Belki de yaşayabileceğim en ağır şeyleri yaşıyorum ben bu 2016'da

ben her şeyi anlatıp yeni bi hayattan bahsettiğim zaman hayır diyeceğini sanmıyorum. onu anladığım kadar anlamadı beni hiçbi zaman. bana destek olsaydı. kızım için deseydi her şey yapabilirdim onun için. evlenmeme de sıcak bakmıyor 25-30 umdan önce.. ben de suan bununla ilgilenmiyorum zaten. nasip. daha erken.. onunla gitsem her baktığımda yaşadıklarım gelecek aklıma, onun üzüntüsü hayattan bıkmışlığı... üzülüyorum ama yalnız gitmek bana cok cazip geliyor onları bırakmakla hayırsız evlat olacaksam da.. bilmiyorum inanın hiçbişey. tek bildiğim bi an evvel geçsin su vakitler

Bak cnm annenle kardeşin bi işe girip çalışsın sende bir miktar gonderising annene her ay
Babanın aldatma olayını annene söyleyip suları bulandirma annen biliyordur zaten bir kadın hisseder

Sende atan git kendi hayatını kur

Oncelikle seni anliyorum canim.
Bende sevgilim askerdeyken beni aldattigini ogrendim.
Bu travmanin ardindan 1 bcuk seneye anca toparlandim cunku cok sevmistim.

Ben bu aldatmanin ardindan kendimi yeni yeni toparlarekn sen bide neylerle cabalamak zorundasin, uzuldum adina.
Eger annen bosanamiycaksa soyleme.
O zmn " zaten herseye aciga cikti oh gezer tozarim" diye bilir baban.
Hal boyle olunca annen uzuntuden hastalanir bile Allah korusun.

Bende bilemedimki ne yapilir boyle bi durumda. Annengil destek ol yine bence ama bunu asla belli etmesin annen babana. Eve para giriyor zaten demesin. Annen tabi sorucak neden soylemeyelim diye. Ne denir bilemedimki o vakit. Cunku babam baska kadinlarla yiycek o zmn elindeki paralari diyemezsinki.
Allah yardimcin olsun kzum, insallah bi cikar yol bulunur.

Acaba tehdit bi ise yararmiki? Yada ornegin burda birlik olup " seni aileye rezil ederim" diye tehdit etse birilerimiz? Vazgecermiki?

başına gelenler çok üzücü .. ama bende üzülerek YavruPancar YavruPancar a katılıyorum .. atan ve kendi hayatını kurtar kur.. Ne annene ne babana gereğinden fazla yardım etme . Annene illaki üç beş yardım edebilirsin.. ama varını yoğunu onlara harcama çünkü emin ol sen verdikce daha fazlasını isteyecekler..

annen kocasını senden iyi tanıyordur emin ol bunca yıl hiç bir şey yapmamış olması maalesefi durumu bu şekilde kabullendiğini gösteriyor.. kendi hayatı için cabalamayan kadın cok fazla maalesef annen cesaret li olsaydı coktan babandan boşanır size bunları yasatmaz kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırdı.. bilmiyorum yasadıklarını ama bana oyle geliyor.. bazı kadınlar hayattan cok kolay vazgeciyor..

sen sadece kendine bak kendini kurtar derim ben

annem istese calısır. ki istiyo da. yaşını soranlar, annem 75 li babam 76.. gençler daha. erken yaşta evlenmişler babam lise son sınıfmış bırakmış okulu. yıllarca dedemler baktı bize, el bebek gül bebek büyümedim cocuklugumda da türlü sorunlar oldu. babam sorumluluk sahibi olamadı çoğu zaman..

tek istediğim evine düzenli gelen, cocuklarını düşünen bi babaydı. yer yer olmadı da değil, çok iyi zamanlarımızda olmuştu.. ama keşke bu kadar kısa sürmeseydi.. görmeseydim onu baska kadınla aynı karede..

