Belli bir yaştan sonra mutlu bir yuva kurmak?

Cogu uye yumurtalatinizi dondurun demis ama o islem cok yorucu ve cok stresli bir islem. Turkiye'de maliyeti ne kadar bilmiyorum ama benim yasadigim ulkede 5000 eurolara kadar cikiyor ve islemin tekrarlanmasi gerekebiliyor. Ben bir tanidigimda sahit oldum az cok bu ise kendini vermen gerek. Ben zamaninda cok arastirdim kendim icinde ama hem maliyet hem zamansizlik oylece kaldi. Yumurta donduracaksaniz da iyice arastirin derim. Asla yazilanlar kadar kolay degil yani.

Belli bir yaştan sonra ilk evliliğini yapan ve anne olabilen var mı aranızda bilmiyorum. Arkadaşım 41 yaşında evlendi ve anne olamıyor maalesef. Ben de 37 yaşındayım. Ve işin zor tarafı çocuğu olan biriyle evlenmek istemiyorum. Evlenip ayrılmış olabilir ama benim gibi çocuğu olmayan ve birlikte sıfırdan yuva kurabileceğimiz biriyle evlenmek istiyorum. Böyle bir şansım var mı bilmiyorum. Hayata başka şeylere öncelik verdik, bazı şeyleri kaçırdık sanırım.

Ayni yastayiz. Ben su an birisiyle gorusuyorum ama kendisi bosanmis ve bir cocugu var 12 yasinda. Daha ortada bir durum yok ama malesef ki bizim yaslarimizda cogunluk ya evlenmis oluyor ya da evlenmis bosanmis ve de cocuklu. Elbette bekarlarda var bizim gibi ama ne bileyim benim etrafimda cogunluk evlendi.. Ben de senin gibi hic evlenmedim ve cocuk sahibi degilim. Yani cocuklu birisiyle hep olmaz dedim ama bir sans ver dediler bakalim..Yalniz cok ikilemdeyim :/

Ayni yastayiz. Ben su an birisiyle gorusuyorum ama kendisi bosanmis ve bir cocugu var 12 yasinda. Daha ortada bir durum yok ama malesef ki bizim yaslarimizda cogunluk ya evlenmis oluyor ya da evlenmis bosanmis ve de cocuklu. Elbette bekarlarda var bizim gibi ama ne bileyim benim etrafimda cogunluk evlendi.. Ben de senin gibi hic evlenmedim ve cocuk sahibi degilim. Yani cocuklu birisiyle hep olmaz dedim ama bir sans ver dediler bakalim..Yalniz cok ikilemdeyim :/
Sizin bu cevabınız moralimi bozdu açıkcası. İşte tam da istemediğim şey bu.

Yine de moralin bozulmasin. Kuzenim 35 yasinda kendisi gibi bekar bir erkekle evlendi gecen yaz. Ama ne bileyim o sans yok ben de galiba. Ben yine de eger ki tam anlamiyla sevdigimden emin olmazsam asla evlenmeyi dusunmuyorum. Evlenmek icin evlenmem. Bu kisiye bir sans verdim konusuyoruz ama cocugunun olmasi asiri dusunduruyor iste...hakkimizda hayirlisi olsun🤲

Hiç evlenmemesi bu kadar önemli bir kriter olmamalı. Ha pek çok uzun ilişki yaşamış ha evlenmiş boşanmış. Önemli olan enerjinin tutması, sevilip sevmeniz ve merhametli biri olması.
Çok fazla beklenti gerçekten sizi yorar. Sayı olarak bakarsanız 38 yaş ve üstünde hç evlenmeyen sayısı evlenip boşanmış sayısından az. Neden belki gerçekten anlaşıp seveceğini birini önyargılar nedeniyle kaybedeseniz ki?

Belli bir yaştan sonra ilk evliliğini yapan ve anne olabilen var mı aranızda bilmiyorum. Arkadaşım 41 yaşında evlendi ve anne olamıyor maalesef. Ben de 37 yaşındayım. Ve işin zor tarafı çocuğu olan biriyle evlenmek istemiyorum. Evlenip ayrılmış olabilir ama benim gibi çocuğu olmayan ve birlikte sıfırdan yuva kurabileceğimiz biriyle evlenmek istiyorum. Böyle bir şansım var mı bilmiyorum. Hayata başka şeylere öncelik verdik, bazı şeyleri kaçırdık sanırım.
Her şeyin hayırlısı .Birde şöyle düşün belki erken yaşlarda evlilik yapacak ,şimdi 37 yaşında ikinci evliliğini yapacak bir sürü yara alacaktın .Evlilik büyük bir sorumluluk .Ayrıca çocuk işi nasip işi bende küçük evlendim uzun süre evli kaldım ,çocuğum olmadı .Şimdi 40 yaşımdayım ikinci evliliğim ve çocuğum olmuyor .Şimdi aklım olsa hiç evlenmez .Sadece kendim için yaşardım .Bir sürü boşanmalar var her şey evlenince bitmiyor .Asıl sorunlar o zaman başlıyor .

Hakkinizda hayırlısı olsun. Hep bunu dileyin. Artik evliliğe insanlae uzak malesef haliyle iliskiler daha özgür yasaniyor. Bu bence dogru değil ama benve bu sebeptende evlilik sorumlulugunun altina gitmek istemiyor erkekler. Yoksa eminim sizde sizi hak eden biri ciksa coktan evlilik dusunurdunuz. Bende 33 yasinda bosandim
Yalnizlik zordur bilirim
Hepimizin hakkinda hayırlısı olsun. Dualarınızda zaten hayırlısını diliyorsunuzdur. Umutsuz olmayin. Artik anne olma yasida ilerledi biliyorsunuz. Sevgiler

Hiç evlenmemesi bu kadar önemli bir kriter olmamalı. Ha pek çok uzun ilişki yaşamış ha evlenmiş boşanmış. Önemli olan enerjinin tutması, sevilip sevmeniz ve merhametli biri olması.
Çok fazla beklenti gerçekten sizi yorar. Sayı olarak bakarsanız 38 yaş ve üstünde hç evlenmeyen sayısı evlenip boşanmış sayısından az. Neden belki gerçekten anlaşıp seveceğini birini önyargılar nedeniyle kaybedeseniz ki?
Hiç evlenmemiş olsun demedim hiç. Sadece çocuksuz biriyle olmasını isterim. Bunun nedenini de daha önce yazmıştım.

Her şeyin en hayırlısı olsun. Geçenlerde bir söz duymuştum. Hayatımın aşkıyla evlendim dersin düşmanın olabilir, evladım oldu diye sevinirsin hayatının en büyük sınavı olabilir diye. Geleceğin geleceği bile belli değil sonuçta. Bu güne odaklanın. Kendinizi ve en yakınınızdakileri mutlu edin, mutlu olun... naçizane tavsiye, ben öyle yapıyorum :)

X