Ben hiç anne olamayacakmıyım ? 😟 2. Boş gebelik.

İlk hamileliğimde 10. Hafta kürtaj oldum ve boş gebelik ti. 3 ay beklemeden hata ederek korunmasız 2 ay sonrası hamile kaldım tekrar ve haliyle yara iyileşmedigi için kanamaya düştü. Ve 5 ay sonrası kızıma hamile kaldım ve Saglıkla dogdu. Boş gebelik normal birşey korkulacak birşey degil. Kalp atısını duyup kaybetmek biraz daha farklı ve genetige dayanıyor cogunlugu. Korkma yani

Olma? Baska amaclarin olabilir herkes anne olmak zorunda mi?

Ben varıııııımmm....
Benim olduysa senin ohoooo....
İlki 8 hafta kalbi durdu aldılar(inan her aşaması ayrı zor,kalp atışını duyup sonra durduğunu öğrenmekte çok fena bir durum)
Sonra dış gebelik,acil iç kanama ile ameliyat oldum sağ tüp alındı.
Tek tüpüm var ,yaş ilerledi hamile kalmam zor olur ,beklemekte istemiyorum dedim tüp bebek randevusu aldım.
Randevu aldıktan 3gün sonra hamile oldugumu öğrendim.
Yani beterinbeteri var.
Allah isterse herşey olur.

Çok geçmiş olsun canım. Heterozygot olan gen hangisi bi fikrin var mı? Ben de factor 5 Leiden heterozygot’ım ve gebeliğim boyunca hep iğne kullandım ve bebegimi sağlıklı bi şekilde doğurdum. Suan tekrar hanileyim ve yine her gün iğne vuruluyorum, hepsi önlem amaçlı.
Umarım biran önce hamile kalıp hamileliğini sağlıklı bir şekilde yürütürsün

Öncelikle geçmiş olsun. Siz bunları anlatınca benim duygularımı sanki ben yazmışım gibi hissettim. Size moral vermek için kendi yaşadıklarımı anlatayım..sizinle bütün yaşadıklarımız ve hissettiklerimiz tıpa tıp aynı. Ikinci hamileligimde sizin gibi ikidebir hastaneye gidip gelmemek için o stresli günleri azaltıp beklemek kürtaj sonrası gözümü açtığımda dahi aynı şeyler geçmiş aklımızdan. Tabiki sonrası malum büyük bi boşluk ve endişe.. Acaba yine hamile kalırsam ya bebeğimi kucağıma alamazsam korkusu. Zamanla bu korku ben anne olamıcam kesin yine aynı şeyler olucak kürtaj olmak istemiyorum artık vs gibi şeylere dönüştü 6 ay içerisinde 2 defa kürtaj oldum çok yıkıcıydı. Testler tahliler hersey yapildi sonuç hic bir sorun yok.Sonra ne oldu biliyormusunuz bir süre hava değişimi için ailemin yanına gittim epeyce kaldım toparladım ruhumu iyilestirdim ve çocuk fikrini bir süre rafa kaldırmam gerektiğini anladım 2 senenin sonunda hamile kalmayı planladığım ilk ay hamile kaldım tabi yine korku endişe hastane randevuma bile yalnız gitmek istedim kalp atışını duymadan eşimin gelmesini istemedim kötü anılar gözümü korkutuyodu. Derken daha ilk kontrolde iki kese göründü endişelerim giderek artiyodu bir taraftan seviniyordum 8 ay diken üstünde gecti ve kucağima sağlikla aldim darisi sizin başınıza yüreğinizi ferah tutun allaha sığının bol bol sifa duası okuyun birde ben ikizlerime hamileyken ilk ögrendigim günden itibaren rahatlatıcı su ve doğa sesi eşlığinde evrene benim bebeklerim sağlıklı onları kucağıma alicam diye fısıldıyodum inanılmaz rahatlardim korkularim silinirdi simdide uyku uyutmuyolar :)coook uzun oldu kusura bakmayın ama size moral vermek istedim

Sağol canım Allah razı olsun

Gecen haftalarda sayfada araştırma yaparken sizin yazınızıda okumuştum.
İnanın öyle dolmuşum ki gün boyu agladım.
Profil resminize bakıp bakıp agladım.
Şimdi sizide burada görünce hüznüm katlanıyor.
Ama bir yandan da sizler gibi cefalara gögüs germiş kimselerle konuşabiliyor olmak beni rahatlatıyor.
İyiki varsınız.
Rabbim büyük imtihanlarda benzeşince ne güzel karşılaşmalar oluyor .

