ben çok kötüyüm ablalarım kardeşlerim

hay ALLAH razı olsun nasıl da özetlediniz.çok mutlu oldum şuan.derdimi okumaya çalışmayıp direk yargılayan insanlar çok etrafımda ve bunu defalarca yapıp üsteleyerek sorunun bende oldugunu söyleyenler var.tamam bendede sorun vardır ama bu kadar da bir insana ilk yorumu nokta virgül diye yapılmaz ki! bu benim özel hayatım ve noktadan virgülden harici insanın duyguları yokmu? ben böyle upuzun bir yazıyı yazarken ne hissettim bunun hiç önemi yokmu? ki ben elimden geldiği kadar kendimi geliştirmeye çalışıyorum? sizin hiç eksi yanınız yok mu? insanlar sizin yüzünüze böyle mi vuruyor ya da öyle mi istıyorsunuz
Sizden imla kurallarına uyulmuş , dört dörtlük bi yazı istemiyor kimse.
Bu şekilde yazdığınız için konu anlaşılmıyor, cümleler birbirine giriyor ve doğal olarak size yardımcı olamıyor insanlar..

Canım seni anlamaya çalışıyorum ve kendime diyorum ki yerinde olsam ne yapardım? Yerinde olsam hemen bir müzik aleti açalmayı öğrenirdim. Gitar fülüt keman vs. İnan çok iyi gelecek. Yeni ortamlar yeni arkadaşlar şart. Herşey ilaç değil birazda bizim içimizde. Kendi kendinin psikoloğu olmayı başarırsan , bunu ilaçsız kesin çözümle yenersin. Öncelikle hayatının merkezini değiştir. En önemli şey sensin bu hayatta. Anne baba abla yiğen herkes 2. Planda unutma bunu. Sonra kendi kendine sık sık tekrarla bunu "hiçkimse benden önemli değil. Hiçbir şey hiç kimse beni mutsuz edemez. Ben hasta değilim beyimin bir oyunu. " bunu tekrarla sürekli. Hastane çözüm değil bitanem. Çözüm senin içinde. Bende zor dönemler atlattım. Kendim yendim ilaç sıkıntını öteler. Çözüm içinde. Sen merkezli olmayı başardığın gün, hepsi bitecek inşallah.

Üye zaten okb (obsesif,takıntı) rahatsızlığı olduğunu söylemiş lütfen bu şekilde psikolojik rahatsızlığını belirten insanlara daha hassas yaklaşın.

Öncelikle geçmiş olsun, okb gerçekten insanın yaşamını zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Bazı dönemler yatışır bazı dönemlerde de normalin üzerinde şiddetlenebilir. Şuan ev ortamınızdan ötürü biraz daha fazla bunaldığımızı düşünüyorum ancak yine de şu ruh halinizle sizin için eviniz en güvenli yerdir, evden ayrılmayı biraz daha düşünün derim. Ayrıca sadece ilaç kullanımı yeterli olmaz, imkanlarınız doğrultusunda terapi almaya çalışın. Ayrıca yaşınız küçük sanırım henüz, arkadaşlarınıza ille de rahatsızlığınızdan bahsetmek zorunda değilsiniz, bazen insanlar önyargılı yaklaşabiliyorlar. Bu da arkadaşlık ilişkilerinize etki ediyor olabilir. Hastaneye yatmaktan ziyade düzenli terapiler almaya çalışın. Terapi+ilaç kullanımıyla zaman geçtikçe daha iyi olacağınızı düşünüyorum.

Ben gayet rahat okudum. Üyeliğim yok sırf cevap vermek için de üye oldum. Doktora gittiğinizi yazmışsınız. Hangi branşa gidiyorsunuz? Maddi olarak imkanınız varsa bence düzenli olarak bir psikoloğa terapiye gidin. Her hafta siz konuşun o dinlesin. Çok iyi gelecektir.
imkanım yok özel bir psikoloğa gitmek için.herkes yargılamış ama siz rahatlıkla okumuşsunuz bu da çok sevindirdi beni.

Çok geçmiş olsun, yaşın daha çok küçük bunun üstesinden gelebilirsin, çünkü birşeyler yapmak istiyorsun en azından rahatlısızlığının farkındasın ve çözüm arıyorsun, maalesef ailelerimiz psikoloji dedim mi anlamıyorlar ne derdin varda böylesin diyorlar, o yüzden anlamalarını bekleme aslında iyi bir özel doktor ailenlede görüşür ve aileniz size nasıl yardımcı olacağını öğrenir .

