Bebeğimle birlikte hedef 2017 kpss öğretmenlik

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.661
9.339
Evet bir kere olsun 1 yıl boyunca çalışıp yapamazsam çalıştım ama olmadı demek istiyorum bi kere şansımı denemek istiyorum bebeğim için ....:anne:

Evet başlıyorum

*Ders Tarihhhh:duduk:
*Yöntemim bilgi havuzu oluşturmak öncelikle ramazan yetkin hocanın videolarını ezberleme kaygısı olmadan izliyorum ardından testi üzerine isaretlemeden çözüyorum bu birinci asamam ... şimdilik 3 aşamada tarihi çalışmak istiyorum... ve 2. Aşamasına geçtim ve ayni zamanda coğrafyanın ilk asamasindayim
..
2. Asama ise günlük 100 soru çözmek ve haftada 2 günü 1 er video yu ayrıntısıyla çalışmak

(Çarşamba ve cuma 1 tarih videosunu derinlemesine çalışma günü bu sistemim tarihin 2. Aşaması eğer uygularsam 2 buçuk ayda bitiyor bu arada her gün 100 soru tarih devam inşallah 11 temmuz baslama günüm)

Tarihin ikinci aşaması biten konularim

1) küreselleşen dünya

*tarihin ilk çalışma aşamasında biten konularım

1)islamiyet öncesi türk tarihi

2)ilk müslüman turk devletleri ve beylikleri

3)osmanlı devletinde kültür ve uygarlık

4)osmanlı devleti kuruluş ve yükselme

5)osmanlı duraklama dönemi

6)osmanlı gerileme dönemi

7) osmanlı dağılma dönemi

8) 20 yy. Osmanlı devleti

9) avrupa tarihi

10) milli mücadele hazırlık dönemi

11) 1. TBMM dönemi

12) milli mücadele muharebeler dönemi

13) iç politikalar

14) Atatürk ilkeleri

15) Atatürk inkılapları

16)Atatürk dönemi dış politikalar

17) 20. Yy. Başlarında dünyada yaşanan gelişmeler

18) ikinci dünya savaşı

19) soğuk savaş dönemi

20) yumuşama dönemi ve sonrası

21) küresellesen dünya

Coğrafya ilk aşaması biten konularım

1)turkiyenin cografi konumu

C cecilia123 nin biten tarih konuları

1) islâmiyet öncesi türk tarihi

Son düzenleme:
Evet tarihte ikinci konuyuda bitirdim tabiki ilk asamam bu bilgi havuzu oluşturmak yinede testlerde 2 yanlış felan çıkıyor maksimum 3 .. neyse ... bu biten iki konumla her sabah ve gece yatarken soru çözeceğim elbette simdi osmanlı devleti olan 3. Konuma geçeceğim haydi bismillah bugün bi siftah atalım gerisi gelir elbette:anne:

Osmanlı devleti kültür medeniyet konusuna devam ediyorum buarada hergun bitirdiğim 2 konu hakkında soru çözüyorum tabikide tahminim 3 gün icerisinde bu konuyu bitirebilirim ama gönül isterki yarin bitsin :kahve:

Bende bebegimle 1 yil calistim ekimde basladim bebegim 6 aylikti.gk gy egitime girdim daha alan var.bebegim simdi kosuyo bana is cikartiyo surekli daha zor bi surece girdim.bebekle calismak sabir isi allah yardimcin olsun arkadasim.

Tarih temelim yoktu benim videolar evveliyat asina ihtiyac derken iyice tarihi anlamaya calistim pismanda degilim.ama turkce soru bankamdan cok az bi kismini cozmustum dilbilgisi eksikti.sana nacizane tavsiyem dilbilgisi calis belki iyidir bilniyorum sadece tavsiye.farkli siru bankalarindan turkce coz.sozel mantikta 3 bilinmeyenli sorular coz hergun muhakkak .allah emeklerimizi bosa goturmesin.

