Ben hiç anne olamayacakmıyım ? 😟 2. Boş gebelik.

Ben kesin hastayım adet olmuyorum diye kontrole gittim hamile olduğumu öğrendim. Doktor bana mucize dedi :) bence bunları sürekli düşünüp kendini strese sokma... Streste önemli bir faktör. Rahat olmaya çalış lütfen insalllllllah gonlundekine kavuşursun, geçmiş olsun canım benim

Eşinin spermlerinde sorun vardır, onu dra götür

İçinizi rahatlatır mı bilemem. Annem beni doğurmadan önce 4 defa düşük yapmış. Her şeye rağmen bir evladı olmuş. Siz de üzülmeyin. Rabbim size de nasip eder inşallah.

Öncelikle allah isteyen herkezi evlat nasibi yapsın Olmayan yokluğuna üzülüyor ama varlığını hissedipte kaybetmenin acısı tarifsiz ve tahammülsüz oluyor bilirim. Biz evliliğimizin 7.ayında karar verdik 12. Ayda oldu her ay beklenti içine girmek ayrı bir olay zaten ve ben eşimle kuş gibi 3 gün bulutların üstünde gezdim 3. Gün hafif kanamam oldu o kadar azdı ki sadece peçeteye silince geliyodu cahiliz ne olduğunu anlamadık hemen doktora gittik bilinçsizce hiç araştırmadan en meşhur hastanenin ilk müsait kadın doğumcusuna girdik içim nasıl kötü ama o korku paniği hayatımın hiçbir döneminde yaşamadım bişey mi var acaba diye. Doktor bana sedyeye uzan ultrasondan bakalım dedi açtı karnımı düşük yapıyosun düşüğünü tamamla gel dedi duygusuzca dünyam nasıl karardı anlatamam böyle mi anlatılır böyle mi verilir bu haber eve geldik kendimizi zor tuttuk zaten eve kadar eşimle sarılıp hıçkıra hıçkıra ağladık ve o an belkide üzüntüden bir kan boşaldı benden küçücük bir parça da gördüm belki oydu düşen bilmiyorum uzun süre evden çıkmadım ağlamaktan kimseyle konuşamadım kabus gibi bir dönemdi kanamam 1 ay sürdü ağrılı ve sancılı bi şekilde 1 buçuk ay sonra araştırıp içime sinen bir doktora gittim durumumu anlattım rahime bakalım dedi ultrasona aldı rahimde hiç bir sorun yok ara vermeyin hatta şuan yumurtaların çatlıyor bu haftayı iyi değerlendirin dedi espirili bi şekilde günler sonra ilk kez o gün güldüm sanırım ve inanır mısınız kontrolden 3 hatfa sonra hamileyim doktor bey diye gittim ve adamın gözünde öyle bir ışık oldu ki benimle birlikte o sevincini hissettim resmen o robot değildi işini severek yapan merhametli bir insandı 2. Konteolümde bu sefer de kalp atışları duyulmadı kese göründü içinde bebek görünmedi biz gene yıkılmak üzereyiz doktorum bana sarıldı ve sakın korkma ağlama o hissedecek akşama kadar dinlen bol su içip gel dedi mesaisi bitmesine rağmen sadece bizi bekledi akşam gittik alttan muayene yaptı bu sefer ve bebeğim göründü gayet sağlıklıydı. Ben biliyorum ki doktorum bana inanç aşılamasaydı ben gene üzülüp ağlayacaktım ve belkide kızımıda kaybedektim şükür şuan 2.5 yaşında bıcır bıcır bi yaramaz benim hikayem de bu arkadaşlar paylaşmak istedim Bu yola girmeye karar verdiğinizde lütfen kendinizi bebeğinizi emanet edebileceğiniz bir doktor seçin gerekirse planlama aşamasında gidip tanışın bu o kadar önemliki

