Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Koalina yasadiklarin normal otesi normal.. ben ilk oglum dogdugunda artik istedigim gibi kosup, istedigim kadar uyuyamayacagim diye kac gun aglamistim :KK53: buradaki mikemmel analardan olmadigimdan ilk bir kac yil fevkalade zorlandim, annem ve kardesim olmasa ne yapardim bilmem.. aralarda biraktim, tatillere gittim kisaca cocuktan onceki hayatimi hep bir sekilde yavas yavas geri soktum hayatima.. aklinin alamayacagi tepkiler aldim, anneligimden tut her asamam sorgulandi ama ben (tipik ofis olarak) yurdum insaninin ne dedigini umursamadigim icin bildigimi okudum.. cok mutlu iki cocuk yetistirdim ve mutlu bir anne oldum.. ikinci oglumda eve gelip ise basladim desem yalan olmaz.. her seyi siraya koydum, bazen oglusum ilk siradaydi bazen benim sac bakimim :) ulkenin garip normlarina gore bir anne olmadim, olmaya da calismadim zaten.. bir donem yogunluktan sarsildim, bir psikiyatrist ile 6 ayda toparladim.. ozetle bekar hayatina donemeyeceksin ama bekar hayatin evrilecek bir nevi.. hayatini cocuklara degil de cocuklari hayatina entegre edersen bunalimsiz atlatirsin bu sureci :) iyi ya da kotu olman degil sikinti, mutlu bir anne olmaya calis sadece :)

O durum gerçekten varmış dayı - hala mevzusu . Çocuk sürekli kimi görürse ona benziyor huy olarak aslında benim oğlum hiç susmaz nefes almadan konuşur :KK53: Eşim o konuşurken uyuklar . Tabi her terazi iyi olmaz iyisi kötüsü var :olamaz:. Allah gönlünden geçeni hakkında hayırlı eylesin inş cnm :dua:
Ay yerim o bıldırcın ı. Konusan cocuk candır :nazar: Amin canim Allah razi olsun inşallah :KK200:

Sen pislik araaaa,ondan bol ne var:KK70:
Benim çocuklar tırlak değillerdi pek ama e çocukluğun kanunu halıyı pastel boyayla bir güzel boyamışlardı,görünce:rolleyes:
Bir günde yatak odama ödül çıkartmalarından yapıştırmışlar,süslemişler:eek:
Çok güzel ama daha yapıştırmayın etiket izi kalır dedim.
Ben mutfaktayken Aaaaaanneeee gel baaaak temizledik sürpriiiiz:KK70:Bir geldim baktım ki eşimin tsmir kutusundan tornavida ne buldularsa kazımışlar canım mobilyayı:KK61::KK61::KK61:
E ne diyeceksin,iyi birşey yaptılar kendilerince:halay::halay::halay:
Son cümlene de amin diyorum,en kısa zamanda bebişinle iyi tırlatmalar:KK71::KK71::KK71:

:halay::halay: vaaayyyss küçük balıklara bak sen helal olsun bebislere .
Bulmuşlar tornavidayi yalnız . Bak bak bak akıllılara. Bu yeni nesil cocuklar 10 numara:nazar:
Arastirmaci karıştırmacı minnoslar:emir_bebek:

Pastel boya da cok komik sanat yaptilar yani.:deli: bazi cocuklarda bu boyama cizme olayını gördüm
Duvari cizenler falan. :halay:

Pislik diyince koptum:KK70: . Ben evde temizlik yapinca köpegim cok huzursuz oluyor..rahati kaciyor elektrik supurgesine falanda havliyor:halay: ogun eşime dedim ki pisligi seviyor bu oda diyor ki bayiliyooo bayiliyoooo temizlik olunca rahatsiz oluyor nereyi halletsem napsam diye
Nitekim de oyle. Mesela yeni yikanmis haliya gidiyor garezine bibisini yapiyor (hali makinada yikanan cinsler varya ince) ve tuvalet egitimi de var:deli:7 yasinda hayvan:halay:

Hiç hamile kalmadım ama durumunuzu anlayabiliyorum bu bir alışma süreci,lohusalıktan kaynaklanıyor.Emin olun ki zaman geçecek ve ondan kopamayacaksınız eski yaşantınız aklınıza bile gelmeyecek.

