Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Maddiyattan once senin psikolojinin tamamen duzeldiginden emin oldugun gibi;
Esinin de davranislarina, sozlerine, evlada olan sevgisine,yaklasimina bagli bence Koalinacim.
"Tipsiz oglum benim, şebeğim vs" gibi bi sevme sekli degil ki ondaki ,hakaret ve kufur ediyo adam. Cok uzulmustum okudugumda.
Hakkinda hayirlisi canim.
Zaten şu an değil, daha var. o zamana kadar fikirler değişebilir, büyüdükçe daha zor gelebilir. bakalım, sadece düşünce yani şu an
Kiz koalina bile kafayi kirmis ikinci cocuk diyor 😂
Cocuk konusunda fikri degismeyen bir ben varim sanirim. Nasil bir canavar dogurmussam 😁
3 yas 8 aylik benimki. Krese gidiyor diye nefes aldim. Ama hafta sonlari yine dertliyiz ailecek. Simdiye kadar ölmedim daha da ölmem diyorum hep herkes guluyor bana 🤣
benim kreşe gidiyor, okula başladı da rahat ettim durumları yok zaten çalıştığım için yine kalan zamanlarda hep beraber oluruz :KK70:
bilemiyorum belki benimki de canavarlaşır, fazlaca hareketli ve meraklı. kök söktürecek diye düşünüyorum ama bakalım

gozun aydin.. gebeydi kaynana gorumce derken sende dogurdun demek😂 bebek aglasada sabah erkenden kalkinca emzirip dusunu al..azicik aglasin ne olacak? Bilmislik taslamayim ama Ben her sabah yapardim ve 1-2 dk aglasa umurumda olmazdi.. uykuya yatirincada yapabilirsin ve acil dus cok uzun surmuyor zaten... ve emzirsende tum gun evdede olsan cikar o pijamalari.. rahat bi tayt sort ya da tshirt giy.. hava sicak malum..hergun degistir uzerini inan tum gun bu sana moral olacak ve pis hissetmeyeceksin kendini.
Morarıyor ağlarken titriyor
O şekilde ilken wc giremiyorum duş çık lüks
Gece hiç uykusu yok
Gündüz uyuyor
Bende uykusuzluktan öldüğüm için uyuyorum

Morarıyor ağlarken titriyor
O şekilde ilken wc giremiyorum duş çık lüks
Gece hiç uykusu yok
Gündüz uyuyor
Bende uykusuzluktan öldüğüm için uyuyorum
Daha çok erken, bu ara zorlu bir adaptasyon süreci yaşıyorsunuz ikniiz de. Zamanla bebeğinin bir ritmi oluşuyor ve sen ona göre kendini ayarlıyorsun.
Tepki vermeye başladıkça işler daha güzel bir hal almaya başlıyor. Yavaş yavaş alışıyorsun.
Ben ilk 2 ay kundak kullandım, çok iyi gelmişti bize.

ikizler doğunca ölüyorum sanmıştım ilk 2 sene zor sonrası çok ama çok güzel sadece sabredin zaman çoook ama çook hızlı geçiyor yalan yok o uykusuz günleri özledim:dua:

1 çocuk 1 bebekli evden,huniyi takmak üzere olam benden de selamlar.
Tek çocuklu/bebekli güzel anneler,yatın kalkın halinize şükredin derim.
Biri uyuyor,öteki acıkıyor,tam hazırlıyorum öteki uyanıyor acıkıyor:anne:
Hele sıcak kahve içmek varya tam bir lüks.
Kahveyi koyuyorum,fincana döküyorum,içerden oğlum basıyor yaygarayı. Şu an uyuyor,sabah 5de uyanmıştı,diş çıkarıyor,gece zaten sağa sola yuvarlanmaktan uyutmuyor beni sağolsun ve ben kahve yapmak içmek istiyorum ama korkumdan yapamıyorum,biliyorum uyanacak.
Kuaföre gitmem gerek gidemiyorum çünkü oğlum durmaz,arkadaşımı ayarladım benim kuaför işten ayrılmış,kaldı haftaya ikisiyle nasıl gideceğim derken anneme gidip çocukları ona satıp kuaför işini halledeceğim.
Kızim okulda,son 1 haftam,sonra ikisiyle başbaşa bakalım bu yaz nasıl geçecek.
Tatil yaklaşıyor,az kaldı gideceğiz ama ben bu sene karamsarım,bakalım orda ne kadar koşturacağız,en son eşim sen oğlana ben kıza bakarım diyordu ,tatilde de çocuk bakıcılığına devam yani. Kız 6.5 yaşında zaten kendi yer içer neyine bakacaksa artık bilemedim ama minik bana kaldı yine :KK66:
Bunlara rağmen seviyorum ikisini de yahu.
Herşeye değer onlar.
Büyüsünler rahat ederim bende belki bir gün.

