bekaret ile ilgili bir konu daha..

Buraya yazdığında göre aslında evlenmeden önce cinsellik istemiyorsunuz...erkek arkadaşınız var diye illa onunla yatmanız mi gerekir.?seven insan bekler..nerede o romantik aşklar..sevgi dolu bir sarılma,aşkla bakan gözler,sevgi dolu bir öpücük yaşayacağınız cinsellikten daha çok haz vermeli.tabi sevgi varsa

Aslında ben konuşmadığımız süre zarfında kendini inzivaya çek ciddi ilişki isteyip istemediğini düşün dedim. Hiçbir şekilde mesaj atmadım ama o hep ısrarcı oldu tabi bu süre zarfında cinsel hazlarını gidermeyi ihmal etmemiş. Bende kaldıramıyorum

Ben 15 yaşındaydım ve bilinçsizce yapmıştım üstüne tehditle yaptığım oldu ve şuan 25 yaşındayım keşke diyorum şu anki aklım olsaydı, yapmasaydım yada birine danışsaydım. Bence acele etmemekle doğru bir karar vermişsin.

Konuyu ben açsam bu kadar olurdu ama ben aileme veya onun ailesine bekaret durumunu söylemezdim iki kisi arasında olup biten bir şey bu. Ayrıca muhtemelen sehir disindan biriyle evlenirsin aileler yılda bir-iki defa bir araya gelir. Onlarin anlasması önemli değil. Ayrica bence üniversitede cinsellik yasama kendi ayaklarinin üzerinde durduğun zaman yaşa yok ailem beni bunun icin mi yolladi yok ben ne yaptim simdi ayrildik ne olacak diye vicdan azabı cekersin yoksa.

Din ile insanları ayristirmayin ateist oksa ya da deist olsa ahlaki terbiyesi yok mu demek...siz asil şirk yapıyorsunuz konu din değil gayet belli ..bir genc kiz merak ediyor ...işi Allah a sormak kişinin kendi tercihi elbette sizin bu minvalde bir misyonunuz yoksa

Evlilikten bağımsız ailenizin tutumuyla zerre ilgilenmediğinizi söylüyorsunuz.
Ama yıllar sonrası için karşı tarafın ailesi ile uyum olacak mi bla blasına takılıyorsunuz ne tuhaf..

Sizin gibi muhafazakar ailede büyümüş ancak onlara çok zıt hayatı benimseyen genç çok.

Öyle biri ile yolunuz kesişse yediğiniz naneleri ailelere duyurmadan evlenirsiniz olur biter.

Yoksa sizde her mevzu apaçık ortada mi yaşanır?
Enteresan..

cok uzuldum adiniza benimki tamamen benim kararim olacak sadece arkasinda durabilecek olgunluga erismeyi bekliyorum

bence bu insandan uzak durun, belki cok seviyorsunuz belki o da sizi sevmistir neler hissettiginizi ben bilemem neler yasadiginizi da bilemem. Ancak siz onun yerinde olsaniz boyle bir sey yapar miydiniz? Bence yapmazdiniz. Yani size hak ettiginiz degeri gosterememis. 3 ay cinsellik yasamamak emin olun hic zor degil ki bunu sizin icin yapamamis bile. Sizi seviyor olsa aklinda siz varken bunu yapamazdi bence en kisa zamanda bitirin ve onunuze bakin. Emin olun hak ettiginiz guzel seyler sizi bulur. Ama siz hak etmediklerinizle kalmayi tercih ederseniz, sizi hak edenler sizden hep cok uzakta olur.

bakis aciniz cok farkli ve aslinda haklisiniz da, ben artık bakire olmasam da sanirim herkesle cinsellik yasamam yani gercekten dogru kisi oldugunu dusundugum biriyle yasarim diye dusunuyorum ancak hayat ne gisterir6bilinmez tabii ki. yani ben bu x kisisiyle neden bu kadar yakinlasip boyle bir bag kurdum ki? dememi saglayacak birisiyle bunu yasamam sanirim. yazdiklariniz bana cok farkli bir bakis acisi katti bunun icin cok teşekkürler.

Kafanda bir yerlerde yanlis olduğunu düşünüp kendini bir sekilde rahatlatmak için konu açtığını düşünüyorum.Ayrica modern ya da aksi neyse o olunca kişi aa olsa da olur olmasa da olur demiyor.Cevrede buna bir etken.Kisilikte bir etken hattaa kişinin karşı tarafa duyguları önemli etken.

