Bebek Beslenmesi Bebeğim kakasini yapmıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Bebeğim kakasini yapamiyor

OY: 0 0,0%
  • Yorum

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

Eslemeren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
2
1
35
Merhaba iyi akşamlar iki aylık bebeğim kakasini yapmıyor annem bugün sabun attı ama hala yapmadi bu sorun olurmu acaba endişeleniyorum

Kızımın doktoru sakın fitil ya da sabun kullanma demişti. Ya bir çay kaşığı zeytinyağı ver ya da kulak çubuğunu zeytinyağına batır popo deliğinde saat yönünde 2 kere çevir kaslarını uyar demişti. İkisini de denedim işe yarıyor.

Sabun mu yaptınız yapmayın Allah aşkına böyle şeyler. Gaz çıkışı normal mi bir de cisini yapıyor mu? Eger aglamadi yoksa gaz cis sorunu yoksa 3 ila 10 güne kadar kaka yapmaması normaldir ve bebeğin kabız olduğu anlamına gelmez. Doktorumuzun sözleridir bunlar . Yine de doktorunuza danışın mutlaka. Ve bir daha sabun falan yapmayın

Kızımın doktoru sakın fitil ya da sabun kullanma demişti. Ya bir çay kaşığı zeytinyağı ver ya da kulak çubuğunu zeytinyağına batır popo deliğinde saat yönünde 2 kere çevir kaslarını uyar demişti. İkisini de denedim işe yarıyor.
Gercektende bu soylediginiz ise yariyor. Tedavi edilmezse erken farkedilmezse kolite ceviriyor bagirsaklar iltihaplaniyor. Popoda catlak olusup kanama bile yapiyor.

Bebegim 3aylikken baslamisti bu sikinti 2ay kadar surdu.10gun bile yapmadigi oldu.arkadas dogru soylemis ikinma problemi yoksa gaz cikariyorsa endiselenmeye gerek yok.ama etraftan cok ses cikar bilirim yazik cocuga fitil yapalim biz eskiden sabun koyardik falan filan...yazik gunah masumlara.sabirla bekle bebis rahatsa endiselenme illaki yapacaktir kakasini ama 10gunu de asarsa doktoru ihmal etme.zeytinyagi icirmistim ben az az.bir de kayisi filan yemistim faydasi olursa diye Allah yardimcin olsun

Bizimde sorunumuz vardı probiyotik damla kullanıyoruz çok işe yaradı fitilsiz kendi yapıyor

X