Ben bu eşle ne yapacağımm

Çalışma konularında evlenmeden önce nasıldı?
Konu ne olursa olsun öfke ile ailelerin aranması, onları dahil edip suçlamak onlara bağırmak falan, bunlar hiç de olgun davranışlar değil. Büyük terbiyesizlik ve bir daha yüz yüze bakamayacak duruma gelmek demek bence.
Boşanırsınız boşanmazsınız bilmem ama sağlam bir özür gerektirir. Yoksa telafisi biraz zor.

Eşimle sürekli tartışıyoruz anlaşamıyoruz en son çalışma isteğime karşı çıkınca kavga ettik o olay üzerine kalktı babamı aradı telefonda bağırarak bakın haberiniz olsun rozi orada asla çalışmayacak, izin vermiyorum dedi. Annem babam telaş yaptı birden eşim öfkeli arayınca bir şey olmuş sanmışlar akşam akşam insanları rahatsız etti. Babam yine onunla güzel sakin konuşuyor, benimki hala istemiyorum izin vermiyorum ben nikahımı ortaya koydum yemin ettim diye bağırıyor. Allahım gören de pavyonda çalışıcam zanneder. Özel hastaneye başvuru yapmak istedim. Neymiş özelde çalışmamı istemiyormuş sadece kamu olabilirmiş. Ben ona danışmadan iş yapıyormuşum, neden önce babama söylemişim de ona söylememişim… buda yalan önce ona söylemiştim sonra bir gün babamla telde konuşurken bir şey hakkında bilgi aldım sadece belgelerle ilgili soru sordum hepsi bu. Eşim bunu sorun etti niye ona sormamışım da babama sormuşum, babamla ikimiz zaten kararlaştırmışız… bende en son dayanamadım onun annesinin yaptıklarını saydım kim kime karışıyor diye patladım. Eşim de döndü bana annem senin iyiliğin için karışıyor dedi. Bende o zaman babam da bizim iyiliğimiz için karışıyor dedim. Eşimin annesi bana neler neler dedi ben bugüne kadar ağzımı açıpta kötü bir söz etmedim… ama o benim babamla çatır çatır konuşuyor ne dese cevap ne dese bi tersleme… o kadar zoruma gitti ki babamın hiç bi suçu yok hala onu suçluyor. Annem de en sonunda dayanamadı, nikahın düşerse gider tekrar kıyarsın bu ne saçmalık biz çocuğumuzu boşamı okuttuk ne demek çalışmasına izin vermemek diye eşime çıkıştı. Babam da bu işler ortak noktada buluşarak olur böyle izin vermiyorum diye kestirip atamazsın rozininde kendine göre düşünceleri istekleri var biz kızımızın her zaman arkasındayız çalışmak isterse çalışır dedi. Eşim sinir küpüne dönmüş bir şekilde izin vermiyorum ben kimim burda diye bağırmaya devam etti. Sonrasında ben patladım artık ağzıma geleni saydım. Bu konu uzadı da uzadı kaynanamlara kadar gitti...

Velhasıl durum bundan ibaret hanımlar… eşim dediğim dedik, çok müdahaleci ve benim düşüncelerimi geri plana atıp kendi isteklerini daha önemli gören biri. Ha bide kavga ettikten sonra hiçbir şey olmamış gibi birden yumuşayan gelip bana sarılan, sevdiğini söyleyen, özür dileyen de bir insan. Fakat benim artık takatim kalmadı, yıprandığımı hissediyorum. Tam yeter artık bu evlilik böyle gitmez gerekirse boşanacağım düşüncesini kafama yerleştiriyorum, gücümü toparlıyorum ki adam birden tam tersi oluyor kuzu gibi oluyor yelkenlerimi suya indiriyor. Bu kaçıncı artık sayısını bilmiyorum. İyice aptala döndüm inanın konular böyle kapanıp gidiyor ama sonra yine her şey aynı… bazen tartışacak gücü bile bulamıyorum artık sanırım tükendim. Ne yapmalıyım siz söyleyin lütfen
Geçen zamana yazık

Çoluk çocuk olsa sen anasiysan bende babasıyım der.

Boşanmak isteseniz çocuklarını koz yapar .

Daha fazla üzülürsünüz

Her sizi kırdığında affedildiginden otomatiğe bağlamış.

Ama sizin annenize ve babanıza saygısızlık yapmak sizi kaybetmek korkmuyor demektir.