Selam herkese. Doğum yapalı 2 hafta oldu. İlk bir kaç gün ne olduğunu anlamadık geçti gitti ama günler geçtikçe anne olmak ve bebek bakımı bana ağır gelmeye bşladı. Kayınvalidem ve annem dönüşümlü kalıyorlar, ev işlerinde yardımcılar sağolsunlar. Bebeğim de çok sevmli, büyük bir aşk olmadı henüz ama seviyorum tabii ki, minik elleri, muhtaç hali içimi acıtıyor. Ama ben eski hayatımı çok özlüyorum, eşimi özlüyorum, deliksiz uyumayı özlüyorum, eşimle dizi izlerken uyuyakalmayı özlüyorum. Herkes geçecek diyor ama çok ruhum daralıyor, sanki büyük br hata yapmışım ve dönüşü yokmuş gibi geliyor. Bebeği bırakıp bir kaç kere dışrı çıktık, o uyuyunca ben de uyuyorum, rahatlatacak her şeyi yapıyorum ama eski düzenimi düzenimi çok özlüyorum.
Evde sürekli meme açık gezmek, pijama veya eşofmanla dolaşmak, uzun bir banyo sefası için vakit bulamamak çok sıkıcı. Bir yandan da sadece bana muhtaç bebeğime karşı vicdan azabı içinde kalmak çok can yakıcı. Her gün ağlamaktan sinirim bozuldu.
Eşim de hiç bir şey hissetmiyor bebeğe karşı, bana da manevi destek olamıyor. Acaba hiç mi bir şey hissetmeyecek hep böyle mi olacak, hayatım düzene girecek mi, 2 ay sonra işe başlayınca tempoyu kaldırabilecek miyim...
Demeyin öyle ya belki büyük ihtimalle dogumdan sonra lohusaniz basladi bi terapi alin isterseniz kendini iyi hissetmiyosaniz umarim atlatirsiniz bunu :KK43: bende cocuk düsünüyordum ama sanirim korkuyorum vazgectim esim cok istiyor sanirim bunlari okudukca cocuk istegim kalmiyor :KK43:

Bu yaşadıklarından daha doğalını hayal edemiyorum

Asıl çocuğu doğar doğmaz uydusu yapanları şaşlınlıkla izliyorum.

Ve sende kendimi görüyorum:)

Sen hep mutlu ol :)

Hiç hamile kalmadım ama durumunuzu anlayabiliyorum bu bir alışma süreci,lohusalıktan kaynaklanıyor.Emin olun ki zaman geçecek ve ondan kopamayacaksınız eski yaşantınız aklınıza bile gelmeyecek.
Niye ya?
Amnezi mi yaşadı sanki?

Okuduklarima inanamadim spizella, bebekten once yasamamisim diyenler mi, ondan oncesini hatirlamayacaksin diyenler mi :KK53: herkes kendini normal gordugune gore ben anormal bir anayim :KK53:

Hemen işi bırakıp o çocuklarından çaldığın zamanı telafi etmek için evden 7/24 çıkmıyor, oğlanların yediklerini önlerine yemediklerini artlarına koyuyor, saçını oğluşuna süpürge ediyorsun :rolleyes: ancak o zaman gözümüzde birazcık aklanıp bizim analık seviyemize yaklaşabilirsin belki:rolleyes: o da belki yani

Hemen işi bırakıp o çocuklarından çaldığın zamanı telafi etmek için evden 7/24 çıkmıyor, oğlanların yediklerini önlerine yemediklerini artlarına koyuyor, saçını oğluşuna süpürge ediyorsun :rolleyes: ancak o zaman gözümüzde birazcık aklanıp bizim analık seviyemize yaklaşabilirsin belki:rolleyes: o da belki yani

Gelecegin mikemmel kaynanasi surumune gec diyorsun :KK53:

Selam herkese. Doğum yapalı 2 hafta oldu. İlk bir kaç gün ne olduğunu anlamadık geçti gitti ama günler geçtikçe anne olmak ve bebek bakımı bana ağır gelmeye bşladı. Kayınvalidem ve annem dönüşümlü kalıyorlar, ev işlerinde yardımcılar sağolsunlar. Bebeğim de çok sevmli, büyük bir aşk olmadı henüz ama seviyorum tabii ki, minik elleri, muhtaç hali içimi acıtıyor. Ama ben eski hayatımı çok özlüyorum, eşimi özlüyorum, deliksiz uyumayı özlüyorum, eşimle dizi izlerken uyuyakalmayı özlüyorum. Herkes geçecek diyor ama çok ruhum daralıyor, sanki büyük br hata yapmışım ve dönüşü yokmuş gibi geliyor. Bebeği bırakıp bir kaç kere dışrı çıktık, o uyuyunca ben de uyuyorum, rahatlatacak her şeyi yapıyorum ama eski düzenimi düzenimi çok özlüyorum.
Evde sürekli meme açık gezmek, pijama veya eşofmanla dolaşmak, uzun bir banyo sefası için vakit bulamamak çok sıkıcı. Bir yandan da sadece bana muhtaç bebeğime karşı vicdan azabı içinde kalmak çok can yakıcı. Her gün ağlamaktan sinirim bozuldu.
Eşim de hiç bir şey hissetmiyor bebeğe karşı, bana da manevi destek olamıyor. Acaba hiç mi bir şey hissetmeyecek hep böyle mi olacak, hayatım düzene girecek mi, 2 ay sonra işe başlayınca tempoyu kaldırabilecek miyim...
Bunlar cok normal mutlaka psikolojik destek alın zamanla düzelecek ve büyük Bi aşk olacak :) ben ilk sahiplenemedim sanki komşu emanet etmişte gelip alacak diye bekledim:)