Tatlım öncelikle sen önemlisin...Kendini sev ve değer ver ..
Yaşın çok genç daha ergenliğin sıkıntılarını yaşıyorsun .Tanısı konmamış bir rahatsızlığın yoksa lütfen ilaca ,hastaneye yönelme..Hepimiz senin yaşlarındayken buhranlar geçirdik,öfkelendik,üzüldük,arkadaşsız kaldık,yanlış yaptık ama böyle böyle hayatı öğrendik . .
Sen duygusal,naif,entelektüel , kitap okuma alışkanlığı olan bir kızsın..Çevrende de öyle insanlar olmalı ki seni anlayabilsinler öyle insanlar şuan çevrende yoksa derslerine iyi çalış ve mutlaka üniversiteyi kazan ve inan ki o zaman çok özel ve değerli dostlukların, arkadaşlıkların olacak..Yoksa şuan bulunduğun ortamda sana çok hitap edecek seviyede insan bulamazsın ya telefonları ellerinden düşmez,ya erkek arkadaş sevdasındadirlar ya da dedikodu,çekiştirme peşindedirler bunlardan çok fazla birşey bekleme..Ve inanıyorum ki sen okursan çok iyi yerlere geleceksin.

Tamam yazı bozuk olabilir ama farkındaysanız psikolojik sorunları olan, ilaç kullanan biri var karşımızda. Düzgünce söylemek yerine ergen gibi laf sokanlar var. Bazı insanların gerçekten dilinin kemiği yok!

Dostum sen insanlara fazla anlam yüklüyorsun ama bu da hastalıkların sonucu olabilir tabi. Psikoterapi alıyor musun? İlaç ve psikoterapi birlikte çok etkili bir tedavi olabilir.

Bu arada ben de psikoloji öğrencisiyim. Bir sorun olduğunda biliyorsam muhakkak yardımcı olmaya çalışırım.

Canım rahatsızlığından dolayı hassaslasmissin. Arkadaşının evi müsait değildi belki pat diye eve cagirmaya ? Belki evde bir sorun vardı. Aile meselesini anlatmak istemedi,seni de oraya götürmek istemedi. Hepsi olabilir. Yalnız sen sen ol, kankan bile olsa onun aklına uyup başkasının, hiç tanimadigin birinin evine gitme. Misafirliğe gittiğiniz evdeki arkadaşınızın annesi size ikramda bulunmak zorunda değil; çünkü habersiz gitmissiniz. Belki uygun bile değillerdi,arkadaşın emrivaki yaptı. Kapının da kilidini bul ve tak , kimse karıştirmasin odamı de,sınırını çiz. Geçmiş olsun canım.