annem istese calısır. ki istiyo da. yaşını soranlar, annem 75 li babam 76.. gençler daha. erken yaşta evlenmişler babam lise son sınıfmış bırakmış okulu. yıllarca dedemler baktı bize, el bebek gül bebek büyümedim cocuklugumda da türlü sorunlar oldu. babam sorumluluk sahibi olamadı çoğu zaman..

tek istediğim evine düzenli gelen, cocuklarını düşünen bi babaydı. yer yer olmadı da değil, çok iyi zamanlarımızda olmuştu.. ama keşke bu kadar kısa sürmeseydi.. görmeseydim onu baska kadınla aynı karede..
O zaman sen atanır gidersin, annen de bi zahmet işe girsin çalışsın. Yaşlı falan değil gayet genç bir yaşta.
Canım benim, bu genç yaşların en güzel yaşların ve bir daha geri gelmeyecek. Kendi hayatına odaklan. Herkes de kendi hayatının sorumluluğunu alsın. Almazsa da sen mecbur değilsin onların sorumluluğunu almaya.

yok artık. annen de girsin işe çalışsın. 40 yaşındaki kadın her işi yapar. ilk anlattığında annene acımıştım ama sonraki anlattıklarına göre ona da acımamak lazım. annen babandan boşanıp çalışmaya başlamalı. bunu da yapmıyorsa senin yapacağın bir şey yok. seni üzmek için söylemiyorum ama o 2000 lirayı versen de bunun sonu gelmeyecek. ailen sana destek olacağına senden bekliyorlar. hele ki elin kadınlarıyla harcayan baban ve bunu sineye çeken annen. ayrıca lensilerin süresi geçince kullanılması gözlerde ciddi rahatsızlıklara sebep oluyor. git de kendine lens al, hiç değilse paran bir işe yarasın.

yavrupancarın söyledikleri de doğru. atanınca paraya ihtiyacın olacak. kimseye verme paranı.

Annene söyle kurtulsun o adamdan atamalarda inşallh atanırsın ve atan git ailenide al uzakta mis gibi yaşayın oturduğunuz ev babaannenlere aitse onlarda o evi kiraya verip feraha erişirler herkes için hayırlısı

annem hergün dolmuş paramı bulup buluşturup veriyodu ben para vermesem olmaz faturalar falan bana bakıyo hep. ama diğer borclar nolur bilmiyorum. ne deyim .. evlilik için olgunluk şartı aransın, lütfen...

Annen biliyor ama acizlik yaşıyor olabilir.Sen farkedene kadar annen kimbilir neler farketmiştir.
Babanı kovsa ev onların ailesine ait diye olmazdı.Kendisi gitse 3 çocukla nereye gidecekti.Öyle böyle derken yıllar geçmiştir.
Hiç çalışmamış,hayatta tek başına karar almamış bir kadının böyle bir çıkış yapması çok zor.
Ben de önce kendini kurtarmanı tavsiye ederim.İşini ve hayatını yoluna koyunca,annene üstü kapalı bildiğini anlatırsın.Detaylara girmeden,ben herşeyin farkındayım babamın dışarıda bir hayatı var,senin de bildiğini tahmin ediyorum gibi...İstersen artık katlanmak zorunda değilsin,yanıma gelebilirsin dersin.

öncelikle şu mübarek günlerde bolca dua ediniz inşallah herşey yoluna girer..ve inşallah atanırsınız,annede boşanır umarım üstüne birde reddi miras davası açarsanız borçlardan kurtulursunuz ödemeniz gerekmez diye biliyorum ben.