İnsanlar bu tür konularda tuhaf bir hassaslık içinde olunca söylenenler farklı algılanıyor . Çoğu kişi içinden geçenlerin belki doğrusunu bile söylemiyor.
Ben çocuklarıma karşı bütün sorumluluklarımı yerine getiriyorum,zerre şüphem yok.
Ama tek bir öğünle 2.5 saat uğraşınca haklı olarak sevemem anneliği,kaşığı bırakıp gitme lüksüm de olamaz nitekim.
Kayınvalidem ise sizin gibi keyifle yapar. 3 saat oyunlar oynayarak elinde kaşık dolaşır,cinlenmez.
Yemek mevzusu sorumluluğun en küçük örneği.
Her aksi durumda büyük kaygılar yaşıyorum. Hep iyiyi,doğruyu,güzeli öğretmeye çalışmak,çabalamak yorucu.
Sürekli koruma içgüdüsü devrede zaten.
Hiç rahat olamıyorsunuz.
E niye yaptık o zaman değil mi ?
Seviyorum uleyyynnn :KK53:
aradigim kardesim yada ruh ikizim olabilir misin acaba :deli:gel bi sariliyim okudukca içim rahatladi yazmak isteyipte firsat bulamadigim herseyi cok guzel yazmisin gercekten:KK200:

Okuduklarima inanamadim spizella, bebekten once yasamamisim diyenler mi, ondan oncesini hatirlamayacaksin diyenler mi :KK53: herkes kendini normal gordugune gore ben anormal bir anayim :KK53:
evet bende kendimi cok sorguladim cok ilk kizim hamileyken o süreç cok uzun dogdu iyilesemedim bi turlu ama cevremde kimse ama kimse anlayamadi bile o halimi annem disinda sonrasi hamile görünce kulaklarim ugulduyor midem bulanıyordu neyse kizim 3.5 yasindayken oglum oldu oraya hic girmiyim ve kaldiramadim tabi ki 2 sene surekli hastaneler cok zorlu bir kizim surekli hasta ve aglayan bir oglum vardi ki simdi terapi almaya basladim yorgunum cok fedakar bi anne olmadigim halde ruhen cok yorgunum o yüzden evet evlatlarimi cok seviyorum ama bazen özgürce gezmeyi saatlerce uyumayi özlüyorum

Ben 21 yaşında üniversite 2. Sınıfta anne oldum, evliydim tabi bu arada. Öyle bir pişman oldum ki doğurduğuma , içimde kalsa da her şeyden koruyabilsem modundaydım uçan tozdan havadaki sineğe kadar sinirlenirdim oğluma zarar verecek hasta edecek diye evdeki ve hayattaki herkes eşim bile oğlum için potansiyel tehlike gibi gelirdi mesela ben de lohusa sendromu da böyle idi. Herkesinki değişik versiyon demek ki aşırı anaçtım hala öyleyim. Nefes alıyor mu diye hala kontrol ediyorum istem dışı gece uykudayken oğlum. Manyak gibi bir aşk var aramızda . Hatta oğlum doğunca asıl aşk bu dedim ve öyle de kaldı içimde . Geleceğe dair benim olacak durumum yok fakat. Hayatını kuracak ailesi olacak ve o bir birey hep kabul ettim bunu bana bakacak vs gibi biri de olmadım olmam da . Karşılıksız bir sevgi yani. Anneliği böyle bilirdim ben . Sizinki değişik bir şey demek

:halay::halay: vaaayyyss küçük balıklara bak sen helal olsun bebislere .
Bulmuşlar tornavidayi yalnız . Bak bak bak akıllılara. Bu yeni nesil cocuklar 10 numara:nazar:
Arastirmaci karıştırmacı minnoslar:emir_bebek:

Pastel boya da cok komik sanat yaptilar yani.:deli: bazi cocuklarda bu boyama cizme olayını gördüm
Duvari cizenler falan. :halay:

Pislik diyince koptum:KK70: . Ben evde temizlik yapinca köpegim cok huzursuz oluyor..rahati kaciyor elektrik supurgesine falanda havliyor:halay: ogun eşime dedim ki pisligi seviyor bu oda diyor ki bayiliyooo bayiliyoooo temizlik olunca rahatsiz oluyor nereyi halletsem napsam diye
Nitekim de oyle. Mesela yeni yikanmis haliya gidiyor garezine bibisini yapiyor (hali makinada yikanan cinsler varya ince) ve tuvalet egitimi de var:deli:7 yasinda hayvan:halay:
Bak tirbiyesize:KK70:
Ben pek rahat annelerden sayılmam,Allahtan duvar filan değil de kapıları çizmişlerdi,ellerine bez verip sildirmiştim,bir iki yorulunca caydılar tabi:))
Oyun+düzen,başka türlü darlanıyorum ben,tabi düzen manyağı da değilim,orta karar:halay:

Bak tirbiyesize:KK70:
Ben pek rahat annelerden sayılmam,Allahtan duvar filan değil de kapıları çizmişlerdi,ellerine bez verip sildirmiştim,bir iki yorulunca caydılar tabi:))
Oyun+düzen,başka türlü darlanıyorum ben,tabi düzen manyağı da değilim,orta karar:halay:
Ya bu minnoslar.kac yaşında yas farkı az diye birlik olup muzurluk yapiyorlar galiba hayal ettim. Ve yiceeeeem:halay:

X