Bebek İsteyip Daha zamanı var diyenlere :)

benim merak ettiğim genel kontrole giden oldumu hiç kadın sağlığıyla ilgili ne gibi testler yapılıyor :KK19:

sen şanslıymıssın biz dün alışverişte normalde bayanın dikkatini çeker bebek şeyleri eşim dün bebek gördü ona hasta oldu ban gösteriyor başka mağzada olsunda bunların hepsinden alıcaz falan bazen daralıyorum ama herkes böyle bi bekleyişte sanki sen yapta biz bakarız şeklinde yaşımda daha 22 erken çoooook erken :KK14:

:KK6::KK6: ben gittim kontroel alttan muayene ve smear testi yaptı.

bazı aksilikler söyledi işte gebelik düşününce yine gel dedi. :KK34::KK34::KK34::KK34:

kendini hazır hissettiğinde yaşın pekte önemi yok iş arkadaşım 35 yaşında hala hazır değilim diyor mesela :KK34::KK34:

speedycim ben aşırı et ve tavuk tüketiyorum hergün acaba iyi mi aslında fazlası zarardır

kırmızı etin fazlası kalbe zarar canım bi tek bunu biliyoum :KK9:

dr bana dediği ben hiç kırmızı et yemiyorum :KK76: yıllardır buda B12 vitamini eksikliğine yol açıyor :KK34:
benim için basit gözükse de bebeğin vitamin almasını engelliyor yani onun için büyük sorun :KK20:

şuanda düşünmüyrz zaten sadece genel olarak merak ettiklerimi sormak için açtım topiği.
çok beklemek istemiyorum ama 1. yılımız geçmeden de olsun istemedim 1,5 2 yıllık evliyken falan tabi
kısmet olursa :KK14::KK14::KK14:
Anladım kuzum.1-1,5 sene ideal işte..
Sen merak ettiklerini sor sor:)

Merhaba senin yaşın müsait canım ben şuan 27 yaşındayım 3 sene beklemem demek 30 demek ben bunun çocuğa haksızlık olduğunu düşünüyorum tabi şöylede bir şey var biz 6 yıldır sevgiliydik baya birşey paylaştık belki bundan çabuk karar verdik birde eşim bu yıl sonunda 30 oluyo daha geç baba olmak istemiyor o da biz bir bebeğimiz olduğunda tam bir aile olabileceğimize karar verdik bakalım hakkımızda hayırlısı ...
Aaa evet oda var cnm yaş çok çok önemli...
Mesela 30 yaşında olan bir bayana 2-3 sene bekleyin diyemem zaten..Bide ha deyince olmayabiliyor hemen çocuk

Son düzenleme:
sende konu açmışsın canım .. az önce gördüm :nazar::nazar:
bizimde maddi açıdan beklememiz lazım.

o belli olmaz canım hiç korunmayan arkadaşım 4 aydır uğraşıyor.
genelde çocuk istedim mi hemen olur diye düşünene ben şimdi nasıl olcak diyorum.. :26::26::26:

canım kontrol bebek için değil smear testi rahim için kontrol kanserden mikroptan herşeyden kontrol
genelde dr her kadın 6 ayda yaa sene de 1 yaptırmalı diyoer :KK4::KK4:

aslında en yakın zamanda gitmek lazımm...

benim eşimde bebekleri,çocukları çok sever her gördüüyle ilgilenir

fazla duramıycağımızı düşünüyorum zaten

aslında kadının tam hazır olması lazımm

:KK6::KK6: ben gittim kontroel alttan muayene ve smear testi yaptı.

bazı aksilikler söyledi işte gebelik düşününce yine gel dedi. :KK34::KK34::KK34::KK34:

kendini hazır hissettiğinde yaşın pekte önemi yok iş arkadaşım 35 yaşında hala hazır değilim diyor mesela :KK34::KK34:

doğru söylüyorsun canım da ne biliyim hayırlısı eşimide kıramıyorum ya bazen diyor olursa söylücem çocuğumuza annen seni hiç istemedi diye:KK52:

peki bu smear testi nedir? benim hiç fikrim yok :KK17:

sende konu açmışsın canım .. az önce gördüm :nazar::nazar:
bizimde maddi açıdan beklememiz lazım.

