Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Benim ilk zamanlardaki halimde boyle idi ikiz annesiyim ustelik plansiz ve normal yolla ikizlerim oldu dogumdan 1 hafta sonra dunya basima yikildi sanki ne uyku var ne dinlenme var ikisi agliyo elim ayagim dolaniyo surekli bende agliyorum bebeklerimi seviyordum ama yani oyle ask falan yoktu aciyordum hem onlara hem kendime ikiz olunca vicdan azabi da biniyo tabi bekarken ki gibi sehir sehir gezmek sahillerde sabahlamak esimle vakit gecirmek doyasiya uyumak istiyordum olmuyordu birini biraksam oteki ne olacakti ve agliyordum surekli simdi 4.5 ayliklar hala tam atmis degilim ama bana guluyorlar beni taniyorlar gorunce heyacanlaniyorlar anlamsiz sesler cikariyorlar bunlari gordukce baglandim simdi beni gonderseler git istedigin gibi sabahla sahillerde yine diye gider sabaha kadar onlarin resmine bakarim herhalde hala eski hayatimi ozluyorum ama ilk zamnlardaki gibi degilim herhalde zamanla daha da duzelcez diye dusunuyorum

Bekarken bile çocuklarımın isimleri hazırdı,o kadar hazırdım anneliğe.
Yaşları yakın olmasına ve eşimden çok çalıştığı için (çalışmasa da ne yapardı,2 pişt pişt,sonra tv keyfi büyük ihtimalle) yardım göremememe rağmen severek büyüttüm çocuklarımı,hayatımın en kolay ve güzel yanıydı onlar.
Buna rağmen hiç ağzımın kenarından bal akarak bahsetmedim onlardan,çocuklarımdı,bana tatlıydı,bana kolaydı,fakat çişleri parfüm kokmadı yine de,kakasına kurban filan da olmadım.
Her lafı onlara da bağlamadım,herkes onları dinlemeye mecbur değildi saatlerce.
Kimine rastgeliyorum,dünyadaki bütün konular bir şekilde çocuklarına bağlanıyor,gülümsüyorum içimden:)
Yaşlı bir tanıdığım var,örnegin salatadan bahsedilse,40 yaşındaki kızı için"X salatada havucu hiç sevmez"der,dinleyenler tanımıyor bile kızını,anlatmaya doyamamış 40 yıldır:)))
İnsanlar bu tür konularda tuhaf bir hassaslık içinde olunca söylenenler farklı algılanıyor . Çoğu kişi içinden geçenlerin belki doğrusunu bile söylemiyor.
Ben çocuklarıma karşı bütün sorumluluklarımı yerine getiriyorum,zerre şüphem yok.
Ama tek bir öğünle 2.5 saat uğraşınca haklı olarak sevemem anneliği,kaşığı bırakıp gitme lüksüm de olamaz nitekim.
Kayınvalidem ise sizin gibi keyifle yapar. 3 saat oyunlar oynayarak elinde kaşık dolaşır,cinlenmez.
Yemek mevzusu sorumluluğun en küçük örneği.
Her aksi durumda büyük kaygılar yaşıyorum. Hep iyiyi,doğruyu,güzeli öğretmeye çalışmak,çabalamak yorucu.
Sürekli koruma içgüdüsü devrede zaten.
Hiç rahat olamıyorsunuz.
E niye yaptık o zaman değil mi ?
Seviyorum uleyyynnn :KK53:

İnsanlar bu tür konularda tuhaf bir hassaslık içinde olunca söylenenler farklı algılanıyor . Çoğu kişi içinden geçenlerin belki doğrusunu bile söylemiyor.
Ben çocuklarıma karşı bütün sorumluluklarımı yerine getiriyorum,zerre şüphem yok.
Ama tek bir öğünle 2.5 saat uğraşınca haklı olarak sevemem anneliği,kaşığı bırakıp gitme lüksüm de olamaz nitekim.
Kayınvalidem ise sizin gibi keyifle yapar. 3 saat oyunlar oynayarak elinde kaşık dolaşır,cinlenmez.
Yemek mevzusu sorumluluğun en küçük örneği.
Her aksi durumda büyük kaygılar yaşıyorum. Hep iyiyi,doğruyu,güzeli öğretmeye çalışmak,çabalamak yorucu.
Sürekli koruma içgüdüsü devrede zaten.
Hiç rahat olamıyorsunuz.
E niye yaptık o zaman değil mi ?
Seviyorum uleyyynnn :KK53:
Yeme sorunu kötü.
Benimkiler çok iştahlı olmasa da gerekeni yedirebildim şükür.
Derler ya"Birine beddua edeceksen Allah yemeyen çocuk versin de yeter"
Ben biraz da dalgaya vuruyordum olayı.
Örneğin emzirme süresi beni sıkıyordu,kitap okuyordum o süreçte diğerlerine,bir taraftan filme gözatıyordum.
Oyun hamurunu kendim yapıp onlarla zaman geçiriyordum.
Kahve keyfimi mutlaka yapıyordum ne kadar işim olsa da.
Değişik bir yaprak bulsak çığlıklarına katılıyordum:))
Bunlar kolay atlatmayı sağlıyor,biraz delilik katmadan zor:KK70:

Selam herkese. Doğum yapalı 2 hafta oldu. İlk bir kaç gün ne olduğunu anlamadık geçti gitti ama günler geçtikçe anne olmak ve bebek bakımı bana ağır gelmeye bşladı. Kayınvalidem ve annem dönüşümlü kalıyorlar, ev işlerinde yardımcılar sağolsunlar. Bebeğim de çok sevmli, büyük bir aşk olmadı henüz ama seviyorum tabii ki, minik elleri, muhtaç hali içimi acıtıyor. Ama ben eski hayatımı çok özlüyorum, eşimi özlüyorum, deliksiz uyumayı özlüyorum, eşimle dizi izlerken uyuyakalmayı özlüyorum. Herkes geçecek diyor ama çok ruhum daralıyor, sanki büyük br hata yapmışım ve dönüşü yokmuş gibi geliyor. Bebeği bırakıp bir kaç kere dışrı çıktık, o uyuyunca ben de uyuyorum, rahatlatacak her şeyi yapıyorum ama eski düzenimi düzenimi çok özlüyorum.
Evde sürekli meme açık gezmek, pijama veya eşofmanla dolaşmak, uzun bir banyo sefası için vakit bulamamak çok sıkıcı. Bir yandan da sadece bana muhtaç bebeğime karşı vicdan azabı içinde kalmak çok can yakıcı. Her gün ağlamaktan sinirim bozuldu.
Eşim de hiç bir şey hissetmiyor bebeğe karşı, bana da manevi destek olamıyor. Acaba hiç mi bir şey hissetmeyecek hep böyle mi olacak, hayatım düzene girecek mi, 2 ay sonra işe başlayınca tempoyu kaldırabilecek miyim...
Lohusa sendromu diyip kestiriyorlar... Bu hayatımızın ta kendisi işte! Bütün anneler ne yazıkki yaşıyor aynı şeyleri. Yanlız değilsin. Ayrıca annen ve kv yardımcı oluyorsa bir çoğumuza göre şanslısın da üstelik...
Diyecek fazla birşey yok, alışılıyor.. Allah sana ve bebeğine sağlık versin. Çünkü asıl zor olanı o. Diğer herşeye alışılıyor....

Hayat bir anda değişiyor. Hormonlar devrede. Ben bekarken bile bebek özlemi çeken biriydim. Bile isteye hamile kaldım evlenince. Hamileliğim mükemmel geçti, çok sağlık sorunu yaşadım ama hayatımda en mutlu zamanımdı. Sonra bebeğim doğdu ve ben ilk 1 ay resmen aptallaştım. Ona bakınca burnumun direği sızlıyordu ama gece ağladığında annem uyanıyordu, ben başka bir boyuttaydım. Üstünü değiştirmeye bile korkuyordum. Bu yaşadıklarımın farkına yıllar sonra vardım. Şimdi o benim canımın içi, bir saniye aklımdan çıkmıyor. Annelik de öğrenilebilir bir süreç. Filmlerdeki gibi bir anda bebeğe aşık olup mükemmel anne olunmuyor. Annelik duygusu hiç oluşmayan örnekler olsa da genelde bir süre sonra annelik rutinine alışıp eski hayat özlense de iyi var deniliyor.

