Ben mi abartıyorum çok mu sabrettim yoksa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ozgefe34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.596
5.276
35
Merhaba herkese
Öncelikle kısaca anlatmaya çalışcağım ancak derdim birhayli uzun okuyanlara teşekkürler şimdiden
Nerden başlayım bilmiyorum, psikolojik sorunları olan bir baba ve onun yanında heba olan bir ailede büyüdüm, çocukluk travmalarım var anlatsam sığmaz buraya, tek hayalim kendi hayatımı kurmak ve ailemden uzakta bir şehirde yaşamaktı ve bunu başardım ama sorunlarım asla bitmedi
Aileme senelerdir maddi anlamda destek oldum ve bundan hep mutluluk duydum ama artık tıkandım şiştim resmen nefes alamıyorum sinir krizleri geçiriyorum
Erkek kardeşimin de babama benzer psikolojik sorunları var dolayısıyla evdeki öfkesi ve siniriyle ailem baş edemiyor, istekleri bitmiyor üni öğrencisi arabası var tabiki olsun ama bakın benim yok birgün bile çalışmadı ayrıca
Evde gece gündüz kavga bitmiyor, eşyalar kırılıp dökülüyor ayılıp bayılıyorlar ve bunlar saçma sapn sebeplerle ya babam çıkarıyor o düzgün dursa kardeşim
Gecenin birinde annem arıyor kardeşim bizi çok üzüyor ara akıl ver seni dinler, yaklaşık 3 senedir gece gündüz demeden işin mi var çalıştın mı yorgun musun demeden, saatlerce onu sakinleştirmeye çalışıyorum telefonun ucundan neden annem baş edemiyor çünkü, ben uzaktayım aklım mı kalır kalbim mi ağrır kimin umurunda
Onun seansu bitiyor annem arıyor bana şunu yaptı bunu yaptı bir 3 sene böyle dinledim artık dayanılmaz bir yerdeyim anneme dedim ki ne olursa olsun siz yan yanasınız tek olan yanlız olan benim hasta olsam bakacak kimsem yok bana dert yanma gel bana ben sana bakarım madem baş edemiyorsun bırak ceza ver diye yalvardum
Babam kanser geçirdi ona da asla kıyamam babam da gelsin kardeşimle mi geçinemiyırsun bana gelin o orda kalsın akıllansın dedim yok dedi
Kardeşim şuan tedavi olmuyor ani sinir krizleri var dahası pandemide takıntıları arttı ve virüs korkusundan 1 senedir markete daha gitmedi, onu bu halde bırakmaya kıyamıyormış
Ben bunları düşünerek bencillik mi ediyırum ben de evlat değil miyim bu kızın hayatuna tüm üzüntümüzü yıktık maddi anlamda elindekileri hep bize verdi diyen yok mu
Beni gören yok mu ya beni seven yok mu
Çok yanlız kaldım arkadaşlar, ailemin yanuna gittim geçen babam başladı şöyle sorunlarım var böyle var baba dedim tamam önce bir nasılsın de istersen inanın bunu dediğime bin pişman oldum üzüldüm sonradan ama zoruma gidiyor
Pandemide ev sahibim evden çıkardı oğlu oturcakmış ailemden gizli taşındım yanıma gelip istanbulda virüs kapmasınlar bu işlerle diye daha sonra söyledim taşındum diye
Bir arkadaşımdan yardım istemedim virüs var kimseye zararım olmasın diye
Bir çözümü varsa ailemle arama mesafe koymaktan başka bsy değil ama kalbim de dayanmıyor buna annem hasta babam hasta kardeşim deli benim asla güzel bir hayatım olamayacak mı
Deliler gibi çalışıuorum kimseye zararım yüküm yok faydam varken bana bunu nasıl reva görürler
Anneme miras kaldı kardeşimin arabasını büyüttüler çünkü evde olay çıkardu bana bir çöp alınmadı, annem demiş kızıma altın bileklik alalım benden hatıra olsun babam kredi borcuna yatırcam demiş o zaman gümüş olsaydınız da bunu da bana ailem aldı deseydim ben maddi bsy istemedim birsz sevilmek biraz değer görmek istedim, ben belki bencilim bilmiorum kendi dertlerinden beni göremiyorlar belki ama kardeşime birşekilde bulunuyor
Babama verdiğim paralarla kendime ciddi anlamda bir araba alırdım eski püskü de olsa o benim babam canım darda kalmasın vs ama bazen diyorum ki bunlar beni sömürüyor çek git kimseye bsy demeden numaranı değiştir
Çok uzattım biliyorum hayatıma çöktüler maddi manevi ben daralıyorum arkadaşlar ben böyle çok mutsuzum ne olur beni biraz rahat bıraksalar yaşım 32 ama ben kız evladım ya bunun da mı bir anlamı yok

