Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Ankete Katılan
    27
işte efsane bir konu ile bugün burada olacağım : ) şimdilik içeriği boş bırakıyorum, bir dişçi randevum var hemen sonra hangi kriterlere sahip bir bebek oto koltuğu aradığımı paylaşacağım. Siz dilerseniz yorum bırakabilirsiniz... Yaz geliyor bebek oto koltuğu şart.
Niye yazın. Kışında bebekler kucakta gitmemeli. Yanlış bir mesaj oldu benim düşünceme göre..
Oto koltuğuna gelince 2. El alirim ben kullanınca farkettim. Oğluma aldim bebek desteği vardi 9-36 kilo arası. Aldığımda bebekti suan 6.5 yaşında hala kullaniyor. Ve ne eskime nede lekelemeyin oldu kılıf çıkıp yıkandıktan için hijyen sorununa olmadi. Hatta 2. Bebek kullaniyor simdi. Diğerini mecburen yükseltici koltuğa geçirdim.

Niye yazın. Kışında bebekler kucakta gitmemeli. Yanlış bir mesaj oldu benim düşünceme göre..

Yaz geliyor ile kastım insanlar seyahatlere başlayacak memleketine gidecek, tatile gidecek. Kışın kös kös evde oturduk bunu kastettim.

Yaz geliyor ile kastım insanlar seyahatlere başlayacak memleketine gidecek, tatile gidecek. Kışın kös kös evde oturduk bunu kastettim.
Tesekkur ediyorum cevabınız için. Yorumumu güncellenmiştim. Oto koltuğu hakkında fikrimide belirttim.

evet erken ama kullandığımız ana kucağı şunun gibi bir şey ;

Eki Görüntüle 3065404

ana kucağı ile bu araç koltuğu arasında ne fark var ben anlamadım?

yalnız bu oto koltuğu benim traktörün koltuğu gibi konforlu : ))))
Bu da anakucağı aslen,sadece tutma kolu yok,birde alt kısmındaki adaptör yok klasik anakucaklarında(chicco liteway kullandım oğluma anakucağı adaptörü ayrı satılıyordu setten)aracın emniyet kemeri ile sabitliyorsunuz anakucaklarını normalde.
Oğlum 10 kiloyu gecip oturmaya başlayınca 9-36 kg olan 3 kademe yatabilen bir model aldım,3.5 yaşında hala kullanıyorum. Ara model de var ama ben oğlum kilolu olduğu için tercih etmedim. Sizde bebeğin durumuna göre deneyerek alırsınız buna sığmamaya başlayınca zaten oturmaya çalışıyorlar o zaman,anlıyorsunuz. Oglum kafasını,boynunu kaldırıp oturmaya yada yan dönüp kalkmaya çalişıyordu en son anakucağında.

evet erken ama kullandığımız ana kucağı şunun gibi bir şey ;

Eki Görüntüle 3065404

ana kucağı ile bu araç koltuğu arasında ne fark var ben anlamadım?

yalnız bu oto koltuğu benim traktörün koltuğu gibi konforlu : ))))
Ben bu tarz bisey icin demistim, yaklasik 9 aya kadar kullaniliyor ayni zamanda oto koltugu gorevi yapiyor.. koltuga ters bir sekilde yerlestiriliyor emniyet kemeriyle. Guzel yani bebegi evde icine koyup sarip sarmaliyorsun ve arabanin koltuguna boylece oturtuyorsun.. ayni zamanda bu bebek arabasina oturtulan bir parca.. 9 ay gibi normal oto koltuguna geciliyor.. ben hep oyle yaptim yani😐

Eklentiler

• 17D37140-96FB-4B32-9F2B-434C7FCA3F1F.png
    17D37140-96FB-4B32-9F2B-434C7FCA3F1F.png
    410,8 KB · Görüntüleme: 30
ultra tecrübeli bir ana olarak kesinlikle temiz ve cok eski olmayan bir ikinci el alınır diyorum

ikinci ele bir tek bizim ulkemizde kotu gozle bakiliyor, o da eskiden ; yokluk zamanlarinda insanlarin , kuzenlerinin falan eskisini giymek zorunda kalmasindan kaynaklaniyor sanirim.
yurt disinda oturuyorum , balkonumu temizlerken esyalari disari cikarmistim, yolda jipiyle gecen aile kizimin oyuncagini istedi aldi ve gitti, burada zenginlikle , alabilir olmakla hic alakasi yok bu konularin, tamamen geri donusum ve dogaya katki. bir oto koktugunu kac yil kullanir ki bir bebek, ben de kendiminkini kardesimin bebegine verdim. kilifini yeniledi, mis gibi kullaniyor, o markayi su an alabilme ihtimalimi yok :KK70: eskiden daha uygundu biz alirken.
bebekler gule gule buyusun. esyanin ikinci el olmasinin ne onemi var , sevgi huzur verelim yeter cocuklarimiza ..

