Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

esergry

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2017
10.415
22.222
37
Bebeğiniz hayirli olsun :)
Biz kadınlar olarak annelik üzerinden ahkam kesmeyi ne kadar seviyoruz ya, her çocuk için en iyi anne kendi annesidir, şuan bunlari hissediyor olması konu sahibini kötü anne yapmıyor, gece bakici olayına bile takılanlar olmuş, beş aylik oğlum var geceleri uyumuyor keşke imkanım olsa da geceleri ona bakacak bir bakıcısı olsa asla hayır demem:)
Gereksiz fedakarlığı mukemmel annelik zannediyoruz niyeyse , bunun diğer versiyonu yillar sonra sizin için saçımı süpürge ettim, yemedim yedirdim içmedim icirdim modunda annelik oluyor sanirim..

.

Lohusa sendromu o kadar gerçek ki Türkiye'de literatüre girse de toplum içinde hala bir kabullenememek var.
Sanırım asıl sebep herkesin kendi anneliğini yüceltme güdüsü..

Gece bakıcısı deyince aklıma Charlize Theron'un Tully isimli filmi geldi. Henüz izlemedim ama çok övüyorlar. Özellikle bu evrelerden geçen tüm kadınlar izlemeli.
Hatta mutlaka eşlerine de izletmeli.

Oğlumun erken uyuduğu bir akşam açıp izleyeceğim eşimle beraber :)

yuvarlanan asi bir panda

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2018
8.066
21.123
Evet haklisiniz ama insan ilk bebeği olunca bu dediklerinizi hesap edemiyo..
Başına geleceklerden habersiz anne oluyoruz
..
Zamanla alisiyoruz,kabulleniyoruz ve bi sure sonra bebeğim yokken ben nasi vakit geciriyodum Allah Allahmoduna ulasiyosunuz
Konu sahibi arkadasim, hersey yoluna gircek merak etme..özlediğin herşeyi bebeginle yapmaya baslicaksin.azicik yarim yamalak olcak ama 1-2 sene sonra o da duzelecek....
Güle güle büyütün bebeğinizi

İnsan en iyi yaşayarak öğreniyor. Kesinlikle bebek sahibi olmak önemsenmeyecek bir konu değil. Hayatın merkezine koyuyorsun. Zaman geçiyor her şey eskisi olacak diye beklerken. Bazı şeylerin bilincinde olmakta fayda var. Bence bu evlat sahibi olmak için değer.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 249 gün geçti.

mavimli

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2015
15.486
31.906
Beklemediğim bir hamilelikti. Bazen keşke aldırsaydım diye düşünüyorum sonra bebeğime bakıp inanılmaz üzülüyorum dünyaya gelmesini engelleyecektim diye. O kadar mutsuzum ki anlatamam...
Anlıyorum sizi ben hala şoktayım süreçle ilgili ve hala da çok mutlu değilim. Eşim zaten hiç istemiyordu şimdi de her fırsatta dile getiriyor malesef. 19 ay geçti. Çok seviyorum elbet ama bence herkeste annelik kumaşı yok. Bizim gibiler yapmamalı bebek hele ki eşi istemiyorsa. Artık geri dönüşü yok hayatım tamamen değişti buna ayak uydurmak zorundayım. Çok rahat bir tipim, özgür ve sosyal. İşini seven, gezmeyi seven. Şimdi nerelerdeyim, napıyorum, sanki bambaşka biriyim. O eski ben ölmüş, öldürmüşüm mecburen. Sizin için daha kolay olur umarım her şey.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.680
159.051
49
Kadınlar neden birbirini anlamaya çalışmaz? Ben de bunu merak ediyorum cidden, şu topik için yapılan kötü içeriklere bakacağım ama iki çift yorum yazmazsam olmazdı, o yüzden ben de konuya dahil olayım dedim.
Bu kız zaten hamilelik depresyonundaydı, o zamanda açtığı konuda anlamak yerine eleştirdiniz, oysa herkes sizler gibi aynı duygularla hissedemeyebilir anneliği, bu onu kötü anne yapmaz ki, ne yapmış bebeğine? Aç mı bırakıyor, çatlayana kadar ağlamasına duyarsız mı kalıyor?

Hiç bu kızcağızı anlamaya çalıştınız mı? Bebek doğar doğmaz hemen adapte olamamasının bir sebebi de belki eşinin de henüz bebeğe alışamamasıdır, belki annelik duygusunu yaşamak isterken, henüz babalık duygusu hissetmeyen eşi yüzünden kendini kötü hissediyordur.