o belli olmaz canım hiç korunmayan arkadaşım 4 aydır uğraşıyor.
genelde çocuk istedim mi hemen olur diye düşünene ben şimdi nasıl olcak diyorum.. :26::26::26:

canım kontrol bebek için değil smear testi rahim için kontrol kanserden mikroptan herşeyden kontrol
genelde dr her kadın 6 ayda yaa sene de 1 yaptırmalı diyoer :KK4::KK4:

evet ilk konumu actım:))

[COLOR=""]Sanırım bu konu benm konum :) spedeycim teşekkür ederim bu konuyu açtığın için
bende henüz 5 aylık evliyim bebek istiyormusun deyince evet istiyorum daha erken biliyorum ama benm yaşım 26 ve eşim 31 zaman çok çabuk geçiyor durumumuz müsait allaha şükür maddi manevi problelmimiz yok.aslında yaza kadar ertelemeyi istiyodum ama bende polikistik olunca bian evvel denemye karar verdik hapı bırakalı 2ay oldu daha bi sonuç alamadk bu olmucağı anlamına gelmez biliyorum sadece istek ve merak uyandırıyo bende.bazende acaba hazırmıyımki de düşünüyorum karışık duygulardayım kafayı takmamaya çalışmaya çalışıyorum diyelimmm... [/COLOR]

Anladım kuzum.1-1,5 sene ideal işte..
Sen merak ettiklerini sor sor:)
[/B]

biz mesela eşimle 2013 sonuna doğru bebek isitiyoruz dedik geçen konuşmamızda.
ama ocakta yap eylülde doğsun bu mantık yok herhalde ilk denemede olmuyor. tabi bide benim kontrollü çocuk ypmam lazım.

aslında en yakın zamanda gitmek lazımm...

benim eşimde bebekleri,çocukları çok sever her gördüüyle ilgilenir

fazla duramıycağımızı düşünüyorum zaten

aslında kadının tam hazır olması lazımm

aynen canım kendini yavbaş yavaş hazırlayabiirsin :KK8:

doğru söylüyorsun canım da ne biliyim hayırlısı eşimide kıramıyorum ya bazen diyor olursa söylücem çocuğumuza annen seni hiç istemedi diye:KK52:

peki bu smear testi nedir? benim hiç fikrim yok :KK17:

öyle canım eşinin hazır olmasında önce sen kendini düşün bence :nazar:

smer testi ile alttan sıvı alıyrlar 2 gün sonra sonucu alıyorsun işte rahimde sıkıntı var mı falan söylüyor :KK16:

evet ilk konumu actım:))

hayırlı olsun

[COLOR=""]Sanırım bu konu benm konum :) spedeycim teşekkür ederim bu konuyu açtığın için
bende henüz 5 aylık evliyim bebek istiyormusun deyince evet istiyorum daha erken biliyorum ama benm yaşım 26 ve eşim 31 zaman çok çabuk geçiyor durumumuz müsait allaha şükür maddi manevi problelmimiz yok.aslında yaza kadar ertelemeyi istiyodum ama bende polikistik olunca bian evvel denemye karar verdik hapı bırakalı 2ay oldu daha bi sonuç alamadk bu olmucağı anlamına gelmez biliyorum sadece istek ve merak uyandırıyo bende.bazende acaba hazırmıyımki de düşünüyorum karışık duygulardayım kafayı takmamaya çalışmaya çalışıyorum diyelimmm... [/COLOR]

Evet canım sende istiyorsun.
aman bizimde maddi sıkıntımız olmasa keşke de keyfe beklesek :KK6::KK6::KK6:
10 yıllık ev kredimiz var yandık ki ne yandık :KK14:

bu test sadece özellerde mi yapılıyor cnm ve nasıl??

hayır sanmam canım. normalde de yapılır.

