Bebiş kıyafetleri, neyden ne kadar alınır? Tecrübeli anneler buyrun :)

fiyonaprensesolan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2021
559
1.270
29
Merhaba anneler ve hamişler, kısmetse Nisan sonu doğum yapacağım ama kıyafet konusunda hala bilgisizim diyebilirim.
İlk 3 ay için uzun kollu, patikli şeyler 3-6 için yazlık düşündüm öncelikle.

Ama uzun kollu zıbın alırsam üstüne tekrar uzun kollu tulum ya da üstlük giydirmek çocuğu boğmaz mı? Zıbınların hepsi sıfır kol mu olmalı?
Değilse uzun kol kaç tane sıfır kol kaç tane almalı?

Dün akşam e bebekte indirim var diye 2 takım aldım. Uzun kol alttan çıtçıtlı zıbın ve tulum, yenidoğan beden aldım ama sonra düşündüm ben mnicik yeni doğmuş bebeğe kafasından kollarından uzun kol zıbın geçirebilecek miyim acaba?? Uzun kol zıbınları yandan çıtçıtlı mı almalıydım? Bi kaç tane yeni doğan uzun kollu da almış bulundum 5 tane. Ama giydirmesi zor mu oluyor.

Yazın sadece zıbın mı giyecek mesela? Kısa ve güzel tulumlar pek göremedim belki mevsim nedeniyle yoktur. Evde zıbın çorap dolaşır da dışarı da ne giydircem bilmiyorum. İnstamom sayfalarını inceleyip duruyorum hangi ayda kim ne giydirmiş diye deli oldum iyice :)

Ama en önemli konu alttan çıtçıtlı uzun kollu zıbınları boşa mı aldım :)

Zıbınlardan bol bol al çünkü sık değiştirmek gerekiyor benim ilk çocuğumda doğalgaz yoktu ve kışın doğduğu için uzun kollu zıbın üstüne uzun kollu bluz +yelek giydirirdim hastalanmasın diye sizinki nisanda doğacak sanırım uzun kollu almayın yarım kollu olanlardan alın kıyafet çok fazla almaya gerek yok 4 5 takım alın çünkü bebeyi görmeye gelenler de getiriyor ilk aylarda bebek de hızlı büyüyor kıyafetler elinizde kalır

Zıbınlardan bol bol al çünkü sık değiştirmek gerekiyor benim ilk çocuğumda doğalgaz yoktu ve kışın doğduğu için uzun kollu zıbın üstüne uzun kollu bluz +yelek giydirirdim hastalanmasın diye sizinki nisanda doğacak sanırım uzun kollu almayın yarım kollu olanlardan alın kıyafet çok fazla almaya gerek yok 4 5 takım alın çünkü bebeyi görmeye gelenler de getiriyor ilk aylarda bebek de hızlı büyüyor kıyafetler elinizde kalır
Ben de yeni doğan bebek üşür diye 7-8 tane uzun kol zıbın aldım artık altına patikli pijama giydirip öyle takılırız evde. Peki alttan çıtçıtlı uzun kol giydirirken zorlandınız mı?

X