Ben aldığım notlara göre değeri biçilen değersiz biriyim

Keşke seni asgari ücretli bir işe verseler de evin ekonomisini üstüne bir yıksalar. İnsaflı davranmışlar ondan tutturuyorsun herkes okumak zorunda mı diye.
Yavrucuğum sen meslek liseli halinle asgari ücretli dışında bir işe cv gönderdiğinde çağrılacağını mı sanıyorsun? İşe alım ekranlarında cv için filtreleme yapıldığında ekranlarında görünmeyeceksin bile.

Liseden meslek çıkışlı bir üniversite mezunu olarak söylüyorum, meslek lisesinin şu anki okulunun bir hükmü yok. Çalışsınmış da okumasınmış da. Okumazsan okuma kendine okuyorsun. Yarın öbür gün birinin evinden yemek kokusu duyup yutkunup, yoğurt ekmekle açlık bastırmaya çalışırken görürüm seni.
Nice öğretmenler atama bekliyor işsiz kalmış güvendiğin şeye bak “meslek lisesi”

Hiç sana toz pembe şeyler söyleyip de haklısın demeyeceğim. Haklı değilsin. Ve şimdi üzülmen ömrünce üzülmenden daha iyi. Evet sen sırf kendi benliğinle çok değerlisin, ama kimse ekmek vereceği kişinin benliğine bakmıyor, diploma soruyorlar bilgin olsun.

Şu an ailenden böyle kanlı bıçaklı bahsediyorsun sence aynı evde yaşarmısın?İş bulsan da mecbur akşam o eve gideceksin kendi alanından bölüm yaz meslek lisesine ek puan veriliyor oradan devam edersin yoksa kafayı yersin o evde benden demesi

Üniversite okumak zorunda mi herkes? Universite okuyan adam mı oluyor?
Okuyanları aşağılayamazsın okumak istemezsen okumazsın şimdi ben öğretmenlik okuyacağım diye vasıfsız mı oldum sizleri ben yetiştireceğim ileride.

Üniversite sınavına girmek istemediğim, üniversite okumak istemediğim ergenlik günlerim canlandı gözümde 🧠
Şu an ise bir öğretmenim 😂😂
Üniversite okumanın size bir katkı sağlamayacağını düşünüyorsunuz da şu an işe alımlar için üniversite mezunu olmak bile yetmiyor çoğu yerde.
Yüksek lisans/dil şartı aranıyor.

He tabii günde 13-14 saat ayakta çalışırım, her türlü işe koşarım diyorsanız o çok ayrı. Yolunuz açık olsun
Ya konuyu baltalamış gibi oldum ama ne öğretmenisiniz bana da bu sene tutuyor hem de istediğim öğretmenlik yapabilir miyim?

Ben en basindan aileme soyledim zaten. Zorladilar gir gir diye. Universite okumazsam onlara gore adam olunmuyor. İse gireyim calisayim diyorum ona da yok.
Kuzum benim biyere girşp calısan da ne iş var? Yanlıs anlamayın ama kasiyer olmak için bile üni mezunu arıyorlar. En basit. Evet uni okuyanda bu ülkede issiz dogru ama ablann dedig gibi saglık özellikle ilk ve acil yardım, acil afet,tıbbi sekreger,odyometri vs bu fibi bolumler okuyanlar genelde atanıyor direkt

Aileniz için çok üzüldüm.
Ne emeklerle büyüyor bir evlat. Deli gibi çalışıyorum çocuğumu okutmak için. İleride böyle davransa kahrolurum. Allah evlat sahibi olanların yardımcısı olsun ne diyeyim.

X