Belki de yaşayabileceğim en ağır şeyleri yaşıyorum ben bu 2016'da

hayır illa istiyorsa söyliyeyim yani o adam da adam o.su oldu mu ? illa söylemek mi lazım hepsi en aşağılık küfürleri hakediyorlar arkadaşın konusuna odaklanırsak daha doğru olacak yorumları irdelemek yerine..

Yanlış anlamanızı gerektirecek bir yorum yapmadım.
Küfür edin rahatlayayım da demedim. Sadece dediğim gibi adam adam olsa kadın ne yaparsa yapsın tavrını bozmaz.
Polemik olmaması adına alıntı yapmayacağım.
İyi günler.

Çok zor bir durum ben de olsam hazmedemem. Bir de edebiyat parçalamıyorlar mı ekmek parası diye deli oluyorum.
Annene söyle boşansın. Gitsin tırında veya o kadınların koynunda yatsın. Aşne fişnede yaptığı kendi borçlarını da kendi ödesin.
Şimdi senin de maaşın varken düzenini bozmak istemez sonuna kadar inkar eder. Ama anneni ikna etmek senin elinde. Konuşmaların ekran resimlerini falan al kanıt olarak.

işin tuhafı annem de aşkımlı mesajı gördü.. Salonda otururlarken duydum ondan sonra bakmalıyım ben artık o telefona demiştim.. Yani o da şüpheli ve güvenmiyor babama ama gitmesinden korkuyor resmen.. Atanırsan kredi çekersin ev alırsın bize dedi o gün annem.. Annemle çok sağlam iletişimimiz yoktur ama yıllarca çekti bu adamın kahrını. ona destek olduğu kadar bana olmadı. geçen sene aldığım maaşlar o salak kredilere gittiğinde ses cıkarmadı borc ödüyoruz diye. maaşımı vermediğim için hayırsız evlat oldum gözlerinde. ama yine de üzülüyorum, üzülüyorum..
Canim bana oyle geliyorki bosanmayacak annen. Bir benzerinide ben yasadim tek farki biz somut deliller bulamadik annem buldu galiba ama acik acik anlatmadi hic bize. Sonra ne mi yapti bosanmadi ama o adamada prim vermedi. Ben ve ablam calisiyorduk 1 gideri 5 gosterdi kenara para koydu hep sonra isler az az duzeldi il degistirdiler simdi hala birlikteler ve kendi islerini yapiyorlar ama annemin babama zerre acimasida guveni de yok hala arkasina para atiyor ve kendine emeklilik yaptirmaya basladi galiba emekli oldugunda ve ev alacak parayi biriktirdiginde (ev dedigime bakmayim gecen sakayla karisik villa alicam ben dedi :)) o adamdan kurtulucak.
Annenle acik acik konus belki annende oyle birseyler planliyordur.

21yaşındayım ve en büyük derdimin ders notlarım olması gerekirken ben öyle şeyler yaşıyorum ki.Konumun ziyadesiyle uzun olacağını düşünüyorum. Okuyup bana destek olacak, tavsiye verecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

2012 den beridir buraya üyeyim. Dertlerimi tasalarımı paylaşıp destek aldığım ve bi nebze rahatladığım için burayı hep bi kaçış yolu olarak görürüm. En son askerdeki erkek arkadaşımın yaptığı adiliği yazmıştım. Askerdeyken aldattı beni, sanalda hem de. Ve başkası sanıp netten konuştuğu kişi halihazırdaki kız arkadaşıydı. Beni orda bekleyen bi kız arkadaşım var, ona yanlış yapamam demek yerine gördüğü her kıza yamanmaya çalışan iradesiz, bi o kadar da kalitesiz biriymiş ki ben bunu görememiş olmama hala inanamıyorum. Başkası gibi konuşarak onu işletmem doğru değildi belki ama bunu yapmasam gerçekleri göremeyecektim. O çok güzel tongaya düşerek gerçek karakterini gösterdi bana. Ve ben o zamandan beri girmiyordum. 2 ay oldu, çok güzel toparlandım. tam o gün işbaşvurum olumlu sonuçlandı. Yeni bir çevrem, uğraşacak bir şeylerim oldu. Her şey çok makuldu şuana kadar derken bundan kat be kat kötü bir durumun içerisindeyim ve inanın ne yapacağımı bilemiyorum. Şunları yazacak gücü buluyorum kendimde ama harekete geçmeye inanın mecalim yok..