Daha önce de benzer konuya yazmışımdır mutlaka. Çocuklarımı çok seviyorum ama anneliği sevmiyorum. İki duyguyu birbirine karıştırmamak lazım.
Sevmek zorunda da değilim. Etrafımdaki çoğu anne b.k temizlemekten bile keyif aldıklarını anlatır bilmem artık yalan mı gerçek mi? Ben alamam.
0-2 yaş dönemlerini hatırlamak dahi istemiyorum. Fotoğraflara bakmak bana keyif vermiyor. Aksine tüylerim diken diken oluyor.
Bunları hissetmemin en büyük sebebi eşimin yoğun mesai saatleridir. Hiçbir şekilde yanımda olamamasıdır.
O yoğun mesailer sonrası ne oldu ne kazandık bilmiyorum. Madalya olarak ziftin kökünü verirler galiba.
Velhasıl eşinden muhakkak destek al ya da başka birinden. Kendine ne yap et zaman ayır günlük 1 saat bile olsa.
Doğru söyleyen ,evlat aşkından sapıtmayan insanları seviyorum vesselam :)

51 sayfa ne konuştunuz yahu?
Kesin polemikler vardı, kaçırdım yine.

Neyse ben de fikrimi yazayım:
Çok iyi de oldu, çok güzel iyi oldu tamam mı? Şimdi mesela annelik olayını çok karıştırdılar, aralarında bi fark kaldı. O farklan çok güzel oldu. Mesela herkesin anneliğine kimse karışamaz. Ha nasıl karışamaz, ben bu şekil anneyim, bu bayan şu şekil annedir. Aa kimse kimseyi karışmaya hakkı yok, özgürlüğü bitdir. Ha annelik gurban olduğum ya rasul Allahtan gelebilir amma lakinki öyle değildir. Eyyorlamam bu kadar.

Yeme sorunu kötü.
Benimkiler çok iştahlı olmasa da gerekeni yedirebildim şükür.
Derler ya"Birine beddua edeceksen Allah yemeyen çocuk versin de yeter"
Ben biraz da dalgaya vuruyordum olayı.
Örneğin emzirme süresi beni sıkıyordu,kitap okuyordum o süreçte diğerlerine,bir taraftan filme gözatıyordum.
Oyun hamurunu kendim yapıp onlarla zaman geçiriyordum.
Kahve keyfimi mutlaka yapıyordum ne kadar işim olsa da.
Değişik bir yaprak bulsak çığlıklarına katılıyordum:))
Bunlar kolay atlatmayı sağlıyor,biraz delilik katmadan zor:KK70:
Cocugum.oldugundaki en büyük hayallerimden birisi,yere oturup onunla,boyle pis pis cikolata olabilir,patates kizartmasi olabilir yağlı ya hani ya da borekte olabilir boyle yamyam gibi yemek :kk77:,esimi cileden çıkartmak. Insallah gidip pis ellerini eşime sürer oooohh :deli:evi de b... götürsün umrumda degil. Benim zaten kafam kırık müzik açıp bir guzel kudurturum cocugu bende onla kudururum:anne: ahh keskee benim bebisim de olsun artık :dondurma:

Cocugum.oldugundaki en büyük hayallerimden birisi,yere oturup onunla,boyle pis pis cikolata olabilir,patates kizartmasi olabilir yağlı ya hani ya da borekte olabilir boyle yamyam gibi yemek :kk77:,esimi cileden çıkartmak. Insallah gidip pis ellerini eşime sürer oooohh :deli:evi de b... götürsün umrumda degil. Benim zaten kafam kırık müzik açıp bir guzel kudurturum cocugu bende onla kudururum:anne: ahh keskee benim bebisim de olsun artık :dondurma:
Bu saydığın şeylerin bir kısmını yaptım gerçekten çok eğlenceli :KK53: inş bir gün bunları sende yapabilirsin:dua:

Senin yaşadıklarını çoğu kadın yaşamıştır emin ol. Mesela ben bebeğimi ilk gördüğümde oha la bu benim mi dedim ağlıyor altına yapıyor emziriyorum falan alla ala falan çok üzüldüm bir değişik oldum mesela ağlıyordu çok kızım ağlıyor ben korkuyordum hatta biliyor musunyz ağlayacak diye kenarda bekliyordum ve uzun bir süre alışamadım eşim de öyle çekimserdi korkuyordu hatta bebeğimizi sevmiyor gibi bile düşündüm ara ara ama şimdi daha bu akşam valla kendimi tutmasam bu kızı yerim yeminle sıkıp sıkıp sevesim var dedi yani gülüyor konuşuyor öğreniyor ve e önemlisi gün gelip sana öyle bir yapışıp sarılıyor ki amannnnn boşver geçecek