Kahveyi koyuyorum,fincana döküyorum,içerden oğlum basıyor yaygarayı. Şu an uyuyor,sabah 5de uyanmıştı,diş çıkarıyor,gece zaten sağa sola yuvarlanmaktan uyutmuyor beni sağolsun ve ben kahve yapmak içmek istiyorum ama korkumdan yapamıyorum,biliyorum uyanacak.
Kuaföre gitmem gerek gidemiyorum çünkü oğlum durmaz,arkadaşımı ayarladım benim kuaför işten ayrılmış,kaldı haftaya ikisiyle nasıl gideceğim derken anneme gidip çocukları ona satıp kuaför işini halledeceğim.
Tatil yaklaşıyor,az kaldı gideceğiz ama ben bu sene karamsarım,bakalım orda ne kadar koşturacağız,en son eşim sen oğlana ben kıza bakarım diyordu ,tatilde de çocuk bakıcılığına devam yani. Kız 6.5 yaşında zaten kendi yer içer neyine bakacaksa artık bilemedim ama minik bana kaldı yine :KK66:
Herşeye değer onlar.
sıcak mı kahve mi onlarda ne ola ki :KK70:
4,5 aylık ve 5 yaşında iki kızım var huni takanlardan biri de benim :KK53:
Allah canlarına sağlık versin uzun ömürleri olsun ama hele ki ilk aylar tımarhane gibiydi ev
büyük kreşe gitmeyi reddetti yardıma gelenim de yok tek başına iki çocukla, ne zaman ufağı emzirsem ne hikmet büyük de acıkıyor ya da kakası geliyor ya düşüyor!!!! ve hemen yanıt istiyor herşeyine
bi ara su içmek lüks haline gelmişti çünkü bu arada iişi bırakabileceğim kimse olmadığı için bi süre işleri evden yürüttüm kızlar sakinlediği ya da Allahın lütfu ikisi birden uyuduğunda çalışıyordum apar topar iş yetiştiriyordum
1 hafta banyo yapamadığımı biliyorum yaa rezalet sefillik :KK70:
tatili çok istiyorum ama basit bir avm gezisi bile büyük bir çılgınlığa dönüşebiliyorken tatili hayal etmek bile istemiyorum :KK17:

Zaten şu an değil, daha var. o zamana kadar fikirler değişebilir, büyüdükçe daha zor gelebilir. bakalım, sadece düşünce yani şu an

benim kreşe gidiyor, okula başladı da rahat ettim durumları yok zaten çalıştığım için yine kalan zamanlarda hep beraber oluruz :KK70:
bilemiyorum belki benimki de canavarlaşır, fazlaca hareketli ve meraklı. kök söktürecek diye düşünüyorum ama bakalım
Zaman cok cabuk geciyor. Okuluna ugradim oglumun,yaz sezonu diye yuzme havuzuna gidecekler,servisci sabahleyin okul mudurune gelip sormus ben xi nasil goturucem diye 😂kaldi ki benim adamcik servisle gidip gelen bir cocuk degil ama soforun hafizasinda nasil yer etmisse adamin simdiden sitki siyrildi demek ki

İlk zamanlar sürekli emmek istemesi, göğüs yaraları. Uykuya dalıp tekrar uyanınca sadece memede uyuması, günde 10 kere kaka yapması. 1-2 saat ancak uyuyordum galiba. Uykusızluk ve sürekli bebek bakımı beni çok bunaltmıştı. Banyoya girince çıkmak istemiyordum, böyle sessiz, sakin ve boş boş saatlerce otursam diye düşünüyordum.
Aynadaki görüntüm, anne olmuş olmak, evdeki insanlar, eşimib tavırları, bebek, sorumluluk her şey zor gelmişti bana kısacası. Yok olup gitsem diye düşünüyordum. Sevmiyorum, sevmeyeceğim, istemiyorum bu bebeği, sevmeyerek nasıl bakabilirim ömür boyu diye düşüne düşüne kendimi yemiştim.
Sonra ne oldu, zamanla azaldı. Bir baktım alışmışım, tempoyu tutturmuşum ve seviyorum. Eskiden biri alsa ve bir daha getirmese diye düşünürken şimdi bir gece kimseye bırakamam. Şaka gibi geliyor insana, benimki geçmeyecek diye düşünüyorsun ama inan geçiyor. Kendine zaman ver, kendini iyi hissedene kadar günü kurtarmaya çalış yarını, diğer haftayı, aylar sonrasını düşünme.
Ben ikinciyi düşünüyorum hatta, bir de kızım olsa diye :KK70:
Sana bir şey sorabilir miyim? Pat diye olacak ama bebegini sevmiyor muydun? Yoksa seviyordun ama emzirmek gece kalkmak mı zor geldi? Lütfen cevapla.

