Bebeğime tek bakmaya çalışmak ve bocalamak...

Babu blue deniyor fransizca ama ben bunun turkcesini bilmiyorum
Bu bir hastalik, lohusalik doneminin uzun surmesi, bebege yetersiz gelme durumu, karamsar dusunceler vs, doktorda bana bu teshisi koydu. Ama Bebegim 10 aylik suan hala ben bakmak zorundayim
Cunku bakacak kimsem yok, valla adamin goz yasina bakmaz devlet elimden alir goz korkusuyla ha gayret bakiyorum birde bana sor nasil bakiyorum (ha bu arada turkiyede devlet elinizden almaz korkmayin). Allah yaaar ve yardimciniz olsun
Hic dile bile getirmemeye calisiyorum oyle unutuyomus gibi kabulleniyomus gibi oluyorum

çok yardımcı oluyor. Bebek uyuyunca bana sarılır , benimle ilgilenir. Hatta iş arasında bile gelir. Ama ben kendimi kocaman bir boşlukta hissediyorum.
Ben ikinci çocuk olmasına rağmen bocaladım annem çoğu zaman yanımda olmasına rağmen.Çok normal alışamamak.Bütün hayatın değişiyor.Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyüyor.Bak kocan da ilgili ne güzel.Annen yakın değilse yakın bir yerde otur.Arada nefes almak çok iyi gelir.Bunları çoğu kadın yaşıyor.Ama hepsi geçecek zamanla bir düzen tutturacaksınız çok bunaldığında da annene gidersin ya da o gelir.Bu şekilde idare eden çok sadece kendine güven rahat ol.

Seni öyle iyi anlıyorum ki tek fark benim annem 5 dk lık mesafede olmasına rağmen yine de destek olmadı. Arada bir ablamı çağırıyorum ama uyumak dinlenmek için falan değil evde bi ses olsun yanımda biri olsun diye. Bebeğimle yalnız kalmaktan çok korkuyorum. Benimde eşim çok yardımcı bende geçmişi özlüyorum pandemi de etkiledi en azından bebeği alır bi yerlere yürüyüşe giderdik o bile havamızı değiştirirdi. Ben böyle devam ederse psikolojik tedaviye başlıcam sanırım eğer ihtiyacın varsa asla çekinme mutlaka git sende. Bebeğimi çok seviyorum ve bu zamanlarını keyifle geçirmek istiyorum bu yüzden tedavi düşünüyorum sende düşün mutlaka inşallah atlatırız benimde kızım 2 buçuk aylık☺️

Bebeği gülücükler saçıyor diye kahrolan bir anneye tedavi olun dedim diyemi kötü kalpli oldum.hayatın hangi zorluklarından acılarından geçtiğini bilmediğiniz bir anneye beddua eden siz mi iyi kalplisiniz.sadece size değil tüm beddua etmeyi marifet sanan kendinde bu hakkı gören sözde temiz kalpli insanlara tek duam Allah sizi ıslah eylesin.Allah akıl fikir farkındalık merhamet versin. o masum yavrununda yüzü hep gülsün kalbi annesininkinden de bizlerinkinden de temiz olsun İnşaallah
Ya bence yanlış anlamış olabilir misiniz? 😶 hani bebek gülünce kahroluyorum derken, bebeğime karşı suçluluk duygusu hissediyorum, ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum, onu mutsuz etmeye hakkım yok vb demek istedi diye anladım ben, yoksa mutsuzluğunun nedeni bebeğin varlığı değildir herhalde ? o_O

Ya bence yanlış anlamış olabilir misiniz? 😶 hani bebek gülünce kahroluyorum derken, bebeğime karşı suçluluk duygusu hissediyorum, ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum, onu mutsuz etmeye hakkım yok vb demek istedi diye anladım ben, yoksa mutsuzluğunun nedeni bebeğin varlığı değildir herhalde ? o_O
aslında hazır olmadıgı ıcın bu sıkıntılar psıkolojık olabılır..bızım yeddı yıl cocugumuz olmamıstı
ben artık 33 yasımdayım
o enerjıyle ıkı bebege bıle bakardım herhalde:)
kayınvalıde annem rahmetlı
esım aksam gelıyodu cok guzel gecmıstı..gozunde buyutmemek gerek sanırım

Bence alisirsiniz belki evde yalnız olmak tedirgin etmiştir sizi , benim annem çalışıyordu 5 gün kaldı yanımda gitti sonra, sabah oldu kendi kendime ee ne yapacağım şimdi ben dediğimi hatırlıyorum:) merak etmeyin geçiyor bu düşünceler. Şanslısınız esiniz destek, benimde eşim destekti ama köstek ailesi vardı hep onları kafaya takmaktan keyfini çıkaramadım günlerin.

Merhabalar;
Konuya nasıl nereden başlasam bilemiyorum. Doğum yapalı 3 ay olmak üzere. Çok zor bir doğum ve iyileşme süreci geçirdim. Pandemi falan da derken annem baktı hep sağ olsun. Annemden artık dönmemiz gerekti ve ben ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Sürekli ağlamaklıyım, sürekli içimde bir hissiyat var. Annem varken hiç böyle değildim, şimdi kendimi çok yalnız hissediyorum. Eşim çok destek olmasına rağmen bu halimi görünce acaba yeniden annene mi dönsen diyor. Ama ben istemiyorum. Artık bir başıma bebeğime bakmak istiyorum. Lohusalık üzerime yapıştı resmen. Bazen çok güçlüyüm bazen ise berbat durumdayım. Evime geleli bugün 3. Gün oldu. Lütfen bana destek olun. Yazacağınız her şey çok çok önemli.
Evinde kedi varmiydi senin

Kolik değil, rahat bir bebek , eve haftada iki yardımcı geliyor, eşiniz çok destek, şefkatli, sevgili , yemek derdiniz yok .