Evin en büyük çocuğuyum. Kendi halinde bi annem, askerde bi erkek kardeşim, lisede okuyan bi kız kardeşim, ömrü yollarda geçen bi babam var. 10 gün burdaysa 40 gün yurtdışında. Çocukluğunda tır sevdasına düşüp soförlük yapmaya başlayan sorumsuz bi insan kendisi. Evet babam hakkında bu kadar net ve çok çetin konuşuyorum. bize yaşattıklarını ve gamsızlığını yazsam buraya eminim sizin de diyecek çok şeyiniz olur. Maddi sıkıntılar, evi ipotek gösterip çektirdiği kredi, babannemlere çektirdiği kredi, akrabalardan aldığı borçlar bi yana derken babam olacak o insanın şahit olabileceğim en kötü durumuna şahit oldum ben bu sabah.. Sanane milletin özelinden? diyebilirsiniz ama bu özel şeyler beni, annemi, kardeşlerimi de etkileyecekse ben karışma hakkı buldum kendimde. ve bu sabah telefonuna bakıp gördüklerimle ciddi anlamda çetin bi sınavda olduğumuzu farkettim ben. Wp dan düzenli olarak konuştuğu bi kadın var erkek ismi olarak kaydetmiş. Ama bir görün neler yazmış.. :S İnanamadım, inanmak istemedim.. Anneme söylemediği her şeyi o kadına, bizimle ilgilenmediği kadar kadının attığı çocuk resimleriyle ilgilenmiş ya.. 5-6 yaşlarında bi çocuk vardı yanyana resim çektirdiği. Kadın buna 3 çocuk resmi daha atmış. Onun mu, yoksa kadının kendi çocukları mı bununla ilgilenemedim o an. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.. Hayır bu benim aklımda yarattığım baba figürü olamaz. Nefret ettim, soğudum.Bir babanın evde oluşu güven verir ya hani, onun bu evde olması beni korkuttu o an. Aynı sofrada iftar yaptığım bi insan bunları yapıyor olamazdı ya. Hala kendime gelebilmiş değilim.. Derken başka bi konuşmasını açtım. Afedersiniz f.hişenin birine yazmış görüşmek istiyorum nerdesin diye. Tarihine bakamadım ama bize İstanbul'a paramı almaya gidiyorum derken şu mübarek ramazan ayında... Karının çocuklarının rızkını sen nasıl elalemin.. Hayır her şey normal de değil hayatımızda. Bu adam yüzünden, aldığı borçlar yüzünden tüm akrabalar illallah etti bizden. Evi ipotek gösterip teyzemlere çektirdiği kredi yüzünden 150 bin eden evimiz 90 bine satıldı. Teyzemler sattı yani. Akraba ilişkilerini laçkalaştırdığı, her şeyi eline gözüne bulaştırdığı yetmiyo gibi bi de bu.. Allah'ım delirmemek elde mi ya? Erkek kardeşim askere gideceği gün yoktu, zaten hiç yoktu ki. Olan tek şey o ve saçma sapan borçlarıydı. Tırı falan olduğuna inanmıyorum ben artık. Burdan para kaçırıp oralarda yemiş resmen.. Ya bu durum nasıl kabullenilir hanımlar bana bi açıklayın lütfen.

Aynı apartmanın 3.katında biz, giriş katında babannem- dedem yaşıyor. En rahat edecekleri emeklilik döneminde onlara da her ay 500 tl veririm diyerek kredi çektirdi, sırf ev satılmasın diye. Onları da mağdur etti. Akrabalardan gelen yardımlarla yaşıyolar şuan. Ya böyle yazınca ne feci bi durummuş şuan ben inanamıyorum bunu yaşıyor olduğuma :S

Annemin durumu zaten.. Geçen yıl sırf onun işi görülsün diye gitti kurstan arkadaşından bilezik aldı.. 1aylık diye alındı, 1yıldır kadın bekliyor. Adamın umrunda değil.. Kim ödeyecek onları? Maaşımı bekliyorlar şuan. Ama benim maaşım evin geçimine, eşten dosttan alınan borçlara yetecek kadar çok değil... Daha alınan küçük, büyük çaplı borçları saymıyorum bile.. İşte durumlar böyleyken, sen bunları düzelteceğin yerde nasıl olur da elin k-vaşeleriyle aşna fişne düşünürsün ya, senin iraden yok mu nasıl bi mahlukatsın.. Kelimelerime hakim olamıyorum inanın! Ben sana dolmuş param yok baba derken nasıl elalemin kadınlarıyla çocuk yapma planlarına girişirsin ya!. Herkes bi ailem olsun, düzenim olsun derken sen tertemiz karına, çocuklarına bu pisliği nasıl yaparsın ya? Deliricem lütfen bana bir şeyler söyleyin.. Ben, ben bunları anneme nasıl anlatırım. Onu bırakın babannem- dedem duyarsa bu sefer kalplerine iner.. Yapamam böyle bir şey. Ben kaldırabilmiş değilim onlar nasıl kaldırsın? Biz neyine güvendik bunca zaman bu adamın, konduramamış olmak bahane mi ya? Neden güvenilmemesi gereken insanlara haddinden fazla güvendik.. Yeri gelince ekmek paramız için uğraşıyoruz, karılarla kızlarla mı yiyoruz derdi. Allah'ım kafayı yiyebilirim şuan. Babana bile güvenmeyeceksin cümlesi boşuna değilmiş gerçekten, gerçekten..

Benimle ilgili bi konu daha, şuan özelde çalışıyorum ama haziran sonunda atamalar var ve bi aksilik olmazsa son atamada yerleşebileceğimi düşünüyordum. Başka bi il olur gidip küçük bi ev tutar yaşarım kendim, sorumluluk alırım annemlere de para yollarım babam dışardayken diyordum.. Ama şimdi.. Atanırsam o aşağılık herifin ekmeğine yağ süreceğim gibi geliyor. Böyle bi durumun içinde düşünülmez evet ama ya benim hayallerim, ideallerim.. Yapacak çok şeyim vardı benim belli bi dönem yalnız yaşayıp hayatı tek başıma göğüslemek istiyordum ben. Annemin, kardeşimin başımın üstünde yeri var ama böyle değil.. o iğrenç yaratığın ''kızın başına sardım o baksın ben günümü gün edeyim'' diye düşünmesine fırsat vererek değil... Kabullenemiyorum, çocuklarına gelecek hazırlamak yerine sen nasıl bu işlere kalkışırsın, gözünün içine bakan bi karın varken. nasıl, nasıl. Allah'ım bi çıkış yolu ver. Ben napabilirim şu durumda? Bağıra çağıra hır gür çıkarıp evden mi kovayım cüssesi büyük ama aklı, iradesi küçük bu iğrenc yaratığı.. Aynı ortamda nefes bile almak istemiyorum, onunla bi bayram bile geçirmek istemiyorum. Lütfen bi yol gösterir misiniz? Psikolojim tamamen bozulmadan atlatabilir miyim ben bu durumu?

Sevdiğimi sanıp güvendiğim insanların türlü ihanetlerini hepsinin gerçek karakterini gördüm ben bu yıl. ağır oldu, ama gördüm
10 gün burda 40 gün yurt dışında olan adamdan şaşırılmayacak bir hareket.
Annen gözünün içine bakmaya devam ederse,sorumsuz insana maaile para altın bulup buluşturmaya devam ederseniz sonuç pek değişmeyecek.

annene bu durumu hiç anlatmadan babanla başbaşa bu durumu konuş derim..
hesap sor içindekileri dök, belki de utanır yaptığından
Allah yardımcın olsun..

işin tuhafı annem de aşkımlı mesajı gördü.. Salonda otururlarken duydum ondan sonra bakmalıyım ben artık o telefona demiştim.. Yani o da şüpheli ve güvenmiyor babama ama gitmesinden korkuyor resmen.. Atanırsan kredi çekersin ev alırsın bize dedi o gün annem.. Annemle çok sağlam iletişimimiz yoktur ama yıllarca çekti bu adamın kahrını. ona destek olduğu kadar bana olmadı. geçen sene aldığım maaşlar o salak kredilere gittiğinde ses cıkarmadı borc ödüyoruz diye. maaşımı vermediğim için hayırsız evlat oldum gözlerinde. ama yine de üzülüyorum, üzülüyorum..
Şu msjına göre annenin durumdan haberdar olduğunu ve kabullendiğini, babandan da boşanmayacağını düşünüyorum. Sen atan, anne babanı da kendi başlarına bırak,
Boşver isterlerse seni sorumsuz ilan etsinler, ananın lafına bakıp kredi falan da çekme sakın. Çevremdeki örneklere bakarak diyorum ki teyzenlerin kredi çekmesini falan da kesin annen istemiştir, çok sevgili kocasına yaranmak için.
Atan kurtar kendini.

Şu msjına göre annenin durumdan haberdar olduğunu ve kabullendiğini, babandan da boşanmayacağını düşünüyorum. Sen atan, anne babanı da kendi başlarına bırak,
Boşver isterlerse seni sorumsuz ilan etsinler, ananın lafına bakıp kredi falan da çekme sakın. Çevremdeki örneklere bakarak diyorum ki teyzenlerin kredi çekmesini falan da kesin annen istemiştir, çok sevgili kocasına yaranmak için.
Atan kurtar kendini.

2yıl önceydi kredi meselesi. bize sormadan etmeden gidip çekmişler. babam- eniştem. eniştem olacak adam babama yaranmak için çekti. 2senede burnumuzdan getirdiler, gecikiyodu bize sarıyolardı. ah ne çektik yemin ederim hepsi bosaymıs ama. ev yine satıldı.. Bilmiyorum ya şu durumda kim hayırlı kim hayırsız belli zaten. 42yaşında adam emekli anne babasından para alıyo sorumluluk sahibi olamıyo 21yaşındaki kız babasından ne zaman harçlık aldığını hatırlamıyo.. saf gibi hissediyorum Allahından bulsun..

Atanırsam bu sefer herkes işin içine girişecek annenleri de götür, götürmesem arkamdan yaftalar.. ama başkaların ne dediğini düşünürsem yandım. babannemlerde de kalmaz annem.. şaka gibi her şey..

Atan annenide al git kardeşin askerden gelsin çalışır lisesi yaşındaki de partime çalışır gelir olur.Annen çok yaşlı degilse o da çalışır.gelir artar. Deden ninen zaten yaşlılar bi kap yemekten onlarla verirsiniz. Iki kardeşinde en azından kendi harçlıklarını çıkarabilir.sende ev kirası ev ihtiyacı karşılarsın

2yıl önceydi kredi meselesi. bize sormadan etmeden gidip çekmişler. babam- eniştem. eniştem olacak adam babama yaranmak için çekti. 2senede burnumuzdan getirdiler, gecikiyodu bize sarıyolardı. ah ne çektik yemin ederim hepsi bosaymıs ama. ev yine satıldı.. Bilmiyorum ya şu durumda kim hayırlı kim hayırsız belli zaten. 42yaşında adam emekli anne babasından para alıyo sorumluluk sahibi olamıyo 21yaşındaki kız babasından ne zaman harçlık aldığını hatırlamıyo.. saf gibi hissediyorum Allahından bulsun..

Atanırsam bu sefer herkes işin içine girişecek annenleri de götür, götürmesem arkamdan yaftalar.. ama başkaların ne dediğini düşünürsem yandım. babannemlerde de kalmaz annem.. şaka gibi her şey..

Anlattıklarından sonra anneninde umutsuz vaka olduğu belli oluyor.
Kendini kurtar. sonra kardeşlerinin eğitimlerine birinci elden destek ol.
Geride kalanlar herşeyini versen yine kusur bulur.

Çok gaddar olduğumu düşünebilirsiniz belki ama atan ve hepsini geride bırak diyorum! Senin için ya da senin isteğinle yapılmamış borçlar yüzünden geleceğini ipotek ettirme!
Annen babanla evli kaldığı sürece sanki borçlar senin borcunmuş gb üzerine gelecekler. Çekerken sana mı sordular da atanınca senin kapatman gerektiğini ima ediyorlar! Madem enişten yaranmaya çalışıyordu haketmiş başına gelenleri

Sadece atan ve kurtar kendini diyorum.

