Ben mi abartıyorum çok mu sabrettim yoksa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Var böyle ogluslari ezilmesin diye kızını ezmeyi göze almış çilekeş görünen analar. Hiçbirine karşı merhametli olamıyorum. Anneniz cabaniza rağmen kurbanı oynamak isteyen biri. Kardeşiniz de evde somut örneğini görmesine rağmen tadavi olmayı kabul etmiycek kadar bencil kötü kalpli biri. O baba da ne halt yerse yesin. Ben şartlar koyardım. Uymazlarsa elimi ayağımı cekerdim

Yok hayır alkol falan hiç sevmez evden bile çıkmıyor ki sigara içiyor kötü alışkanlık olarak
Ama okb hastası yani takıntılı
Kumar falan oynuyor mu acaba diye düşündüm internet sitesinden filan.
napiyor parayı baba evinde anlamadimki

Kumar falan oynuyor mu acaba diye düşündüm internet sitesinden filan.
napiyor parayı baba evinde anlamadimki
Günde 3 paket sigara içiyor, sürekli ayakkabı almaya çalışıyor evden de çıkmıuor evde giyilmemiş ayakkabılar kutuyla bekliyor

Maddi imkanınız varsa psikoterapi alın. Asıl tedavi olması gerekenler olmadığı için çevrelerindekilerin onlardan korunmak için destek alması gerekiyor. Hafife almayın. Akıl sağlığı bir gidince geri getirmek çok zor.
Imkaniniz yoksa kitaplar okuyun. Bir şekilde psikolojinizi güçlendirin.

Maddi imkanınız varsa psikoterapi alın. Asıl tedavi olması gerekenler olmadığı için çevrelerindekilerin onlardan korunmak için destek alması gerekiyor. Hafife almayın. Akıl sağlığı bir gidince geri getirmek çok zor.
Imkaniniz yoksa kitaplar okuyun. Bir şekilde psikolojinizi güçlendirin.
Evet kesinlikle almalıyım çünkü bazen dayanamıyorum kalbim fiziksel anlamda sızlıyor ,sokağa çıkma yasağı olduğunda evin camını açıp sokağa doğru ağlıyorum eve falan sığamıyorum
Hayat çok garip ben çocukken bile öğrenciyken bile kimseye yük olmadım neyin cezasını yaşıyorum

Günde 3 paket sigara içiyor, sürekli ayakkabı almaya çalışıyor evden de çıkmıuor evde giyilmemiş ayakkabılar kutuyla bekliyor
Hastalığı için ikna edebilirsiniz en azından verdiğiniz paranıza degsin. Allahbyardimciniz olsun zor bi durum . Okb olması başlı başına bi sorun

Hastalığı için ikna edebilirsiniz en azından verdiğiniz paranıza degsin. Allahbyardimciniz olsun zor bi durum . Okb olması başlı başına bi sorun
O kadar uğraştım ki anlatamam
Eskiden çok ilaç kullandı ilaçların dozu fazla geldi yan etki yaptı bayıldığı oldu artık güveni kalmadı malesef

Yerindenolsam aileme yardim etmezdim madem ogullari tedavi olmuyor ve her istedigi yapiliyor neden sen somurulersin? Sonra kiymetinde olmaz bundan emin ol. Kendin icin yasa kendine birikim yap mirastan bile hicbisey yapmamislar sana daha ne gormeyi bekliyorsun acinacak bisey yok kendileri yapiyorlar ve katlaniyorlar

Evet kesinlikle almalıyım çünkü bazen dayanamıyorum kalbim fiziksel anlamda sızlıyor ,sokağa çıkma yasağı olduğunda evin camını açıp sokağa doğru ağlıyorum eve falan sığamıyorum
Hayat çok garip ben çocukken bile öğrenciyken bile kimseye yük olmadım neyin cezasını yaşıyorum
Benzer şeyleri ben de yaşadım, eve sığamamak nedir bilirim. Kendim başedemeyince destek almaya başladım ve hayatım değişti. İnsan bütün umudunu yitiriyor ama aslında hiçbir şey göründüğü kadar karanlık değil. Terapimin bir yılı dolmadan hayata yeniden umutla ve güçlü bir şekilde bakmaya başladım. Sakın umutsuzluğa kapılmayın, bu hayatta her şey geçiyor.

