Ben Aldırma Tecrübem

Nazobial

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
15
13
34
Merhaba herkese. 20 gün önce yüzümden ben aldırdım. Hem bu süreci anlatmak hem de birkaç öneri almak için yazıyorum. Ben dudağımın hemen sol üstünde, mercimek büyüklüğünde kabarık şekildeydi. Görüntüsü rahatsız ediyordu ve aldırmaya karar verdim. Özel bir klinikte yapıldı. Önce uyuşturuyorlar, burda biraz canım yandı. Ama daha sonra hiçbir şey hissetmedim. 5 dk bile sürmedi. Daha sonra dikişlerin üstüne bant yapıştırıldı. Bantı 2 gün sonra çıkartabileceğim söylendi, ben 5 günün sonunda çıkardım. Üstü kabuk tuttuğu için yarayı göremiyordum. 8.günde dikiş almaya gideceğim sabah dikişler kendi döküldü, doktor da kalan dikişleri aldı.
Şu an 20.gündeyim. Scarex verdi ama en az 3 hafta beklememi söylediği için onu kullanmadım. Antibiyotik krem sürüyorum şimdi. Şu an kopkoyu bir mordan hafif kırmızıya dönmüş bir yara izi var ve hala kabuk tutuyor. Hala kanayıp kabuk tutması yaranın iyileşmediğini gösteriyor o yüzden biraz can sıkıyor. Ama henüz 20.gün olduğu için normaldir diye düşünüyorum. Krem bitince zeytinyağı ve scarex devam edeceğim. Önerileriniz varsa çok sevinirim.

Tam 1 ay geçti. Kabuklanma kalmadı, anca çok yakından ışık tutulursa görünen bir çizgi var. Ancak kızarıklık hala duruyor. Scarexe başladım, kızarıklık ne kadar daha kalacak bilmiyorum.

Nerde aldırdınız cerrahı yontem le mı aldırdınız benımde mercımek kadar yuzumde aldırmak ıstıyorum cesaret edemedım ız kalır dıye

Nerde aldırdınız cerrahı yontem le mı aldırdınız benımde mercımek kadar yuzumde aldırmak ıstıyorum cesaret edemedım ız kalır dıye
Özel klinikte cerrahi yöntemle aldırdım. Şu an kesi izi yok gibi ama aynı alınan benin büyüklüğünde bir kızarıklık var.

Meraktan soruyorum dikiş atılacak kadar büyük bi alan değil ya nasıl oluyo ki? İnstada falan görüyorum arada iğne ucuyla yakmakla kazımak arası bişey yapıyolar iki dkda. Ben o kadar kolay bişey sandığım için merak ettim. O işlemi neden yaptırmadınız? Benim de yüzümde var bi tane ben çok rahatsız etmiyor ama işlemi kolay sandığım için aldırırım diyodum.

Meraktan soruyorum dikiş atılacak kadar büyük bi alan değil ya nasıl oluyo ki? İnstada falan görüyorum arada iğne ucuyla yakmakla kazımak arası bişey yapıyolar iki dkda. Ben o kadar kolay bişey sandığım için merak ettim. O işlemi neden yaptırmadınız? Benim de yüzümde var bi tane ben çok rahatsız etmiyor ama işlemi kolay sandığım için aldırırım diyodum.
Lazerle aldırmayı da düşündüm ama çukur kaldığını falan söylediler. Ciltle renk farkı olabilir de demişlerdi. Cerrahi işlemle en azından küçük bi kesi bir de birkaç ayda geçecek kızarıklık kalır diye düşündüm. Cerrahi işlem zor değil, acımıyor yani. Kızarıklık hariç bi sıkıntım yok şu an

Lazerle aldırmayı da düşündüm ama çukur kaldığını falan söylediler. Ciltle renk farkı olabilir de demişlerdi. Cerrahi işlemle en azından küçük bi kesi bir de birkaç ayda geçecek kızarıklık kalır diye düşündüm. Cerrahi işlem zor değil, acımıyor yani. Kızarıklık hariç bi sıkıntım yok şu an
Yani cerrahi işlemle hiç iz kalmıyo doğru mu anladım. Lazer dediğiniz işlemde çukur kaldığı için tercih etmediniz yani. Geçmiş olsun o kızarıklık da geçer inşallah.