Çok gaddar olduğumu düşünebilirsiniz belki ama atan ve hepsini geride bırak diyorum! Senin için ya da senin isteğinle yapılmamış borçlar yüzünden geleceğini ipotek ettirme!
Annen babanla evli kaldığı sürece sanki borçlar senin borcunmuş gb üzerine gelecekler. Çekerken sana mı sordular da atanınca senin kapatman gerektiğini ima ediyorlar! Madem enişten yaranmaya çalışıyordu haketmiş başına gelenleri

Sadece atan ve kurtar kendini diyorum.

bana cahil deyip lafımı dinlemiyolardı ki. ama gelecek 2kurustan medet umuyolar vermek zorundaymısım gibi. 2500 tl bilezik borcu var mesela kadın sıkıstırıyo. benim de 2000tlm var. bu para oraya gidecek annem bekliyo cünkü. 2ay calıstıgım para ya.. Eve falan da değil. Evin elektriğini suyunu kim ödeyecek bunu soran yok.

hiç unutmuyorum geçen kasımda ilk maaşımı almışım babam benden para bekliyo. işe gitmek için para bekliyo. 300 tl sini vermiştim ki 900 liraya calısıyodum. O zamanlar erkek arkadaşımın oldugunu öğrenmişlerdi, kendimi doldurmak gibi oluyo ama aşık olmuş bu kız demişti annem babamın yanında. o da küfür etmişti bana s. gitsin vs... ağlayarak babannemlere inmiştim ya. neler yasamısım yazınca daha kötü geliyo..

Konu sahibi şimdi bu dediğim sana ağır gelebilir yok artık dedirtebilir ama senin iyiliğin için yapman gereken budur.
Ailemiz elimiz kolumuz bacağımız gibidir.
Fakat bazen hasta oluruz. Sizin ailenizde bir uzvunuz gibi hasta.
Kolunuzu kesmezseniz kangrenden ölüp gideceksiniz. Keserseniz yaşayacaksınız ama bir parçanız eksik olacak.
Fakat siz bunu tercih ettiğinizde aileniz kendine çeki düzen verirse zaten bütün dertleriniz çözülür.
Lütfen kendiniz için iyi olanı seçin. Anne ve babanın günahlarını çocukları ödemek zorunda değil. Geleceğinizi ellerinizde mahvetmeyin. R Raiden

bana cahil deyip lafımı dinlemiyolardı ki. ama gelecek 2kurustan medet umuyolar vermek zorundaymısım gibi. 2500 tl bilezik borcu var mesela kadın sıkıstırıyo. benim de 2000tlm var. bu para oraya gidecek annem bekliyo cünkü. 2ay calıstıgım para ya.. Eve falan da değil. Evin elektriğini suyunu kim ödeyecek bunu soran yok.

hiç unutmuyorum geçen kasımda ilk maaşımı almışım babam benden para bekliyo. işe gitmek için para bekliyo. 300 tl sini vermiştim ki 900 liraya calısıyodum. O zamanlar erkek arkadaşımın oldugunu öğrenmişlerdi, kendimi doldurmak gibi oluyo ama aşık olmuş bu kız demişti annem babamın yanında. o da küfür etmişti bana s. gitsin vs... ağlayarak babannemlere inmiştim ya. neler yasamısım yazınca daha kötü geliyo..
Canım sakın alma bilezik falan, o para atanınca lazım olacak, ilk atandığın yerde ev tutulacak birkaç parça da olsa eşya alınacak, elektrik su doğalgaz depozitosu yatıracaksın, sen kendine biriktirmeye devam et. Kimseye de birikmişinden bahsetme bende de yok de.
Koskoca adam senin verdiğin 300tl yi gidip elin yollularına yedirmiştir emin ol. Verdin de kıymete mi bindin?? Salla hepsini, benim de borcum var de onları kapatıyorum de,
Tahmin ettim zaten annenin babandan ayrılacak bir tip olmadığını. Kimseyi düşünme. Ayıp ya!

Canım sakın alma bilezik falan, o para atanınca lazım olacak, ilk atandığın yerde ev tutulacak birkaç parça da olsa eşya alınacak, elektrik su doğalgaz depozitosu yatıracaksın, sen kendine biriktirmeye devam et. Kimseye de birikmişinden bahsetme bende de yok de.
Koskoca adam senin verdiğin 300tl yi gidip elin yollularına yedirmiştir emin ol. Verdin de kıymete mi bindin?? Salla hepsini, benim de borcum var de onları kapatıyorum de,
Tahmin ettim zaten annenin babandan ayrılacak bir tip olmadığını. Kimseyi düşünme. Ayıp ya!