Birinci şık nedir yaa 😄

Anakucagi belli kiloya kadar kullanılıyor ve sadece bebeklik döneminde. Oto koltuğu bebeklikten başlayıp 36 kiloya kadar kullanabiliyorsunuz. Ben izofixli almistim. Arabaya sabitlenenden. İçinde bebek pedlerinden vardi. 3 ayar yapilabilen özellikle uyuması işin yatar pozisyona getiriliyordu. Özellikle oturmadigi zamanlar işime çok yaradi.. sonra büyüyünce bebek pedlerini cikardim. 6.5 yaşında gayet rahat kullaniyot 20 kiloda suan. Ben özellikle izofixli öneririm. Digeri arabanın emniyet kemeri ile sabitleniyor ama pek sağlam olmuyor izofixli de direk arabaya sabit oluyor ve ani kaza durumlarında savrulmuyor. İkinci el kısmında eskiden olumsuz bakardım. Ama kullandığımız koltuğun sağlam ve temiz olduğunu görünce alınabilir diyorum. Suan birçok eşyasını ikinci el aliyorum.

Bence 2. El alınabilir. Bazı şeylerde 2. Ele çok sıcak bakıyorum. Temiz kullanılmış, kaliteli, sağlam bir ürünse kesinlikle alınabilir. Çünkü çocuk büyüyünce artık kullanabileceğiniz bir şey olmayacak. Yani ömürlük bir ürün satın almış olmayacaksınız. O yüzden hele ki ürünlerin fiyatı arşa varmışken, kesinlikle temiz 2. El bebek koltuğu alınabilir 🙏🏻

Hijyenden ziyade oto koltuğunda önemli olan şey güvenliktir.
İkinci el alınan ürünün kazaya karışıp karışmadığı bilmemek, iç koruma materyallerinin hasarlı olma ihtimalini düşünmek bile beni ürkütür.
Aldıktan sonra ancak bu kontrol edileceği için asla ikinci el almam, tavsiye de etmem.

Özellikle ekonomik anlamda 2.el ürünlere karşı değilim fakat söz konusu çocuklarımsa güvenlik ve hijyen benim için önemli. Özellikle güvenlik açısından emin değilsem bebek koltuğunu 2.el almazdım.

Bu arada bebeğim 2 yaşına girecek ve hala bebek koltuğunu almadım. Hem fiyat, hem güvenlik ve rahatlık açısından öneriler almak isterim.😍

Özellikle ekonomik anlamda 2.el ürünlere karşı değilim fakat söz konusu çocuklarımsa güvenlik ve hijyen benim için önemli. Özellikle güvenlik açısından emin değilsem bebek koltuğunu 2.el almazdım.

Bu arada bebeğim 2 yaşına girecek ve hala bebek koltuğunu almadım. Hem fiyat, hem güvenlik ve rahatlık açısından öneriler almak isterim.😍
Önereyim diye baktım bildiğim, kullandığım şeylere, fiyatları görünce vazgeçtim.
Küçük çocuğu, bebeği olan herkesin Allah yardımcısı olsun, o neydi nasıl fiyattı ya😂

Önereyim diye baktım bildiğim, kullandığım şeylere, fiyatları görünce vazgeçtim.
Küçük çocuğu, bebeği olan herkesin Allah yardımcısı olsun, o neydi nasıl fiyattı ya😂
Evet, ilk doğduğu zaman almadığıma pişmanım o dönem 500 liralık ürünler 5 bin civarı olmuş☹

Evet, ilk doğduğu zaman almadığıma pişmanım o dönem 500 liralık ürünler 5 bin civarı olmuş☹
2018 yılında 2 bin lira civarına aldığım koltuğu, şuan 13 16 bin arası gördüm.
Koltuk, bebek arabası gibi bir şey de değil, hepsi aynı işlevi göremiyor.
Yatış pozisyonlu dönebilir olması güvenlik, testlerden tam notla geçmesi, izofix vs derken fiyatlar uçuyor.
Sizin yine 2 yaş, bu özelliklerin çoğuna ihtiyacı yok sadece izofix ve sağlamlıl lazım ama küçük bebekliler ne alsın şaştım kaldım.
Hayır yani gezmem otururum evimde daha iyi, malum koltuğu kullanmak için de benzin vb masraf olacak😂
Bebek arabasıyla yürüye yürüye form tutardım herhalde şu dönemde doğurmuş olsaydım.
Allah hepinizin yardımcısı olsun, şuan birkaç şeye daha baktım şoku atlamıyorum.

Oto koltuğu gibi önemli bir ürünü 2.el almam
Oğlum var 2 defa oto koltuğu aldık 2 si de aynı marka besafe iyi ki almışım 9-18 olanı kilosu boyu sığana kadar kullandık sonra 15-36 aldık Şuan onu kullanıyoruz nasipse oğlum Eylül de 6 yaşına giricek ona da kilosu boyu sığana kadar oturtmayı düşünüyorum

Ben 2. El almıştım çokta kaliteli tertemiz güzel ve güvenilirdi. Eğer ikinci el almasaydim güvenlik açısından daha hafif birsey almak zorunda kalacaktım.
Bendeki rahat 5 cocuk daha büyütür. Taş gibi ve çok kaliteli. Ben kardeşime verdim. Yükseltici kullanıyorum şuan çocuklara.
Aracınız varsa bulunduğunuz bölgeden seçim yapıp bakın ona göre alın derim.

X