim işe yarayacak mı

Kilo alımı iyi ayda 800 gr-1000 gr arası. Doymasa kilo almaz heralde bide çişli bez sayısı da yeterli. Hep çişle dolu dolu alıyorum bezini
Kilo alımı çok iyi maaşallah. İyice bir araştırtın o zaman 20 gün çok fazla gibi geldi. Kolaylıklar diliyorum.

Benim kızım küçüklükten beri alıştı,kucağımda sırtı bana dönük uzandırıyorum.bacaklarını karnına çekip bırakıyorum ritmik hareketlerle.o şekilde yapıyor. Gaz gelince de karnına çekip bırakıyorum hepsi çıkıyor. Deneyin derim

Benim kızım küçüklükten beri alıştı,kucağımda sırtı bana dönük uzandırıyorum.bacaklarını karnına çekip bırakıyorum ritmik hareketlerle.o şekilde yapıyor. Gaz gelince de karnına çekip bırakıyorum hepsi çıkıyor. Deneyin derim
Gazı için bende yapıyorum ama sadece pırt yapıyor o şekilde :)

ama çocuğun sıkıntısı yokmuş ki

bırakın bir bakalım ne kadar süre yapmayacak

bir kez de siz beklettiğinizi için fitil gerekir en fazla

bir sefer bekleyin ne kadar süre sonra rahatsız oluyor yapabiliyor mu diye

o zaman yapamazsa çözüm ararsınız

bir de 10 gün kaka yapmayan bebek nasıl az yapar benim aklım ermedi

zira çok kaka yapan bebeğim vardı günde 5-6 nın altına düşmezdi

kaka yapmama rekoru da 60 saat falandı yani 2,5 gün o da bir kere

ve böyle dolu dolu kaka yapardı hala da çok yapar ve çöp gibi doktor metabolizması böyle diyor

sizinkinin de böyledir belki

bir de anneye benzer derler sizde de var mı bu tarz sıkıntılar

3 aylık bebeğim yaklaşık 2 aydır kakasını kendisi yapmıyor hep fitille yaptırıyoruz en son doktor lavman yaptı. 10 gün sonunda da.Sadece anne sütü alıyor. Doktor hergün zeytinyağı ver dedi veriyordum ama o da işe yaramıyor artık vermiyorum çıkarıyor çünkü. Doktor ilaca gerek yok olabilir dedi ama hep böyle mi olacak? Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mı? Hani bebeğe zarar vermeyecek bitkisel bişeyler filan :KK43:
canim bir arkadasiminda bebegi senin bebiş gibi 1 ayindan itibaren kendisi yapamiyordu kakasini halada yapamiyor.bebişin dişkisini labaratuvara gondermişler bakteri cikmiş şuan tedavi oluyor.

ben 2 çocuğumda da yaşadım.kulak pamuğunu zeytinyağına batırıp poposunun ağzına sür ve çubukla uyar.bu şekilde ordaki kaslar uyarılıyor ve kakasın yapması kolaylaşıyor.kabızlık çok çok zor.4. aydan itibaren kayısı elma püreleri verebilirsin.sen de yediklerine dikkat et o da etkiler .rezene içirebilirsin .şimdilik aklıma gelenler bunlar Allah yardımcın olsun

fitile bi kere alisti mi zaten bagirsaklar tembellesir. anne sutu mu aliyor mama mi? mama aliyorsa icine biraz zeytinyagi. kimyon cayida en fazla 2-3 cay kasigi kadar verilmeli. bol bol karnina masaj yapilmasida bagirsaklari calistirmaya baslayabilir. ama fitile ara vermeniz sart

Bende boyleymisim annem sabun atmis popoma ve sonra hemen yapmisim.Alt komsumuzun bebegi 2 3 aylikti o da ayni sekildeydi fitil atiyorlardi yinede yapamiyordu.Onada sabun soyledi annem duzeldi bebis.Ama siz internette bir arastirin ben de bakayim umarim care bulunur

Bizde yaşadık aynısını ama sizinki kadar uzun sürmemişti diye hatırlıyorum. Bebekler kaka yapmayı bilmedikleri için sıkıntı oluyo. Oğlum bi zaman öksürük oldu öksürünce kendini sıktığı için öyle öğrendi kaka yapmayı ama daha küçük öğrenir yakında merak etmeyin. Bide gaz problemi varmı. Farklı doktorada götür bence her doktorun tekniği başka olıyo

Allah yardımcın olsun çok zor bebeklerin o durumda olmaları. Acaba sendede varmı kabızlık yani sütündenmi geçiyorki benim öyle olmuştu çünkü. Kendi fikrim ben fitile lavmana falan karşıyım kimyasal sonuçta çocuğun popoyu irite yapar yakar o ilaçlar, çok zor durumda olunca ben oğluma şırınga ile pekmez sıkardım poposuna ve 3-4dkk geçmeden hoooıp olduda bitti :) tuhah karşılamayın kızlar eski anadolu işi çözümdür ve o kimyasallardan daha iyidir bence

kimyon çayını Nasıl yapıyorsun? Bide 3 aylıkken ne kadar veriyordun?
yarım çay bardağı suya çay kaşığının ucuyla kimyon ve bir kaç yaprak kekik koyup cezvede kaynat kaynadıktan sonra soğusun öyle süz azda şeker at içine ki kimyonun o acı tadı kırılsın ve bebeğe 1 çay kaşığı kadar içir sonrada ılık su içir ama 2 güne 1 falan yap masajı da yapmanı şiddetle tavsiye ederim

