Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ay sorma kendi kaşığıyla yemek yemeyi reddediyor ağzını açmıyor eliyle vuruyor, bizim kasiklarla verince bayıla bayıla yiyor😂 bardakla suyu içiyor birde sıkı sıkı tutuyor almayayim diye😂
Aha aynısı valla bnde 2 gündür tatlı kaşığıyla yediriyorum 😂 bizi Şebek ettiler bu bebeler

Merhaba arkadaşlar.
Yarın 2. Ay aşılarımız var. Ateş vs olursa carpol mu almak lazım. Sağlık ocağında ki ebemize sorduk, vermeyin tavsiye etmem dedi ama kızım kabız ve huzursuz zaten. Birde ateş vs çıkarsa acile gitmek istemiyorum. Sizler ne kullanmıştınız. (Bir sorun olmazsa elbette durduk yere kullanmam)
Calpol ya da Paranox S fitil kullanabilirsin (Fitilin yarısı olacak). Ateş olmasa da çok huzursuz olursa ver demişti doktor ama bizde bir yan etki olmamıştı - ekstradan rota da yaptırmıştık üstelik. Açıkçası ben de çocuk çok çok huzursuz, kötü olmadıkça ilaç kullanımına karşıyım, inşallah aşı sonranız rahat geçer.

Merhaba arkadaşlar.
Yarın 2. Ay aşılarımız var. Ateş vs olursa carpol mu almak lazım. Sağlık ocağında ki ebemize sorduk, vermeyin tavsiye etmem dedi ama kızım kabız ve huzursuz zaten. Birde ateş vs çıkarsa acile gitmek istemiyorum. Sizler ne kullanmıştınız. (Bir sorun olmazsa elbette durduk yere kullanmam)
sadece calpol uygunmus zaten. yada parasetamol grubu ıste bılmıyorum da bebeklere calpol hep oyle gordum:)yogun oldugundan az suyla sıvılastırıp oyle ver yutamazsa benımkı öğürdü kustu emdıgını dıye sulandır dedıler burda 1 ml cekıyodum sırıngaya 1 ml de su:) yavas yavas sıktım agzına kusmadı bıdaha :) ne demek onermıyor. . ay bazen cıdden........

gulrecelim gulrecelim ebe kim kuzu ya doktorun yanında.Bunlar da kendilerini doktor bellediler yarış halindeler.El kadar bebek aci çeksin,huzursuz olsun ebe hanım öyle uygun gördü.Doktoruna sor tabi.Ben bizim doktorumuzun onerdigini söyleyim.Her ay asisindan sonra ateş,huzursuzluk olursa Calpol vermemizi soyluyo.

Pekii bebeğiniz sizi tam olarak ne zaman tanımaya başladı?
Yani ben kucağıma alınca sakinleşiyor. Ama zaten kucak seviyor. Ağlarken ya da keyfi yerinde değilken başkası alınca da sakinleşir mi tam emin değilim.
Bazen beni net ayırıyor diyorum bazen hiç umurunda değilmişim gibi oluyor.
Geçen hafta iş yerine gitmem gerekti. Yöneticimle konuşurken sohbetimiz uzadı ve 1 saat kadar arkadaşlarla oynadı. Döndüğümde bana hiç pas vermedi😔 Keyfinin yerinde olması güzel tabii de annesini görünce bir tepki verseydi iyi olurdu😂
Bizimkilere göre çok net ayırıyor beni istiyor falan ama besleneceğini mi anlıyor ben tam ayırt edemiyorum.
Benimki bana çok düşkün ya babasının kucağında bile cildiriyor illaki bende olacak ben almazsam ağlıyor huysuzlaniyor bu beni hem manevi olarak hemde fiziksel olarak cok yoruyor 🙄

Calpol ya da Paranox S fitil kullanabilirsin (Fitilin yarısı olacak). Ateş olmasa da çok huzursuz olursa ver demişti doktor ama bizde bir yan etki olmamıştı - ekstradan rota da yaptırmıştık üstelik. Açıkçası ben de çocuk çok çok huzursuz, kötü olmadıkça ilaç kullanımına karşıyım, inşallah aşı sonranız rahat geçer.
fitilin yarısını da yukardan asagıya dıye tarıf etmıstı doktor. ınceltmıs oluyoruz hem demıstı :)

Guzel Anneler bebeğe şu uyku tulumlarından almak istiyorum. Tam kış bebesi olacak + soguk memleketteyiz . küçük değil de biraz büyük alsam olur mu hemen kullanabilir miyim yine de ? Bir de sanki içinde çooook ince varla yok arası elyaf var , bebişi terletmesin
F682A150-A280-4594-93BE-99BEB6944402.jpeg

Guzel Anneler bebeğe şu uyku tulumlarından almak istiyorum. Tam kış bebesi olacak + soguk memleketteyiz . küçük değil de biraz büyük alsam olur mu hemen kullanabilir miyim yine de ? Bir de sanki içinde çooook ince varla yok arası elyaf var , bebişi terletmesin Eki Görüntüle 3095028
Ben tam bir tulumcuyum 😅 uyku tulumunun güvenliği önemli bebeğün kafası içeri kaçmamalı o yüzden bedenleri var. Yeni doğana büyük beden olmaz. Bir de tog değeri diye bir şey var hangi sıcaklıkta nasıl giydirilmeli diye. Mesela h&m in 2 togluk kışlık tulumları var ben 0-3, 3-6,6-12 kullandım. Ama severse kundak çok daha iyi ilk aylarda. Benimkiler sevmedi mecbur direk tulum giydirdim.