Ya
ben çocuk gelişimi okuyorum ve bu bölümü küçüklüğümden beri hep istemişimdir ve çocukların psikolejisini anlarım ne bileyim çok istekliyim.ben örgünden okuyordum ortaokulda çok sorun yaşadımsürekli ayırd etti arkadaşlarım beni 1.5-1 sene falan o okula gitmek zorunda kaldım sonraları psikiyatri doktoruna gittim uzun süre (haglada gidiyorum doktora) doktorum okula özel bir yazı yazdı ve okula gitmedim ve geçtim,geçirdiler sınıfı.hastaneye ruh ve sinir ergen pisk. yattım çok kötüydüm artık kafa beyin kalmamıştı intihar girişimleri isteklerim giderek artıyodu ne yaptıgımı bilmiyodum durduk yere gülüyodum falan sonra iyileştim ve çıktım servisten sonra yeni bir başka okula geçtim 8.sınıfta çok güzeldi arkadaşlarım mükemmeldi.sonra liseyi imamhatip tercih ettim öncesinde çok kapanmayı istiyordum kapandım imamhatipe de gittim.orda ilk başlarda herkesle çok iyiydim sonra sınıfımızın facedeki grubuna bi arkadaşın fotosunu koymuşlar ben de dedim ne alaka bu fotograf bence hepimizin fotosu olsa daha mantıklı/güzel olurdu vs. gibi şeyler dedim net hatırlamıyorum.sonra herkes bana düşman kesildi diğer sınıftan arkadaşları gelip sınıftakilerin,bana çıkıştılar onu yazdım diye. herneyse sonra en son iki üç dört falan arkadaşım kaldı onlarla iyiydik sonra onlarlada bozuldu aramız yanlış anlaşılmalar oldu fln. şimdi o imamhatipten bir kızla knşyorum sadece o kız çok iyi biri.sonra ordan nakilimi istedim meslek lisesine neyse oraya geçtim orda da iyidi arkadaşlarım bu sefer ben bu kadar sıkıntıdan sonra kimseyle dogru iletişim kuramıyodum çekiniyodum özgüvensizdim ve ordan da açık liseye geçmeye karar verdim bir sene kadar normal açık lise okudum şimdi mesleki açık öğretim çocuk gelişimi bölümündeyim.ve arkadaşlarımla aram iyi ama yakın oldugum sürekli bir arkadaşım var o mesela geçen moreli bozuk diye parası yok buluşamıyoruz diye okulda işlerimi hallettm evlerine kalktım gittim giderkende moreli dengeye girsin kendini iyi hissetsin diye döndüm kütüphaneye girdim ordan kitap aldım hem ona hem bana başarı ve mutlulukla ilgili kitap ve çocukları anlatan bir kitap faydalı bilgiler vr diye her neyse bindim gittim beni duragın orda bekliyodu durak evlerine yakın beni eve davet bile etmedi hadi gel gezelim dedi gittik evlerinin yakınındaki orman gibi yeşilliklerde oturduk güya dertleşicez konuşcaz ama benm internetime baglandı ve yuzume dogru dürüst bakmadı bile iki üç cümle söyledi knştuk konu kapandı sonra ona dedimki sıkıldım ya ben biniyim gidiyim eve ya da eve gidelim dedim acıktım dedim galiba ondn sonra dediki yok şimdi bi arkadaşının adını söyledi onlarav gideriz orda yeriz bize bişeyler hazırlar dedi herneyse kalktık gittik girdik arkdşnın evine ne arkadaşının annesi ne kardeşleri ve arkadaşı öpmedi bile sonra ufak çocuk geldi acıktıgını söyledi annesi ona makarna koydu küçük bir tabaga çocuk anne başka yemek istiyorm dddi ve annesi balık yicez birazdan dedi bir bardak çay dahi ikram etmediler ben ne yemegindeyim ne çayında benim zoruma giden benim arkadaşım bunları görmüyo beni kullanıyo arkadaş çevresini annesi beğenmiyormuş,bence beni ondan annesiyle tanştırdı benle takılıyo e bide safım iyiyim her derdini dinliyom gel deyince geliyom git deyince gidiyom.herneyse arkdaşının evinden çıktık beni duraga bırakcaklar otobüs geldi hangi otobüse bincegimi bilmedigimden baktım otobüse okumaya çalışıyodum hadisenee dedi ve öpmedi sarılmadı bile gidince msj at vs. hiçbişy demedi saat 7 yi geçiyodu sanırım ve onların orası tekin degil ki bide konaga gidicem ordan metroya binicem fln.herneyse evden bahsedeyim,ben yegenimle oyun oynuyorum ablam o zamanları görmüyo ama yegenim benm odamın anahtarını sakladı vermiyor ben genç kızım benm özel hayatım olamaz mı herşeyi ulu orta mı yaşamak zorundaym söyleyin bana? bunun hüznü var,mutlulugu var,sakinlik hissi var vs. herneyse yegenime sürekli bagırıyordum önceden çünkü çoook aşırı sinirliydim şimdi artık seçtiğim mesleğe odaklandım ve o da bir çocuk ona da güzel davranmalıyım onun da duyguları var dedim ve daha sakin davranmaya çalışıyorum ki ben ilaç kullanıyorum 200 mg günlük yazık günah degilmi bana? hep çocugunun psikolejisini düşünüyo travma yaşadı diye aile içi hep ama hep sadece onu önemsiyo bazen nadiren beni anlıyo geç de olsa.sen oturdugun yerde psikolejin bozuldu diyo benim gibi şeyler mi yaşadın ne yaşadın?! diyo tabi ben keyfimden 200 mg ilaç kullanıyorum üç sene önce keyfimden hastaneye yattım keyfimden senelerdir ilaç kullanıyorum. akşamda gelmiş yegenime bagırdım diye(bagırdım çünkü:özel mesajlarıma bakıyodu telefonu tableti elime alıyorum bakmaya çalışıyo uyarıyorum uyarıyorum sabr ediyorum bekliyorum susuyorum ve artık bagırıyorum) kusura bakma ama sen öğretmen falan olamazsın dedi bana ilk defa da değil hemde..sürekli beni kıranlara istemsizce beddua ediyorum ve sonra tövbe ediyorum sürekli pişmanlık duyuyorum öyle düşündüğüm istemsizce de olsa sevdigim insanlara beddua edince vs.ben takıntı hastasıyım obsesif kompulsif bozukluk(okb) ben banyoya bile giremiyorum bunalıyorum daralıyorum suyu dökerken vs sanki birine bişey olcakmış gbi geliyo kendi kendime gülüyorum şarkılar söylüyorum kendimle dalga geçiyorum ağlayarak.ben aslında yazmıcaktım bunları anlatmak istemiyorum çünkü kimse yeteri kadar anlamıyo ya da yardımcı olmuyo olamıyo.hastaneye tekrar yatmak istiyorum diyorum doktora bu evden uzaklaşmak istiyorum diyorum keşke öyle bi imkanımız olsa ama orda sıra var ve beklemen gerekir listeye alsam bile diyo tatil vs. gibi şeyler yap sabretmen gerekiyo diyo. ablalarım kardeşlerim bana izmirde veya ege bölgesinde güzel temiz bir yurt ne biliyim biyerler biliyosanız yardım edin bana ben artık şizofren sayfalarını begeniyorum instagramda onların yazdıkları tam benm hissetiklerim.bana güzel bir yurt ne bileyim biryerler varsa aklınızda bana yazın.bu kadar şeyi yazdım sizin zamanınızı aldım özür dilerim kusura bakmayın ama çatlıcamm..(yaş sınırı var mı bu sitede hangi yaş düzeyidir nedir bilmiyorum o yüzden yaşımı paylaşmadım) :)[/QUOTE yaşadıkların için üzüldüm. Benden sana kullanıcı tavsiyesi o haplar iğrençler. 500 mg kullanıyordum ve artık yaptığım şeyleri hatırlamıyor oldum. O kadar zarar veriyor ki insana bence kullanma derim o zaman biraz daha kendini toparlayacaksın. Ve yurt da çözüm değil kendinden ne kadar kaçabileceksin?