Evet bir kere olsun 1 yıl boyunca çalışıp yapamazsam çalıştım ama olmadı demek istiyorum bi kere şansımı denemek istiyorum bebeğim için ....:anne:

Evet başlıyorum

*Ders Tarihhhh:duduk:
*Yöntemim bilgi havuzu oluşturmak öncelikle ramazan yetkin hocanın videolarını ezberleme kaygısı olmadan izliyorum ardından konu anlatımlı kitabimdan okuyorum hızlıca ve arkasın daki testi üzerine isaretlemeden çözüyorum ... ayrıca her bitirdiğim konu ile ilgili her gün sabah kalkınca aksam yatarken tarih soru bankamdan üzerine isaretlemeden en az 10 soru cozucem toplam 20 soru eder bir konu ile ilgili

* ilk konum bitti ikinci konumdayım tarihte haydi bakalım 14. Videoyu izliyorum su anda ramazan hocanın

başarılar dilerim canım, ramazan hocanın tarih, engin eraydının coğrafya bir de başka bir hocanın vatandaşlık vardı. ben sadece tarih videolarını yetiştirebildim. seninle benzer yöntemlerle çalıştım, soru çözdüm ben de. dersaneye gitmeyenler için çok büyük bir nimet. tamam tarih kolaydı diyorlar ama inan ki izlemesem çalışacağım yoktu, yoğunlaşamamıştım hiç. temelim olmasına rağmen sınavdaki soruların çoğunu yapamazdım. son iki ay ne beethoven ne mozart ne vivaldi yavrucuğum anne karnında ramazan hocayı dinledi nerdeyse her gün. bu sene atanabilir miyim bilmem ama kısmet olmazsa aynı yöntemle kızımla beraber devam. Rabbim hepimizin emeğinin karşılığını en güzel şekilde versin dilerim.
ha bir de aker hocanın Türkçe varmış onu da videolarda ramazan hoca önermişti.

Ya arkadaşlar ne güzel başlamışsınız hemen, ben de hem o kadar bilgimi unutmadan sıcağı sıcağına sakin sakin çalışmaya tekrar başlamak istiyorum hem de henüz kendimi yorgun hissediyorum. Bu yıl türkçe ve mat. kurbanı oldum:) Türkçeme güveniyordum ama sınavda hiç oyle olmadı mat deseniz ona keza zaten 10 civarı çıksa iyi diyordum ama olmadı. Bende kararsızım aslında bilgiler akıldayken soru bankası çözerek yavaş yavaş ilerlesem mi diyorum unutmadan? Yoksa yazın eğitimimi halletsem bilemedim... Eğitime bir ay bile ayırmadım ben bu sene!

Aslında matematikten birtakım konuları çalışsam her zaman faydası var mat.ın ama oof mat içimden gelmiyor. Ama ales , kpss hepsinde de önemli, bazı konulardan nefret ediyorum bakmak içimden gelmiyor, araştırdım antrenmanlarla mat. kitabı varmıs ama o da toplamadan falan mı başlıyor ki internetten baktım ben içini görmedim o yüzden, kullanan var mı? Yani o kadar da yok değil matematiğim.. Bilemedim nereden çalışabilirim, Ben istiyorum ki mesela bir konuya çalıştım ardında kitapta bol örnek olsun anlaşılır olsun, yalandan açıklamalı yapılmasın o nerden, bu nerden gelmiş anlaşılır olsun.. ama hiç bulamadım öyle birşey.