Sizin tavrınızı ve ailenizin dik duruşunu çok beğendim. 🧿

Annem de en sonunda dayanamadı, nikahın düşerse gider tekrar kıyarsın bu ne saçmalık biz çocuğumuzu boşamı okuttuk ne demek çalışmasına izin vermemek diye eşime çıkıştı. Babam da bu işler ortak noktada buluşarak olur böyle izin vermiyorum diye kestirip atamazsın rozininde kendine göre düşünceleri istekleri var biz kızımızın her zaman arkasındayız çalışmak isterse çalışır dedi
Annen ve babanın mantıklılığı ❤️ ve bunlar karşısında eşinin tutarsızlığı 😕 kaç yaşındasınız?

Tehditlerine boyun eğmeyin. Resmen babanızla ego savaşına girmiş. Aileniz pırlanta gibi. Kıymetlerini bilin. Bu terbiyesiz adamın ezmesine izin vermeyin

Ortalığı yakıp yıktıktan, karşılıklı bu kadar yüzgöz olduktan sonra kuzu olmuş - ama hiçbirşeyi de değiştirmemiş, dediğinden milim caymayan- kocayı hiçbirşey olmamış gibi nasıl koynunuza alıyorsunuz? Bi kere de siz deneyin onun yaptıklarını, sizden habersiz yaptığı şeyi büyütün büyütün, anasının suratına çemkirin gidip, sonra da kuzu oluverin, bakın o adam sizi döne döne boşuyor mu boşamıyor mu?

Eşimle sürekli tartışıyoruz anlaşamıyoruz en son çalışma isteğime karşı çıkınca kavga ettik o olay üzerine kalktı babamı aradı telefonda bağırarak bakın haberiniz olsun rozi orada asla çalışmayacak, izin vermiyorum dedi. Annem babam telaş yaptı birden eşim öfkeli arayınca bir şey olmuş sanmışlar akşam akşam insanları rahatsız etti. Babam yine onunla güzel sakin konuşuyor, benimki hala istemiyorum izin vermiyorum ben nikahımı ortaya koydum yemin ettim diye bağırıyor. Allahım gören de pavyonda çalışıcam zanneder. Özel hastaneye başvuru yapmak istedim. Neymiş özelde çalışmamı istemiyormuş sadece kamu olabilirmiş. Ben ona danışmadan iş yapıyormuşum, neden önce babama söylemişim de ona söylememişim… buda yalan önce ona söylemiştim sonra bir gün babamla telde konuşurken bir şey hakkında bilgi aldım sadece belgelerle ilgili soru sordum hepsi bu. Eşim bunu sorun etti niye ona sormamışım da babama sormuşum, babamla ikimiz zaten kararlaştırmışız… bende en son dayanamadım onun annesinin yaptıklarını saydım kim kime karışıyor diye patladım. Eşim de döndü bana annem senin iyiliğin için karışıyor dedi. Bende o zaman babam da bizim iyiliğimiz için karışıyor dedim. Eşimin annesi bana neler neler dedi ben bugüne kadar ağzımı açıpta kötü bir söz etmedim… ama o benim babamla çatır çatır konuşuyor ne dese cevap ne dese bi tersleme… o kadar zoruma gitti ki babamın hiç bi suçu yok hala onu suçluyor. Annem de en sonunda dayanamadı, nikahın düşerse gider tekrar kıyarsın bu ne saçmalık biz çocuğumuzu boşamı okuttuk ne demek çalışmasına izin vermemek diye eşime çıkıştı. Babam da bu işler ortak noktada buluşarak olur böyle izin vermiyorum diye kestirip atamazsın rozininde kendine göre düşünceleri istekleri var biz kızımızın her zaman arkasındayız çalışmak isterse çalışır dedi. Eşim sinir küpüne dönmüş bir şekilde izin vermiyorum ben kimim burda diye bağırmaya devam etti. Sonrasında ben patladım artık ağzıma geleni saydım. Bu konu uzadı da uzadı kaynanamlara kadar gitti...

Velhasıl durum bundan ibaret hanımlar… eşim dediğim dedik, çok müdahaleci ve benim düşüncelerimi geri plana atıp kendi isteklerini daha önemli gören biri. Ha bide kavga ettikten sonra hiçbir şey olmamış gibi birden yumuşayan gelip bana sarılan, sevdiğini söyleyen, özür dileyen de bir insan. Fakat benim artık takatim kalmadı, yıprandığımı hissediyorum. Tam yeter artık bu evlilik böyle gitmez gerekirse boşanacağım düşüncesini kafama yerleştiriyorum, gücümü toparlıyorum ki adam birden tam tersi oluyor kuzu gibi oluyor yelkenlerimi suya indiriyor. Bu kaçıncı artık sayısını bilmiyorum. İyice aptala döndüm inanın konular böyle kapanıp gidiyor ama sonra yine her şey aynı… bazen tartışacak gücü bile bulamıyorum artık sanırım tükendim. Ne yapmalıyım siz söyleyin lütfen
Siz istedikten sonra saygı duymalı, ne demek izin vermiyorum.