çok güzel diyosun verme diye de annem her eve gidişimde maaşımı soruyo. henüz almadım. aldın da birikim mi yapıyosun dedi hatta o gün.. yani evlat olarak vermekle yükümlüyüm öyle hissettiriyolar ki benim ihtiyaclarım da var. bunu söyleyince bu da bakmaz bize, hayırsız, gamsız oluyorum. sinirlenip kocandan istemiyosun benden istediğin kadar demiştim, kocam da sen de aynısın dedi bana. bilmiyorum bi anne baba niye yaşatır bunu evladına.. sorumluluk sahibi olmadan evlenmesin kimse ya.. ben onlardan olgunum, ben onlardan daha iyi ev gecindiririm bundan eminim.

lensimin günü bitti net göremiyorum 1-2metre uzağımı ama soranım bile yok mesela.. ve alınterimle kazandıgım o para da car cura gidecek ya.. atandıgımda nolur onu düşünen yok ki.. ben zaten tekmişim ki bu hayatta anne baba sadece görünür de.. hatta baba görünürde bile yok.. bayagı sızlandım bu mesajda ama inanın hislerim, durumum bundan ibaret suan. çok doluyum ve beni anlayan bile yok!

çok güzel diyosun verme diye de annem her eve gidişimde maaşımı soruyo. henüz almadım. aldın da birikim mi yapıyosun dedi hatta o gün.. yani evlat olarak vermekle yükümlüyüm öyle hissettiriyolar ki benim ihtiyaclarım da var. bunu söyleyince bu da bakmaz bize, hayırsız, gamsız oluyorum. sinirlenip kocandan istemiyosun benden istediğin kadar demiştim, kocam da sen de aynısın dedi bana. bilmiyorum bi anne baba niye yaşatır bunu evladına.. sorumluluk sahibi olmadan evlenmesin kimse ya.. ben onlardan olgunum, ben onlardan daha iyi ev gecindiririm bundan eminim.

lensimin günü bitti net göremiyorum 1-2metre uzağımı ama soranım bile yok mesela.. ve alınterimle kazandıgım o para da car cura gidecek ya.. atandıgımda nolur onu düşünen yok ki.. ben zaten tekmişim ki bu hayatta anne baba sadece görünür de.. hatta baba görünürde bile yok.. bayagı sızlandım bu mesajda ama inanın hislerim, durumum bundan ibaret suan. çok doluyum ve beni anlayan bile yok!
Canım seni üzmek istemedim inan lütfen yapma bunu kendine,
Söylemesi kolay biliyorum ama atanana kadar idare et, sonra da ardına bile bakma. Olmaz olsun zaten böyle aile. Ne demek sen de baban gbsin?? Sen babanla bir misin? Seni sorumsuzlukla suçlarken alttan alta da babanı aklıyor annen. Onlar sana bakacağına sen onlara bakmışsın, değmezler inan, laf açılsa ben de şu şu fedakarlıkları yaptım desen yapmasaydın derler iyice bunalıma girersin. Sen atanıp kendi hayatını kuracağın güzel zamanlara odaklan.

Canım seni üzmek istemedim inan lütfen yapma bunu kendine,
Söylemesi kolay biliyorum ama atanana kadar idare et, sonra da ardına bile bakma. Olmaz olsun zaten böyle aile. Ne demek sen de baban gbsin?? Sen babanla bir misin? Seni sorumsuzlukla suçlarken alttan alta da babanı aklıyor annen. Onlar sana bakacağına sen onlara bakmışsın, değmezler inan, laf açılsa ben de şu şu fedakarlıkları yaptım desen yapmasaydın derler iyice bunalıma girersin. Sen atanıp kendi hayatını kuracağın güzel zamanlara odaklan.

estağfrullah olur mu öyle üzülmedim tabi ki lafınıza. sadece gerçekleri yüzüme çarptığınız için kendime geldim. annem mahsun, bi başına kendi halinde biri. kocası cehenneme çevirdi hayatını ama ben kalkıp babama bişey söylediğimde düşman oldu babasına der. daha nasıl olmayayım? kendi de gördü işte mesajı.. benm bildiğimn farkında değil.. babam için kredi çekmem dediğimdeki bakışı.. maaşımın tamamını vermediğimde biraz çalıştın havalara girdin lafları.. kızımın hayatı mahvolmasın kendini kurtarsın demeyip hala psikolojik baskı uygulaması.. Bunları düşünüyorum kızıyorum ama bi yandan da üzülüyorum.. Napıcam nasıl gidicem bilemiyorum inan :{

