Ben hiç anne olamayacakmıyım ? 😟 2. Boş gebelik.

Hayırlısı olsun inşaallah. Ben geçen yıl mayısta dış gebelik geçirdim. 3.5 yıl beklemiştim bebeğimi ama alındı. 3 ay ara verdik ve tedaviyle hamile kaldım dış gebelik değildi sevindik ilk 3 ay düşük riski vardı atlattık taki 21. Haftaya kadar. Bir andan suyum geldi ve ertesi gün doğdu bebeğim.
Yani diyeceğim o ki nasip başta anlamadım ama Allah ol demeden olmuyor.size akıl verecek halde değilim ama bana kalırsa ve her ne kadar zor olduğunu bilsemde takmayın takılmayın. Yapacak bir şey yok çünkü. Allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah bizide unutmasın. Bana diyorlardı ya doğduktan sonra kaybetseydin diye kızıyordum bazen. Ama haklılarmış
Sizde kendinizi benim yerime koyun kesesini gördüğünüzü kalp atışını duyduğunuzu hareketlerini hissettiğinizi düşünün. Yolun yarısı bitti şu son haftada bitsinde azda olsa alışveriş yapayım diyordum. Ocak ayı geçsin bilmem şunu alayım falan. Ocak şubat mart geçti gitti oğlumun arkasından. mayıs başında doğacaktı meleğim Allah daha büyük acılar vermesin. Acınızı küçümsemiyorum asla yanlış anlamayın.
...
Neyse yine düştü çenem hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah

Başınız sağolsun Allah sabır versin

Rabbim büyük Onun katında hiç bişey zor değildir bol dua et ayetlerinde der ya sabırla namazla Allahtan yardım dileyin.ümitsizliğe kapılma ama çokta kafaya takma neyi çok istersen onla sinanirsin derler ya aklını başka şeylere vermeye çalış elinden gelenleri yapıp Allaha bırak hakkinda hayırlısı olcaksa zamanı geldiğinde elbette verecektir İnşallah.Rabbim sizlere ve tüm isteyenlere nasip etsin benim de ilk gebelik dış gebelikti çok zor atlattım bidaha olcak diye çok korktum 2.cisi olma ihtimali yüksek dediler olanları da duyuyordum hep dua ettim hayirla sağlıkli nasip etsin mevlam diye şuan hamileyim 5 aylık ama bebegin esi ònde diye kanamalarim oluyor riskli yani heyecanimi mutluluğumu pek yaşayamıyorum ama biliyorum imtihan bunlar bize sabretmek ve dua etmek düşüyor Rabbim herkesi bi şeylerle imtihan ediyor bizimki de evlatmis sonu güzel olsun Rabbim kimseyi evlatla sağlıkla sınamasın

Her derdin daha da zor olanı vardır.
Rabbim sabır versin.
Bir bebek ne kadar geç kaybedilerise eminim acısıda o kadar katlanır.

İnşaAllah siz ben ve bizim gibiler içinde güzel sonlar vardır.

bunları yaşayan çok insan daha sonra yeni bebeklerine kavuşuyor.

Gidenler ise cennette bekleşiyor.
Rabbim bizlerden daha merhametlidir.

kaybiniza cok uzuldum Allah sabir versin .hepimizin imtihani baska .Rabbim kimseyi evlat acisiyla sinamasin ..hepimize hayirli saglikli uzun omurlu evlatlar nasip etsin...

Riskli gebelik uzmanina gidin... heterezigot kadinlarin yuzde 70 inde olur diyen doktor.kan sulandirici kullanman gerek demedi mi yani hayret onlar icin normal olan sey bizim icin maddi manevi ne kadar zor bilmiyo bazi doktorlar...
Birde eşinin sperm kalitesine bakildimi sorun onda da olabilir
Rabbim ol der ve olur insalahhhh
Bende 9 sene sonra kavustum bebisime

Amin inşaAllah.Doğru söylüyorsunuz.
Ve bebeğinizi inşaAllah herhangi bir olumsuzluk olmadan dünyaya getirip onunla uzun süreler birlikte geçirirsiniz.

Evet doktorlar bunlardan 100lercesini gördüğü için düşükmüş ölü doğummuş kürtajmış umursamıyorlar.
Oysa bizim için ilk bunşar ve acısonı bizler yaşıyoru.
Rabbim iyi ve anlayışlı kimselerle karşılaştırsın.