Ben tam bir tulumcuyum 😅 uyku tulumunun güvenliği önemli bebeğün kafası içeri kaçmamalı o yüzden bedenleri var. Yeni doğana büyük beden olmaz. Bir de tog değeri diye bir şey var hangi sıcaklıkta nasıl giydirilmeli diye. Mesela h&m in 2 togluk kışlık tulumları var ben 0-3, 3-6,6-12 kullandım. Ama severse kundak çok daha iyi ilk aylarda. Benimkiler sevmedi mecbur direk tulum giydirdim.
Owlinin kundak tulumları nasıl biliyor musunuz acaba? Hem kundak hem uyku tulumu olarak kullanılabiliyormuş

Guzel Anneler bebeğe şu uyku tulumlarından almak istiyorum. Tam kış bebesi olacak + soguk memleketteyiz . küçük değil de biraz büyük alsam olur mu hemen kullanabilir miyim yine de ? Bir de sanki içinde çooook ince varla yok arası elyaf var , bebişi terletmesin Eki Görüntüle 3095028
Elyaf çoooooook risk. Hatta bence kesin terler. Memleketi boşver. Bi derece al nem ölçerli. Oda sıcaklığını sabit tut giysi önemli değil. Nasıl alıştırırsan öyle gider. Benimki şu an zıbınla yatsa bile yattıği yer özellikle kafa çok terliyo yatakda yer değiştirip duruyorum. 25 26 derece filan oluyodur gece oda bence. Kışın uzun kolluyla 23 derecede sadece beline kadar örtük yatıyodu kollar komple dışarda.

B BirGunesDoguyor ayaklı bbek küveti sen mi almıstın? 🤣
Ayy böyle bir şeyin olduğunu bilmiyordum😂😂
Neden yüksek yapmazlar diyordum. Bilseydim alırdım 😂😂 doğum yapmayanlar bakınıversin
Ben şu katlananlardan almıştım. Katlanma olayı çok iyi oluyor. Yırtılıyor deliniyor gibi yorumlar okumuştum. Her gün kullanıyoruz bir şey olmadı

Neden yüksek yapmazlar diyordum. Bilseydim alırdım 😂😂 doğum yapmayanlar bakınıversin
Ben şu katlananlardan almıştım. Katlanma olayı çok iyi oluyor. Yırtılıyor deliniyor gibi yorumlar okumuştum. Her gün kullanıyoruz bir şey olmadı
Saçmalama 2 3 aydır ben musluğun altına sokup yikıyorum zibilyon para niye versinler

Kız hala küvette mi yıkıyorsun😂 musluğun altına sok çıkar oturt artık yavaş yavaş öyle yıka

Saçmalama 2 3 aydır ben musluğun altına sokup yikıyorum zibilyon para niye versinler
Bizim 6 ay bitecek 6 aydır her gün kullanıyoruzya ben çok para da vermedim😂
Kız hala küvette mi yıkıyorsun😂 musluğun altına sok çıkar oturt artık yavaş yavaş öyle yıka
öyle valla 😂 Filesi küçük gelmeye başladı bu beni bi tık üzüyor😂😂

Hafta sonu eşimle yıkıyoruz. O zaman fileyi kaldırıp küvetin içinde oynatıyoruz. Toplam 3 kere falan kucağımda beraber duş aldık ama o zaman da lıkır lıkır içti suyu😂😂

Bizim 6 ay bitecek 6 aydır her gün kullanıyoruzya ben çok para da vermedim😂

öyle valla 😂 Filesi küçük gelmeye başladı bu beni bi tık üzüyor😂😂

Hafta sonu eşimle yıkıyoruz. O zaman fileyi kaldırıp küvetin içinde oynatıyoruz. Toplam 3 kere falan kucağımda beraber duş aldık ama o zaman da lıkır lıkır içti suyu😂😂
Üzmesin bebe büyüyor küvet rafa kalkacak 😂

Biz 15 gündür küvette beraber yikanioruz😀😂mayomu giyiyorum kızımı da önümde oturtuyorum😀acayip eglenioruz.Kendi rekorumu kırdım,level atladım bu duş şekliyle.Darisi sokağa cikabilmeye😀
Senin kız ev kuşu desene bnmki de sokak çocuğu oldu eve zor giriyoruz kışın napıcaz bilmiyorum😂😂

X