Ertesi gunu temizlige kadin gelecekse onlari yapiyorsun evet ama gelmeyecekse :olamaz:

Amin cümleninkini cnm . Rabbim isteyen herkese nasip etsin :dua: Oğlumla ikimiz aynı kafadan olunca eşim için ev tımarhaneye dönüyor .:KK53::KK70:
Harikaaaaa
Ay merak ettim burclariniz ne:KK25: benim eşimde ağır abi. Yani başkasına göre aslinda gevsekligi de var ama ispatlayamiyorum kimseye:KK48:
Cocuk ins bana çeker. Ay tipide bizimkilere ya da bana benzese bari :KK70:

Ertesi gunu temizlige kadin gelecekse onlari yapiyorsun evet ama gelmeyecekse :olamaz:
Heheheheheh . O kadinlardan ne çektim ama. Evlenmeden önce yatılı bir kadın dı,evlendik haftada 1 di
Sonra 15 günde 1 oldu.
Sonra ayda 1
Şuanda evi ben temizliyorum :halay:

Harikaaaaa
Ay merak ettim burclariniz ne:KK25: benim eşimde ağır abi. Yani başkasına göre aslinda gevsekligi de var ama ispatlayamiyorum kimseye:KK48:
Cocuk ins bana çeker. Ay tipide bizimkilere ya da bana benzese bari :KK70:
Oğlumla ben teraziyiz eşimde boğa . Oğlumun yüzü babasına huyu da tamamen bana ve dayısına benziyor .:KK53: Eşimde bize göre daha ağır sakin kalıyor bazende çaresizce bize katılıyor.:KK70: Huyu çekse yeter ya ben hep huyu bana benzesin istemiştim :KK8:

Oğlumla ben teraziyiz eşimde boğa . Oğlumun yüzü babasına huyu da tamamen bana ve dayısına benziyor .:KK53: Eşimde bize göre daha ağır sakin kalıyor bazende çaresizce bize katılıyor.:KK70: Huyu çekse yeter ya ben hep huyu bana benzesin istemiştim :KK8:
Vallahi yeter dedigin gibi huyu benim gibi olsun
Kocama benzese sessiz sakin agzindan cimbizla laf alacagin bir tip ay bana benzesiiin.
Terazi burcu en guzel burç. Net. (Kaynanam haric :KK70:) oglan cocugu dayiya cekermis derler zaten hep kiz da halaya derler

Sen pislik araaaa,ondan bol ne var:KK70:
Benim çocuklar tırlak değillerdi pek ama e çocukluğun kanunu halıyı pastel boyayla bir güzel boyamışlardı,görünce:rolleyes:
Bir günde yatak odama ödül çıkartmalarından yapıştırmışlar,süslemişler:eek:
Çok güzel ama daha yapıştırmayın etiket izi kalır dedim.
Ben mutfaktayken Aaaaaanneeee gel baaaak temizledik sürpriiiiz:KK70:Bir geldim baktım ki eşimin tsmir kutusundan tornavida ne buldularsa kazımışlar canım mobilyayı:KK61::KK61::KK61:
E ne diyeceksin,iyi birşey yaptılar kendilerince:halay::halay::halay:
Son cümlene de amin diyorum,en kısa zamanda bebişinle iyi tırlatmalar:KK71::KK71::KK71:

Vallahi yeter dedigin gibi huyu benim gibi olsun
Kocama benzese sessiz sakin agzindan cimbizla laf alacagin bir tip ay bana benzesiiin.
Terazi burcu en guzel burç. Net. (Kaynanam haric :KK70:) oglan cocugu dayiya cekermis derler zaten hep kiz da halaya derler
O durum gerçekten varmış dayı - hala mevzusu . Çocuk sürekli kimi görürse ona benziyor huy olarak aslında benim oğlum hiç susmaz nefes almadan konuşur :KK53: Eşim o konuşurken uyuklar . Tabi her terazi iyi olmaz iyisi kötüsü var :olamaz:. Allah gönlünden geçeni hakkında hayırlı eylesin inş cnm :dua:

X