Eşiminde genlerine bakıldı temiz ama bir sperm analizi kaldı .
Sanırım onada baktırmamız gerek.

İnşaAllah şu bekleme aşaması bir geçsin de olumsuz durumda ilk olarak ona baktıralım.

Benim de ilk gebeliğim düşük oldu. 3 ay bekleme sonrası ikinci adet döneminde hamile olduğumu öğrendim.
Kalp atışını ilk gebelikte duyamamıştık. Ya hiç atmadı ya da kalp atışı diye gösterdiği çok cılız olan atış benim kalp atışımdı orası muamma kaldı. Doktor "her ilk üç gebelikten birinde olan bir şey. Vücut sağlıksız gebeliği sonlandırıyor" demişti.

İkinci bebeğimde işyerindeydim kanama görünce hastahaneye nasıl moral bozukluğuyla gittik anlatamam. İlki gibi olacak diye düşündük eşimle hiç konuşmadan. Ama çok şükür rahimde kanama olurken o içeride kıpır kıpırdı. Doktor bunu söyleyince tuttuğum sinirlerim boşaldı. Çok şükür 2.5 yaşında oldu oğlum.

Yani nasıl bir psikoloji iyi bilirim. Benim gibi gizli duygusal insanı bile ağlatıyor..
İnşallah yine hamile kalır sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Doktorlar hamile kalabilmek bile çok önemlidir der..

Herşeyın bir zamanı var canım, zamanı geldiğinde bebeğini kucağına alırsın hayırlısıyla inşallah. En yakın arkadaşın on yıldan fazla bebek için uğrastı. Ya düşükle sonuçlandı yada tüp bebek tutmadı , defalarca denemesıne ragmen sonuc alamadı. Üstelik ortada hiçbir sağlık sorunu da yoktu . Çok ağladık çok üzüldük ama sonunda rabbim ona da nasıp etti.

Alışveriş yaptığını evdeki herşeyin hazır olduğunu düşün birde

Canım öncelikle büyük geçmiş olsun.
Henüz yeni evli sayılırsınız bak 2 gebelik geçirmişsin. Demek ki yine hamile kalabilme potansiyelin var.
Biz 7 aydır güvercin gibi takla atıyoruz bir kere bile o testlerde çift çizgi görmek nasip olmadı.
Böyle umutsuz konuşman için hiçbir neden yok. Evhamlanman aşırı gereksiz.
Sende potansiyel var yine kayda değer bir sağlık sorununuzda yok ne mutlu.
Ben her geçen ay umudumu daha fazla yitiriyorum. Siz bu durumda böyle olduysanız ben kafama huni geçirip sokaklarda dolanayım o zaman.

Bende boş gebelik yaşadım evlendim ilk günden hamile kaldım 2 aylık Ken kürtaj oldum sonra 2 adetimde hamile kaldım şu anda 10 aylık oğluşum var inşallah Allah sanada nasip eder artık boş gebelik çok fazla ama bir sorun yok diyorsun içini ferah tut iyimser ol

Benimde 15ekimde boş gebeliğim sonlandırıldı, üzülmemeye calıştım, bizim tedbirlerimizin üzerinde onun (c.c) tedbirleri vardır. Ama işte robot değiliz bizde insanız, hormonlar falan derken olur olmaz ağladığımı ve eşime sardığımı farkettim. Çok şükür atlattık 6ay gecti yeni başladık bizde. Azcık kafa dinlemeni tavsiye ederim, planlar yapıp gezin, dolaşın. Rahat kafayla denersiniz. Allah yardımcınız olsun..

İlk hamileliğim boş gebelikti. Doktor çok sık rastlanan bir durum olduğunu söylemişti. Hatta sormuştum ona ikinci de boş olma ihtimali var mı diye. Olabilir normal bir durum demişti. Vücut sağlıksız embriyoyu oluşturmuyormuş. İkinci de şükür sıkıntı olmadı. Şimdi yeniden hamileyim şimdi de sıkıntı yok şükür. Ama her iki hamileliğimde de kalp atışını duyana kadar içim içimi yedi çok iyi anlıyorum seni

Rabbim en kısa zamanda kucağında kanlı canlı sevmeleri nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…