ben çocuk gelişimi okuyorum ve bu bölümü küçüklüğümden beri hep istemişimdir ve çocukların psikolejisini anlarım ne bileyim çok istekliyim.ben örgünden okuyordum ortaokulda çok sorun yaşadımsürekli ayırd etti arkadaşlarım beni 1.5-1 sene falan o okula gitmek zorunda kaldım sonraları psikiyatri doktoruna gittim uzun süre (haglada gidiyorum doktora) doktorum okula özel bir yazı yazdı ve okula gitmedim ve geçtim,geçirdiler sınıfı.hastaneye ruh ve sinir ergen pisk. yattım çok kötüydüm artık kafa beyin kalmamıştı intihar girişimleri isteklerim giderek artıyodu ne yaptıgımı bilmiyodum durduk yere gülüyodum falan sonra iyileştim ve çıktım servisten sonra yeni bir başka okula geçtim 8.sınıfta çok güzeldi arkadaşlarım mükemmeldi.sonra liseyi imamhatip tercih ettim öncesinde çok kapanmayı istiyordum kapandım imamhatipe de gittim.orda ilk başlarda herkesle çok iyiydim sonra sınıfımızın facedeki grubuna bi arkadaşın fotosunu koymuşlar ben de dedim ne alaka bu fotograf bence hepimizin fotosu olsa daha mantıklı/güzel olurdu vs. gibi şeyler dedim net hatırlamıyorum.sonra herkes bana düşman kesildi diğer sınıftan arkadaşları gelip sınıftakilerin,bana çıkıştılar onu yazdım diye. herneyse sonra en son iki üç dört falan arkadaşım kaldı onlarla iyiydik sonra onlarlada bozuldu aramız yanlış anlaşılmalar oldu fln. şimdi o imamhatipten bir kızla knşyorum sadece o kız çok iyi biri.sonra ordan nakilimi istedim meslek lisesine neyse oraya geçtim orda da iyidi arkadaşlarım bu sefer ben bu kadar sıkıntıdan sonra kimseyle dogru iletişim kuramıyodum çekiniyodum özgüvensizdim ve ordan da açık liseye geçmeye karar verdim bir sene kadar normal açık lise okudum şimdi mesleki açık öğretim çocuk gelişimi bölümündeyim.ve arkadaşlarımla aram iyi ama yakın oldugum sürekli bir arkadaşım var o mesela geçen moreli bozuk diye parası yok buluşamıyoruz diye okulda işlerimi hallettm evlerine kalktım gittim giderkende moreli dengeye girsin kendini iyi hissetsin diye döndüm kütüphaneye girdim ordan kitap aldım hem ona hem bana başarı ve mutlulukla ilgili kitap ve çocukları anlatan bir kitap faydalı bilgiler vr diye her neyse bindim gittim beni duragın orda bekliyodu durak evlerine yakın beni eve davet bile etmedi hadi gel gezelim dedi gittik evlerinin yakınındaki orman gibi yeşilliklerde oturduk güya dertleşicez konuşcaz ama benm internetime baglandı ve yuzume dogru dürüst bakmadı bile iki üç cümle söyledi knştuk konu kapandı sonra ona dedimki sıkıldım ya ben biniyim gidiyim eve ya da eve gidelim dedim acıktım dedim galiba ondn sonra dediki yok şimdi bi arkadaşının adını söyledi onlarav gideriz orda yeriz bize bişeyler hazırlar dedi herneyse kalktık gittik girdik arkdşnın evine ne arkadaşının annesi ne kardeşleri ve arkadaşı öpmedi bile sonra ufak çocuk geldi acıktıgını söyledi annesi ona makarna koydu küçük bir tabaga çocuk anne başka yemek istiyorm dddi ve annesi balık yicez birazdan dedi bir bardak çay dahi ikram etmediler ben ne yemegindeyim ne çayında benim zoruma giden benim arkadaşım bunları görmüyo beni kullanıyo arkadaş çevresini annesi beğenmiyormuş,bence beni ondan annesiyle tanştırdı benle takılıyo e bide safım iyiyim her derdini dinliyom gel deyince geliyom git deyince gidiyom.herneyse arkdaşının evinden çıktık beni duraga bırakcaklar otobüs geldi hangi otobüse bincegimi bilmedigimden baktım otobüse okumaya çalışıyodum hadisenee dedi ve öpmedi sarılmadı bile gidince msj at vs. hiçbişy demedi saat 7 yi geçiyodu sanırım ve onların orası tekin degil ki bide konaga gidicem ordan metroya binicem fln.herneyse evden bahsedeyim,ben yegenimle oyun oynuyorum ablam o zamanları görmüyo ama yegenim benm odamın anahtarını sakladı vermiyor ben genç kızım benm özel hayatım olamaz mı herşeyi ulu orta mı yaşamak zorundaym söyleyin bana? bunun hüznü var,mutlulugu var,sakinlik hissi var vs. herneyse yegenime sürekli bagırıyordum önceden çünkü çoook aşırı sinirliydim şimdi artık seçtiğim mesleğe odaklandım ve o da bir çocuk ona da güzel davranmalıyım onun da duyguları var dedim ve daha sakin davranmaya çalışıyorum ki ben ilaç kullanıyorum 200 mg günlük yazık günah degilmi bana? hep çocugunun psikolejisini düşünüyo travma yaşadı diye aile içi hep ama hep sadece onu önemsiyo bazen nadiren beni anlıyo geç de olsa.sen oturdugun yerde psikolejin bozuldu diyo benim gibi şeyler mi yaşadın ne yaşadın?! diyo tabi ben keyfimden 200 mg ilaç kullanıyorum üç sene önce keyfimden hastaneye yattım keyfimden senelerdir ilaç kullanıyorum. akşamda gelmiş yegenime bagırdım diye(bagırdım çünkü:özel mesajlarıma bakıyodu telefonu tableti elime alıyorum bakmaya çalışıyo uyarıyorum uyarıyorum sabr ediyorum bekliyorum susuyorum ve artık bagırıyorum) kusura bakma ama sen öğretmen falan olamazsın dedi bana ilk defa da değil hemde..sürekli beni kıranlara istemsizce beddua ediyorum ve sonra tövbe ediyorum sürekli pişmanlık duyuyorum öyle düşündüğüm istemsizce de olsa sevdigim insanlara beddua edince vs.ben takıntı hastasıyım obsesif kompulsif bozukluk(okb) ben banyoya bile giremiyorum bunalıyorum daralıyorum suyu dökerken vs sanki birine bişey olcakmış gbi geliyo kendi kendime gülüyorum şarkılar söylüyorum kendimle dalga geçiyorum ağlayarak.ben aslında yazmıcaktım bunları anlatmak istemiyorum çünkü kimse yeteri kadar anlamıyo ya da yardımcı olmuyo olamıyo.hastaneye tekrar yatmak istiyorum diyorum doktora bu evden uzaklaşmak istiyorum diyorum keşke öyle bi imkanımız olsa ama orda sıra var ve beklemen gerekir listeye alsam bile diyo tatil vs. gibi şeyler yap sabretmen gerekiyo diyo. ablalarım kardeşlerim bana izmirde veya ege bölgesinde güzel temiz bir yurt ne biliyim biyerler biliyosanız yardım edin bana ben artık şizofren sayfalarını begeniyorum instagramda onların yazdıkları tam benm hissetiklerim.bana güzel bir yurt ne bileyim biryerler varsa aklınızda bana yazın.bu kadar şeyi yazdım sizin zamanınızı aldım özür dilerim kusura bakmayın ama çatlıcamm..(yaş sınırı var mı bu sitede hangi yaş düzeyidir nedir bilmiyorum o yüzden yaşımı paylaşmadım) :)
Sana okulda güzel TURKÇEMIZI öğretmediler mi güzel kardeşim ?yoksa muaf misin o dersten ? Turkcemizi güzel konuşup ,yazmazsan sana kimse yardımcı olamaz .çok fazla noktalama ve yazım yanlışı var .bu sebeple kimse konuya odaklanamıyor .

