Bebeğim kakasını yapmıyor

Sever misiniz bilmem ama akşamları daha çok sebze tüketin, pırasa, kabak gibi lif oranı yüksek sebzelerden. Lif içeriği yoğun meyveler mesela. Salatanıza zeytinyağı kullanın bol bol.( yeşillik süt de arttırır) Dr unuzla konuşup magnezyum desteği alabilirsiniz işe yarar.
yulaf unu, kuru kayısı, kuru erik özellikle de kuru incir ( bol bol süt yapar) yiyin.

Bebeğiniz uyuduğunda mekik tarzı hareketler yaparsanız batın bölgesini rahatlatabilir.
Bi süre kendi beslenme düzeninizi değiştirin, bakalım durum aynı mı olacak.

3aylik oglum.1haftadir kakasini iki uc gunde bir zorla yapiyo.doktorun soyledikleri milupanin rezene cayini bir kasik ver.3kayisiyi suda kaynat sabah aksam birer cay kasigi ver.iki gundur ise yaramadi bekliyorum kaka yapsin diye
Dün kayısıyı kaynattım akşam aç karına 1 çay kaşığı verdim üstüne hemen emzirdim. Sonuç: gece bezi doldurmuş sırtına kadar heryer kaka olmuş :KK48:
Nasıl Mutlu oldum anlatamam çok teşekkür ederim yorum yazdığın için çok dua ettim sana :KK51:
Sizde işe yaramadı mı hala?

biz de bir dönem aynı sorunu yaşadık ama bizde 4 - 5 gün kadar olmuştu. Aslıda bir döngüye giriyor, kabız olup acıdığı için tutuyor, tuttuğu için kabız oluyor ve yapamıyor, lavman gibi müdahaleler daha da korkutuyor yavrularımızı. Ama iki ay çok uzun bir süre. inşallah bir an önce geçer canım.

biz de bir dönem aynı sorunu yaşadık ama bizde 4 - 5 gün kadar olmuştu. Aslıda bir döngüye giriyor, kabız olup acıdığı için tutuyor, tuttuğu için kabız oluyor ve yapamıyor, lavman gibi müdahaleler daha da korkutuyor yavrularımızı. Ama iki ay çok uzun bir süre. inşallah bir an önce geçer canım.
Kaka yaptığında katı değil cıvık yapıyor ve canı acımıyor yaparken çok rahat hafifçe ıkınıyor. Dün gece kendi yaptı. Sanırım ıkınmayı bilmiyor benim kızım. Fitille bunu daha erteledik ama artık fitil vermicem. Yapana kadar bekliyicem. Kayısıyı kaynatıp 1 çay k. Verdim işe yaradı heralde

Kaka yaptığında katı değil cıvık yapıyor ve canı acımıyor yaparken çok rahat hafifçe ıkınıyor. Dün gece kendi yaptı. Sanırım ıkınmayı bilmiyor benim kızım. Fitille bunu daha erteledik ama artık fitil vermicem. Yapana kadar bekliyicem. Kayısıyı kaynatıp 1 çay k. Verdim işe yaradı heralde
Evet dışarıdan müdahale belki yavaşlatmış olabilir ama işe yaramasına çok sevindim canım.

Aktardan kendiniz iiçin bitki ler alın. Tabibu dedigim gaz için hem süt yapar. bn çok iiçtim. Oğlumda gaz vardı kakasini falan yapamiyordu iyi geldi

3 aylık bebeğim yaklaşık 2 aydır kakasını kendisi yapmıyor hep fitille yaptırıyoruz en son doktor lavman yaptı. 10 gün sonunda da.Sadece anne sütü alıyor. Doktor hergün zeytinyağı ver dedi veriyordum ama o da işe yaramıyor artık vermiyorum çıkarıyor çünkü. Doktor ilaca gerek yok olabilir dedi ama hep böyle mi olacak? Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mı? Hani bebeğe zarar vermeyecek bitkisel bişeyler filan :KK43:

Mrb benim 7 aylık kızım var doğduğunda bu yana benim yardımım olmadan kaka yapamıyor bende herşeyi denedim herşeyi sonunda fitil kullandım ama 3 günde bir verdim ve duphalac diye bir şurup artık alıştı fitil vermiyorum kendiliğinden yapıyo ama şurup u veriyorum şurup ta bağırsakları yumuşatması için olduğundan kesmedim artık kızımda bende rahatız dakikalarca kaka yapmak uğraşmıyoruz

3 aylık bebeğim yaklaşık 2 aydır kakasını kendisi yapmıyor hep fitille yaptırıyoruz en son doktor lavman yaptı. 10 gün sonunda da.Sadece anne sütü alıyor. Doktor hergün zeytinyağı ver dedi veriyordum ama o da işe yaramıyor artık vermiyorum çıkarıyor çünkü. Doktor ilaca gerek yok olabilir dedi ama hep böyle mi olacak? Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mı? Hani bebeğe zarar vermeyecek bitkisel bişeyler filan :KK43:

Mrb benim 7 aylık kızım var doğduğunda bu yana benim yardımım olmadan kaka yapamıyor bende herşeyi denedim herşeyi sonunda fitil kullandım ama 3 günde bir verdim ve duphalac diye bir şurup artık alıştı fitil vermiyorum kendiliğinden yapıyo ama şurup u veriyorum şurup ta bağırsakları yumuşatması için olduğundan kesmedim artık kızımda bende rahatız dakikalarca kaka yapmak uğraşmıyoruz

Gerçi bu mevsim bulamazsın ama inciri kaynatın 2 çay kaşığı verebilirsiniz ve sende içebilirsn

Lifli yiyecekler tüketmeye çalış özellikle bal kabağı bebeğinide 1 çay kaşığı verebilirsin zeytinyağı ile birlikte

X