Tam olarak neyi yapamıyorsunuz ?
İçimde çok kötü bir hüzün var. Sürekli beni esir almaya çalışıyor ve bunu dün yine başardı...
Eşim artık bir 3-5 ay annenee kal yoksa sana bir şey olacak diyor ama ben gitmeyeceğim. Bu durumu yenemiyorum 😔

aslında hazır olmadıgı ıcın bu sıkıntılar psıkolojık olabılır..bızım yeddı yıl cocugumuz olmamıstı
ben artık 33 yasımdayım
o enerjıyle ıkı bebege bıle bakardım herhalde:)
kayınvalıde annem rahmetlı
esım aksam gelıyodu cok guzel gecmıstı..gozunde buyutmemek gerek sanırım
Hazır olmak ? Bebeğe nasıl hazır olunur acaba ? Tüm hayatımız değişiyor , hormonlar değişiyor. Ne mutlu size böyle bir şey yaşamamışsınız. Ama yaşayanı da bu kadar yargılamayın.

Ben ikinci çocuk olmasına rağmen bocaladım annem çoğu zaman yanımda olmasına rağmen.Çok normal alışamamak.Bütün hayatın değişiyor.Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyüyor.Bak kocan da ilgili ne güzel.Annen yakın değilse yakın bir yerde otur.Arada nefes almak çok iyi gelir.Bunları çoğu kadın yaşıyor.Ama hepsi geçecek zamanla bir düzen tutturacaksınız çok bunaldığında da annene gidersin ya da o gelir.Bu şekilde idare eden çok sadece kendine güven rahat ol.
Bebeğime her şekilde bakarım. O konuda asla bir tereddütüm yok. Ama bir çarpıntı baş gösteriyor ki sormayın...

Hazır olmak ? Bebeğe nasıl hazır olunur acaba ? Tüm hayatımız değişiyor , hormonlar değişiyor. Ne mutlu size böyle bir şey yaşamamışsınız. Ama yaşayanı da bu kadar yargılamayın.
Bızım yedı yıl olmamıstı..tabıkı herkesın bunyesı farklı..

İçimde çok kötü bir hüzün var. Sürekli beni esir almaya çalışıyor ve bunu dün yine başardı...
Eşim artık bir 3-5 ay annenee kal yoksa sana bir şey olacak diyor ama ben gitmeyeceğim. Bu durumu yenemiyorum 😔
Bebegi birakin yarim saat cikin disari boyle olunca. Ornegin gunduz cikamazsaniz aksam esiniz gelince mutlaka cikin evde olmak bunaltiyor insani

Kıyamam sana.
Lohusa depresyonundasın muhtemelen.
Dogum yaptıgımda 24 yasındaydım.
Annem 16 gün kalabildi.
Kendim bakmak zorundaydım bunun bilincindeydim.
Evet üzüldüm yeri geldi.
Eşim sagolsun sürekli destek oldu.
Geçecek hepsi inan bana :)

Kıyamam sana.
Lohusa depresyonundasın muhtemelen.
Dogum yaptıgımda 24 yasındaydım.
Annem 16 gün kalabildi.
Kendim bakmak zorundaydım bunun bilincindeydim.
Evet üzüldüm yeri geldi.
Eşim sagolsun sürekli destek oldu.
Geçecek hepsi inan bana :)
Çok merhamet dolu bir mesaj oldu bu. Dün gece hiç uyumadım. Sürekli çarpıntı ile uğraştım. Zor bir geceydi ama şimdi hiç bir şey olmamış gibi rahatladım.
Siz ne kadar güçlüymüşsünüz. Burada ne isteyerek hamile kaldığım kaldı ne prenses sendromum😭 bunları okuyunca çok daha üzüldüm.

Çok merhamet dolu bir mesaj oldu bu. Dün gece hiç uyumadım. Sürekli çarpıntı ile uğraştım. Zor bir geceydi ama şimdi hiç bir şey olmamış gibi rahatladım.
Siz ne kadar güçlüymüşsünüz. Burada ne isteyerek hamile kaldığım kaldı ne prenses sendromum😭 bunları okuyunca çok daha üzüldüm.
Canım ohooooo çok agladım ki ben :)
Eşim geç saatlere kadar çalışıyordu.
Emme sorunumuz vardı.
Bebeğim kış bebegi, ev klimalı.
Hiç kafana takma prenses sendromu diyenleri, yaşamayan bilemez :)
Kimsem yoktu.
Kimse yardıma da gelmedi.
Annem kıyamam mecburen memlekete dönmek zorunda kaldı, k.valide de açıkçası yardımcı olmadı.
Eşimi arayarak ağladığımı biliyorum.
Kaş bıyık karışmış vaziyetteydim ahhah sanırsın savaştan çıktım :)
Hiiiiç üzülme canım.
:KK66: geldi geçti hepsi

Son düzenleme:
X