Dediklerinize katılıyorum. Kendi sosyal statüme yakın birisiyle mutlu olmak istiyorum sanırım bitireceğim ilişkiyi

Ben bakire değilim ama nişanlıyım.Nişanlım ilk başta kabul etmekte zorlandı ancak sonradan beni sevdiği için bu tavrını yendi şuan lafı bile olmuyor ve mutluyuz.
Ancak gelelim buraya gelene kadar yaşadığım olaylara.Bundan çnce yaşadığım çok küçük bir şehirdi ve herkes birbirini tanıyordu bu sebeple ilişkiye girmiş bulunduğum erkek arkadaşımla çok kötü ayrıldığımız için maalesef bu olay aramızda sır olarak kalmayıp tüm çevreme yayıldı.Ha benim için bir önemi yoktu ancak canımı çok sıktı.Çok tuhaf olaylar yaşadım bu sebepten dolayı.O kadar pişmanım ki bunu yaşadığıma hayatta tek düzeltmek istediğim olay varsa işte budur.Maalesef artık ünv den mezun olup bu çevreden uzaklaşana kadar çok can sıkıcı olaylr yaşadım.Bana temiz bir şekilde yaklaşan erkekler sırf bu yüzden uzaklaştı ve gerçekten hayatım boyunca tek olmak istediğim bir insanl sırf bu yüzden olamadım.Ha şimdi bana diyecekler ki işte buna önem veren erkekle olmaz zaten vs. Tamam ama sonuçta olmadı mı olmadı maalesef yoksa başka bir sorun yoktu.
Yani şimdiki nişanlımı çok seviyorum tabiki ama arada bu olay aklıma gelip içim sızlamıyorda değil.
Siz muhafazakar bir çevredesiniz ve büyük ihtimalle bu çevreden bir insanla birlikte olacaksınız gibi duruyor.Kşm ne derse desin ancak durum bu.Bence hiç bu yollara girmeyin derim kim ne yaşarsa yaşasın bırakın.Benim tecrübelerime göre herşey zamanında yaşanınca güzel.

Cinsellik yaşamak ya da yaşamamak moderlikle bağdaştırılmamalı. Bu bir tercih sadece.
Ben evlilik öncesi yaşamamayı tercih ettim mesela. Dışarıdan baksanız
-sizin tabirinizle- modern dediğiniz gruptanım.
Tek tavsiyem sorumluluğunu alamayacağınız hiçbir işe kalkışmayın. Burada kızlık zarı diktirme başlığını okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Tüm yükü kadınların üzerine yükleyip gidiyor erkekler. Toplumsal baskı, ayıplanma, maddi manevi yükler hepsiyle kadınlar baş etmek zorunda kalıyor.

Sağlık boyutundan bakin birazda cinsel yolla bulasan okadar cok hastalik varki...hic biseyi dusunmesem ben sagligimi dusunurdum..ve evlenecegin kisi zaten sevdigin kisi olacaktir onunla herseyi yasamak isteyeceksin.sirf cinsellik yasamak icin veya muhafazakar degilim diye dusunme..ozel bir konu ve sen bunu gercekten sevdigin guvenebildigin ve hayatta yol arkadasin olacak bir insanla yasasan daha guzel olur..universite de yasanilanlarin cogu pismanlikla biter..toplumsal acidan bakmiyorsaniz bile saglik ve ask sevgi acisindan bakin ve kendinizi ozel olarak gorun.siz kendiniz icin degerlisiniz bunu unutmayin

Muhafazakar cevreden biriyle birlikte olamam anlasamam, anlattiginiz icin tesekkur ederim kendime biraz zaman tanimaya karar verdim

Maalesef şuan oluşan kültür yüzyıllar boyunca yaşanan olaylara göre şekilleniyor.Bunuda değiştirmek ne kadar mümkün bilemiyorum.Bunu yaşamayan pek çok insan var ancak benim gibi bu durumları yaşayanda çoğunlukta.Karar sizin.

modern mi ? bak erkeklerin bazıları az sayıda olanı bunu umursamaz sormaz çünkü geçmişinde birçok kızla birlikte olmuştur . bu erkeklerden bazıları geçmişi kötüdür ama bakire kız ister birde geçmişi temiz olup temiz kız isteyen erkekler de vardır bunlar modern değildir demek bence o en iyi erkek grubuna hakaret ayrıca muhafazakarlıktan öte bu durum dini hassasiyet için önemli olmalı zina etmek oluyor yani hatta sizin bu yaşta evlilik gibi niyetinizin olduğunu düşünmüyorum ee buda doğru olmuyor yani sizi yadırgamıyorum ama ne yaptığınızın ne düşündüğünüzün çok farkında değilsiniz ve çok cahil sayılırsınız korkum şu sizin adınıza bir çok sevgili yapıp hepsiyle yatan bir kız olup çıkıverebilirsiniz . ha bir kişi ha 20 fark yok ama bu durum böyle sizin için modern lik buysa böyle olursunuz

Peki.Neden konu açtınız ki?

Düşüncelerinizde tutarsızlık var. Dindar değilim yaşarım, ailemin değil benim hayatım, erkek arkadaşıma güveniyorum akıllı bir kızım, karşıma cikicak erkekler beni böyle kabul etmezse ne olucak, ben beni bekaret nedeniyle kabul etmeyen biriyle olmak istemem. Bunların hepsi size ait. Her cevapta fikir değiştirmişsiniz üniversiteli modern kızımız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…