Bebek bezi

umay t

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2022
2
0
27
image.jpg
32 günlük kızım var bez konusunda çok müzdaribim ilk molfix aldım bepantol kullandım pişik oldu sonra gittim sleepy yeni doğan aldım yine olur gibi oldu gittim Bimin kendi bezinden aldım onda olmadı ama bez taşırıyordu bu seferde bu fotoğrafını çektiğimi aldım bunda da bacaklarının iç kenarları pişik oldu bu bezlerin ne farkı var sleepy bin çeşidi var beim aklım durdu bunda mini yazıyor birde normali var bu dar mı acaba anlamadım gitti bu bez işini ben

E bebek markası baby me var. İkizlerime çok iyi geldi. Ama pahalı olmasa kesinlikle Prima premium care kullanirdim. Müthiş bir bez.

Küçük gelen bezde taşma olur öncelikle onu belirteyim. Ben canbebe kullanıyorum gerçekten memnunum, sleepy daha 20 günlükken hem egzama hem mantar yapmıştı bebeğimde o yüzden hala daha korkarım sleepyden.

Ayrıca altını değiştirirken ıslak pamuk kullanmanızı öneririm. bebeğimin poposu ne zaman pişik olacak olsa hemen ıslak mendili bırakıp ıslak pamukla temizliyorum anında sönüyor ateşi.
Pişik kremi kullanmıyorum, sadece ıslak pamuk.

Sudocrem i de deneyin derim. Ben de önceden mustela, sebamed, bepantol ün pişik engelleyicilerini kullandım ama sudocrem kadar etkili olduklarını düşünmüyorum.

Bez olarak da baby turco öneririm, bebeğinizin kilosuna göre numarayı da doğru almanız gerekiyor, üstlerinde yazar mesela 2 numara 3-6 kg; 3 numarada da 5-9 kg. Tavsiyem 5 kiloya ulaştığında 3 numaraya geçmeniz.

Ha bir de bence çok etkili olduğunu düşünüyorum: çok hassas alerjik bir bebeğim var, pişiğe çok müsait ama 1 senedir neredeyse hiç pişik olmadı. ben doğduğundan beri poposunu hep lavaboda yıkarım, kurulamak için de ufak havluları var onları kullanırım. Islak mendil kullanımı da pişik yapabilir. Bir deneyin :)

Sleppy benim kızımda da sızma problemi yaşattı.
Kullandığım bezler arasında en memnun kaldığım Prima oldu ama çok pahalı.
Daha uygun olanlardan Baby Turco’dan memnunum. Sızma, pişik yapmadı. Doğum yaptığım hastane ıslak mendil vermişti. Kızımın poposu kıpkırmızı oldu. Islak mendilde önemli. Ben Uni BabY kullanıyordum. Ona da merve merve içeriği temiz değil dedi. Şimdi şok’un ürettiği Bebeland’ı kullanıyorum.

X