Bende ilk gebeliğimi boş gebelikten kürtaj oldum. Evet boş gebelik o ankş dırumlara bağlı olarak bir gen bozuklugundan kaynaklanıyo. Benim ikinci bebeğim gayet saglıklı oldu . Hepsi öyle olacak değil ama aradan bi 5 6 ay gecse daha iyi olur tabi

Geçmiş olsun canım inş en kısa zamanda güzel hayırlı haberi alırsın. Ayrıca nasıl bir hastane o ki süslenmiş odaya alıyorlar kürtajdan çıkan kadını hayret. Biraz akışına bırak oldu mu olmadı mı boş mu dolu mu bırakın biraz zor olabilir belki ama bir süre korunun korkularınız bitince yeniden deneyin.

Bebegimi ilk ogrendigimden beri hep aklima O ol der ve olur ayeti geldi. Guven, tevekkul her zaman iyidir. Allah isteyen herkese versin.

Bak ilk bebeği korunmasız ilişkide olmuş, ikincisini planlı çok isteyerek yapmış bir kadın olarak yazıyorum. İkinciyi yapana dek tabiri caizse kafayı bozmultum.3 kimyasal gebelik geçirdim sadeve 9 ay içinde. Kürtaj ile kıyaslanamaz elbette ama o hayal kırıklığını neden tutunmuyor endişesini çok iyi bilirim. Belki bu test yanlıştı belki erken yaptım diye üst üste sayısız test alırdım. En son benden bu kadar, uğaşmayacağım dediğim ay hamile kaldım. Bir canlı doğumum olduğu için üçüncü kimyasaldan sonra doktorumdan kan pıhtılaşma testi istedim; pıhtı testleri yanlış sonuç verebiliyor büyük ihtimalle pıhtılaşma sorunun var bir daha gebe kalırsan hemen gel kan sulandırıcı iğne yazacağım dedi. Doktorum iyi bir doktor, güvenirim yani. Regl günümde erken dönem test yaptım negatif. İki gün sonra olmayınca gittim 3.5 tllik iki test aldım ve pozitif. Şehirdışında annemdeyim. Hem eyvah, neden geldim ki buraya dedim hani doktorum gebe kaldığın gibi gel demişti ya hem de amaaan kesin bu da kimyasal dedim, hatta düğüne gittim horon oynadım öyle umutsuzum ve dört gün sonra kendi şehrime döndüm. O kadar umutsuzum ki doktoruma gitmek yerine gittim sağlık ocağında kan verdim. Hatta evime beş dk mesafede hep kan verdiğim hastane vardı ona bile gitmedim. Ertesi sabah kan sonuçlarını aldım değerlerim 208.9. Al işte kesin kimyasal dedim ve aldım sonuçları doktora gittim. Doktorum kan sulandırıcı verdi ve yarın testi tekrarlayacağız dedi. Ertesi gün gittim kan verdim, sonuçlar bir saate çıkıyor. Doktor sonucu al yanıma gel demiş ben eve gittim. Öyle bir karamsarlık -ki evim ve hastane arası mesafe bayağı var. Eve gidene kadar bir saat dolmuş, kitapçıya falan da gitmiştim. İnternetten sonuçlara bir baktım hcg 600 falan. Ben sevinçten ölüyorum. Atladım arabaya, son ses müzik 32 diş sırıta sırıta geri hastaneye gittim. Hamileliğim teyitlendi ya, eşime, "Bu defa golü doksandan çaktık," diye mesaj attım. Eşim kalp atışlarını duyana dek hamile olduğuma inanmadı. Ciddi ciddi inanmadı ha düştü ha düşecek diye düşünüyordu. Uzun uzun yazdım -ki sakın umutsuzluğa kapılma. İnşaallah olacak. Stres yok.

Genetik taramayı yaptırdık.
Birşey çık adı dedi doktor.

