Bekar Anne Olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun neresi özgürlük. Kızcağız hamile kalmış aldirsa dert, dogursa dert, bu şimdi özgurmu? Bu gibi goruşler yüzünden genç kizlar mahvoldu gitdi. Ondan sonrada genelevlere düşüyorlar özgür olup kabuklarından çıktım sanıp. Medeniyet istediğin an birlikte "cinsel ihtiyacın tavan yapınca" olmaksa hayvanlar daha medeni.
Genelev ne alaka hanımefendi?

Tabu olan bir konudan bahsedeceğim. Açık açık anlatamayışımın anonim bir platform arayışımın nedeni de bu.

Bekarım ve 8 haftalık hamileyim. İki hafta önce tesadüfen rutin jinekolojik muayenede öğrendim. 30 yaşıma birkaç ay kaldı. Başarılı bir iş kadınıyım. 4 yıllık iyi giden bir ilişkim var. Sevgilimle ayrı evlerde yaşıyoruz ama haftanın bir kısmında o benim evimde bir kısmında ben onun.

Hamilelik uygunsuz bir zamana denk geldi. Tahmin bile edemeyeceğim bir kurumdan harika bir iş teklifi aldım hamilelik haberiyle aynı dönemde. Bana teklif getirmelerinde evli olmamam ve çocuğumun olmaması çok etkiliydi çünkü bu işi kabul edersem çok yoğun çalışmam gerekecek. Anne olmakster miyim şimdiye kadar hiç hayal etmedim. Çocukken evcilik oynarken bile anne olmadım. Çocuk istesem de şimdi isteyeceğimi hiç sanmıyorum. Sevgilim bebeği istiyor. Bir an önce evlenmek istiyor. Zaten evli gibiyiz bebek de olacağına göre evlenelim artık diyor. O çok uzun zamandır evlenmek istiyordu bebek tuz biber oldu. Bana evlilik korkutucu geliyor. Ben büyürken çevremdeki evliler hep bıkkın ve mutsuz oldular. Sevgilim de bunu biliyor, seni bu kadar strese sokacaksa doğumdam sonra evlenelim istersen diyor. Ben anne olabilir miyim buna hazır mıyım bilmiyorum. Bir yandan bu durum iş teklifini tehlikeye sokuyor. Bir daha ne zaman öyle bir teklif alırım bilmiyorum. Öte yandan şartlar da uygun şimdiki işimde de gelirim gayet iyi. Keza sevgiliminki de öyle. Bebeğe bakacak olanak var.

Destek almak için geçen hafta ailemin yaşadığı şehre gittim. Pek muhafazakar bir aile olmamamıza rağmen çok sert tepkiler aldım. Çok duygusal biri olmamama rağmen ağlayarak eve döndüm.

Yani kafam çok karışık. 2 hafta öncesine kadar böyle bir durumu rüyamda göremezdim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aldırayım desem o sadece benim çocuğum değil onu isteyen bir babası var. Anne olmak zor ve korkutucu. Tepkilere bakılırsa ailemden destek alamayacağım. Annelik hissetmiyorum ama bebeğe acıyorum. Evlenmem daha iyi mi olur onu da bilmiyorum. Müthiş bir bitkinlik ve mide bulantısı var. Yataktan çıkasım yok. Muhtemelen hayatımın en zor günleri bunları. Benzer şeyler yaşayanınız var mı? Burada bir sürü anne var, bu durum nasıç yönetilir? Akıl almaya ihtiyacım var.
Bende kızıma hamile kaldığımda yeni işe başlamıştım ve inşaat müh. Olduğum için çalışma koşullarım ağırdı öğrendiğim ilk zamanlarda çok yoğun bir acaba yaşadım bu durum neredeyse bebeğim hareketlelene kadar sürdü evlen yada evlenme bu senin tercihin ona bişey diyemem sadece zaten beraber yaşıyorsanız çoğu zaman sadece aranızda nikah bağı yok demektir benim içinde evlenmek zor karardı ama şimdi hiç pişman değilim etrafımız üretmeyen ve sürekli şikayet eden kadınlarla doluydu bizler öyle degiliz kendi hayatlarımızı kendimiz kazanıyoruz ve şikayet edecek negatif duygular yaratmaya fırsatımız olmuyor. Gel gelelim anneliğe zordur ama o duyguyu yaşamak dünyadaki ve hayatındaki en büyük eksiği dolduran o büyük duyguyu herseyin boş olduğunu anlıyorsun kariyer gelecek hersey çünkü bana bikere anne dedimi dünya duruyor şuan bunları yazarken bile çok farklı duygular yaşıyorum ve her kadın annelik duygusundan asla vazgeçmemeli ve yaşamalı. Eğer sevgiline bu sorumluluğu paylaşacağına dair güveniyorsan hiç düşünme bence o küçük uyumayan ağlayan şey dünyadaki herkesi ve herşeyi umursamadan sevmeye o kadar değerki 🤗🙏💖

