Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Dikkatini çeker tabii. Şimdi yeni ortama girdi. Her şey farklı. Tek tek incelemek ister. Ben farklı bir odada emzirince bile zorlanıyorum. Diyelim bir şey yeni ona gözünü dikip incelemek istiyor. Yaklaşık 1 aydır da elini uzatıp tutmak istiyor.
Ben de artık yeni bir yere gittiğimizde önce tüm odayı tek tek gezdiriyorum. Objelere dokunuyor. Duvarına dolabına kadar bir el attırıyorum. Sonra daha kolay emiyor😂

Senin çoğu gitmiş azı kalmış. 10 gün daha dayan. Evinizde güzel düzeninize geri dönersiniz. Gündüz 1 saat emer mi bilmiyorum ama😂😂 Hayal mı kuruyor o arada ne yapıyor öyle uzun uzun, kim bilir😂
Ya burda da kendi odamızdayız bez almıştık koyamadım dolaba komodinin üzerindeydi o niye ordaymış. Dönüp dönüp bakıyo. Pikeyi yıkamıştım. Pike nerdeymiş yatağa dokuncak kontrol edecekmiş. 🤣

emzik ve biberon konusunda görüşlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.:KK200: ortak görüş olarak bir biberon ve emzik alıp duruma göre kullanmaya karar verdim :) emzik olarak bibse biberon olarak da avente bakacağım :)

Doğumdan önce bu başlığa ara ara bakardım, ben de kendi tecrübelerime göre bir şeyler yazayım dedim.

- Emzik kesinlikle alınmalı. Çok işimi gördü, hala da görüyor

- Doğum öncesine katıldığım eğitimlerde (Şimdiki aklım olsa hiçbirine katılmazdım) hastaneye yanınızda biberon, mama götürmemeniz gerektiği, sütünüze güvenmeniz gerektiği filan söylenmişti. İyi ki de götürmüşüm, doğumum sonradan sezaryene döndü ve başta sütüm çok gelmedi. Bebeğim iri bebek olduğu için de mama verilmesi gerekti, biberonla mama verdik. Mama sonra da alınır ( Hastane kendi de veriyor) ama biberon alınmalı bence. Hiç kaşıkla, şırıngayla filan uğraşmadım açıkçası, bebem biberon aldı diye beni de reddetmedi, 2 hafta sonra bıraktık zaten. Benim biberonum Philips Avent’ti. (Emzik de yine Avent Ultra Air)

- Hazır kundak bence alın, ben sonradan aldığıma pişman oldum. O büyüyen Owli’lerden almadım, likralı hazır kundaklar var işimi fazlasıyla gördü. Hem çocuk içinde hareket edebiliyor hem de kendini uyandırmıyor. Kundak olmadan uyku yüzü gördüğümüz yoktu.

- Müslin bez çok kullanılıyor, ben az almışım.

- Sezaryen olacaklar için cırt cırtlı korse. Onu takana kadar hareket etmek işkenceydi, bir anda hayat kalitem arttı😅

- Bol bollll zıbın. Hemen büyüyorlar az al denmesine bakmayın alın.

Kesinlikle katılıyorum.Emzik,biberon,termos üçlüsü mutlaka hastane çantasında bulunmalı.Sezeryan oldum sütüm dolu dolu bol bol geldi ama yine de biberon kullandık.Yorgunluktan perişan olduğum zaman anladım biberonun kıymetini😀😁😁benim için önemli olan bebeğimin doymasiydi.Anne sütü anne sütü diye hiç tutturmadim,takıntı yapmadım.Doydu mu,mutlu mu benim için ok dir😀

emzik ve biberon konusunda görüşlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.:KK200: ortak görüş olarak bir biberon ve emzik alıp duruma göre kullanmaya karar verdim :) emzik olarak bibse biberon olarak da avente bakacağım :)
Bebekten bebeğe göre değişiyor ama bilinenin aksine avent hızlı akışından ve yapısından dolayı en çok meme reddine sebep olan biberon. Benim tavsiyem dr. browns ya da lansinoh almanız :)

Bebekten bebeğe göre değişiyor ama bilinenin aksine avent hızlı akışından ve yapısından dolayı en çok meme reddine sebep olan biberon. Benim tavsiyem dr. browns ya da lansinoh almanız :)
Ben de lansinoh beğeniyorum. Lazım olmadı ama. Videolardan filan

benımki onu bıle reddettı.:) cocugum ne bılsın o kadar para verdıgımızı :confused:
O da para mı diyenler olmuştur diye açıklama yapım. Hollanda'daki kuzenim emzik kulllanamadigimizi dyunca kendi oğluna aldığınun aynisinigöndermek istedi. Ben de iyi deneyelim dedim hediye etcek sandım 20 euroymus. Parasını odetti😂 300 e aldık yani😂😂😂😂 yoksa içime oturmazdi. Smooti mi ne öle bisi

