Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek alışverişine ne zaman başladınız?

Kkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
1.457
1.846
27
Hanımlar öncelikle bayramınız mübarek olsun inşallah herkes sevdikleriyle mutlu mesut bir bayram geçirir.
Ben 12 haftalık hamileyim, düşükler yüzde seksen ilk üç ayda oluyormuş. Düşük riskini büyük oranda atlatmış oldum yani.
Eşimle beşik ve bebek arabası bakıyoruz. Bayramdan hemen sonra mağazalara gidip almayı düşünüyoruz ilerde bu tarz şeyler daha da pahalılanır diye.
Siz ne zaman beşik ve bebek arabası tarzı demirbaş eşyaları aldınız? Sizce bu zamanda almaya başlamak mantıklı mı?

Son düzenleme:
Mune Mune konumu yanlışlıkla yanlış başlığa açtım. Doğum hamilelik başlığına açacaktım o başlığa taşır mısınız?

Hanımlar öncelikle bayramınız mübarek olsun inşallah herkes sevdikleriyle mutlu mesut bir bayram geçirir.
Ben 12 haftalık hamileyim, düşükler yüzde seksen ilk üç ayda oluyormuş. Düşük riskini büyük oranda atlatmış oldum yani.
Eşimle beşik ve bebek arabası bakıyoruz. Bayramdan hemen sonra mağazalara gidip almayı düşünüyoruz ilerde bu tarz şeyler daha da pahalılanır diye.
Siz ne zaman beşik ve bebek arabası tarzı demirbaş eşyaları aldınız? Sizce bu zamanda almaya başlamak mantıklı mı?

Konuyu açtıktan sonra fark ettim yanlış yere açtığımı. Konumu başka konuya nasıl taşıyabilirim?
Büyük parcalari hiç ertelemeyin. İlerledikçe masraflar artıyor. Başlarda büyük maliyetli şeyleri alıp taksite de bolebilirseniz zaman içinde maddi yükü de az olur. Ve neyi ne kadar erken alırsanız o kadar kâr. Cinsiyet gerekmeyen herseyi alın derim. Süt sagma makinesi telsiz ıslak mendil kişisel bakım ürünleri şampuan kremler çamaşır deterjanlari vs vs uygun fiyat gördükçe stoklayin

Konuyu açtıktan sonra fark ettim yanlış yere açtığımı. Konumu başka konuya nasıl taşıyabilirim?
Mağazadan bak, internetten al😁 orda daha ucuz. Ben park beşik aldım örneğin, kanz 4.500 kendi sayfasında o model beşik, diğer mağazalarda da öyle.. Trendyoldan beşiğe baktım güvenilir satıcı o süreçte 1800 e koymuş, pat aldım. Sapa sağlam garantisi ile geldi mis gibi🌸

Arabası hediye geldi bize sağa sola söyleyin hediye alacaklarsa modelini beğenin alsınlar sonra aynısından üç beş ürün oluyor 😅
Bebeğin kremlerinin yarısını amazon primedan aldım orada e bebekten daha ucuzdu çoğu şey.. baktım mağazada aaa burda daha ucuz at internette sepete pat gelsin :) devir ekonomi devri
Islak mendil stoğu yap, bez de yapsan da olur amma pişik olursa bezden elinde patlama ihtimali var..

Bebişe de bir şey olur diye korkma Allahın izni ile bir şey olmaz.. doktor da sorun yok dediyse kafanı rahat tut🤍🌸

Kıyafet vs gibi şeylerde de cinsiyetsiz beyaz ya da sevdiğin diğer renklerden al biraz koy her gün zam geliyor.. beşiği pembe Mavi alma da gri veya siyah al mesela gibi gibi

Büyük parcalari hiç ertelemeyin. İlerledikçe masraflar artıyor. Başlarda büyük maliyetli şeyleri alıp taksite de bolebilirseniz zaman içinde maddi yükü de az olur. Ve neyi ne kadar erken alırsanız o kadar kâr. Cinsiyet gerekmeyen herseyi alın derim. Süt sagma makinesi telsiz ıslak mendil kişisel bakım ürünleri şampuan kremler çamaşır deterjanlari vs vs uygun fiyat gördükçe stoklayin
Biz de masraflar artar şimdi taksitle alalım yavaş yavaş öderiz diye düşündük ama yine de bi acaba dedim. Teşekkürler yorum için 🌸

Mağazadan bak, internetten al😁 orda daha ucuz. Ben park beşik aldım örneğin, kanz 4.500 kendi sayfasında o model beşik, diğer mağazalarda da öyle.. Trendyoldan beşiğe baktım güvenilir satıcı o süreçte 1800 e koymuş, pat aldım. Sapa sağlam garantisi ile geldi mis gibi🌸

Arabası hediye geldi bize sağa sola söyleyin hediye alacaklarsa modelini beğenin alsınlar sonra aynısından üç beş ürün oluyor 😅
Bebeğin kremlerinin yarısını amazon primedan aldım orada e bebekten daha ucuzdu çoğu şey.. baktım mağazada aaa burda daha ucuz at internette sepete pat gelsin :) devir ekonomi devri
Islak mendil stoğu yap, bez de yapsan da olur amma pişik olursa bezden elinde patlama ihtimali var..