Her şeyi anladım, anlamadığım tek şey neden maddi yardım yapıyorsunuz? Kardeşinizin arabası var, miras kalıyor bu parayla da kardeşinizin arabası yenileniyor. Bu durumda maddi destek neden?
Gelen mıras geldıgı gıbı o ay gıdınce gene kızcagıza yüklenirler

Merhaba herkese
Öncelikle kısaca anlatmaya çalışcağım ancak derdim birhayli uzun okuyanlara teşekkürler şimdiden
Nerden başlayım bilmiyorum, psikolojik sorunları olan bir baba ve onun yanında heba olan bir ailede büyüdüm, çocukluk travmalarım var anlatsam sığmaz buraya, tek hayalim kendi hayatımı kurmak ve ailemden uzakta bir şehirde yaşamaktı ve bunu başardım ama sorunlarım asla bitmedi
Aileme senelerdir maddi anlamda destek oldum ve bundan hep mutluluk duydum ama artık tıkandım şiştim resmen nefes alamıyorum sinir krizleri geçiriyorum
Erkek kardeşimin de babama benzer psikolojik sorunları var dolayısıyla evdeki öfkesi ve siniriyle ailem baş edemiyor, istekleri bitmiyor üni öğrencisi arabası var tabiki olsun ama bakın benim yok birgün bile çalışmadı ayrıca
Evde gece gündüz kavga bitmiyor, eşyalar kırılıp dökülüyor ayılıp bayılıyorlar ve bunlar saçma sapn sebeplerle ya babam çıkarıyor o düzgün dursa kardeşim
Gecenin birinde annem arıyor kardeşim bizi çok üzüyor ara akıl ver seni dinler, yaklaşık 3 senedir gece gündüz demeden işin mi var çalıştın mı yorgun musun demeden, saatlerce onu sakinleştirmeye çalışıyorum telefonun ucundan neden annem baş edemiyor çünkü, ben uzaktayım aklım mı kalır kalbim mi ağrır kimin umurunda
Onun seansu bitiyor annem arıyor bana şunu yaptı bunu yaptı bir 3 sene böyle dinledim artık dayanılmaz bir yerdeyim anneme dedim ki ne olursa olsun siz yan yanasınız tek olan yanlız olan benim hasta olsam bakacak kimsem yok bana dert yanma gel bana ben sana bakarım madem baş edemiyorsun bırak ceza ver diye yalvardum
Babam kanser geçirdi ona da asla kıyamam babam da gelsin kardeşimle mi geçinemiyırsun bana gelin o orda kalsın akıllansın dedim yok dedi
Kardeşim şuan tedavi olmuyor ani sinir krizleri var dahası pandemide takıntıları arttı ve virüs korkusundan 1 senedir markete daha gitmedi, onu bu halde bırakmaya kıyamıyormış
Ben bunları düşünerek bencillik mi ediyırum ben de evlat değil miyim bu kızın hayatuna tüm üzüntümüzü yıktık maddi anlamda elindekileri hep bize verdi diyen yok mu
Beni gören yok mu ya beni seven yok mu
Çok yanlız kaldım arkadaşlar, ailemin yanuna gittim geçen babam başladı şöyle sorunlarım var böyle var baba dedim tamam önce bir nasılsın de istersen inanın bunu dediğime bin pişman oldum üzüldüm sonradan ama zoruma gidiyor
Pandemide ev sahibim evden çıkardı oğlu oturcakmış ailemden gizli taşındım yanıma gelip istanbulda virüs kapmasınlar bu işlerle diye daha sonra söyledim taşındum diye
Bir arkadaşımdan yardım istemedim virüs var kimseye zararım olmasın diye
Bir çözümü varsa ailemle arama mesafe koymaktan başka bsy değil ama kalbim de dayanmıyor buna annem hasta babam hasta kardeşim deli benim asla güzel bir hayatım olamayacak mı
Deliler gibi çalışıuorum kimseye zararım yüküm yok faydam varken bana bunu nasıl reva görürler
Anneme miras kaldı kardeşimin arabasını büyüttüler çünkü evde olay çıkardu bana bir çöp alınmadı, annem demiş kızıma altın bileklik alalım benden hatıra olsun babam kredi borcuna yatırcam demiş o zaman gümüş olsaydınız da bunu da bana ailem aldı deseydim ben maddi bsy istemedim birsz sevilmek biraz değer görmek istedim, ben belki bencilim bilmiorum kendi dertlerinden beni göremiyorlar belki ama kardeşime birşekilde bulunuyor
Babama verdiğim paralarla kendime ciddi anlamda bir araba alırdım eski püskü de olsa o benim babam canım darda kalmasın vs ama bazen diyorum ki bunlar beni sömürüyor çek git kimseye bsy demeden numaranı değiştir
Çok uzattım biliyorum hayatıma çöktüler maddi manevi ben daralıyorum arkadaşlar ben böyle çok mutsuzum ne olur beni biraz rahat bıraksalar yaşım 32 ama ben kız evladım ya bunun da mı bir anlamı yok
Okurken cok üzüldum yaşamayan bılmez bu durumu senı o kadar ıyı anlıyorum ki ailene kızsam sana kıyamıyorum onlara gelen lafada üzülürsün be bu deveyi gidebiliyorsun ne de gidebiliyorsun içine at at at artık üzülüp aglayamıyorsub bıle hayatıba bırını alıyorsun destek olsn sevsın dıye konu aılene gelınce onlara dusman davranınca soguyorsun aynı durumun bır bnzerı bnde var ama maalesef cozum yok bunun mesafe koysanda yok kardesın evlenmek ıstedıgınde gelıne o kadR ıyı olcaklarkı o zmn dıceksın dertlerı bana sabr cek allah karsına senın gbı kalbı temz vıcdanlı bı adam cıkarıp yuvanı kur kendın anne baba olunca oncelıgın onlar olur paranı kendin için borca bagla araba al kendıne para ısteyınce kredı oduyorum dersın bak 32 yasındasın ama hıc bır birikimin yok ailende siz kardeşime aldınız ama ben kendı emeğimle aldım dersin zaten umudunu kesince istemezler gercı senın derdin para da degıl azıcık kıymt bilsinler allah korusun basına bısey gelse ne zaman haberleri olur ben cok aglardım biri beni kesse ailem 3 ay sonra merak ederse anca o zaman bulurlar cesedımı dıye para bıle ıstemezdı otamatık talımatda eger yatmazsa arardı o kadar yanlızdım