O da para mı diyenler olmuştur diye açıklama yapım. Hollanda'daki kuzenim emzik kulllanamadigimizi dyunca kendi oğluna aldığınun aynisinigöndermek istedi. Ben de iyi deneyelim dedim hediye etcek sandım 20 euroymus. Parasını odetti😂 300 e aldık yani😂😂😂😂 yoksa içime oturmazdi. Smooti mi ne öle bisi
20 Euro ne be insan istemeye utanır, hele ki kur böyle yüksekken 🙄

Kızlar hazır emzik sorusu açılmışken, ben bir süre emzik vermek istemiyorum ama gerekirse veririm diye de düşünüyorum. O yüzden doğumdan önce emzik almam gerekir mi? Aynı şekilde biberon için de kararsızım. Anne sütü emerse biberon ihtiyaç olur mu? Olursa ne almam lazım? Cam mı plastik mi?
Emzik tutsun istiyorsan bence hemen vermelisin benim oğlum tutmadı hiç, biberonda bence şimdilik ucuz birşey al çok para verme eğer biberon tutarsa avent yada chicco alabilirsin biz chicco aldik set halinde benim oglan biberonda tutmuyor mesela elimizde patladı ikinci tutar insaAllah😂

Merhaba arkadaşlar.
Yarın 2. Ay aşılarımız var. Ateş vs olursa carpol mu almak lazım. Sağlık ocağında ki ebemize sorduk, vermeyin tavsiye etmem dedi ama kızım kabız ve huzursuz zaten. Birde ateş vs çıkarsa acile gitmek istemiyorum. Sizler ne kullanmıştınız. (Bir sorun olmazsa elbette durduk yere kullanmam)

Emzik tutsun istiyorsan bence hemen vermelisin benim oğlum tutmadı hiç, biberonda bence şimdilik ucuz birşey al çok para verme eğer biberon tutarsa avent yada chicco alabilirsin biz chicco aldik set halinde benim oglan biberonda tutmuyor mesela elimizde patladı ikinci tutar insaAllah😂
Aman Bn hemen verdim meme reddi yaptı ne çektim sonrada 3 aylık emziği bıraktı daha tutmuyor
Tomme tippe almıştım şimdi oyuncak elinde😂😂

Merhaba arkadaşlar.
Yarın 2. Ay aşılarımız var. Ateş vs olursa carpol mu almak lazım. Sağlık ocağında ki ebemize sorduk, vermeyin tavsiye etmem dedi ama kızım kabız ve huzursuz zaten. Birde ateş vs çıkarsa acile gitmek istemiyorum. Sizler ne kullanmıştınız. (Bir sorun olmazsa elbette durduk yere kullanmam)
Nasıl tavsiye etmiyoruz saçmalamış o çocuğun ağrısını kendisi çekmeyeceği için
Mor kutulu calpol huzursuzluğu ateşi olursa verebilirsin

Aman Bn hemen verdim meme reddi yaptı ne çektim sonrada 3 aylık emziği bıraktı daha tutmuyor
Tomme tippe almıştım şimdi oyuncak elinde😂😂
Benim oğlum hiç istemedi canım resmen diliyle kontrol ediyordu sonra istemiyordu şimdi 7 aya girmek üzere şu küçük boy suluk olan biberonlardan aldık tek onu tutuyor oda yarim yamalak havalar isindigindan beri sadece Şu içmek için aliyor onuda kana kana içmiyor bardakla içmeyi daha cok seviyor 😂

Merhaba arkadaşlar.
Bizim ateş olmamıştı ama asi yerleri acimisti kucağımiza alınca ağlıyordu asi yerlerine değince, ve cok halsizlik yapmisti bir çay kaşığı calpol vermiştim rahatlamıştı biraz.

Ay kızlar bu arada çok şükür 20 günlük süren dış çıkarma maceramız bitti minnosum alt iki disinibpatlattı oda rahatladı bizde😋 bu arada burada bir arkadaş yüz üstü yatıyorsa dişi cikacak olabilir demişti ve 1 aydır sürekli yüz üstü yatan oğlum dişi patladigindan beri yüz üstü yatmayı birakti😂

Benim oğlum hiç istemedi canım resmen diliyle kontrol ediyordu sonra istemiyordu şimdi 7 aya girmek üzere şu küçük boy suluk olan biberonlardan aldık tek onu tutuyor oda yarim yamalak havalar isindigindan beri sadece Şu içmek için aliyor onuda kana kana içmiyor bardakla içmeyi daha cok seviyor 😂
Bizde bebe suyu varya onun emziğiyle içiyor bardak seviyor
Şimdi ki bebelerle işimiz zor 😂

Bizde bebe suyu varya onun emziğiyle içiyor bardak seviyor
Şimdi ki bebelerle işimiz zor 😂
Ay sorma kendi kaşığıyla yemek yemeyi reddediyor ağzını açmıyor eliyle vuruyor, bizim kasiklarla verince bayıla bayıla yiyor😂 bardakla suyu içiyor birde sıkı sıkı tutuyor almayayim diye😂

X