Smear testi (CVS) nedir?
Smear testi rahim ağzını (serviks) değerlendirmek ve hem enfeksiyonlar hem de kanser- kanser öncüsü durumlar açısından kontrol etmek için kadınlara yapılan özel bir rahim ağzı tarama testidir.

selam kızlar
bende hem bebek isteyip hemde yok daha olmasın diyenlerdenimmm
kendimle çelişiyorum resmen..
ama zaten bebişte olmuyo...

istemekle olmuyo istemiyorum demek de cok komik oluyor napıcamı şaşırdım :44::44:

selam kızlar
bende hem bebek isteyip hemde yok daha olmasın diyenlerdenimmm
kendimle çelişiyorum resmen..
ama zaten bebişte olmuyo...

istemekle olmuyo istemiyorum demek de cok komik oluyor napıcamı şaşırdım :44::44:

selamm hoşgeldin

sen kaç senelik evlisin ?

olmuyor demişsin doktora falan gittin mi

Bebek elbette hazır olunca olmalı benim evlenmeye bile niyetim yoktu bebek hiç düşünmezdim bütün arkadaşlarım evlendi bebekleri oldu hatta büyüdüler teyze diyorlar:KK1: ben 30 yaşında evlendim 5 ay olucak yarın ilk bir iki ay bebek yapma düşüncem vardı ama sonrasında sorguladım kendimi evliliğe alış biraz diye ne acelen bebek için,şimdilerde hala sorguluyorum hazırmıyım diye ama hazır değilim,sonralarda değişir belki yaşla orantılı değil bence çocuk doğurmak kişinin istemesi hazır olmasıyla alakalı yoksa ayy yaşım geçti çocuk yapıyım dersen annelik psikolojisi oluyormuş benim görümcem yaşadı bebeğini kabullenemedi en başından beri hala çocuğuna ısınmış değil çok ilgili bir anne hiç değil,bunu yaşamamak için hazır olunduğunda olmalı birde erken yaşta bebek sahibi olmaya karşıyım ben 20-24 arasından bahsediyorum biraz daha hayatı yaşayın evliliğinize alışın önce bir rabbim hayırlısı ile verir inşallah.

hayır sanmam canım. normalde de yapılır.

Smear testi (CVS) nedir?
Smear testi rahim ağzını (serviks) değerlendirmek ve hem enfeksiyonlar hem de kanser- kanser öncüsü durumlar açısından kontrol etmek için kadınlara yapılan özel bir rahim ağzı tarama testidir.

evet bende yaptırdım smear testini hatta hiç bi bilgim yoktu doktor yeni evlenenler için yapılması gerektiğini söyledi

denediysen istiyorsundur :KK1::KK1:

olur canım merak etme :KK52: :KK52:

denemek mi 2 senedir nerdeyse deli gibi calısıyoruz
zaten ekim ayında kürtaj oldum bebein kalp atışları oluşmadı ama beni görseniz kürtajdan sonra bi rahatladım istemiyormuşum gibime geldi
yada bi kere hamile kalmamın rahatlıgı mı oldu bilmiyorum..
suanda yine olsun istiyorum sonra yok olmasın diyorum...
acıkcası ne yapacagımı şaşırdım
soranlara ne cevap vereceğimi bilmiyorum :KK43:(((
bana akıl verin...

selamm hoşgeldin

sen kaç senelik evlisin ?

olmuyor demişsin doktora falan gittin mi

evet gecen sene nisan ayında ilk gittim 3-4 aylık tedavi diyelim işte klomen çatlatma ignesi filan derken Eylül ayında hamile oldugumu ögrendim 1 ay sonrada sonlandı..
ondan sonra hiç doktora gitmedim.
gitmek de istemiyorum cok yoruldum sanki..
bu arada 2 bucuk yıllık evliyim yaşım 27 ..
eşim 31 yaşında bu yüzden artık olması lazım ama cok da doktorlar filan ugraşamıyoruz .. hem maddi olarak da ugraşacak gücümüz yok..
Tek çıkar yol kendi kendine olmasını beklemek ...
Offf :KK31:
gecmişi okuyamadıgım için sizleri tam bilmiyorum ..