Bebişe de bir şey olur diye korkma Allahın izni ile bir şey olmaz.. doktor da sorun yok dediyse kafanı rahat tut🤍🌸

Kıyafet vs gibi şeylerde de cinsiyetsiz beyaz ya da sevdiğin diğer renklerden al biraz koy her gün zam geliyor.. beşiği pembe Mavi alma da gri veya siyah al mesela gibi gibi
Biz de park yatak düşünüyoruz ve biz de mağazada mesela bebek arabasının konforuna sürüşüne bakacağız internette daha uygunsa internetten alacağız :)
Park yataktan memnun kaldınız mı? Biz normal beşik düşünüyorduk sonra yengem önerdi. Bilmiyorduk bile böyle bir beşik olduğunu. Araştırdık aklımıza yattı kararımızı verdik gibi.
tavsiyeler için teşekkür ederim 🌸

37.haftaöda basladım
Herkes gec vakite bırakma zor olur dedı
Size ne İnternet denen bısey var dagda mı yaşıyorsunuz dedım en son artık.

Netten aldım geldı doldu taştı 😍

Bez stogu yap diyenlere inanma
Bez stoklanmamalı
Ben stoklamadım

İlk 15 gun prima kullanan bebegım pişik oldu dıye molfıkse gectik
Pişik oldu
Goon a gectık uc ay kullandık sızdırmaya basladı yeni bedenlerinde
Baby turco evy baby getirenler oldu onlara gectım üç çişi zar zor kaldırıyorlardı bıdaha kullanmadım

Mıgrosun mınnıesıne gectım 14-15aydır minnies kullanıyorum
Dün arkadasım sleepy hediye getırmıs arada onu takıyorum da gecelerı sızdırıyor cocuk uyanıyor
Tamam gunduz uc saatte bir degısıyorum hadi ama gece 🤷
Bitsin almam bile

37.haftaöda basladım
Herkes gec vakite bırakma zor olur dedı
Size ne İnternet denen bısey var dagda mı yaşıyorsunuz dedım en son artık.

Netten aldım geldı doldu taştı 😍
:)
Biz fiyatı artar o yüzden pahalıları şimdiden alsak taksitle yavaş yavaş ödesek diye düşündük o yüzden aslında almak istedik. Hepsi birikince ekonomik anlamda zor olabilir diye

Bez stogu yap diyenlere inanma
Bez stoklanmamalı
Ben stoklamadım

İlk 15 gun prima kullanan bebegım pişik oldu dıye molfıkse gectik
Pişik oldu
Goon a gectık uc ay kullandık sızdırmaya basladı yeni bedenlerinde
Baby turco evy baby getirenler oldu onlara gectım üç çişi zar zor kaldırıyorlardı bıdaha kullanmadım

Mıgrosun mınnıesıne gectım 14-15aydır minnies kullanıyorum
Dün arkadasım sleepy hediye getırmıs gecelerı sızdırıyor cocuk uyanıyor
Tamam gunduz uc saatte bir degısıyorum hadi ama gece
Biz fiyatı artar o yüzden pahalıları şimdiden alsak taksitle yavaş yavaş ödesek diye düşündük o yüzden aslında almak istedik. Hepsi birikince ekonomik anlamda zor olabilir diye
Besıkde ne tercih edeceksiniz
Ben ahsap almıstım gorselına aldanıp
Oysa cok da pahalıydı
Keske park besık alsaymıısım
Benımki cok anlamsız oldu 👍 aklında bulunsun derım

Ben hamileliğimin ilk zamanlarında yavaş yavaş başladım. Hepsini sıkıştırmak istemedim. Hem yavaş yavaş alınca da birden yük olmadı. Sadece bebek bezi pişik olma ihtimaline binaen o pahalı markanın 1 numarasını aldım 4 paket falan. O da elimin altında dursun diye.

İlkinde 28 hafta bandında yapmıştım. Bebek arabasını sonradan almıştım çünkü toplu alışverişte unutmuşum(?)
İkincide 36. Haftada gidip aldım bebek arabası dahil. Onda da doğumdan geldik park yatağı dahi kurmamıştık. İkinci alışverişte de anne yanı yatak almayı unutmuşum zaten ahshahsh

Doğumlarım planlıydı bu arada, biz gevşeğiz :KK70:

Yani liste yap git ıvır zıvır hatırlanıyor büyük parça unutuluyor.

Hepsini tek yerden aldım çıktım aynı mağaza iki doğumda da, Silivri'de bir yerdi uygun fiyatlı ve güzel istanbuldaysan öneririm.

Biz park yatağı henüz yeni öğrendik. Araştırdık ve bayağı aklımıza yattı biz de onu almaya karar verdik 😊

Eğer odadan odaya taşırım diye alacaksan, kapılarını ölç.
Ben ikinciyi hemen ablanın odasına kaydırırım diye aldım, büyük almışım kapılardan geçmiyor. Normalde 70*120 geçmesi gerek ama prego City life aldım, kenarları bombeli ve kapım mı küçük bilemedim geçmiyor yani sabit duruyor mobilya alsam aynıymış.
Sallayacağım diyorsan hışırtı da yapıyor park yataklar bilgin olsun.

O paraya altın al her ay o da artıyor nasıl olsa yaklaşınca bozdurur alırsın ihtiyaçları

X