Son düzenleme:
Canım rahatsızlığından dolayı hassaslasmissin. Arkadaşının evi müsait değildi belki pat diye eve cagirmaya ? Belki evde bir sorun vardı. Aile meselesini anlatmak istemedi,seni de oraya götürmek istemedi. Hepsi olabilir. Yalnız sen sen ol, kankan bile olsa onun aklına uyup başkasının, hiç tanimadigin birinin evine gitme. Misafirliğe gittiğiniz evdeki arkadaşınızın annesi size ikramda bulunmak zorunda değil; çünkü habersiz gitmissiniz. Belki uygun bile değillerdi,arkadaşın emrivaki yaptı. Kapının da kilidini bul ve tak , kimse karıştirmasin odamı de,sınırını çiz. Geçmiş olsun canım.
ben pat diye gitmedim gelcegimden haberi vardı

Hastalaığınızı tetikleyen bir olay mı yaşadınız ya da neler yaşadınız acaba?

Sana okulda güzel TURKÇEMIZI öğretmediler mi güzel kardeşim ?yoksa muaf misin o dersten ? Turkcemizi güzel konuşup ,yazmazsan sana kimse yardımcı olamaz .çok fazla noktalama ve yazım yanlışı var .bu sebeple kimse konuya odaklanamıyor .
Valla sizde burda mükemmel bir imla kuralı kullanmışsınız . Tebrik ediyorum

Ben artık
Kapandım dıye bı kelıme kullanan kısılerı cıddıye almamaya karar verdım bu sebeple kapanmak istıyordum kelımesınden sonra okumadım
Tesetture meyil ettım tasavvufa yoneldım demek varken kapanmak ne ? Ben açık denizlerım sergi sergiyim de sen tam tersimisin ? Demek istedıgımı anladınmı konu sahıbı
Olaya acılmak kapanmak dıye bu kadar basıt bakıyorsan fıkırlerınce cıddı noksanlık var demektır

Anladıgım kadarıyla cabuk pes eden sebat eden bırı degılsınız sureklı bı degısıklıkler yapmıssınız buda en ufak sorunda mucadele etmedıgınızı gosterır

Yanı genel olarak soyleyecegım once fıkırlerınızı bı gozden gecırın ınsanlar bı anda bana düşman kesıldı demıssınız bu durduk yere olmaz bı kendınızı sorgulayın bakalım nerde hata yapıyorsunuz

Yorumlardan anladıgım kadarıyla okb sıkıntısı varmıs
Bence suan herseyden onemlı tek sey tedavi
Herseyı bı kenara bırakıp bu konuda feraha ulasmanızı dilerım