ama çocuğun sıkıntısı yokmuş ki

bırakın bir bakalım ne kadar süre yapmayacak

bir kez de siz beklettiğinizi için fitil gerekir en fazla

bir sefer bekleyin ne kadar süre sonra rahatsız oluyor yapabiliyor mu diye

o zaman yapamazsa çözüm ararsınız

bir de 10 gün kaka yapmayan bebek nasıl az yapar benim aklım ermedi

zira çok kaka yapan bebeğim vardı günde 5-6 nın altına düşmezdi

kaka yapmama rekoru da 60 saat falandı yani 2,5 gün o da bir kere

ve böyle dolu dolu kaka yapardı hala da çok yapar ve çöp gibi doktor metabolizması böyle diyor

sizinkinin de böyledir belki

bir de anneye benzer derler sizde de var mı bu tarz sıkıntılar
Valla en fazla 10 gün bekledim bebeğimde bi rahatsızlık yoktu ama 10 gün çok fazla geldi bende doktora götürdüm lavman yaptı işte. Hep fitil yapmıyorum arada kendi yapıyordu ama 4 fitilse 2 kez kendi yapmıştır 2 ayda öyle diyim. Çok doldurmuyor 10 gün sonunda da 1 bez dolu dolu oluyor yani. Bende doğumdan sonra biraz az çıkıyorum tuvalete eskisi gibi düzenli değil. Ama kayısı incir yulaf vs herşeyi yiyorum bende.
fitile bi kere alisti mi zaten bagirsaklar tembellesir. anne sutu mu aliyor mama mi? mama aliyorsa icine biraz zeytinyagi. kimyon cayida en fazla 2-3 cay kasigi kadar verilmeli. bol bol karnina masaj yapilmasida bagirsaklari calistirmaya baslayabilir. ama fitile ara vermeniz sart
Sadece anne sütü alıyor. Günde 1 çay kaşığı kimyon çayı veriyim bakalım bide belki işe yarar.
Bizde yaşadık aynısını ama sizinki kadar uzun sürmemişti diye hatırlıyorum. Bebekler kaka yapmayı bilmedikleri için sıkıntı oluyo. Oğlum bi zaman öksürük oldu öksürünce kendini sıktığı için öyle öğrendi kaka yapmayı ama daha küçük öğrenir yakında merak etmeyin. Bide gaz problemi varmı. Farklı doktorada götür bence her doktorun tekniği başka olıyo
3 farklı doktora götürdüm canım hepsi aynı şeyi dedi yapacak bişey yok lavman veya fitil :KK43:
Allah yardımcın olsun çok zor bebeklerin o durumda olmaları. Acaba sendede varmı kabızlık yani sütündenmi geçiyorki benim öyle olmuştu çünkü. Kendi fikrim ben fitile lavmana falan karşıyım kimyasal sonuçta çocuğun popoyu irite yapar yakar o ilaçlar, çok zor durumda olunca ben oğluma şırınga ile pekmez sıkardım poposuna ve 3-4dkk geçmeden hoooıp olduda bitti :) tuhah karşılamayın kızlar eski anadolu işi çözümdür ve o kimyasallardan daha iyidir bence
Evet galiba benden de geçiyor biraz bende hergün çıkmıyorum çünkü ama bağırsak çalıştırıcı şeyler yiyorum. Pekmez de ilginç geldi kaç kere denedin bi zararı filan olmasın çocuğa

poposuna zeytinyağı sürün kulak çubuğuyla.
siz de katı, gazlı gıdalar çok tüketmeyin. daha çok lifli tüketin. yemeklerinizde kimyon kullanın mutlaka. rezene çayı için hem süt yapar hem bebeği rahatlatır. rezene çayını bebeğinize de verebilirsiniz. ben çok sancılı durumlarda civanperçemi demleyip veriyordum en fazla 5 çay kaşığı kadar. 7-8 aylıkta 20-30 cc veriyordum. ayına göre miktarı az tutun.
Zor bir durum inşallah çözersiniz. poposunu hem yağlı ya da kremli tutun ki yapmaya zorlarsa çatlama olmasın. acı hissi olursa yapmaktan uzaklaşıyorlar. bir tanıdığımın çocuğu 5 yaşına kadar yaşadı bu sorunu. soğuktan uzak tutun yatarken özellikle ayaklarını sıcak tutun. sıcak su torbası kullanabilirsiniz ayaklarının ucunda. siz de soğuk şeyler tüketmeyin bi süre. özellikle soğuk su.

geçmiş olsun

bu problem genelde erken doğum bebeklerde oluyor, bağırsak yapısı tamamlanamıyormuş. öyle bir durum mu var?

Dr ondan değil demiş zaten.
Benim bahsettiğim çocuk da erken doğum. Ona dr öyle demiş. O yüzden sordum

Ek besinlere geçince bünyeleri daha çok şaşırıyor açıkçası, bizde öyle olmuştu. Kilo alımı iyiyse 6. ay dolduktan 7 ye geçince ek gıdaya geçin. Sanırım ana sorun sizden kaynaklanıyor, sütten geçiyor gibi.

Ek besinlere geçince bünyeleri daha çok şaşırıyor açıkçası, bizde öyle olmuştu. Kilo alımı iyiyse 6. ay dolduktan 7 ye geçince ek gıdaya geçin. Sanırım ana sorun sizden kaynaklanıyor, sütten geçiyor gibi.
Olabilir. Benimki de hareketsizlikten oluyor. Önceden aktif bi yaşantım vardı şimdi evin içindeyim. İsal yapan yiyecekler yemem lazım heralde belki işe yarar

X