Ben Bu İlişkide Ne Yapmalıyım?

Mesafeler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2022
3
-1
Merhaba Arkadaşlar
Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Eşimle 10 yıl evvel görücü usulüyle evlendik. Ben üniversiteyi bitirir bitirmez çok acelesi varmış gibi evlendim. Aslında eşimle tanıştık ve acele eden oydu. Ancak ilginç bir insan olduğu zamanla ortaya çıktı. Bana psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Benim düğünüm oldukça sade oldu hiçbir şey istemedim buna rağmen bana ağır hakaretler etti,küfürler savurdu. Düğünümde kız kardeşinin şımarıklığı yüzünden beni yerden yere vurdu. Belki bana inanmıyorsunuz belki bu kadar sessiz olması mümkün değil diyorsunuz ama inanın hepsini sineye çektim sebebi yokken.
Tüm bunlara rağmen evlendik. Çalışmaya başladım ve maaş kartım elimden alındı. Çocuğum olunca 1yıl çalışmadım o dönemde ir kuruş para vermedi. Ben uzaktan ufak işler yaparak ihtiyaçlarımı karşılamaya çalıştım. İşe başladım. Doğumda herkes eşinin ağzına bakar o bana etmediğini bırakmadı. Annem evden bildiğiniz kaçtı daha fazla dayanamadı.
Sonra bende psikolojik sorunlar başladı. Öfke nöbetleri, kendine zarar verme gibi durumlar ortaya çıktı. Ben böyle olunca o azıcık değişti ama bu sefer de işsiz kaldı. Benden beklentisi arttı. Ailesini aşırı koruyor eleştiri dahi kabul etmiyor. Ailesinden birini özellikle kızkardeşini sadece eleştirsem o benim aileme hakaret ediyor. Ama ben boşanamıyorum. Korkuyorum çocuğumla çaresiz ve yalnız kalmaktan. Ne Yapmalıyım ben sevgiye aç biri miyim bu adam beni vermediği sevgisiyle mi tehdit ediyor

Merhaba Arkadaşlar
Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Eşimle 10 yıl evvel görücü usulüyle evlendik. Ben üniversiteyi bitirir bitirmez çok acelesi varmış gibi evlendim. Aslında eşimle tanıştık ve acele eden oydu. Ancak ilginç bir insan olduğu zamanla ortaya çıktı. Bana psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Benim düğünüm oldukça sade oldu hiçbir şey istemedim buna rağmen bana ağır hakaretler etti,küfürler savurdu. Düğünümde kız kardeşinin şımarıklığı yüzünden beni yerden yere vurdu. Belki bana inanmıyorsunuz belki bu kadar sessiz olması mümkün değil diyorsunuz ama inanın hepsini sineye çektim sebebi yokken.
Tüm bunlara rağmen evlendik. Çalışmaya başladım ve maaş kartım elimden alındı. Çocuğum olunca 1yıl çalışmadım o dönemde ir kuruş para vermedi. Ben uzaktan ufak işler yaparak ihtiyaçlarımı karşılamaya çalıştım. İşe başladım. Doğumda herkes eşinin ağzına bakar o bana etmediğini bırakmadı. Annem evden bildiğiniz kaçtı daha fazla dayanamadı.
Sonra bende psikolojik sorunlar başladı. Öfke nöbetleri, kendine zarar verme gibi durumlar ortaya çıktı. Ben böyle olunca o azıcık değişti ama bu sefer de işsiz kaldı. Benden beklentisi arttı. Ailesini aşırı koruyor eleştiri dahi kabul etmiyor. Ailesinden birini özellikle kızkardeşini sadece eleştirsem o benim aileme hakaret ediyor. Ama ben boşanamıyorum. Korkuyorum çocuğumla çaresiz ve yalnız kalmaktan. Ne Yapmalıyım ben sevgiye aç biri miyim bu adam beni vermediği sevgisiyle mi tehdit ediyor
Bosanmalisin .

Merhaba Arkadaşlar
"Tüm bunlara rağmen evlendik" bu cümle tüm evliliginizin özeti. Evlenmeden sorun yaşıyorsanız bitirmeye korkmayın yahu. Nisanlilik evliliğin fragmanı gibi. Olmuyor mu kestirip atılacak. Ne gerek var maceraya. Yapmanız gereken boşanmak ama siz yine her şeye rağmen katlanacaksıniz ama katlanır masa değilsiniz. Cocugunuz var sizin psikolojiniz boyle ya bi toparlanıp kendinize gelin ya. Hayatinizin çözümü belli bundan daha kötü ne olabilir ki deyip terkedin o adami(!)

Bunun neresi ilişki neresi evlilik ablacım
Bir tanesini yaşadığın an ayrilman gerekiyordu.
Bu evlilikte çocuk büyütmek ne kadar sağlıklı düşünsene çocuğun hâlini.
Önce sen psikolojin iyi olacak ki sonra çocuğun da huzurla,sağlıkla büyüsün.
Bak ne güzel çalışıyorsun,muhtaç değilsin.
Kendi düzenini kurar çocuğumla mutlu mesut yaşarsın.
Bunu çekeceğine ayrıl biraz zorlan daha iyi.

Arkadaşlar yorumlarınızı okudum. okuyup cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten. Benim de düşüncem bu zaten. Ama her sorundan sonra gelip her seferinde yalvarıp yakariyor özür diliyor ve bir şekilde ikna ediyor beni bir iki ay sonra yine başlıyor sorunlar. Haliyle benim de sinirlerim yıprandı.cocuk için katlandim bu saate kadar yoksa dün gece valizimi toplayıp haber vermeden tek başıma çıkardım. çocuğum olmasa yani.Bugün kendisiyle konuştum.Sadece boşanalim dedim.karar aldık. Zorlaştıracak gibi ama göreceğiz bakalım. Benim için de zor karar

X