Bebeğim otizm mi ekran otizmimi?

Normal çünkü bebekler oyunla , taklitle öğrenir . Bize komik , basit gelen o oyunların hepsinin aslında bir önemi var. Dil terapistlerine bile bakın bir şey öğretmiyorlar. Çocukla oyun oynuyorlar , anne babalara nasıl oynamaları gerektiğini gösteriyorlar bu sayede çocuk dili öğreniyor.
Çocuklarınız arasında iletişimi sağlamada siz köprü olmalısınız. 3ünuz oturun birlikte oyun oynayın biraz buyukle oynayın onu bir şekilde oyalayın o sırada diğerine bakın mesela

A Asgunas

Bu mesajı baska bir arkadasin konusuna yazmıştım Ekim ayında. Güncel durumumuzu da ekleyeyim.

Bu da guncel durumumuz.

Suan durumu nedir ayni durumdayim

Suan durumu nedir ayni durumdayim
Aynı eğitim için baska yer bulmuştuk onlarda 1 aylık parayı aldı servisi ayarlayamadı çokta vaktim olmuyor oynamaya ramazan ayı malum pek halim olmuyor kalabalık içinde sürekli kosuyor çağırıyorlar bakmıyor bugün yine iftarda idik kosturuyordu seslendiler bakmadı hergünüm ağlamakla geçiyor bilmiyorum nasıl olacak

30 aylik ve 7 aylik iki bebek annesiyim.

Cocuk gelisimci değilim, sadece okuyan ve arastiran bir anneyim. Elestirmiyor, kinamiyorum anladigim kadariyla es ve aile destegi alamiyorsunuz, yoksa su alintiladigim mesajdaki bahaneler cocugunda otizmden suphelenen bir annenin bahaneleri olamaz.

Oruc tuttugunuz icin piliniz bitiyor ve cocugunuzla ilgilenemiyor musunuz? Oruc tutmayin, kaza edin hanimefendi, size emanet bir can var iken, o can sizin karninizda can bulmusken onunla ilgilenememe bahaneniz oruc olmamali ya da kosusturdugunuz iftar davetleri, gitmeyin o iftarlara. Bunun icin darilan olursa da darilsin. Siz cocugunuzu oncelik haline getirin bir an evvel emin olun duzelecektir.

Eş ve aile desteğim yok birde 5 yaş kızım var o çok düskün bana ve ilgi manyağı kızımla ilgilenmeye çalısıyorum ama karsılık alamayınca üzülüyor pes ediyorum sabır gerek biliyorum 3 ay olacak tv yi kapatalı hergün burnunu kulağını gözünü saçını öğretiyorum soruyorum isaret parmağını kullanması için çalısıyorum ama yok büyük kızım da tepkisiz olduğu için artık oynamak istemiyor anne benimle oynamıyor ki diyor karsılık vermiyor çünkü ben oynuyorum ama evin yükü ve anlayışsız bir esim var etrafımda anlayışlı kimsem yok derdimi açsam hergün arayıp konusuyormu diye soruyorlar 1 günde 3 ayda olacak is değil anlamıyorlar üzülüyorum zaten ayrıca bende çocuk ğelisimciyim ve ağır otizmli çocuklarla çalısmıs eğitmenim ama kendi çocuğun farklı oluyor damdan düsenin halini damdan düsen anlıyor

Cok uzucu bir durum, birlikte karar verip cocuk sahibi oluyorsunuz, erkekler sadece ureme asamasinda ise yariyor, ondan sonra anneler neden perisan, neden öfkeli, neden sinirli diye kendilerine pay cikarmak yerine sacmalamaya basliyorlar. Allah yardimciniz olsun kardesim, sozlerinizden destek alamadiginizi anladigim icin ilk yorumum o sekildeydi. Umarim cozum bulabilirsiniz.

Merhaba bu mubarek ayda allah icinizi ferah eylesin. Bizim akraba cocugu öyleydi dr goturduler otizim baslangici çocuk tv tablet hic çıkmazdı hep oynardi izlerdi sizin dediginiz gibi ama hic konusmuyodu agliyodu vuruyodu hayal oyunlar daki gibiydi. Annesi hic ilgilenmedi dr goturmedi .ilgi yoktu cocuk suan 5 yasinda bülbül gibi konusuyo oynuyo iletisim guzel o cocuk gitti baska cocuk geldi. Ama siz ne guzel ilgileniyorsunuz. Ihmal etmeyin. Allah büyük. Allah cabanizi hic etmez oyle devam edin surekli konusturun zeka oyunlari var kartlar taslar. Cook eglenceli alin oynatin araba oyuncak bunlar kaldirin kitap resim yaptirin .allah buyukktur

Araba oyuncak vs niye kaldırsın? Asıl çocuğun en iyi konuşmayı öğrendiği şey oyuncaklar. Tabi karşılıklı olacak anne ve çocuk birlikte oynayacak ve anne hep o aralarda konuşacak .

Ben oyunla öğretmeye çalısıyorum göz temasını öyle artırmaya çalısıyorum basarılıda oluyorum mesela bebek acıktı ağladı mama ver diyorum biberonu alıp bebeğe veriyor yada araba geliyor düt düt diyorum kendiside araba düt düt diyor sürmeyi bilmezdi önceden sadece dizerdi suan arabayı sürüyor bebekleri dizerdi suan sarılıp öpüyor kedi var pelus onu tutup miyav miyav diyor topu önceden yanından atardım kafasına atardım tepki vermez bakmazdı bile suan topu tutup getiriyor yada leğene baskete atıyor bana atması pek yok elinde bekletiyor zamanla oda olacak insallah bol bol konusuyorum sütü hayatımızdan çıkardık tamamen önceden çok içerdi bağırsak sorunumuz yok gerçi kabız pek olmazdı zaten her yemeğide yer ablası normal o çok seçer bu ne olsa yer masallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…