Ya arkadaşlar ne güzel başlamışsınız hemen, ben de hem o kadar bilgimi unutmadan sıcağı sıcağına sakin sakin çalışmaya tekrar başlamak istiyorum hem de henüz kendimi yorgun hissediyorum. Bu yıl türkçe ve mat. kurbanı oldum:) Türkçeme güveniyordum ama sınavda hiç oyle olmadı mat deseniz ona keza zaten 10 civarı çıksa iyi diyordum ama olmadı. Bende kararsızım aslında bilgiler akıldayken soru bankası çözerek yavaş yavaş ilerlesem mi diyorum unutmadan? Yoksa yazın eğitimimi halletsem bilemedim... Eğitime bir ay bile ayırmadım ben bu sene!
eğitimi yazdan halledersen sene içinde de ara vermemek gerektiğini düşünüyorum ben açıkçası. mesela mat bırakıldığı zaman da soru çözümünde yavaşlama başlıyor, paragraf günlük çözülmeli ki bünye alışık olsun :) netten video takip edebilirsin hemen soru çözmeye başlamak istemiyorsan, çözmeye başlayacağın zaman videolara yeniden başlayıp konu başlığı bittikçe soru çözebilirsin, ben bu sene tarihi öyle yapmıştım ve bilgiler gerçekten akılda kalıyor. derslerin hepsine benzer teknikle çalışsam belki daha iyi olurdu. ramazan yetgin, engin eraydın ve özgür özkınık. benim son ikiyi dinlemeye vaktim kalmamıştı. üçünün videoları da öneririm başka bir işle ilgilenirken de dinleyebilirsin asıl çalışma temposu başlayınca da not alarak... eğitime ben de bu yıl hiç çalışamadım geçen senekinden düşük o yüzden. hakkımızda hayırlısı...

Bende ramazan yetkin ve engin eraydını izedim kışın, vat. için özkınık'ın birkaç videosuna baktım, vatandaşlığa bir tarih coğ. çalıştıgım gibi abartılı çalışmadım zaten.Şimdi de öyle canım sıkılmaya başladı ki:) Boşluğa düştüm sınavdan sonra, ine yapılacak en iyi şey simdiden çalışmak sanırım:)

Bende ramazan yetkin ve engin eraydını izedim kışın, vat. için özkınık'ın birkaç videosuna baktım, vatandaşlığa bir tarih coğ. çalıştıgım gibi abartılı çalışmadım zaten.Şimdi de öyle canım sıkılmaya başladı ki:) Boşluğa düştüm sınavdan sonra, ine yapılacak en iyi şey simdiden çalışmak sanırım:)
alan sınavı var mıydı sizin de? ben alana çalışmaya çalışıyorum bu sıralar, üzerime düşeni yapmaya çalıştım diyebilmek için. sene içinde pek bakamadım çünkü. bu saatten sonra deneme çözmenin çok faydası oluyor.

Tarih temelim yoktu benim videolar evveliyat asina ihtiyac derken iyice tarihi anlamaya calistim pismanda degilim.ama turkce soru bankamdan cok az bi kismini cozmustum dilbilgisi eksikti.sana nacizane tavsiyem dilbilgisi calis belki iyidir bilniyorum sadece tavsiye.farkli siru bankalarindan turkce coz.sozel mantikta 3 bilinmeyenli sorular coz hergun muhakkak .allah emeklerimizi bosa goturmesin.

Benim dilbilgisi çok kötü hic bir şey bilmiyorum desem yeridir video önerin ve kaynak önerin varmı acaba Çok saol tavsiyelerin için inşallah emeklerimizin karsiligini aliriz

başarılar dilerim canım, ramazan hocanın tarih, engin eraydının coğrafya bir de başka bir hocanın vatandaşlık vardı. ben sadece tarih videolarını yetiştirebildim. seninle benzer yöntemlerle çalıştım, soru çözdüm ben de. dersaneye gitmeyenler için çok büyük bir nimet. tamam tarih kolaydı diyorlar ama inan ki izlemesem çalışacağım yoktu, yoğunlaşamamıştım hiç. temelim olmasına rağmen sınavdaki soruların çoğunu yapamazdım. son iki ay ne beethoven ne mozart ne vivaldi yavrucuğum anne karnında ramazan hocayı dinledi nerdeyse her gün. bu sene atanabilir miyim bilmem ama kısmet olmazsa aynı yöntemle kızımla beraber devam. Rabbim hepimizin emeğinin karşılığını en güzel şekilde versin dilerim.
ha bir de aker hocanın Türkçe varmış onu da videolarda ramazan hoca önermişti.

