Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek için neleri iyi ki almışım dedim?

Evet bak bu sırt gögüs soğuksa üşüyordur olayına bende katılıyorum bence en net ordan anlaşılıyor

33. Madde için alnından öperim. Bu silikon uç konusunda kimse beni anlamadı. Ay bebeğe silikon emdiriyosun, ay o bebek seni emmez bırakır, ay benimki hemen almıştı vs vs vs … Psikolojimi en berbat eden şey silikon uçla emzirmek “zorunda” olmamla alakalı yorumlardı. 4. Aydayız, hala silikonla emziriyorum çünkü bir sabah uyandığımda füze gibi meme uçlarıyla başlamadım güne :) bebeğime anne sütünü verebiliyor muyum mühim olan o.

Sezaryen oldum demişsiniz. Şuan nasilsiniz? Ben de sezaryanliyim. Daha 40 gun oldu benimki. Ne vakit tamamen kendimi iyi hissedecegim efendim?

Ben onu da veremedim. Şuan 11 aylık oldu. 11 ayda 1 kez hastalandı. Onda da eşim grip bulaştırdı. Mama veriyorum diye neler dediler neler. Anne sütü alan bebek hasta olmazmış ama mama veren hasta olurmuş bağışıklığı düşük olurmuş. Öyle diyorlardı. Emziren arkadaşlarımın çocukları hastalıktan çıkamadılar. Demir sütle çok zor geçer mesela. Emen bebekler 4. 5. Ayda demire başlasa da 7. 8. Aydaki tahlillerde hep kansızlık çıkıyor. Yani anne sütünü az versen de çok versen de bir şey değişmiyor. Anne sütü bol gelen ama kalitesiz gelen arkadaşım vardı. Doktor mamaya başlattı mesela. Çocuk sütten asla kilo alamıyordu. Çok fazla detay var. Bunları anca sorun yaşadığında farkediyorsun. Sorun yaşamayan için en iyi süt onda en iyi bebek onda en iyi anne o.

Sezaryen oldum demişsiniz. Şuan nasilsiniz? Ben de sezaryanliyim. Daha 40 gun oldu benimki. Ne vakit tamamen kendimi iyi hissedecegim efendim?
Canım ben doğduktan 10 gün sonra çıktım hem gezdim. 3 günde sızım geçti ama hassasiyetim dikkatli oturup kalkmalarım 3. Ayda bitmişti sanırım. 3.5 aylıkken 10 saat yola gittik geldik. Sorun olmadı. 5 aylıkken denize havuza girdim. Gene sorun çıkmadı. Ama kilomdan dolayı kesik göbeğimin altında kalıyor bazen kötü koku hissediyorum sildiğimde yeşilimsi sıvı geliyor peçeteye. Doktor normal demişti sorduğumda. Hatta ilk başlarda o kesikten öyle su çıkıyordu ki pantolonum ıpıslak oluyordu. Doktor biraz ödem yapmış hareket et bol bol atarsın demişti. Mesela evde akşamları eşim doktorun yaptığı gibi karnıma yavaş yavaş bastırıyordu sıvı çıkıyordu bayaa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…