Ama şimdide ya yine aynılarını yalarsam korkusu başladı.
2.5 aylık bebek nasıl boş gebelik oluyor... Boş gebelik değil genetik bi sıkıntı olmuş olabilir.. İnşallah hayırlısıyla isteğinize kavuşursunuz.

Benim ilk hamileligim boş gebelikte.kurtaj olduktan 6 sonra hamile kaldım. Riskli gebelik uzmanı olan Dr görmenizi öneririm şimdi iki tane evladım var Allah'a sukur. Olmadı tüp bebek yöntemini deneyin gen taraması yapılır risk azalır

Hamile kalmayı denerken dua et günlük akşam sabah zikirler yap.Hamile kalmakla sorunun yok gibi bebek gelişmiyor.

O nasıl doktormus ya banada aynsıını yaotılar uc bebek kaybettm !! Allahım deliriyorum heterozigotum bende faktor 5 ama kan sulandırıcı kullanarak bebeğim kuacgıma aldım doktorunu acilen degistir hemotologa gorun

Sanırım bu konuda haklısınız.
● MTHFR A1298C●

Bu gen heterojigot.
Resimdeki gibi sonuçlar.
Bununla alakalı bilgisi olan varmı .
Ben hemşire aynı zmnda laborantım bu gen tabiki onemli ya ıkı kez bebek gelismemis üstelikte doktorlara gore onemsiz !! Hemen kendinize hemotolog bulun

İlk iki bebeğimi kaybettim. Tüm testleri yaptırdık hiçbir sorun çıkmadı. Üçüncü hamileliğimde sadece tedbiren bebek aspirini kullandırdı drum. İlk kızımı kucağıma aldım. 4. Hamileliğimde bebeğimi kaybettim. 5. Hamileliğimde dr tedbiren yine iğne kullandırdı ikinci kızımı kucağıma aldım. Yani testlerde birşey çıkmadı ama ben bunları yaşadım.
Yaşadıklarının ne kadar zor olduğunu da biliyorum. Başka doktora danışmakta fayda var. En kısa zamanda Bebişine kavuşmanı yürekten diliyorum.

Bunda emin değilim gen analizinde pıhtılaşma çıkmadı.
Doktor gereksiz dedi ama aceba bu ilacı verecek başka bir doktor mu bulmalıyım
Merhaba, bir doktora daha görünmenizde fayda var bence de, bende de aynı gen homozigot çıktı, coraspin kullanıyorum 6. haftadan beri. Hematolog bana iğne önermedi, bu gendeki mutasyonların pıhtılaşma sebebi olmayacağı düşünülüyor artık, ancak yine de riskli gebelik uzmanı olan doktorum ileriki haftalarda iğneye geçecek yine de büyük ihtimal. 50 kilonun altında olduğum için daha erken başlatmakta tereddüt etti o da.

Sanırım bu konuda haklısınız.
● MTHFR A1298C●

Bu gen heterojigot.
Resimdeki gibi sonuçlar.
Bununla alakalı bilgisi olan varmı .
Tamam işte bu geni heterozigot olup 7 kaybı olanlar var bu sitede. Bazı doktorlar onunla ilgisi yok diyor. 3-4 kayıp olunca belki bundandır deyip kan sulandırıcı veriyorlar. Seninki illa bundandır demiyorum ama bu gen de buna sebep oluyor burada birçok örneği var. Benim 3 genimde mutasyon vardı bana hiçbir şey vermediler ama ben o kadar çok doktor değiştirdim ki iğne versinler diye. En son perinatologa gittiğimde bebeğim ölmek üzereydi damarlarda kan akışı bozulmuştu pıhtılaşmadan dolayı. Ve çok kızdı sana bu genlere rağmen nasıl iğne vermezler diye. Maalesef umurlarında değil bazı doktor arkadaşlar önemsemiyorlar bunu ama ateş düştüğü yeri yakıyor dedi.

Hiç gebelik yaşamamış kişi coraspin kullansa gebe kalmasına fayda sağlarmı acaba bilginiz varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…