Son düzenleme:
1- kardeşiniz sorumsuz çalışmıyor ama arabasi var maddi manevi hersey ayaklarina seriliyor sorunlari hastaliklari bundan ayrica da yüzsüz bana da ayri ev tutun ne demek cok istiyorsan calis kazan ve ayri eve cik diyebilmelisiniz
2- mutlaka bir psikologdan destek alın
3- maddi yardımı kesin
4- anneniz arayip ben basa cikamiyorum derse polisi ara kardesimi götursunler yatirsinlar klinige ben ugrasamam diyip kapatin

Ailenize kiyamiyorsunuz ama onlar sizi düşünmüyor, anneniz ve babanız da psikolojik olarak hasta belli ki. Ama bunun suclusu, sorumlusu siz değilsiniz. Kardesinize kiyamiyorlar diye her istedigini yapiyorlar ama bu daha kötü, iyice simartiyorlar.
Gercekten maddi yardim yapmayın özellikle de söyleyin ben evimi taşıdım borca girdim yetmiyor ben de sizden destek bekliyorum mirastan bile bana vermediniz vs diye.
Anne babanin görevi cocuklarini somurmek degil lutfen siz de kendinizi onlara adamayin.

Kredi kartları kapanmıyormuş, ev borcu vardu eskiden o yüzden ediyordum, şimdide yetmiyormuş paraları
Kapanmıyorsa arabayı satsalardı. üniversite öğrencisinin arabası var sizin yok ya pes. burda dur demesi gereken sizsiniz. borcum var, ay sonunu getiremiyorum diyin kesinlikle para vermeyin artık.
Kardeşim delirmiş gibi sabahkara kadar evde kavga çıkarıyor ona güçleri yetmiyor ben de birsz safım olan bu
her delirdiğinde istediği oluyor, o da delirmeye devam ediyor tabi. siz de delirin siz de zor olun, kardeşiniz sinirlerine hakim olamıyorsa psikiyatriste gidecek, koskaca adam kaç yaşına gelmiş; kendi sorununu kendisi çözsün bir de deliriyor diye dertlenmeyin. kardeşinizi düşüneceğiniz kadar kendinizi düşünün lütfen. herkes kendini düşünüyor zaten. en önce kendiniz sonra aileniz.

