Doğuma Hazırlık BEBEK ALIŞVERİŞİ BEŞİK SEÇİMİ İLE İLGİLİ YARDIM LÜTFENN :(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mutluannee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2016
57
131
Merhaba kızlar ilk gebeliğim 23 haftalık hamileyim bebeğimin alışverişine başlıycam internetten arastırıyorum ama bu beşik konusunda kesin bi karar veremedim park yatagıda tercih eden çok normal ahşap beşiğide hangisi mantıklı kullanışlı kararsız kaldım kullananlardan bilgi alabilirmiyim.

Canım benim 2 yaşında ikizlerim var ahsap beşik aldik onlara belirli bi yaştan sonra kenarındaki bariyerleri çıkıp alta tahtası geçiyo ve normal yatak olabiliyor çokta memnunuz ebat 70 -140 biraz büyük aldık. Şuan tekrar hamileyim ve 60 -120 ebatlarında düz sade küçük bir beşik aldım park yatağı kullanmadım ama ahşap beşik gerçekten kullanışlı oluyor park yatağında kare ahşap olanından salonum için aldım malum iki bebeğim var bile onlarla ilgilenirken salonda park yatağın içinde güvende olması için aldım onuda. Sağlıcakla bebisine kavusmaniz dileğiyle canım :KK200::anneadayı:

Bende 24 haftalik hamileyim. Bebeğime oda takımı aldım eşyalarını koymak için tabi ilk etapta bizimle yatak odasında kalacağı için park beşik alcaz ilerde içinde de oyun oynasın die çok amaçlı park besikler ve kullanışlı da ayrıca ben çalışıyorum annem bakacak Bebeğime inş park beşiği de anneme vericem bebeğim kendi odasında uyuyacağım bence park besikler daha avantajlı yine de kendiniz bilirsiniz:)

Benim çevremde bir sürü çocuklu arkadaşım var, hepsinden duyduğum ilk 7-8 ay özellikle park yatağın çok ile yaradığı ve diğer beşiğin hiç kullanılmadığı. Bir de benim evim biraz küçük o yüzden park yatak alacağım. Sonra büyüdüğünde de yer yatağı almayı düşünüyorum, hem düşme riski olmasın hem de kendi inip çıkabileceği bir yüksekliği olsun diye.

Merhaba kızlar ilk gebeliğim 23 haftalık hamileyim bebeğimin alışverişine başlıycam internetten arastırıyorum ama bu beşik konusunda kesin bi karar veremedim park yatagıda tercih eden çok normal ahşap beşiğide hangisi mantıklı kullanışlı kararsız kaldım kullananlardan bilgi alabilirmiyim.
Ben de çok kararsızım

bende bu konuyu takipteyim herkes park yatak diyor. Ahşap beşiklerden düşer diye çok korkuyorum ben, ayaklandığı zaman falan tırmanır atlar falan. Derin ahşap beşikler var yüksekliği ayarlanabiliyor belki onlardn düşünebilrim.

ben oda alma dusuncesındeydım sonra dusundum cok gereksız para verecem. zaten o buyuyen yataklar hıc kullanıslı degılmıs. enı dar oldugundan bebek donmeye basladıgında sıgmıyomus. soyle dusundum benım musaıt odam var cocuk odası ıcın kullanacagım. oraya byaz ıkı kapaklı surgulu bı dolap alacagım(yaptıracagım) hem normal olanlardan bıraz buyuk olacak hemde ıc dızaynı kullanıslı olacak.sonra beyaz ahsap besık almak ıstyorum oyle buyuyenlerden degıl sık ve bebegın uzun bı sure kullanacagı. hem ılk zamanlar odama da koyabılecegım buyuklukte olacak. perdesı lambası susu pusu derken oda hazırlayacagım ancak bebek odası takımı almayı dusunmuyorum. ılerde buyuyunce besıgı kaldırır yerıne baza alırım olu bıter

ben oda alma dusuncesındeydım sonra dusundum cok gereksız para verecem. zaten o buyuyen yataklar hıc kullanıslı degılmıs. enı dar oldugundan bebek donmeye basladıgında sıgmıyomus. soyle dusundum benım musaıt odam var cocuk odası ıcın kullanacagım. oraya byaz ıkı kapaklı surgulu bı dolap alacagım(yaptıracagım) hem normal olanlardan bıraz buyuk olacak hemde ıc dızaynı kullanıslı olacak.sonra beyaz ahsap besık almak ıstyorum oyle buyuyenlerden degıl sık ve bebegın uzun bı sure kullanacagı. hem ılk zamanlar odama da koyabılecegım buyuklukte olacak. perdesı lambası susu pusu derken oda hazırlayacagım ancak bebek odası takımı almayı dusunmuyorum. ılerde buyuyunce besıgı kaldırır yerıne baza alırım olu bıter
Çok mantıklı bence

arkadaşlar ben de çok kararsızım. bebeğe oda yapmak istiyorum çünkü baştan yapılmayınca bazı şeyler sonradan zor geliyor, erteleniyor. aynı çeyiz gibi. düğünden önce ne aldın aldın:)
abartmadan (eşya miktarını) mobilya beşik-dolap-perde-halı şeklinde odasını döşemek istiyorum.
benim yeğenim 7 yaşında hala büyüyebilen mobilya beşiğinde yatıyor ilk doğduğunda ablam da yeğenime park beşik almıştı. 6 aylıktan itibaren kendi odasında, ahşap beşiğinde yatmaya başlamıştı. ben de öyle yapsam diyorum.

mantıklı canm. benmde mevcut bır cocuk odam var bazam var aynı şekilde dolap ve aksesuarlarını perde halısını alıp bi oda dizicem belirli bi yaşa gelene kadarda yatak odamda yanmda olması ıcın beşik alıcam ama hala karar veremedık :) her çocuk farklı özellıklere sahıp oldugu ıcın sımdıden bı tahmın yurutemıyorum kımı ahsap besik rahat diyor kimisi park yatak kafam karıştı

selam kızlar bende beşik konusunda çok kararsızdım. uzun araştırmalar sonucu büyüyen beşik almaya karar verdim. park yatak evet belki kullanışlı ilerde oyun parkı olarak kullanılıyormuş ama bence çoğu bebek onun içinde kalmak istemiyor. hem daha o yaşta özgürlüğünü kısıtlamaya başlamış olurum diye vazgeçtim. büyüyen beşiklerin kenarındaki çekmece ve dolapları uzun süreli idare eder beni daha sonra oda yaparsam bi tane elbise dolabı alırım oh mis :KK66: birde büyüyen beşiklere bakın derim:KK66:

X