Her şeyi anladım, anlamadığım tek şey neden maddi yardım yapıyorsunuz? Kardeşinizin arabası var, miras kalıyor bu parayla da kardeşinizin arabası yenileniyor. Bu durumda maddi destek neden?
Kredi kartları kapanmıyormuş, ev borcu vardu eskiden o yüzden ediyordum, şimdide yetmiyormuş paraları

Kardeşim delirmiş gibi sabahkara kadar evde kavga çıkarıyor ona güçleri yetmiyor ben de birsz safım olan bu

Dahası kardeşim benle kavga etti sen tek yaşa ben bunlarla neden yaşıyorum bana ev tutun dedi engelledim wpden sonra aradı özür diledi yüz bulsa bana neler yaptırtacak

Hangi ailede sorun yokki benim ailemi anlatsam emin ol çok şükür dersin ne abilerim ne yengelerim ne annem 5 para etmezler babam desen ayrı dert aynı sizin gibi farklı şehirde okuyup hayatımı kurdum .
Derdi olan beni aradı şimdi ben kötü oldum karışmamak izlemek he he demek yorum yapmamak uzak olmak en en en iyisi çünkü karşı tarafı buna alisti mi ilerde saygısızlık boyutu artıyor sabır gösterdiğiniz her şey elinizde patlar ailenize maddi desteği kesin varlığınızı biraz yokların aramayın aratin mesela.

cnm seni çok iyi anlıyorum ama tek kurtuluşun bu işe bir son vermek .hiç korkma sen sağlam durusan kendilerinide geçindirirler ,birşey olmaz.

Evet sonuna kadar katılıyorum annem beni bununla ilgilen diye yüz göz ettikçe kardeşim ona bakmam zorunda sanıyor beni zaten param yok bilmem ne demeye başladı

Kredi kartları kapanmıyormuş, ev borcu vardu eskiden o yüzden ediyordum, şimdide yetmiyormuş paraları

O zaman ünv.öğrencisine araba almayacaklar. Ilk gelen para yani mirasla hemen model yenilemeyecekler. Yerinizde olsam budurumda tek kuruş vermem. Yaşadıklarıniz zaten çok ağır şeyler üstüne kardeşiniz rahat gezsin diye araba almaları için tek kurus vermem. Evi size mi güvenip almişlar madem ödeme güçlükleri var almasalarmış.

Sizin olayınız yardımdan çok maddi ve manevi sömürülmek olmuş.Sizde bu durumu kabul etmişsiniz. Kardeşiniz psikolojik bozukluk altına sığınıp bagırıp çagırıp her dediğini yaptırıyor. Bu rahatsızlık değil bu akıllılık. Hem kendisine karıştırmıyor hemde maddi olarak güçleniyor. Anneniz ve babanız evlat ayrımı yaptığının farkındasınız. Kusura bakmayın ama sizi düşünselerdi sizin o kadar yardımınıza karşılık miras geldiğinde mirasın yarısınını verip araba almanızı sağlayabilirlerdi. Yada al kızım ihtiyacını gör demek çok zor değil. Siz böyle oldukça onların borcu, sizin deyiminizle kardeşinizin psikolojik rahatsızlıkları bitmez. Çünkü bu duruma dur diyen yok.

Keşke bununla sınırlı olsa, baş edememişler çok kavga çıkarmış dedim ki o zaman siz dur demedikçe kvga çıkartıp eşyaları kırıp döküp herşeyi yaptırtacak bunun bir sonu yok

Evet kesinlikle katılıyorum kendimdeki bu vicdan olayını halletmek için psikoloğa bile gitmeyi düşünüyorum

Keşke bununla sınırlı olsa, baş edememişler çok kavga çıkarmış dedim ki o zaman siz dur demedikçe kvga çıkartıp eşyaları kırıp döküp herşeyi yaptırtacak bunun bir sonu yok

Siz nasıl baş edecekmişsiniz? Para verip araba alarak mı? madem bas etme yöntemleri bu kendileri yapsın bunu ya sınır oldum. Size yazık değil mi? Siz insan,evlât değil mısınız? insan ailesini seçemiyor yanlarında olmak isteminizi de anlıyorum ama maddi destek tamamen sizi yok saymaları.

Evet bunları bilmek beni çok üzüyor, senelerdir çalışıyorum dahası ben öğrenciylen de markette faaln çalışırdım çünkü kardeşim erkek diye daha çok ona alınırdı herşey ben çocuklğumdan beri çalışıylrum lafa gelşnce sen hayırlı evlatsın sen bizi üzmedin ama onlar beni üzüyor

Ve öğrendim ki hayırlı evlat olmak beni artık mutlu etmiyor eğer hayırlı evlat olmak demek maddi manevi hayatını vermekse

Annem diyor ki erkek arkadaşını eve alma herşeyi hallettin de tek derdin benim sevgilim mi kaldı tamam böyle yapınca beni sevmiş ve korumuş olursunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…