Okurken cok üzüldum yaşamayan bılmez bu durumu senı o kadar ıyı anlıyorum ki ailene kızsam sana kıyamıyorum onlara gelen lafada üzülürsün be bu deveyi gidebiliyorsun ne de gidebiliyorsun içine at at at artık üzülüp aglayamıyorsub bıle hayatıba bırını alıyorsun destek olsn sevsın dıye konu aılene gelınce onlara dusman davranınca soguyorsun aynı durumun bır bnzerı bnde var ama maalesef cozum yok bunun mesafe koysanda yok kardesın evlenmek ıstedıgınde gelıne o kadR ıyı olcaklarkı o zmn dıceksın dertlerı bana sabr cek allah karsına senın gbı kalbı temz vıcdanlı bı adam cıkarıp yuvanı kur kendın anne baba olunca oncelıgın onlar olur paranı kendin için borca bagla araba al kendıne para ısteyınce kredı oduyorum dersın bak 32 yasındasın ama hıc bır birikimin yok ailende siz kardeşime aldınız ama ben kendı emeğimle aldım dersin zaten umudunu kesince istemezler gercı senın derdin para da degıl azıcık kıymt bilsinler allah korusun basına bısey gelse ne zaman haberleri olur ben cok aglardım biri beni kesse ailem 3 ay sonra merak ederse anca o zaman bulurlar cesedımı dıye para bıle ıstemezdı otamatık talımatda eger yatmazsa arardı o kadar yanlızdım
Birikim yaptım valla yine de maaşım fena sayılmaz, ama yaşananlar yine de haksızlık keşke bazı anne babalar bu kadar cahil olmasa
Sizin durmunuzun düzelmesine sevindim benim de psikolojik desteğe ihtiyacım var en yakın zamanda bulacağım umarım içime sinecek biryer

Merhaba herkese
Öncelikle kısaca anlatmaya çalışcağım ancak derdim birhayli uzun okuyanlara teşekkürler şimdiden
Nerden başlayım bilmiyorum, psikolojik sorunları olan bir baba ve onun yanında heba olan bir ailede büyüdüm, çocukluk travmalarım var anlatsam sığmaz buraya, tek hayalim kendi hayatımı kurmak ve ailemden uzakta bir şehirde yaşamaktı ve bunu başardım ama sorunlarım asla bitmedi
Aileme senelerdir maddi anlamda destek oldum ve bundan hep mutluluk duydum ama artık tıkandım şiştim resmen nefes alamıyorum sinir krizleri geçiriyorum
Erkek kardeşimin de babama benzer psikolojik sorunları var dolayısıyla evdeki öfkesi ve siniriyle ailem baş edemiyor, istekleri bitmiyor üni öğrencisi arabası var tabiki olsun ama bakın benim yok birgün bile çalışmadı ayrıca
Evde gece gündüz kavga bitmiyor, eşyalar kırılıp dökülüyor ayılıp bayılıyorlar ve bunlar saçma sapn sebeplerle ya babam çıkarıyor o düzgün dursa kardeşim
Gecenin birinde annem arıyor kardeşim bizi çok üzüyor ara akıl ver seni dinler, yaklaşık 3 senedir gece gündüz demeden işin mi var çalıştın mı yorgun musun demeden, saatlerce onu sakinleştirmeye çalışıyorum telefonun ucundan neden annem baş edemiyor çünkü, ben uzaktayım aklım mı kalır kalbim mi ağrır kimin umurunda
Onun seansu bitiyor annem arıyor bana şunu yaptı bunu yaptı bir 3 sene böyle dinledim artık dayanılmaz bir yerdeyim anneme dedim ki ne olursa olsun siz yan yanasınız tek olan yanlız olan benim hasta olsam bakacak kimsem yok bana dert yanma gel bana ben sana bakarım madem baş edemiyorsun bırak ceza ver diye yalvardum
Babam kanser geçirdi ona da asla kıyamam babam da gelsin kardeşimle mi geçinemiyırsun bana gelin o orda kalsın akıllansın dedim yok dedi
Kardeşim şuan tedavi olmuyor ani sinir krizleri var dahası pandemide takıntıları arttı ve virüs korkusundan 1 senedir markete daha gitmedi, onu bu halde bırakmaya kıyamıyormış
Ben bunları düşünerek bencillik mi ediyırum ben de evlat değil miyim bu kızın hayatuna tüm üzüntümüzü yıktık maddi anlamda elindekileri hep bize verdi diyen yok mu
Beni gören yok mu ya beni seven yok mu
Çok yanlız kaldım arkadaşlar, ailemin yanuna gittim geçen babam başladı şöyle sorunlarım var böyle var baba dedim tamam önce bir nasılsın de istersen inanın bunu dediğime bin pişman oldum üzüldüm sonradan ama zoruma gidiyor
Pandemide ev sahibim evden çıkardı oğlu oturcakmış ailemden gizli taşındım yanıma gelip istanbulda virüs kapmasınlar bu işlerle diye daha sonra söyledim taşındum diye
Bir arkadaşımdan yardım istemedim virüs var kimseye zararım olmasın diye
Bir çözümü varsa ailemle arama mesafe koymaktan başka bsy değil ama kalbim de dayanmıyor buna annem hasta babam hasta kardeşim deli benim asla güzel bir hayatım olamayacak mı
Deliler gibi çalışıuorum kimseye zararım yüküm yok faydam varken bana bunu nasıl reva görürler
Anneme miras kaldı kardeşimin arabasını büyüttüler çünkü evde olay çıkardu bana bir çöp alınmadı, annem demiş kızıma altın bileklik alalım benden hatıra olsun babam kredi borcuna yatırcam demiş o zaman gümüş olsaydınız da bunu da bana ailem aldı deseydim ben maddi bsy istemedim birsz sevilmek biraz değer görmek istedim, ben belki bencilim bilmiorum kendi dertlerinden beni göremiyorlar belki ama kardeşime birşekilde bulunuyor
Babama verdiğim paralarla kendime ciddi anlamda bir araba alırdım eski püskü de olsa o benim babam canım darda kalmasın vs ama bazen diyorum ki bunlar beni sömürüyor çek git kimseye bsy demeden numaranı değiştir
Çok uzattım biliyorum hayatıma çöktüler maddi manevi ben daralıyorum arkadaşlar ben böyle çok mutsuzum ne olur beni biraz rahat bıraksalar yaşım 32 ama ben kız evladım ya bunun da mı bir anlamı yok
Seninle birebir aynı şeyleri yaşadım sadece babamla annem erkek kardeşim daha küçükken boşandılar ve babam başka bir şehirdeydi 3 yıl öncede vefat etti oğlu babasından beter aynı huylar istediği olmazsa büyük olay çıkar her zaman valla ben evlendim kurtuldum ya da ayrı yaşayacaksın başka çaresi yok ama evlenince daha iyi eşinden çekinip bişey isteyemiyor kardeşim ayrı evde olsam yine peşimi bırakmazdı

Sizin ki kadar olmasa da benzer şeyler yaşamışız. Ama ben maddi yardımda bulunmadım. Evlat ayrımı, saatlerce dertleriyle uğraşma , sıkıntılı yiyici erkek kardeş vb... Ben erken uyandım bıçak gibi kestim attım size de tavsiye ederim.

Birikim yaptım valla yine de maaşım fena sayılmaz, ama yaşananlar yine de haksızlık keşke bazı anne babalar bu kadar cahil olmasa
Sizin durmunuzun düzelmesine sevindim benim de psikolojik desteğe ihtiyacım var en yakın zamanda bulacağım umarım içime sinecek biryer
Hakkınzda her zaman en ıyısınolsun

bende senin gibiydim canım:KK43: evin tüm yükü bendeydi annem hasta olsa ben , babam hasta olsa ben ,misafir ağırlancaksa ben koştururdum..iş ve özel hayatımda hep yalnız kaldım.. evli erkek kardeşim annemin ölümünden 5 yıl öncesi bizle görüşmeyi kesti sadece maddi ihtiyacında babamı aradı.arabasınıda aldı babam evinide en herşeyimi kendim yaptım...annemin öldüğü gün ikiside yoktu cenazeyi ben kaldırdım mezarlığa yetiştiler sadece ona rağmen 1 ay sonraki bayramda babam yalnız kalmasın diye arefe gününden babamda kaldım bayram sabahı kardeşin gelecek diye telaş yaptı çok zoruma giden şeyler oldu...bunlar devede kulak ...ağladım yuttum olsun dedim elimi hiç çekmedim üstlerinden .o yüzdende geç evlenebildim bak bu yaşımda çocuğum yok ..hiç kıymeti olmuyo bunu bil ..44 yaşındayım 15 yaşımdan beri bu şekilde yaşadım ve hala babamı merak edip aradığımda bana kardeşimi anlatır sen naptın diye sormaz.
lütfen uzaklaş biraz kendi hayatına psikolojine sahip çık bana çok söylediler dinleemdim dayanamadım sonuç hüsran..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X