sıcak mı kahve mi onlarda ne ola ki :KK70:
4,5 aylık ve 5 yaşında iki kızım var huni takanlardan biri de benim :KK53:
Allah canlarına sağlık versin uzun ömürleri olsun ama hele ki ilk aylar tımarhane gibiydi ev
büyük kreşe gitmeyi reddetti yardıma gelenim de yok tek başına iki çocukla, ne zaman ufağı emzirsem ne hikmet büyük de acıkıyor ya da kakası geliyor ya düşüyor!!!! ve hemen yanıt istiyor herşeyine
bi ara su içmek lüks haline gelmişti çünkü bu arada iişi bırakabileceğim kimse olmadığı için bi süre işleri evden yürüttüm kızlar sakinlediği ya da Allahın lütfu ikisi birden uyuduğunda çalışıyordum apar topar iş yetiştiriyordum
1 hafta banyo yapamadığımı biliyorum yaa rezalet sefillik :KK70:
tatili çok istiyorum ama basit bir avm gezisi bile büyük bir çılgınlığa dönüşebiliyorken tatili hayal etmek bile istemiyorum :KK17:
Haha.
Allah kolaylık versin sizede.
Ben kahve yaptım ama türk kahvesi yapmadım korkumdan,koydum fincana 1 yudum aldim sıcak sıcak,telefona bakarken fincanı masaya koydum sanarak bıraktım,fincan yere,kahve boydan boya masanın altina döküldü, aldım viledayı temizledim,neyseki fincan kırılmadı diye sevinirken ki kırık porselen temizlemek istemedim,süpürge açmak =uyanan oğlum , sonra telefonu aradım ama yok,çöpe bile baktım yok,buzdolabına koymuşum telefonu o ara birşey alırken. Baya aradım ama hatta komşuya gidip beni bir çaldırın diyecektim o derece.
Yani kahve yine yalan oldu,içmiyorum kahve mahve. Bir kez daha anladım ki bana lüks.

Herşeye değer onlar.
:KK57: 6.5 yaş olunca da rahata eremiyoz mu? 2.5 yaşında oğlum. biride yolda. bir annenin hayalleri nasıl yıkılır. 35 yaşında biri 7 diğeri 5 olur rahatlarım diyordum. mutlu musun şimdi. ben gidip bir depresyona girip geleyim. bir de kahve yapayım diycem ama malum hamilelik

Herşeye değer onlar.
benim de arkadaşımın arka arkaya olmuştu o zaman benim ikiz onun tekti ikinci olduktan sonra bana tek çocuk hakkaten show bence demişti:halay:

:KK57: 6.5 yaş olunca da rahata eremiyoz mu? 2.5 yaşında oğlum. biride yolda. bir annenin hayalleri nasıl yıkılır. 35 yaşında biri 7 diğeri 5 olur rahatlarım diyordum. mutlu musun şimdi. ben gidip bir depresyona girip geleyim. bir de kahve yapayım diycem ama malum hamilelik
Rahat etmiştim tam,yalan yok. Tuvaletini kendi yapar,yemeğini koy onüne yer,üstünü giyinir(kendi zevkine göre,alti forma üstünü sorma şeklinde tabi,birşey dersin genc kız tarzı bu der lafı yapıştırır ama neyse bunu atlıyorum)ama kocaman bir ama şu ki kardeş gelince işler değişiyor.
Kızım bebekken bile birşeyleri açıp saga sola dökmezdi, doğum sonrası eve geldigim ilk hafta 1 kutu bebe pudrasını banyo dolabına boca etmişliği var.
Bunları atlattık,alıştı kardeşine ama şimdide ikisi de aynı anda acıkıyor,aynı anda susuyor sanki tuhaf bir dil var aralarında biri diyor ki "ben acıkacağım sende acık,öteki de tamam" ben anlamadım bu işi.
Tatlı yorgunluk ama,girme depresyona bir gülüyorlar herşeyi unutuyorsun.
Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim bebeğini.

X