guncel: sahurda igrenc bi kanal açıktı değiştirin hacı hoca bisi açın dememle kumandayi firlatip uzerime gelmesi bir oldu. annem kurtarmasa öldürebilirdi. ne biçim babasn dedm aklimdakiler yuzunden. sen kimsin ki diye sacima başıma giristi ağlayarak babannemlere indim.. Allahim su mübarek günde bizi bu adamdan kurtar yaptiklarini bal gibi biliyoken hangi yüzle bana bunları yapti

guncel: sahurda igrenc bi kanal açıktı değiştirin hacı hoca bisi açın dememle kumandayi firlatip uzerime gelmesi bir oldu. annem kurtarmasa öldürebilirdi. ne biçim babasn dedm aklimdakiler yuzunden. sen kimsin ki diye sacima başıma giristi ağlayarak babannemlere indim.. Allahim su mübarek günde bizi bu adamdan kurtar yaptiklarini bal gibi biliyoken hangi yüzle bana bunları yapti

Çok üzüldüm senin için. Diyecekte pek bir sey yok. Allah kurtarsın.
Umarım ataman olur, ve gidersin. Annemle kardeşlerin seninle ister gelir ister gelmez. Kendinize yeni bir hayat kurma şansınız olur hiç değilse. Bunlara katlanmak zorunda kalmazsın en azından.

işin tuhafı annem de aşkımlı mesajı gördü.. Salonda otururlarken duydum ondan sonra bakmalıyım ben artık o telefona demiştim.. Yani o da şüpheli ve güvenmiyor babama ama gitmesinden korkuyor resmen.. Atanırsan kredi çekersin ev alırsın bize dedi o gün annem.. Annemle çok sağlam iletişimimiz yoktur ama yıllarca çekti bu adamın kahrını. ona destek olduğu kadar bana olmadı. geçen sene aldığım maaşlar o salak kredilere gittiğinde ses cıkarmadı borc ödüyoruz diye. maaşımı vermediğim için hayırsız evlat oldum gözlerinde. ama yine de üzülüyorum, üzülüyorum..
Sana annenden de fayda yok. Belliki herşeyin farkında. Herkesin aklı var değil mi. Zarara rızasıyla gidene merhamet edilmez. Kendini kurtarmaya bak.

allah yardimciniz olsun...
bence annene herseyi anlatmalisin sakin ve yavas yavas kadincagizin yüregine inmesin.
haberi olmali bence.
sonra olacaklara basta annen karar vermeli ona görede hareket edilir. bu sir sende kalirsa olan sana olur. icini kendini yer bitirirsin. bak ilk etkisinide göstermis sen doluyken dediklerin sana siddet olarak geri dönmüs. suan sen saygisiz vs konumdasin. olanlari bildigini bilseler böyle olmazdi belki...

babannemin erkek kardeşi, o igrenc adamın dayısı oluyo haliyle. onlar var durumumuzu en iyi onlar biliyo yarin gidip her şeyi anlaticam onlara. sır falan degil bu artik.. hepimizi aldattigini bilsin onlar da. abilerim ve gelinleri bana yol gosterirler en azindan birileriyle paylasmazsam olucem kahrimdan. babannemler şüpheli ama onlara boyle kesinlik vererek anlatamam

ayrıca annem de ortalığı yumuşatmak adina cahil o dedi kavga aninda. beni kurtarmaya calisirken aslında iyice batirdi.. cok kötü bi konumdayim suan.. döktüğüm her gözyaşı için yan sen.. ve ben seneler sonra bunları okuduğumda kendime acıyacağım

ben anlatsam daha iyi olacağını dusunuyorum gecmiste benzerini yaşayan bi aile ve de.. bilmiyorum anlatmadığım her dakika onun ekmegine yağ surmusum gibi geliyo.. anlatsam da fırsat vericem kaçmasina.. ben napim Allahim hangi baba şunu yaşatır evladina. Allah tez zamanda bildiği gibi yapar onu umarim

anlat canim ama ailen disinda kimseye anlatma.
isyan etme bedduada etme. ne olursa olsun o senin babam suan sinirinden ve hakli olarak böyle konusuyosun. ama basina bisey gelse sen yanarsin. zor günler dahada zor günler sizi bekliyo. güclü olmalisin

X