Karşı çıktığımda sen beni saymıyorsun dinlemiyorsun diyor. Dedikleriniz çok doğru. Ben hakkım olan çalışma isteğimi bile onunda gönlünü yapayım derken o beni hiç dinlemeden ezip geçebiliyor. Ayrıca maddi durumumuzda öyle ahım şahım değil borçlardan dolayı sıkışmış durumdayız ki böyle olmasaydı bile çalışmak istemek benim en doğal hakkım değil mi… eşim her defasında böyle saçmalıklarla beni son raddeye getiriyor sonra da tam tersi olup özür diliyor ama çok yıprandım
Özür dilediğinde ne oluyor peki?
Siz tadımız kaçmasın diye yapmak istediğiniz şeyden vaz mı geçiyorsunuz?
Yoksa eşiniz “evet ben abarttım senin dediğin gibi olsun” mu diyor?

Allah korusun ben o kadar okuyacama ailem emek verecek, savarin biri gelip ben çalişma diyorum diyecek. Kapiyı gösterin bir zahmet. Babaniz edeplininsanmiş başkası olsa küfru basardı buna

Çocuk falan yoktur umarım.

Ailenize yapılan bu saygısızlığa karşı ortalığı yıkmamış, o kapıyı çarpmadıysanız
eşinizin size aslında ne yaptığını asla fark edemeyeceksiniz.

Anne babama bağırıp tersleyecek kocanın alnını karışlarım höst😡
Aynı muameleyi annesine yapın bakalım nasıl oluyormuş. Size yaptığı davranışlar için özür dileyince yumuşarsınız yumuşamazsınız o sizin bileceğiniz iş ama babanızla böyle konuşan adama da yumuşamayın.

Ortalığı yakıp yıktıktan, karşılıklı bu kadar yüzgöz olduktan sonra kuzu olmuş - ama hiçbirşeyi de değiştirmemiş, dediğinden milim caymayan- kocayı hiçbirşey olmamış gibi nasıl koynunuza alıyorsunuz? Bi kere de siz deneyin onun yaptıklarını, sizden habersiz yaptığı şeyi büyütün büyütün, anasının suratına çemkirin gidip, sonra da kuzu oluverin, bakın o adam sizi döne döne boşuyor mu boşamıyor mu?

Konu sahibi, kv neler neler dedi ağzımı açmadım diyor. Bu halde bile eşi "annem iyiliğimizi düşündüğünden karışıyor." Diyor. 😂

Konu sahibi kvyi arayıp öyle bağırıp çağırsa kocası o telefonu üstünde kırardı herhalde.

Anne babama bağırıp tersleyecek kocanın alnını karışlarım höst😡
Aynı muameleyi annesine yapın bakalım nasıl oluyormuş. Size yaptığı davranışlar için özür dileyince yumuşarsınız yumuşamazsınız o sizin bileceğiniz iş ama babanızla böyle konuşan adama da yumuşamayın.
Ya abartmıyorum ben sinirden kudurdum burada.

Seneler önce alışverişte anlaşamadığımız bir pazarcının annemi iğrenç bir şekilde ağzına almasından dolayı tezgahını dağıtmıştım. 3-5 adam tutamamıştı ufacık boyum posumla.
Dayak yesem umurumda değildi. Beni tanısan bu kadının nasıl bu kadar gözü dönebildi dersin normalde sakin biriyimdir.
Çocuklarım ve anne babam en hassas noktamdır.

Her hangi biri anama babama bağırırsa , ki bu en çokta koca bey olursa, sez tellerini keserim.
Nikahını ortaya koymuş muş. Aman ne önemli bir şeyi koymuş ortaya.

İnanın şunu yap bunu yap demeyi çok isterdim..ama söyleyecek bişey bulamıyorum ne yapsanız ne dersem boş olucak gibi.. gördüğüm kadarıyla hani bazı insanlar daha baskın kişilerdir.. sizin ilişkinizde her yönden eşiniz baskın kişi..siz ne güzellikle ne de kavga ile cozemezmissiniz gibime geliyor..ve bu böyle sürüp gider gibi..bana kalırsa kesinlikle psikolojik destek alın.. imkanınız varsa..

Bence adam evlenince 1 gecede bu hale gelmistir. Sasirmakta haklisiniz ne diyim. Hani daha once de boyle olsa insan sasirmaz cunku.

Hamileyim ama eşim küs konusunda da aynı şey var...Eşim küstü, şok oldum falan...Burda da aynı..Sanki adamları dün tanımışlar, anlamak mümkün değil....O konuda da defalarca sordum ilk küsmesi mi diye asla cevap vermedi...Burda da sorsak eşim çalışmanla ilgili istemio muydu desek asla diyecek

X