Bebek elbette hazır olunca olmalı benim evlenmeye bile niyetim yoktu bebek hiç düşünmezdim bütün arkadaşlarım evlendi bebekleri oldu hatta büyüdüler teyze diyorlar:KK1: ben 30 yaşında evlendim 5 ay olucak yarın ilk bir iki ay bebek yapma düşüncem vardı ama sonrasında sorguladım kendimi evliliğe alış biraz diye ne acelen bebek için,şimdilerde hala sorguluyorum hazırmıyım diye ama hazır değilim,sonralarda değişir belki yaşla orantılı değil bence çocuk doğurmak kişinin istemesi hazır olmasıyla alakalı yoksa ayy yaşım geçti çocuk yapıyım dersen annelik psikolojisi oluyormuş benim görümcem yaşadı bebeğini kabullenemedi en başından beri hala çocuğuna ısınmış değil çok ilgili bir anne hiç değil,bunu yaşamamak için hazır olunduğunda olmalı birde erken yaşta bebek sahibi olmaya karşıyım ben 20-24 arasından bahsediyorum biraz daha hayatı yaşayın evliliğinize alışın önce bir rabbim hayırlısı ile verir inşallah.

bence yaştan hazır mıyız değil miyiz bunu konuşmayalm bile. herkese göre bi zamanı vardır
bunun üzerine gidersek konu tartışmaya gider. umarım sende hazır olduğunda anne olursun.

evet bende yaptırdım smear testini hatta hiç bi bilgim yoktu doktor yeni evlenenler için yapılması gerektiğini söyledi

aynen bende öyle hatta 1 gün öncesine kadar kan alacaklar sanıyordum :KK14::KK14:

denemek mi 2 senedir nerdeyse deli gibi calısıyoruz
zaten ekim ayında kürtaj oldum bebein kalp atışları oluşmadı ama beni görseniz kürtajdan sonra bi rahatladım istemiyormuşum gibime geldi
yada bi kere hamile kalmamın rahatlıgı mı oldu bilmiyorum..
suanda yine olsun istiyorum sonra yok olmasın diyorum...
acıkcası ne yapacagımı şaşırdım
soranlara ne cevap vereceğimi bilmiyorum :KK43:(((
bana akıl verin...

canım benim kürtajda dolayı istemiyormuşşn gibisin.
ama 1 kez denediysen hamile olduğunda ne hissettiğini düşün bu sana gerçek düşünceni söyler.

kesinlikle haklısın bence 1-2 sene bebek yapmamak lazım
ama 2 seneden sonra artık nereye kadar böyle yanlız gecicek diye düşünmeye başladım..
bir aile olamadıgımızı düşünüyorum..
İnşallah istediğinde hemen bebeğin olur..
bebek yapmak ne zormuş yaaa
ama herseyde bi hayır var diyorum sonrada
kafam o kadar karışık kı...

biz mesela eşimle 2013 sonuna doğru bebek isitiyoruz dedik geçen konuşmamızda.
ama ocakta yap eylülde doğsun bu mantık yok herhalde ilk denemede olmuyor. tabi bide benim kontrollü çocuk ypmam lazım.

aynen canım kendini yavbaş yavaş hazırlayabiirsin :KK8:

öyle canım eşinin hazır olmasında önce sen kendini düşün bence :nazar:

smer testi ile alttan sıvı alıyrlar 2 gün sonra sonucu alıyorsun işte rahimde sıkıntı var mı falan söylüyor :KK16:

hayırlı olsun

Evet canım sende istiyorsun.
aman bizimde maddi sıkıntımız olmasa keşke de keyfe beklesek :KK6::KK6::KK6:
10 yıllık ev kredimiz var yandık ki ne yandık :KK14:

tesekkürler:)) bende smear testinden yaptırayım içim rahat etsin

X