Bebiş çok hareketli bu normal mi?

Toyumvar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
292
53
25
20+5 im iki gün önce renkli ultrasona gittim. Ultrason süresi uzun sürüyor biliyorsunuz ki. O sırad abebek bir hareketlendiki zaten doktorda dedi çok fazla hareketlendi diye. Ondan beri çocuk karnımda fır dönüyor uyurken birkaçkere uyanıyorum. Ciddi bişey konuşuyoruz ben karnımdaki hareketlenmelerden karşımdakine odaklanamıyorum. Bunlar bu haftalar için erken değil mi?

20+5 im iki gün önce renkli ultrasona gittim. Ultrason süresi uzun sürüyor biliyorsunuz ki. O sırad abebek bir hareketlendiki zaten doktorda dedi çok fazla hareketlendi diye. Ondan beri çocuk karnımda fır dönüyor uyurken birkaçkere uyanıyorum. Ciddi bişey konuşuyoruz ben karnımdaki hareketlenmelerden karşımdakine odaklanamıyorum. Bunlar bu haftalar için erken değil mi?
yine doktoruna da danış istersen canım ama zaten tam 5. aydan sonra başlıyor benim kız kardeşimde de durum aynı ultrasondan bakarken bile karnında takla atıyordu sıpa ki onun ayı senden de az

Bizim ikili tarama testinde ense kalınlığı zor ölçüldü çünkü yerinde durmuyor sürekli kıpırdıyordu. Geçtiğimiz hafta da dörtlüye girdim maşallah zıplıyordu ayaklarından kuvvet alıp, yine zor bi kontrol oldu hareketsiz anını yakalamak baya zordu 😃 doktor maşallah pek hareketli dedi,olumsuz konuşmadı bu kadar zıplaması hakkında. annem de dedi ki bol bismillâh çek uslu olsun doğunca 😃😃 17+4 bizim. Henüz hissetmiyorum ama ileriki haftalarda sizin bebiş gibi uyutmaz beni böyle giderse benimki🥹

Bu haftalar ancak bu kadar rahat edebilir, büyüdükçe alanı dar gelecek bu kadar çok hareket edemeyecek
Hareket ettikçe beyni ve vücudu gelişiyor
Daha ayrıntılı daha bilimsel bilgiler alabileceğiniz yerlerde araştırma yapsanız sizin için de bebek için de daha iyi olmaz mı

X