ben çocuk gelişimi okuyorum ve bu bölümü küçüklüğümden beri hep istemişimdir ve çocukların psikolejisini anlarım ne bileyim çok istekliyim.ben örgünden okuyordum ortaokulda çok sorun yaşadımsürekli ayırd etti arkadaşlarım beni 1.5-1 sene falan o okula gitmek zorunda kaldım sonraları psikiyatri doktoruna gittim uzun süre (haglada gidiyorum doktora) doktorum okula özel bir yazı yazdı ve okula gitmedim ve geçtim,geçirdiler sınıfı.hastaneye ruh ve sinir ergen pisk. yattım çok kötüydüm artık kafa beyin kalmamıştı intihar girişimleri isteklerim giderek artıyodu ne yaptıgımı bilmiyodum durduk yere gülüyodum falan sonra iyileştim ve çıktım servisten sonra yeni bir başka okula geçtim 8.sınıfta çok güzeldi arkadaşlarım mükemmeldi.sonra liseyi imamhatip tercih ettim öncesinde çok kapanmayı istiyordum kapandım imamhatipe de gittim.orda ilk başlarda herkesle çok iyiydim sonra sınıfımızın facedeki grubuna bi arkadaşın fotosunu koymuşlar ben de dedim ne alaka bu fotograf bence hepimizin fotosu olsa daha mantıklı/güzel olurdu vs. gibi şeyler dedim net hatırlamıyorum.sonra herkes bana düşman kesildi diğer sınıftan arkadaşları gelip sınıftakilerin,bana çıkıştılar onu yazdım diye. herneyse sonra en son iki üç dört falan arkadaşım kaldı onlarla iyiydik sonra onlarlada bozuldu aramız yanlış anlaşılmalar oldu fln. şimdi o imamhatipten bir kızla knşyorum sadece o kız çok iyi biri.sonra ordan nakilimi istedim meslek lisesine neyse oraya geçtim orda da iyidi arkadaşlarım bu sefer ben bu kadar sıkıntıdan sonra kimseyle dogru iletişim kuramıyodum çekiniyodum özgüvensizdim ve ordan da açık liseye geçmeye karar verdim bir sene kadar normal açık lise okudum şimdi mesleki açık öğretim çocuk gelişimi bölümündeyim.ve arkadaşlarımla aram iyi ama yakın oldugum sürekli bir arkadaşım var o mesela geçen moreli bozuk diye parası yok buluşamıyoruz diye okulda işlerimi hallettm evlerine kalktım gittim giderkende moreli dengeye girsin kendini iyi hissetsin diye döndüm kütüphaneye girdim ordan kitap aldım hem ona hem bana başarı ve mutlulukla ilgili kitap ve çocukları anlatan bir kitap faydalı bilgiler vr diye her neyse bindim gittim beni duragın orda bekliyodu durak evlerine yakın beni eve davet bile etmedi hadi gel gezelim dedi gittik evlerinin yakınındaki orman gibi yeşilliklerde oturduk güya dertleşicez konuşcaz ama benm internetime baglandı ve yuzume dogru dürüst bakmadı bile iki üç cümle söyledi knştuk konu kapandı sonra ona dedimki sıkıldım ya ben biniyim gidiyim eve ya da eve gidelim dedim acıktım dedim galiba ondn sonra dediki yok şimdi bi arkadaşının adını söyledi onlarav gideriz orda yeriz bize bişeyler hazırlar dedi herneyse kalktık gittik girdik arkdşnın evine ne arkadaşının annesi ne kardeşleri ve arkadaşı öpmedi bile sonra ufak çocuk geldi acıktıgını söyledi annesi ona makarna koydu küçük bir tabaga çocuk anne başka yemek istiyorm dddi ve annesi balık yicez birazdan dedi bir bardak çay dahi ikram etmediler ben ne yemegindeyim ne çayında benim zoruma giden benim arkadaşım bunları görmüyo beni kullanıyo arkadaş çevresini annesi beğenmiyormuş,bence beni ondan annesiyle tanştırdı benle takılıyo e bide safım iyiyim her derdini dinliyom gel deyince geliyom git deyince gidiyom.herneyse arkdaşının evinden çıktık beni duraga bırakcaklar otobüs geldi hangi otobüse bincegimi bilmedigimden baktım otobüse okumaya çalışıyodum hadisenee dedi ve öpmedi sarılmadı bile gidince msj at vs. hiçbişy demedi saat 7 yi geçiyodu sanırım ve onların orası tekin degil ki bide konaga gidicem ordan metroya binicem fln.herneyse evden bahsedeyim,ben yegenimle oyun oynuyorum