Maşallaj Barekallah.

Evet ne hoş bi yazı olmuş.
Hayatımız benziyormuş. İnşaAllah sonuda benzer
Bu arada bende bir aydır ailemdeydim
Baya iyi geldiler kafamdan attım.
Düşük yapalı 5 ayı geçti.
Şükür artık saglıklı hissediyorum.
Dönüştede eşimle tatile gittik.
Baya stresim atıldı
İnşaAllah sizin gibi güzel sonuçlar olır
sizinde bebekleriniz saglıcakla koskovaman olur.
Musmutlu zamanlar geçirirsiniz.

haklısın.
Rabbim inşaAllah bu bebegine saglık cersin

Desteginiz için sagolasınız.
Teşekkür ederim
Haklısınız tüm söylediklerinizde .

Başta çakmişainiz ama inşaAllah bu çocugunuzla musmutlu günleriniz olur
Darısıda bizlerin başına

Yolk sac vs vardı kesede .
İçinde kenarda zerre kadar büzüşüp kalmış bebişim ve kalbıde atmıyordu.

Ama bunada boş gebelik denir dedi doktor.
Boş gebelik degil o. O zaman patoloji şart tabiki. Şimdiki de boş gebelik degildir belki. Pıhtılaşmanız olabilir

Desteginiz için sagolasınız.
Teşekkür ederim
Haklısınız tüm söylediklerinizde .

Başta çakmişainiz ama inşaAllah bu çocugunuzla musmutlu günleriniz olur
Darısıda bizlerin başına
Canım sadece moralini yüksek tut ve iyi bir doktor bul sen hamile kalabilen bi kadınsın o yüzden şansın çok çok yüksek. Sadece gerekli tüm tedbirlerini al rabbim nasip eder inşallah

Amin inşallah sizinde güzel haberlerinizi alırız ne güzel bak eşinle tatil yapmışsın ailenle zaman geciriyosun bunları düşün ve motive ol eşinde destekçin daha ne olsun dilerim herşey gönlünüzce olur mucizelere inanın ben kendimden sonra inandım bide bol bol sifa duası ve yasin okuyun inanın iç huzurunuz ikiye katlanacaktır :)

Canım sadece moralini yüksek tut ve iyi bir doktor bul sen hamile kalabilen bi kadınsın o yüzden şansın çok çok yüksek. Sadece gerekli tüm tedbirlerini al rabbim nasip eder inşallah

Evet elhamdulillah hiç yoktan rahim vs bakıldı doktor gaye saglıklı dedi.
Bunlar bile şükür sebebi.
sagolasınız

Kesinlikle öyle
Haklısınız
Tecrubem bu konuda yeni oluşuyor o sebeple sizlerden böyle konuşmalar duymak beni motive ediyor.
Sagolasınız.

Boş gebelik kesenin içinde hiç Bebek oluşmaması durumudur. Bebek oluşmadığı için kalp atışı da beklenmez. Bu tür gebelikler sağlıksız devam ettiği için son bulur ve trombofili ile ilişkili değildir. Benim iki genimde pıhtılaşma var ve kayıplarım 4. Aydan sonra oluyor. Toplam 6 gebelik geçirdim . Trombofili konusunda gittiğim proflardan edindiğim bilgi; pıhtılaşma yüzünden olan kayıpların genelinin 4. Aydan sonra gerçekleştiği üzerineydi.
Sağlıksız gebelikler 10. Haftadan evvel düşüyorlar . sakat ve hasta bebekleri rahim kabul etmiyor .
Bence eşinize de test yaptırabilirsiniz . Trombofili konusunda endişeniz varsa doktorunuza danışarak coraspin kullanabilirsiniz . Yalnız boş gebeliklere sebep olmuyor bu hastalık. Sağlıklı gebeliklerde Bebeğe yeterince kan geçmediği için anne karnında ani ölümlere sebep oluyor .
Kötü anılarını unutup, Stressiz ve sağlıklı bir gebelik geçirmenizi dilerim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…