Belli bir yaştan sonra mutlu bir yuva kurmak?

Belli bir yaştan sonra ilk evliliğini yapan ve anne olabilen var mı aranızda bilmiyorum. Arkadaşım 41 yaşında evlendi ve anne olamıyor maalesef. Ben de 37 yaşındayım. Ve işin zor tarafı çocuğu olan biriyle evlenmek istemiyorum. Evlenip ayrılmış olabilir ama benim gibi çocuğu olmayan ve birlikte sıfırdan yuva kurabileceğimiz biriyle evlenmek istiyorum. Böyle bir şansım var mı bilmiyorum. Hayata başka şeylere öncelik verdik, bazı şeyleri kaçırdık sanırım.
Lütfen ümidinizi kesmeyin dua edin. Ben de 29 yasındayım. Daha ufukta evlilik yok. Bende de o korku var ya cocuk sahibi olamazsam, buna geç kalırsam diye. Ama yumurtalıklara baktırmayı düsünüyorum. Belki dondurma islemi bile yapabilirim. Hayatım boyunca cocukları hep cok sevmisimdir. Cocuk sahibi olmayı da cok istiyorum. İnsallah Allah beni bununla sınamaz. Rabbim en hayırlısını nasip etsin size de

Lütfen ümidinizi kesmeyin dua edin. Ben de 29 yasındayım. Daha ufukta evlilik yok. Bende de o korku var ya cocuk sahibi olamazsam, buna geç kalırsam diye. Ama yumurtalıklara baktırmayı düsünüyorum. Belki dondurma islemi bile yapabilirim. Hayatım boyunca cocukları hep cok sevmisimdir. Cocuk sahibi olmayı da cok istiyorum. İnsallah Allah beni bununla sınamaz. Rabbim en hayırlısını nasip etsin size de
Dua ediyorum. İnş bakalım artık hayırlısı.

Belli bir yaştan sonra ilk evliliğini yapan ve anne olabilen var mı aranızda bilmiyorum. Arkadaşım 41 yaşında evlendi ve anne olamıyor maalesef. Ben de 37 yaşındayım. Ve işin zor tarafı çocuğu olan biriyle evlenmek istemiyorum. Evlenip ayrılmış olabilir ama benim gibi çocuğu olmayan ve birlikte sıfırdan yuva kurabileceğimiz biriyle evlenmek istiyorum. Böyle bir şansım var mı bilmiyorum. Hayata başka şeylere öncelik verdik, bazı şeyleri kaçırdık sanırım.
Benim arkadaşım 40 da doğurdu

38 yasindaki arkadasim yeni dogum yapti, tamamen dogal yolla. Illa kendi cocugunuz olsun diyorsaniz ve yakin zamanda evlenme isteginiz yoksa yumurtanizi dondurabilirsiniz. Farketmiyorsa koruyucu ailelik veya evlat edinmeyi dusunebilirsiniz. Sirf cocuk yapmak icin panik olup icinize tam sinmeyen biriyle evlenmeyin, hem size hem cocuga yazik.

Belli bir yaştan sonra değil evlilik hangi yaşta olursa olsun mutluluk ve çocuk işi nasip işi.20 yaşında evlensenizde mutsuz ve cocuksuz olabilirsiniz.bunlar nasip işi inanın.kasikta ne varsa lokman o oluyor

38 yasindaki arkadasim yeni dogum yapti, tamamen dogal yolla. Illa kendi cocugunuz olsun diyorsaniz ve yakin zamanda evlenme isteginiz yoksa yumurtanizi dondurabilirsiniz. Farketmiyorsa koruyucu ailelik veya evlat edinmeyi dusunebilirsiniz. Sirf cocuk yapmak icin panik olup icinize tam sinmeyen biriyle evlenmeyin, hem size hem cocuga yazik.
İlk çocuğu muydu acaba?

Bence ileri yaşlarda evlenen insanlar daha mutlu oluyor karakter oturmuş ve ne istedigini daha iyi biliyorsun kalan zamanın kıymetini daha iyi biliyorsun keşke daha geç evlenseydim diyorum 23 yaşında aşk önceligimdi o zaman görmezden geldigim hiç bir şeyi göz ardı etmezdim şimdi kendimi daha çok önemserdim,yaş ilerleyince durumlar degişiyor tabi 😊

Merhaba İlk gebeligimiydi peki çok güzel umut oldun bana
Evet ilk gebeliğiydi bence doktora gidin bi baktırn hem hiç bir şey için huzurdan daha önemli değil ayrıca 25 30 yaşında olup bebek sahibi olamayanlar da var karamsarlığa kapılmayın evlatlık alabilirsiniz ayrıca ..

Yumurtalarınızı dondurun

Sevgili arkadaş, bekar olunca kadınlar evlenince hep el üstünde tutulacağını zannediyor. Ama realite genelde evlilik rutine bağlanıyor. Sonrasında bol ev işi, cocuk olursa çocuk bakımı yani hayat hayal ettiğiniz ya da ettiğiniz gibi toz pembe degil. Bunu karamsarlık için yazmadım. Sadece realite bu onu bil istedim. O yüzden hayati akışına bırak. Allah karşına birilerini çıkarırsa ve içine sinerse evlen ama sadece çocuk sahibi olmak için evlenme. Allah inşallah karşına seni hak eden insanlar çıkarsın.

X