Ben mi abartiyorum değerli arkadaşlarım?

Caresizzzz

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2021
250
-40
28
Arkadaşlarım öncelikle herkese teşekkür ederim ben eşime güveniyorum fakat eşimin telefonunda hem BİP hem TELEGRAM hem WHATSAPP gibi gibi uygulamalar var ben sadece Whatsapp kullanırım ikimziin whatsapp profilinde de ikimizin resimi vardır. Acaaba bu kadar konuşma uygulaması neden var ? Ben mi takıntılıyım sizce? Normal midir bu?

Arkadaşlarım öncelikle herkese teşekkür ederim ben eşime güveniyorum fakat eşimin telefonunda hem BİP hem TELEGRAM hem WHATSAPP gibi gibi uygulamalar var ben sadece Whatsapp kullanırım ikimziin whatsapp profilinde de ikimizin resimi vardır. Acaaba bu kadar konuşma uygulaması neden var ? Ben mi takıntılıyım sizce? Normal midir bu?
Burayı iyice günlük bellediniz sanki, aklınıza her geleni yazıyorsunuz. Evet takıntılısınız.

Teşekkürler yorum için birde eşim bekarken spora gidiyordu fitnessa evlenince gitmem tamam dedi evlendik 1 sene oldu spora gidicem ben fitnessa evde sıkılıyorum birde kilo alıyorum diyor benim gelmemi istemiyor. Biri bakar eder katil olurum diyor.
Çok saçma değil mi? Yani uygulamalardan tut spora bile tepki veriyorsunuz. Ben böyle biriyle yapamazdım. Yani benim spora gidip gitmeyeceğime eşimin karışma gibi bir hakkı olamaz o kadar absürt ki. Yani eşiniz ama yani eşiniz diye her şeye müdahale etme gibi bir hak verilmiyor. Kişisel sınırlar diye bir şey var. Sizde gidin spora sormak bile saçma

Bunu esinize sormalisiniz. Neden var?

wp, telegram bende de yüklü genelde wp kullanıyorum telegrama sadece guncel haberleri paylasan gruplar için kullanıyorum, esiniz ile aranızı bosu bosuna açmayın içinize kurt düştüyse bir defaya mahsus bakabilirsiniz onun dısında uzatırsanız asiriya kaçar esiniz ister istemez sıkılır ve sizden uzaklaşır :)

Siz de eşiniz de hastalık derecesinde takıntılı ve kıskançsınız. Yazık ediyorsunuz. Başka ne diyebilirim ki, birbirinizin hayatına eşlik etmek için değil birbirinizi kontrol altında tutmak için bir araya gelmişsiniz. Hiç yapabileceğim bir ilişki türü değil. Bence insanlar hayatlarını kolaylaştıracak ilişki türlerini tercih etmeli.

Benim eşim spora tek gidiyor ne olmuş yani geçen sene birlikteydik bu sene erkek arkadaşları ile gitmek istedi benimde canım istemedi kayıt olmak 🤷‍♀️ Kıskançlığa ne gerek var anlamadım. Salon karışık üstelik 😄 Aynı şekil bende gitsem tek eşimde beni yadırgamaz güven problemimiz yok çünkü böyle şeylerle uğraşıp kafanıza takmayın ilişkiye zarar verir

O uygulamaların hepsi bende de var. Sadece WhatsAppı kullanıyorum.
Yuklu dıye 7/24 yazısmıyorum hepsinden.
Hatta WhatsAppta bildirimlerimınde cogu kapalı, canım ıstedıgınde gırıp bakiyorum.

Kıskançlık bir hastalıktır. Siz kıskançlıktan kaynaklı mı böyle düşünüyorsunuz bilmem. Ama kendinizi sakinleştirin yapacak adam her şeyi yapar bir dolu uygulama var artık. Eve gelmeden siler yani. Siz gözünüzü dört açın ama kıskançlık yapmadan eşinize çaktırmadan

Evlilik demek herşeyden önce güven demektir saygı demektir benim anlayışımda. Telefonundaki uygulamadan şüphe duymak aklımdan bile geçmezdi benim. Ya da spora gidecek diye şüphelenmek. Aldatacak insan işe gidiyorum dediğinde, markete gidiyorum, arabayı tamire götürüyorum dediğinde, hatta aynı bina içinde bile aldatır. Ne yapacaksınız elektronik kelepçe mi takacaksınız adama? Bir de umarım bu yersiz şüphelerinizi hissetmiyordur eşiniz Çünkü ben şu "ısrarla aklına karpuz kabuğu düşürme" psikolojisine çok inanırım. Ki psikolojide de karşılığı vardır bu durumun. Ha derseniz ki beni bilmem kaç defa aldattı biliyorum gözümle gördüm ve böyle devam ediyoruz . O zaman zaten hayat boyu tavşan kaç, tazı tut tarzı bir kovalamaya mahkum ettiniz birbirinizi demektir.

Spora sen gelme biri bakar katil olurum ne yaa?? Kendisi birilerine mi bakıyormuş spor yaparken!! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Sizin sorunuza da gelince gereksiz kıskançlık tribi yapıosun,uygulamalar whatsapp gizlilik ilkesi nedeniyle yüklendi herkeste.Giriş saat ve tarihlerinede bakılırsa ve telefonu sizden kaçırmayışınada bakılırsa kocanız bir iş falan çevirmiyordur..

Bende bide ek olarak dedi uygulaması var.esimde sizin gibi dusunseydi ne olurdu halim.bu uygulamalar var diye kıskanıyor olmanız okadar sacmaki.kendinize kötülük ediyorsunuz konu sahibi lütfen toparlanin

Bende çok önceden kıskançtım ama sonradan büyüdüm olgunlaştım ve bu tür kıskançlıkların çok gereksiz olduğuna kanaat getirdim. Şu an erkek arkadaşımda bip olsa telegram olsa yine bişey demem çünkü ona güveniyorum. Eğer oldu da aksi şekilde davrandı o da onun ayıbı olsun yine kıskanmam. Yani yapacak olan bir yeri her türlü yapar. Sen kocana güveniyorsan kıskançlık falan boş işler oluyor. Ama senin içine kurt düştüyse aç bak telegramı bipi birileriyle konuşmuş mu konuşmamış mı görürsün

Teşekkürler yorum için birde eşim bekarken spora gidiyordu fitnessa evlenince gitmem tamam dedi evlendik 1 sene oldu spora gidicem ben fitnessa evde sıkılıyorum birde kilo alıyorum diyor benim gelmemi istemiyor. Biri bakar eder katil olurum diyor.
Ayrıca kocanız da biraz saçmaymış bu nasıl iş ya. Kim bakabilir ki zaten. Baksa bile katil olurum ne demek şiddetle hiçbir şey çözülmez. Bide evlisiniz sonuçta. Yani bilmiyorum bana böyle şeyler çok saçma geliyor kıskanç olmadığım için 😄

Hic beni aldatmadı sosyal medya hesaplarımız hep ortak. Fakat nisanliyken eski sevgilisinin numarasının onda kayıtlı olduğunu gördüm. Bundan ötürü yüzük atmak bile istedim. Oda saçmalama hayatım zaten ikimziin resmi var whatsappta bile unutmusum demek ki falan dedi yoluma devam ettim. O şekil. Ama ben paranoyak olduğumu düşünüyorum.artik
Hesaplarınız niye ortak 💆🏻‍♀️

X