Bizler hamile kaldığımızda, doğum yaptığımızda en çok eşimizle paylaşmak istemez miyiz bu duyguyu? Bir de Koalina'nın yerine koyun kendinizi, eşiniz bebeğe birşey hissetmese, sevindiğine dair hiçbir emare olmasa siz de lohusasınız üstelik, ne hissederdiniz?
Kaldı ki gebelik ve lohusalık endişelerin, kaygıların, duyguların en yoğun yaşandığı dönemlerdir, sizler anneliğinize laf söyletmezken ki, kimsenin anneliğine laf söylenmemeli, bu kızın anneliğini neden sorguluyorsunuz?
Lohusa bir kadına yazdığınızın farkındasınız değil mi?

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
37.068
85.142
34
bebegınız hayırlı olsun
sız sanslıymıssınız sıze bebek bakım konusunda yardım edenler varmıs
ıse de baslayacaksınız duzenınız oturur dısarı cıkıp hayatınıza devam edınce daha kolay adapte olursunuz
ben hem tek basımaydım hemde işe 2 sene ara vermıstım sadece ev cocuk ınsan depresyona gırıyor

bu hıslerı bu endıselerı yasamayan yok sanırım aslında bunun altında ıyı anne olmak olabılmek endısesı yatıyor,bıraz zaman gecsın ıyıkı dıyeceksınız bundan emınım ... sonucta gececek bu gunler o bebek saglıkla buyuyecek bunu bılıyoruz .

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2077 gün geçti.

-nemesis-

Half evil
Pro Üye
28 Mart 2017
13.901
44.693
herşeyi gectim 2 aylık bebek birakılır mi canavarmısınız siz
Ne yapsin kadin? Maddi durumu elvermiyor olabilir. Ucretsiz izin alamiyor olabilir. Devletin verdigi izin 2 ay. Sonra ya istifa edeceksin ya calisacaksin.canavarmis. Bitmediniz bir turlu.

mavimli

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2015
15.486
31.906
Hayırlı olsun öncelikle Koalina.
İnsan özgürlüğünü özler elbette.
Ben de çok rahatıma düşkün biriyim.
Açıkçası bazen battaniye altında darmadağınık o kadar mutluyum ki benim neyime annelik diye düşünüyorum..

Yine de böyle dediğimde onun tadını bir alsan asla böyle düşünmezsin diyorlar..
Palavra mı bunlar yoksa?

Dilerim doğrudur ve hislerin geçicidir..
Kolaylıkla alışmanı dilerim.
Palavra (herkes farklı der bu benim hissiyatım) iki sene geçti nerdeyse hiçbir şey değişmedi. Kendimi öldürdüm mecburen başka biri doğdu bebekle sanki. Bence iyi düşünmek gerek.

crytalll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2018
19
23
38
bende sen bitmedin.... 2 aylık bebek birakılmaz. Ve ben Pädagogum:KK66: yurt dışında. Asla bırakılmaz....
Ben 50 gunlukken biraktim ve canavar da degilim. Sozlerinize dikkat edin! Ben tatile yada eglenceye gitmiyorum,bebegimin gelecegi icin calismaya gidiyorum. (Burda bebegini evde birakip gitmek zorunda kalan annelere canavar diyen bir canavar var)

Arzular

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2011
231
83
o_Oo_O
Bebeğine karşı hislerin zamanla netlesecek suan hormonların verdiği bir sıkıntı bu yaşadıkların eminim hep iyi ki diyeceksin bir zaman sonra . Eski hayata gelince hicbir sey eskisi gibi olmayacak önce onu kabullenmelisin. Bebeğim 15 aylık 3 saat kesintisiz uyumuslugum yok çalışıyorum vücut alışıyor bir şekilde. D vitamini takviyesi almanı tavsiye ederim. Ben bir muddet sonra kolumu kaldıramayacak hale gelmiştim ve ruh halim cok depresifti. Takviye aldığımdan beri iyiyim cok şükür. Bu yoğun duyguların geçecek demeye geldim yalnız değilsin :KK19:
Benim oglumda 18 aylık. Nie sabaha kadar deliksiz uyumuyolar.hadi bare 1 kez kalksinlar.
Anlamıyorum gerçekten.
Milletin çocuğu sabaha kadar deliksiz uyuyomus:skandal: