Ben mi abartıyorum çok mu sabrettim yoksa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonuç itibarıyle kardeşiniz, hakkında kötü konuşup sizi üzmek istemiyorum fakat hasta olan gitsin tedavi olsun. İlaçlara güvenmemek falan yok, hangimiz hastalanınca çat diye en iyi doktoru buluyoruz ki ? Annem hastayken bulunduğumuz şehirdeki psikiyatri uzmanlarını ezberlemiştim artık. Neler oldu neler, ancak sonunda bulduk doğru doktoru ve tedavi oldu annem, iyileşti. Ayrıca bana kalırsa yaptıklarının %50si hastalık, %50si şımarıklık, hatta belki daha fazlası.

Bir daha krize girdiğinde kliniğe yatırmak üzere ambulans çağırırlarsa, o zaman anlaşılır gerçekten mi yalandan mı yapıyor.

Evlat olarak koskoca aileyi sırtınızda taşımak gibi bir zorunluluğunuz yok. Bu şekilde giderse evlenince dahi rahat bırakmazlar ki... Kendiniz için profesyonel yardım alıp, ilişkinizi en azından belli bir seviyeye çekmek için bir adım atabilirsiniz. Kendinizi borca sokun, onlar yakınmaya başlamadan siz yakının, aman borcum var, ay sonu gelmiyor, diye. Kıymet görmek istemenizi anlıyorum, fakat aileniz demek ki böyle bir aile değil. Beklentilerle kendinizi yıpratmayın, hayatınızı kurtarın. Valla sizin gibi evladım olsa pamuklara sarardım. Umarım çok mutlu olursunuz.

Kredi kartları kapanmıyormuş, ev borcu vardu eskiden o yüzden ediyordum, şimdide yetmiyormuş paraları
Arabayı satıp odesinler borcunu. Kardesin ve ailen senin üzerine çökmüş. Borçları da dertleri de bitmez. Ailenizin üstünden elinizi çekin. Emin olun daha huzurlu olursunuz. Siz ailenizin annesi babası olmuşsunuz. Siz kendinize deger vermezseniz kimse size değer vermez.

Herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim yorumlarınız için, bu konuyu açarken bile içimde sıkıntı vardı aileme haksızlık mı bu acaba ben yetemiyor muyum diye ama herkes benim gibi düşündü
Şuan için birkaç kitap önerildi onlarla başlayacağım, sınırlarımı çizeceğim umarım başarabilirirm çünkü hayatımı yeniden kazanmayı önceliğimin kendim olmasınu çok istiyorum
Canim senin gibi bir arkadaşım vardı. Sonunda kardeşini evlendirdi. Adam surekli isten atılıyordu. Surekli kardeşine bakıyordu. Bir yandan da ailesine bakıyordu.
Kiz 42 yasinda evlenmemisti. Hic ev sahibi olamamış ailesine ev almış. Gecen yıl evlendiğini duydum. Boşa gitmiş bir hayat. Bir kurslara giderdik. Kiz bizle aynı maaşı alirdi. Inan kendine bir yatırım yapmazdı.
Senin yazdıklarını okuyunca aklıma o geldi. Yasini goruncr cok sukur farketmissin diye dusundum.
Bunca zamanın boşa gitmiş. Bir dur de ve kendi hayatını yaşa. Ailenin ebeveyni olma. Kendi hayatini kur. Senden başka bir tane yok. Kendine değer vermezsen kendin için bir sey yapmazsan kimse senin için bir sey yapmaz. Bu hayatta once kendine faydan olacak ki başkalarına faydan olsun. Allah sana bir can vermiş. O cani en tepeye koymak en birinci vazifen olsun.

Canim senin gibi bir arkadaşım vardı. Sonunda kardeşini evlendirdi. Adam surekli isten atılıyordu. Surekli kardeşine bakıyordu. Bir yandan da ailesine bakıyordu.
Kiz 42 yasinda evlenmemisti. Hic ev sahibi olamamış ailesine ev almış. Gecen yıl evlendiğini duydum. Boşa gitmiş bir hayat. Bir kurslara giderdik. Kiz bizle aynı maaşı alirdi. Inan kendine bir yatırım yapmazdı.
Senin yazdıklarını okuyunca aklıma o geldi. Yasini goruncr cok sukur farketmissin diye dusundum.
Bunca zamanın boşa gitmiş. Bir dur de ve kendi hayatını yaşa. Ailenin ebeveyni olma. Kendi hayatini kur. Senden başka bir tane yok. Kendine değer vermezsen kendin için bir sey yapmazsan kimse senin için bir sey yapmaz. Bu hayatta once kendine faydan olacak ki başkalarına faydan olsun. Allah sana bir can vermiş. O cani en tepeye koymak en birinci vazifen olsun.
Bende bazı isteklerimden ödün vermedim her sene tatilimi vs yaptım, ama psikolojik olarak inanılmaz yoruldum geçen hafta ailemle bir konuşma yaptım, üzüldüler çok beni üzdükleri için, bayadır sesleri çıkmıuor, pandemi sonrası ilk işim kendime bir mülk birşey almak olacak özel sektörde çalıştığım için şuan bu dönemde borca cesaret edemiyorum, biraz birikmiş param da var onu peşinat yaparak kendğm için birşeyler yapmak çok istiyorum artık

mesajınızı okuyunca üzüldüm açıkçası, bu hayatta aileniz de olsa kimse için haddinden fazla fedakarlık yapmayın. ailenize sorun yine onların gozunde kardeşiniz makbul evlattır, sizin maddi manevi bu kadar desteğinize rağmen, kardeşinizin bu kadar sıkıntı çıkarmasına rağmen onu makbul görürler. kendi hayatınızı kurmaya calısın. kurmussunuz da gerçi. yavas yavas maddi bağlantınızı koparın ailenizle. psikolojinizi toparlamaya çalışın. biraz da kendiniz için yaşayın. yıllar geçiyor, evlenme düşünceniz varsa bu yolda ilerlemeye çalışın.

mesajınızı okuyunca üzüldüm açıkçası, bu hayatta aileniz de olsa kimse için haddinden fazla fedakarlık yapmayın. ailenize sorun yine onların gozunde kardeşiniz makbul evlattır, sizin maddi manevi bu kadar desteğinize rağmen, kardeşinizin bu kadar sıkıntı çıkarmasına rağmen onu makbul görürler. kendi hayatınızı kurmaya calısın. kurmussunuz da gerçi. yavas yavas maddi bağlantınızı koparın ailenizle. psikolojinizi toparlamaya çalışın. biraz da kendiniz için yaşayın. yıllar geçiyor, evlenme düşünceniz varsa bu yolda ilerlemeye çalışın.
Evlenme isteğim vardu ama o da apayrı bambaşka bir konu
Ondan da vazgeçtim şuan yani doğru insanı bulursam çok isterim

Evlenme isteğim vardu ama o da apayrı bambaşka bir konu
Ondan da vazgeçtim şuan yani doğru insanı bulursam çok isterim
çektiğiniz sıkıntılar karsısında Allah size mukafatını verecektirdiye düşünüyorum. umutlu olmaya devam edin. güzel gelişmeler olursa da bizi yine bilgilendirin

Sizde kendimi gördüm.. inanın benim ailemde tıpkı sizin gibi babam ve abim takıntılı abim 1 yıldır dışarı adım atmıyor vs vs.. tourette sendromu teşhisi konuldu.7 yıldır üniversite bitirdiğinden beri evde hiç çalışmadı bizimkilerin eline bakıyor para kopardığındada iddaa oynuyor en ufak şeylerden evde ya babamdan yada abimden kavga çıkar yemekleri bile ayrı ayrı yeriz.Seni en iyi ben anlarım aynı sıkıntı benim başındalar var bu da bizim imtihanımız.

Cok fazla fedakarlik ederek en guzel yillarinizi harcamayin.

Ha ayrıca araba için ortalığı yıkmış başedememişler benle baş edebiliyorlae çünkü
Evet cunku o edepsiz, ortaligi yikip istedigini aliyor anasindan, babasindan, sen hep veren, kendini idare eden olmuşsun, senin icin endiselenmelerine sebep yok, boyle gelmis, boyle gider

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X