Ben kıskanç mıyım?

blankspace1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2015
404
147
8. sınıftan x isimli bir arkadaşım okulumuzun öğretmenlerinden biri y hoca ile arası çok iyi geçen sene benimde y hoca ile aram iyiydi, ama üzerime atılan bir suç yüzünden şuan konuşmuyoruz. x isimli arkadaşımız sınıf birincisi. geçen sene okulların açıldığı ilk zamanlar x isimli arkadaşımızın sınıfındaydım. birden bi kız geldi y'ye, "x, y hoca seni çağırıyor." dedi x ise sevinç çığlıkları atarak y hocanın yanına gitti geldiğinde elinde çikolata vardı, y hoca vermiş. 15 tatilde y hoca fransaya gitmişti, x isimli kıza oradan hediyelik almış. Okulun ilk günü onların sınıfa giderken, x ile y hoca yanyanaydı. x, sürekli sanki y hocanın tek öğrencisiymiş gibi bencilce davranıyor. ama bizde o hocanın öğrencisiyiz neden bize üvey evlat muamelesi yapılıyor? y hocanın kızıile okulumuzdan mezun olan x'nin arkadaşı kavga başlattı, daha sonra da suç üstüme kalsın diye beni instagram ve facebook'tan engelledi. üzerime iftira atıldı. cuma günü bardağı taşıran son damlaydı. eve geldiğimde hıçkırarak ağladım.
simdi size soruyorum lütfen dürüst ve tarafsız olun.

Son düzenleme:
E hoca ayrımcılık mı yapıyor bilemem de ....

Bir öğretmenin lise öğrencisine , oğlunun fotoğrafını gösterip , seni oğluma alacağım demesi ne kadar çirkin !

E hocaya değil yakın olmak , uzak durmak gerek bence .

Öğretmen / öğrenci ilişkisinin b..u çıkmış resmen .

E hoca şikayet edilse , altından pis kokular çıkacaktır .

Son düzenleme:
Canım bir abla olarak tavsiyem okuluna git gel dersini çalış M ile E ile işin olmasın bir daha rüşvet versen bu günlerin geri gelmez tadını çıkar

Bir öğretmenin lise öğrencisine , oğlunun fotoğrafını gösterip , seni oğluma alacağım demesi ne kadar çirkin !

M isimli kız sanki o hocanın tek öğrencisi oymuş gibi bencilce davranıyor bu da çok sinirlerimi bozuyor

Ayrımcılık yapmak öğretmen için derste olur, notu fazla verir, derste sürekli ona söz hakkı verir, sözlusunu yükseltir, ki bu hiçbir zamana kabul edilemez bir şeydir. Yakın olup olmamakla alakalı bir şey bu. Hepimiz herkese karşı aynı duyguları beslemiyoruz illa ki bi tık yukarıda olan kişiler oluyor hayatımızda, öğretmeniniz de belli ki o öğrenciye daha çok değer veriyor. Ama yaptığı yine de doğru değil okul ortamında herkese eşit yaklaşmak durumunda, öğrencilerin başarıları, ders olan ilgileri yönünden bir olumsuzluk yaşanmaması adına dikkat etmesi gerekir. Öğretmeniniz arayabilir de okul dışı buluşup bir şeyler de yapabilirler. Siz öğretmeninize düşkün olduğunuz için biraz kıskanma girmiş devreye bence siz de çekmeyin kendinizi gidin yanına muhabbet edin halini hatırını sorun, sadece o öğrenci yok yani koca okulda o nasıl karşılık verirse versin öğretmeninize olan muhabbetinizi geri çekmeyin.

Çok tatlısın...

N = sen isen edebiyatşiir
E = edebiyat hocası
M = okul birincisi kız ise....

Acaba diyorum havadan nem kapmış olma olasiligin yüzde kaç?

Ayrımcılık yapmak öğretmen için derste olur, notu fazla verir, derste sürekli ona söz hakkı verir, sözlusunu yükseltir, ki bu hiçbir zamana kabul edilemez bir şeydir. Yakın olup olmamakla alakalı bir şey bu. Hepimiz herkese karşı aynı duyguları beslemiyoruz illa ki bi tık yukarıda olan kişiler oluyor hayatımızda, öğretmeniniz de belli ki o öğrenciye daha çok değer veriyor. Ama yaptığı yine de doğru değil okul ortamında herkese eşit yaklaşmak durumunda, öğrencilerin başarıları, ders olan ilgileri yönünden bir olumsuzluk yaşanmaması adına dikkat etmesi gerekir. Öğretmeniniz arayabilir de okul dışı buluşup bir şeyler de yapabilirler. Siz öğretmeninize düşkün olduğunuz için biraz kıskanma girmiş devreye bence siz de çekmeyin kendinizi gidin yanına muhabbet edin halini hatırını sorun, sadece o öğrenci yok yani koca okulda o nasıl karşılık verirse versin öğretmeninize olan muhabbetinizi geri çekmeyin.