estağfrullah olur mu öyle üzülmedim tabi ki lafınıza. sadece gerçekleri yüzüme çarptığınız için kendime geldim. annem mahsun, bi başına kendi halinde biri. kocası cehenneme çevirdi hayatını ama ben kalkıp babama bişey söylediğimde düşman oldu babasına der. daha nasıl olmayayım? kendi de gördü işte mesajı.. benm bildiğimn farkında değil.. babam için kredi çekmem dediğimdeki bakışı.. maaşımın tamamını vermediğimde biraz çalıştın havalara girdin lafları.. kızımın hayatı mahvolmasın kendini kurtarsın demeyip hala psikolojik baskı uygulaması.. Bunları düşünüyorum kızıyorum ama bi yandan da üzülüyorum.. Napıcam nasıl gidicem bilemiyorum inan :{
O zaman gitmeden önce oturup kesin bir dille konuşacaksın annenle, herşeyi bildiğini annenin bilip sustuğunun da farkında olduğunu söyleyeceksin. Annen daha da kocam kocam diyorsa vicdanın rahat şekilde basar gidersin, yok annen sıfırdan başlayacaksa kocası olacak kamburu sırtından atacaksa yanında götürürsün yoldaş olur sana. Bak bu yaşadığın ve sana hissettirdikleri şeyler normal değil,
Ne demek kredi çekmek?? Hayır babanın sağlam pabuç olmadığı hiçbir düzelme göstermediği ortadayken bir batağa da seni mi atacaklar, kredi çekip borca girdin diyelim, eğer öyle bi hata yaparsan baban olacak adam bir ömür düşmez yakandan. Peki senin bir gelecrğin olmayacak mı? Evlenmeyecek misin?

O zaman gitmeden önce oturup kesin bir dille konuşacaksın annenle, herşeyi bildiğini annenin bilip sustuğunun da farkında olduğunu söyleyeceksin. Annen daha da kocam kocam diyorsa vicdanın rahat şekilde basar gidersin, yok annen sıfırdan başlayacaksa kocası olacak kamburu sırtından atacaksa yanında götürürsün yoldaş olur sana. Bak bu yaşadığın ve sana hissettirdikleri şeyler normal değil,
Ne demek kredi çekmek?? Hayır babanın sağlam pabuç olmadığı hiçbir düzelme göstermediği ortadayken bir batağa da seni mi atacaklar, kredi çekip borca girdin diyelim, eğer öyle bi hata yaparsan baban olacak adam bir ömür düşmez yakandan. Peki senin bir gelecrğin olmayacak mı? Evlenmeyecek misin?

ben her şeyi anlatıp yeni bi hayattan bahsettiğim zaman hayır diyeceğini sanmıyorum. onu anladığım kadar anlamadı beni hiçbi zaman. bana destek olsaydı. kızım için deseydi her şey yapabilirdim onun için. evlenmeme de sıcak bakmıyor 25-30 umdan önce.. ben de suan bununla ilgilenmiyorum zaten. nasip. daha erken.. onunla gitsem her baktığımda yaşadıklarım gelecek aklıma, onun üzüntüsü hayattan bıkmışlığı... üzülüyorum ama yalnız gitmek bana cok cazip geliyor onları bırakmakla hayırsız evlat olacaksam da.. bilmiyorum inanın hiçbişey. tek bildiğim bi an evvel geçsin su vakitler

ben her şeyi anlatıp yeni bi hayattan bahsettiğim zaman hayır diyeceğini sanmıyorum. onu anladığım kadar anlamadı beni hiçbi zaman. bana destek olsaydı. kızım için deseydi her şey yapabilirdim onun için. onunla gitsem her baktığımda yaşadıklarım gelecek aklıma, onun üzüntüsü hayattan bıkmışlığı... üzülüyorum ama yalnız gitmek bana cok cazip geliyor onları bırakmakla hayırsız evlat olacaksam da.. bilmiyorum inanın hiçbişey. tek bildiğim bi an evvel geçsin su vakitler
O zaman ardına bile bakma, varsın hayırsız evlat desinler!
Millet evlatlarım çekmesin diye ne evlilikleri bitiriyor, herkes düzenine devam etsin. Sen de kendi hayatına konsantre ol. Bırak kalsınlar arkada

Anneniz kaç yaşında ve neden çalışmıyor 55 yaşında kadınlar gundelige gidiyor

Girsin bi işe çalışsın madem

X