ablam o zamanları görmüyo ama yegenim benm odamın anahtarını sakladı vermiyor ben genç kızım benm özel hayatım olamaz mı herşeyi ulu orta mı yaşamak zorundaym söyleyin bana? bunun hüznü var,mutlulugu var,sakinlik hissi var vs. herneyse yegenime sürekli bagırıyordum önceden çünkü çoook aşırı sinirliydim şimdi artık seçtiğim mesleğe odaklandım ve o da bir çocuk ona da güzel davranmalıyım onun da duyguları var dedim ve daha sakin davranmaya çalışıyorum ki ben ilaç kullanıyorum 200 mg günlük yazık günah degilmi bana? hep çocugunun psikolejisini düşünüyo travma yaşadı diye aile içi hep ama hep sadece onu önemsiyo bazen nadiren beni anlıyo geç de olsa.sen oturdugun yerde psikolejin bozuldu diyo benim gibi şeyler mi yaşadın ne yaşadın?! diyo tabi ben keyfimden 200 mg ilaç kullanıyorum üç sene önce keyfimden hastaneye yattım keyfimden senelerdir ilaç kullanıyorum. akşamda gelmiş yegenime bagırdım diye(bagırdım çünkü:özel mesajlarıma bakıyodu telefonu tableti elime alıyorum bakmaya çalışıyo uyarıyorum uyarıyorum sabr ediyorum bekliyorum susuyorum ve artık bagırıyorum) kusura bakma ama sen öğretmen falan olamazsın dedi bana ilk defa da değil hemde..sürekli beni kıranlara istemsizce beddua ediyorum ve sonra tövbe ediyorum sürekli pişmanlık duyuyorum öyle düşündüğüm istemsizce de olsa sevdigim insanlara beddua edince vs.ben takıntı hastasıyım obsesif kompulsif bozukluk(okb) ben banyoya bile giremiyorum bunalıyorum daralıyorum suyu dökerken vs sanki birine bişey olcakmış gbi geliyo kendi kendime gülüyorum şarkılar söylüyorum kendimle dalga geçiyorum ağlayarak.ben aslında yazmıcaktım bunları anlatmak istemiyorum çünkü kimse yeteri kadar anlamıyo ya da yardımcı olmuyo olamıyo.hastaneye tekrar yatmak istiyorum diyorum doktora bu evden uzaklaşmak istiyorum diyorum keşke öyle bi imkanımız olsa ama orda sıra var ve beklemen gerekir listeye alsam bile diyo tatil vs. gibi şeyler yap sabretmen gerekiyo diyo. ablalarım kardeşlerim bana izmirde veya ege bölgesinde güzel temiz bir yurt ne biliyim biyerler biliyosanız yardım edin bana ben artık şizofren sayfalarını begeniyorum instagramda onların yazdıkları tam benm hissetiklerim.bana güzel bir yurt ne bileyim biryerler varsa aklınızda bana yazın.bu kadar şeyi yazdım sizin zamanınızı aldım özür dilerim kusura bakmayın ama çatlıcamm..(yaş sınırı var mı bu sitede hangi yaş düzeyidir nedir bilmiyorum o yüzden yaşımı paylaşmadım) :)
Ben gayet iyi anladığımi düşünüyorum seni , zamanında bende çok kazık yedim arkadaslarimdan hemde hickimseye tek tekbir kötülük yapmamisken, fazla iyi niyetli oldugumuz için oluyor. Birde Birde karşımıza düzgün insan çıkarmıyor nedense.belkide biz insanları tanimasini bilemiyoruz. Sana diyecegim tek şey şu; sadece Allahın yanında olduğuna inan ve bir gun tüm bunlarin biteceğine inan. Ben kazık yiyip yalnız kaldığım donemlerde hep Allaha sarıldim. Yurtta kaliyordum ben birde lisede yerimi degistirme imkanimda yoktu. Universitede de yurtta kaldım ilk yıllar cok guzeldi sonra yine insanlar hep bi kullanmaya çalıştı kazık attı canımı yaktı ozellikle kiskanclik yüzünden hayatimi mahvetmeye çalışanlar oldu. Dimdik ayakta durdum tek başıma! Ben bana yeterim dedim Allah yeter dedim ve sabır ettim. Çok aglamisligim var yatağın içinde, kimsenin umrumda bile olmazdı. Görmezden gelirlerdi. Görmezden gelmek hem çok basit hem de zor bir olaydır. Bende öyle yaptım. Bütün o zorlukları görmezden geldim. Doktora falan gitmedim çünkü yasadiklarimin daha daha kotusunu yaşayan insanlar vardı. Sadece sabret canım, bir soz vardır; fırtına uzun sürebilir ama sonsuza kadar sürmez.