Çok tatlısın...

N = sen isen edebiyatşiir
E = edebiyat hocası
M = okul birincisi kız ise....

Acaba diyorum havadan nem kapmış olma olasiligin yüzde kaç?

E Edebiyat hocası değil adının baş harfi ayrıca ben Türkçe'yi ilkokuldan beri seviyorum adımın baş harfi de B. Ayrıca bir öğretmenin öğrencisine oğlunun resmini göstermesi ne kadar doğru?

Öğretmen kizi cikolata vermek için cagirmamistir. Mesele baskadir ama o anda yaninda cikolata vardir ogrencisine de vermiştir. Burda kiskanilacak bir sey yok.
Diger anlattıklarından cok bir sey anlamadim da sen bariz takintilisin.
Birak herkes napiyirsa yapsin.
Cok mu önemli yani biri umreye gitmis oburu hediye getirmis vs vs.
Sundan da emin ol arkadasin öğretmenine hediye almistir,ogretmenin de karsilik olarak ona umreden gelirken bir sey getirmiştir.yoksa baska isi mi yok Allah askina sizin gibi ergen muhabbetlerine girsin?

E Edebiyat hocası değil adının baş harfi ayrıca ben Türkçe'yi ilkokuldan beri seviyorum adımın baş harfi de B. Ayrıca bir öğretmenin öğrencisine oğlunun resmini göstermesi ne kadar doğru?

sanane guzelim bunlardan?
sen okuluna git gel.
ogrenci ogretmen arasinda o kadar sIki fiki iliski olmaz,cok itici.

E hoca şikayet edilse , altından pis kokular çıkacaktır .

Belki M yalan söylüyordur bilemem ama öyle dedi.

sanane guzelim bunlardan?
sen okuluna git gel.
ogrenci ogretmen arasinda o kadar sIki fiki iliski olmaz,cok itici.
Bunlarin yarisi çoluk cocugun uydurmasi emin olabilirsiniz.
Ben de ogretmenim, telefonda konuşuyorum mesela, ekranda kizimin fotografi var. Cocuk fark ediyor bunu bakmak istiyor gosteriyorum.
Aradan 5 dk geciyor bir baskasi geliyor, ogretmenim siz falancaya kizinizi gostermissiniz bana gostermediniz kustum vs..
Tabi benim ogrencilerim ortaokul cocugu, bunlar lise ogrencisi ama belli ki muhabbet hep ayni donuyor.

Eğitim sisteminin geldiği nokta
Öğretmen oğluna öğrencisini ayarlıyor
Ve bu normal bir şeymiş gibi öğrenciler tarafından yadirganmiyor

Bunlarin yarisi çoluk cocugun uydurmasi emin olabilirsiniz.
Ben de ogretmenim, telefonda konuşuyorum mesela, ekranda kizimin fotografi var. Cocuk fark ediyor bunu bakmak istiyor gosteriyorum.
Aradan 5 dk geciyor bir baskasi geliyor, ogretmenim siz falancaya kizinizi gostermissiniz bana gostermediniz kustum vs..
Tabi benim ogrencilerim ortaokul cocugu, bunlar lise ogrencisi ama belli ki muhabbet hep ayni donuyor.

tabi dogrudur,kendi kendine gelin guvey oluyor cogu :KK45:

Ciddi anlamda bir kıskançlık var sende. Biraz hoşuna gitmeyebilir yaptığım yorum ama. Canım seni ne ilgilendirir, oğluna istemişmis, yok kolye vermişmis. ikisinin arasındaki ilişki zaten anlattığın gibiyse iğrenç. Buradan bakınca ikisinin arasındaki muhabbeti kıskanıyor gibi gorunuyorsun. Sen otur dersine çalış. Bugunler geri gelmeyecek, benim aklım son sene laylaylomdu mesela hatırlayıp keşke daha fazla derse odaklansaydim derim mesela teee 4 sene önce için.. o yüzden sen ders çalış, bosver kim ne yapmış ne etmiş.

Çok toysun sadece derslerine yoğunlaş böyle şeyleri kafana takma desem de takacaksın ama ilerde bu konuya bakıp güleceksin ben ne kafasındaymışım diye :KK53:

Bu ne mide bulandirici bir ogrenci-ogretmen iliskisi.
Bu hoca bayan mi erkek mi anlamadim bir de.Neden arkadasina hediye,kolye veriyor ? Burasi daha vahim.Birak ayrimciligi.

X