Bende kızıma hamile kaldığımda yeni işe başlamıştım ve inşaat müh. Olduğum için çalışma koşullarım ağırdı öğrendiğim ilk zamanlarda çok yoğun bir acaba yaşadım bu durum neredeyse bebeğim hareketlelene kadar sürdü evlen yada evlenme bu senin tercihin ona bişey diyemem sadece zaten beraber yaşıyorsanız çoğu zaman sadece aranızda nikah bağı yok demektir benim içinde evlenmek zor karardı ama şimdi hiç pişman değilim etrafımız üretmeyen ve sürekli şikayet eden kadınlarla doluydu bizler öyle degiliz kendi hayatlarımızı kendimiz kazanıyoruz ve şikayet edecek negatif duygular yaratmaya fırsatımız olmuyor. Gel gelelim anneliğe zordur ama o duyguyu yaşamak dünyadaki ve hayatındaki en büyük eksiği dolduran o büyük duyguyu herseyin boş olduğunu anlıyorsun kariyer gelecek hersey çünkü bana bikere anne dedimi dünya duruyor şuan bunları yazarken bile çok farklı duygular yaşıyorum ve her kadın annelik duygusundan asla vazgeçmemeli ve yaşamalı. Eğer sevgiline bu sorumluluğu paylaşacağına dair güveniyorsan hiç düşünme bence o küçük uyumayan ağlayan şey dünyadaki herkesi ve herşeyi umursamadan sevmeye o kadar değerki 🤗🙏💖
O küçük, uyumayan, ağlayan şeyi bekliyoruz babasıyla birlikte ☺️

Ben evlenip anne olmayı seçtim. Kaygı heyecan karmakarışık duygularla onu bekliyorum.

beğeni bildirimi gelince girip bakayım dedim, bu mesajını gördüm.
çok sevindim kararına. 'bana göre' de doğru olanı yapmışsın :anne:
umarım çok mutlu huzurlu bir evliliğiniz olur, sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi de :KK200:

Siz tip otoritesi misiniz?? Bebegin alınırken aci cektigini soyleyen sizseniz bunun ispatini yapmakta size duser!! Koca koca devletlerin tip dr lari birlesip kurtaj konusunda kararlar aliyor ama siz hala fetva diyorsunuz!! Kimmis bu fetvacibasi adini da verin lutfen!! Bugun deseler ki " kansersiniz" kosa kosa doktor kapisi asindirirsiniz amma boyle konularda fetvacibasini dinlensiniz!! Bu ne yaman bir çelişkidir!!!
Ben mesajınızı görene kadar siz hakettiginiz şekilde banlanmissiniz 🤭 tıp otoritesiyim vs yazdım mı, ya da fetvaci başıyım gibi bir şey? Hanımefendi okuduğunuzu anlamakta ciddi sıkıntınız olduğu çok açık lütfen bir doktora görünün, altından farklı bir sağlık problemi çıkmasın ...
İnternette kürtajla ilgili bir sürü video var, izleyebilirsiniz. Ayrıca acı cekmedigi konusunu da bir zahmet siz ispatlayın. O Devletin koca koca doktorları kürtaj konusunda keyfi olarak karar almıyorlar, hepsinin belirli şartları var.( Dip not düşeyim, anne hayatını tehdit eden durumlarda bebeğin aldirilmasi caiz deniyor)

Diyanet işleri başkanlığı gibi bir kurumumuz var, fetvalar onlar tarafından veriliyor. Zahmet edip sitesine baksaydınız, anne hayatını tehdit eden, sakat doğum riski olan, tecavüzden hamile kalan insanlar gibi gibi konular icin ne yazıldığını görürdünüz. Ama okuma zahmetine katlanmamışsınız. İşte sizin gibilerin sıkıntısı bu, o kadar at gözlükleri ile bakıyorsunuz ki okuyup dogruyu öğrenmekten korkuyorsunuz ..herşeyi biliyormuş gibi boş boş konuşmak daha iyi çünkü.

Son olarak kanser olsanız doktor kapısı asindirirsiniz lafiniza bir doktor eşi olarak çok güldüm. Merak etmeyin ben mühendisim, bilime ve teknolojiye inancım tam. Diğer taraftan manevi olarak ta inançliyim. Şu sürekli bok attığınız İslam dini her zaman tedavi olun der yani kendinizi okutun üfletin demez, manevi tedaviyi destek tedavi kabul eder. Son olarak İlber hocayla sizi selamlıyorum 🤣

Bunun neresi özgürlük. Kızcağız hamile kalmış aldirsa dert, dogursa dert, bu şimdi özgurmu? Bu gibi goruşler yüzünden genç kizlar mahvoldu gitdi. Ondan sonrada genelevlere düşüyorlar özgür olup kabuklarından çıktım sanıp. Medeniyet istediğin an birlikte "cinsel ihtiyacın tavan yapınca" olmaksa hayvanlar daha medeni.
Ahahahahaha.. yine bosbomba yorumlar, orjinalite- süper marjinalite, yanık kafalar hepsi bu konuda..
Devlet babada onaylı imzası olmadığı için seks hayatı nedeniyle insanlar geneleve mi düşüyormuş?
Ben de aktif bir seks hayatım olmadığı için hayıflanmaktaydım, meğer şimdiye kadar bir "mama" nın güdümündeki kârhanesinde zavallı bir sermaye olarak oturmuyor oluşum bu sayedeymiş. Teşekkür ederim, overdose yeşilçam filmleri sebebiyle zarar görmüş beyincik sapınıza rağmen biz genç kızları korumaya devam ettiğiniz için..:dua: :dua:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X