Çok saol canım tavsiyeleriniz altin değerinde çünkü napacagimi bilmiyorum ama iste tarihten başladım basta sözel leri halletmek hedefim ama kaynak önerisi ve video onerisine ihtiyacım var sen dinledin mı türkçeyi sence nasildi

Aslında matematikten birtakım konuları çalışsam her zaman faydası var mat.ın ama oof mat içimden gelmiyor. Ama ales , kpss hepsinde de önemli, bazı konulardan nefret ediyorum bakmak içimden gelmiyor, araştırdım antrenmanlarla mat. kitabı varmıs ama o da toplamadan falan mı başlıyor ki internetten baktım ben içini görmedim o yüzden, kullanan var mı? Yani o kadar da yok değil matematiğim.. Bilemedim nereden çalışabilirim, Ben istiyorum ki mesela bir konuya çalıştım ardında kitapta bol örnek olsun anlaşılır olsun, yalandan açıklamalı yapılmasın o nerden, bu nerden gelmiş anlaşılır olsun.. ama hiç bulamadım öyle birşey.

Matematik konu anlatımlı video öneriniz varmı acaba şöyle ramazan hoca gibi birisi çekse video ya keske yada belki vardır bilmiyorum

Sonunda 3. Konu olan osmanlı kültür uygarlık videoları izledim öyle film izler gibi bugün yapabilirsem kitaptan okuyup bir test cozersem ohh bee diyeceğim zira çok uzun bir konu .. bu arada diğer bitirdiğim 2 konu hakkında günde 20 ser sorudan 40 soru çözmeye devam ediyorum

O
Sonunda 3. Konu olan osmanlı kültür uygarlık videoları izledim öyle film izler gibi bugün yapabilirsem kitaptan okuyup bir test cozersem ohh bee diyeceğim zira çok uzun bir konu .. bu arada diğer bitirdiğim 2 konu hakkında günde 20 ser sorudan 40 soru çözmeye devam ediyorum
öncelikle başarılar ve bol azimler dilerim. Bebeğin kaç aylık? Benim de 9 aylık bi bebeğim var smdilik yeni yeni hareketlenme aşamasında. Sana sorum çalışmak için azmi nerden buluyorsn bn de başlamak 2017 de fels grubu öğretmeni olarak atanmak istiyorum. Bazen çok yorgun hissediyorum bebekle bu iş zor diyorum bazen bi azim geliyor ama çabuk gidiyor o da bnm sorunum hedefime kilitlenememis olmak, eğer bni de motive edersen sana yol arkadaşı olmak isterim:cool:

Çok saol canım tavsiyeleriniz altin değerinde çünkü napacagimi bilmiyorum ama iste tarihten başladım basta sözel leri halletmek hedefim ama kaynak önerisi ve video onerisine ihtiyacım var sen dinledin mı türkçeyi sence nasildi
yok canım yetişmediği için dinlemedim tarihi de nasıl yetiştirdim anlatamam, o videoların sonlarına doğru ramazan hoca tavsiye etmişti Türkçe'yi de diğer iki ders gibi ama benim zamanım kalmamıştı maalesef.

alan sınavı var mıydı sizin de? ben alana çalışmaya çalışıyorum bu sıralar, üzerime düşeni yapmaya çalıştım diyebilmek için. sene içinde pek bakamadım çünkü. bu saatten sonra deneme çözmenin çok faydası oluyor.
Hayır alan yok bizde, iyi mi kötü mü bilmiyorum:) Bazısı çok avantaja çevirdi alanı, mesela edebiyatçı arkadaşlarım için hep avantaj sagladı alan. Aman bizim böyle iyi olması alan falan.

Hayır alan yok bizde, iyi mi kötü mü bilmiyorum:) Bazısı çok avantaja çevirdi alanı, mesela edebiyatçı arkadaşlarım için hep avantaj sagladı alan. Aman bizim böyle iyi olması alan falan.
ben de edebiyatçıyım ama geçen sene alan sınavımız öyle kolaydı ki bizim bölüme asıl kazandıran eğitim ve gk-gy oldu zannımca :)

X