Bütün yazıları sonuna kadar okuyan ben, bunu yarıda bıraktım. İnsaf... paragraf virgül nokta kullan lütfen.

Simdi yazdiklarimizi okuyup bizde hata olduğunu düşünenler olacaktir. Herkes hata yapar bizde de olabilir fakat okuyanlar şunu bilsin ki ben gerçek anlamda olaya tarafsız yaklaşmaya çalışır, yeri gelir kendimi yargilar, yeri gelir fikir alip degerlendiririm. Sanatcilarin daha ince ruhlu olduğunu söyler herkes ve bilir. Çünkü Daha hassaslardir. Sanatçı olduğumu iddia etmiyorum. Fakat yeteneklerimin olduğu gerçeği var ve bende gerçekten hassas bir insanım. Bu hassasiyetim den ötürü karşımda ki insanın yerine kendimi koyar onun gbi hissetmeye çalışırım . Bu kadar sorun yaşadım inanin ki bu yasadiklarimin sebebi tamamen benim! Ama benim kötü davranmam değil başkalarını kiskirtmam değil. Başkalarına beni üzme hakkını vermem benim suçum. Demekki o kdar fazla güvenip onlardan beklememisim kötülük. Şimdiye kadar aynı soruyu sordum hep. ' Neden ? ' durduk yere neden böyle oluyor ? Size hicbirsey yapmadığım halde neden cekemiyorsunuz? Neyimi çekemiyorsunuz? Süper bi hayatım yok param pulum yok ahim şahim güzelliğim yok neden dedim. Sordum bunu gerçekten karşımdaki insana. Tek bir kelime etmedi bana . Yaptığı tük pislikleri insanların içinde yüzüne vurdum. Haklısın dedi bana agladi . Haksızlık ettim sana dedi.affet dedi. Affetmedim. Iki gün karşımda yine o kötü insan vardı arkamdan işler çevirip arkamdan konuşup duran. Sonra anladım ki sorun ben değilim. Benim yerimde başkası olsa ona da aynı şekilde davranacak. Boşverdim bende :) biter bu günler dedim uzun bir zaman sabrettim. Ve bitti :)

Arkadaşlar zaten konuyu açan kişi kötüyken yazmış birde imla kuralına mi dikkat edecek. Anlaşılması güç olabilir .onemli olan sizden yardım istiyor. Boşverin gariii imlayı :)
Aynen SİZ DE çok güzel kullanıyorsunuz dilimizi.

Bütün yazıları sonuna kadar okuyan ben, bunu yarıda bıraktım. İnsaf... paragraf virgül nokta kullan lütfen.

X