Ben o gordugunuz yontemle aldirdim bir ay oldu estetik cerrah plazma yontemi ile elektrik akimi vererek yakiyor. Benlerimden biri mercimek kadar diger baya buyuk nohut kadardi. Birinde hafif kizariklik var suan diger buyuk olanda sivilce izi kqlir ya hani onun gibi. Ben memnun kaldim. 20 yil once dikisli aldirmistim o iz hala belirgin cok yakindan bakinca gorebiliyorum

Ben o gordugunuz yontemle aldirdim bir ay oldu estetik cerrah plazma yontemi ile elektrik akimi vererek yakiyor. Benlerimden biri mercimek kadar diger baya buyuk nohut kadardi. Birinde hafif kizariklik var suan diger buyuk olanda sivilce izi kqlir ya hani onun gibi. Ben memnun kaldim. 20 yil once dikisli aldirmistim o iz hala belirgin cok yakindan bakinca gorebiliyorum
Geçmiş olsun. Yakarlarken acı hissettiniz mi peki? Bir de hani söylerler ya et benime dokunmayın kanaması durmazmış falan öyle bişey yok dimi aldırabiliriz her beni? Bir de son olarak maliyeti ne oldu size 😃

Geçmiş olsun. Yakarlarken acı hissettiniz mi peki? Bir de hani söylerler ya et benime dokunmayın kanaması durmazmış falan öyle bişey yok dimi aldırabiliriz her beni? Bir de son olarak maliyeti ne oldu size 😃
Hayir hicbirsey ne o an nede sonrasinda hissetmedim. Keske daha once yaptirsaydim hep erteledim korktum kanama falanda olmuyor cok ilginc bir teknoloji. Dpktor muayene esnasinda karar veriyor benim doktorum hem lazer hem plazma h3m dikisli aliyordu benim benlerimi bu sekilde almaya karar verdi. Ben tanesini 450 tl ye aldirdim sakaryada.ikisi 900 tl

Ben de yıllar önce dudak üstünden hatta burun iki yanından ben aldırdım. O kırmızılıkta bir süre sonra geçiyor hiç bir iz kalmıyor. Ben her gece yatmadan zeytin yağı sürmüştüm

Ne kadar zamanda geçmişti kızarıklıklar hatırlıyor musunuz acaba, onu da sorayım :)
Vallaha tam hatırlamıyorum ama sanırım 6 içinde baya azalmıstı. Doktor iyileşme süresinin kişiden kişiye değilebileceğini söylemişti. Derinin kalitesiyle alakalıymıs

Güncelleme yapayım. Benimi aldıralı tam 3 ay, scarex jele başlayalı tam 2 ay oldu. Kızarıklık hala duruyor ama sanki daha hafifledi. Ben görüntüsünden her türlü daha iyi ama kızarıklıkların artık azalmaya başlamasını bekliyorum. Biraz can sıkıcı bir süreç.

4.ay güncellemesi. Kızarıklık hala devam ediyor ve bunun sebebinin dikişlerimin 10.günde alınması olduğunu düşünmeye başladım. Doktoruma güvendiğim için hiç sormamıştım ama daha erken alınması gerektiğini okudum. Belli bir açıdan bakınca hafif çukurluk da gözüküyor. Ama çukurdan ziyade geçmeyen kızarıklık moralimi bozdu. Sadece çizgi olması gereken yerde alınan ben büyüklüğünde, sağlıklı deriden farklı bir yüzeyi olan kızarıklık var. Scarexe devam ediyorum.

X