Ben mi çok nazlıyım hamilelik mi böyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
1.448
1.790
27
Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi

Nazlı derken, şu anda çok yanlış bir iş yapıyorsunuz farkında mısınız? Hamile insanlar oruç tutmamalı zaten dinde de açıkça hamile kadınlar muaf diyor siz ne yapıyorsunuz böyle?? Hamileyken yemek yemelisiniz yoksa çocukta gelişim geriliğine ve farklı sağlıklıı problemlere yol açarsınız. Banlanırsam da banlanayım bugün salak üyelerin günü sanırsam, biri yasayı çiğnesem mi diye soruyor, öbürü karnındaki çocuğa zarar veriyor ... toplumdaki akıllı insanlar nerde kardeşim nerde bir de çocuklara eğitim mi veriyorsunuz???

Selamlar herkese.
8 haftalık gebeyim. Çok zor geçiriyorum demek istemiyorum kolay diyeyim ki kolay olsun diye düşünen bir insanım, pozitif olmaya çalışıyorum ama bugün ayakta bile duramayacak haldeyim. Bir de öğretmenim derslere girmem lazım. Acıkmıyorum ya da susamıyorum, ama çok bitkin düşüyorum bu yüzden oruç da tutmayacağım artık, boş günlerimde tutarım belki. Kusma da ilk defa iftardan sonra geçen oldu. Korkumdan bir yere gitmiyorum artık. Hanımlarla aramızda buluşurduk ama hep kendimi geri çeker buluyorum zaten çevremde çok kişi yok bu kadar geri çekmek normal mi yoksa hamileliğin doğal akışı mıdır bu kadar aşırı yorulmak benim nazlanmam mı hamileyim diye psikolojikmen mi böyleyim yoksa hamilelik gerçekten böyle bir şey mi
Gayet normal oruç tutmanız durumu daha zorlaştırır neden kendinizi zorluyosunuz? 12. Haftaya kadar beta çok hızlı arttığı için bu şekilde beliriler oluyor halsizlik uyku hali vs gibi. Sıvı alımınıza dikkat edin kussanız dahi sıvı alımı önemli günde 2-3 kez kusmalar önemli sayılmazlar sayı artar ağızdan su içilemezse serum gerekir. Merak etmeyin geçicek 1-1,5 ay daha sabredin enerjiniz gelecek yerine

Selamlar herkese.
İlk trimesterda aşırı yorgunluk, uyku hali, kasık bel ağrısı göğüs ağrısı olur. Hormonlar allak bullak, kan değerleri hacmi değişiyor. Bulantı bazılarında olur bazılarında olmaz. Hamile iken ne diye çalışırken oruç tutuyorsunuz? Vücut hamilelik için değişiyor ve suya ihtiyacı var, bayılır kalırsınız bünye de zayıfsa?

Nazlı derken, şu anda çok yanlış bir iş yapıyorsunuz farkında mısınız? Hamile insanlar oruç tutmamalı zaten dinde de açıkça hamile kadınlar muaf diyor siz ne yapıyorsunuz böyle?? Hamileyken yemek yemelisiniz yoksa çocukta gelişim geriliğine ve farklı sağlıklıı problemlere yol açarsınız. Banlanırsam da banlanayım bugün salak üyelerin günü sanırsam, biri yasayı çiğnesem mi diye soruyor, öbürü karnındaki çocuğa zarar veriyor ... toplumdaki akıllı insanlar nerde kardeşim nerde bir de çocuklara eğitim mi veriyorsunuz???
Oruç tutmayacağım zaten demişim bu ne öfke patlaması? Ramazandan önce de halsizlikten ayakta duramayacak kıvama geldiğim günler olurdu. Nazlanmayı da oruç konusunda sormadım ki ben. Allah akıl fikir versin.

İlk trimesterda aşırı yorgunluk, uyku hali, kasık bel ağrısı göğüs ağrısı olur. Bulantı bazılarında olur bazılarında olmaz. Hamile iken ne diye çalışırken oruç tutuyorsunuz? Vücut hamilelik için değişiyor ve suya ihtiyacı var, bayılır kalırsınız bünye de zayıfsa?
Tutmayacağım zaten, dedim ya. Başta böyle değildi daha kolaydı. Bugün aşırı zorlandım o yüzden tutmayacağım

Oruç tutmayacağım zaten demişim bu ne öfke patlaması? Ramazandan önce de halsizlikten ayakta duramayacak kıvama geldiğim günler olurdu. Nazlanmayı da oruç konusunda sormadım ki ben. Allah akıl fikir versin.
Önce takip edecek düzgün bir doktor bulun. Sizi bilgilendiren bir doktorunuz yok belli ki. Olsa size ilk aylarda yorgunluk, uyku hali, halsizlik olacağını söylerdi: oruç tutmamanızı da söylerdi.
Sizin şu an düzgün ve sağlıklı beslenmeniz çok önemli. Saatlerce susam kadar bebeği susuz bırakıyorsunuz size akıl fikir diliyorum.

Tutmayacağım zaten, dedim ya. Başta böyle değildi daha kolaydı. Bugün aşırı zorlandım o yüzden tutmayacağım
Bebiş için temkinli olmakta fayda var, siz hasta olsanız ilaç da kullanamazsınız perişan olursunuz🌸

Cherry sakinn 😄😄 yeme düzenli önemli fakat bebeğe bu haftalarda olumsuz etkisi olmaz ilk 3 ay full kusan gebeler var beslenmeden sadece serum tedavisi alarak , olan anneye olur bebek tüm depoları kullanır. 6 aya kadar kilo almayıp kussa bile sorun olmuyor önemli olan sıvısız kalmamak. Tabi ısrarla oruç tutup baygınlık geçirenleri bende anlamıyorum ileriki haftalarda plesanta oluşacak ve boş depoları doldurmakla uğraşacaklar

Selamlar herkese.

Öncelikle hayırlı olsun.
Kendinizi kimseyle kıyaslamayın.
Herkesin gebelik hikayesi farklı.
Kendi vücudunuzu dinleyin.

hamileler oruç tutmamalı ne orucundan bahsediyorsunuz karnınızda bir bebek var. :olamaz:

Merhaba. bende 10+5 haftalık hamileyim. öncelikle tavsiyem oruç tutmayın. ben tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım onun için bu kadar yorgunluk olduğunu düşünüyordum ama doğalmış sanırım. bol su için gerçekten bol bol. meyve yiyin. ve dinlenin. inanın transferden sonra 6 haftalık işe başladım ve işten eve gittiğim gibi 3 saat uyumadan yemek bile yiyemiyordum. şimdi biraz daha azaldı ama hala tamamen iyiyim diyemem. gezmek arkadaşlarla buluşmak falan zaten hayal oldu :)) hiçbir şey yapamaya enerjim yok

Oruç tutmasınız da benzer şikayetleriniz olabilirdi ki olur ilk 3 ayda yazdıklarınız. Ben ilk 3 ay kusarak geçiriyordum hamileliklerimi,oruç tutan biri benden çok daha iyi besleniyordur.
Bu konuya öfkeyle yaklaşan zeka abidelerini asla samimi bulmuyorum.
Siz zaten oruç tutamayacağım demişsiniz, daha kötü olduysanız doğrusu da bu olur.

Gayet tutmuşsun hanım abla işte

oruç da tutmayacağım artık

benlik bir durum yok hayat senin ne yaparsan yap da, gerçekten şu toplumdaki çocuklara acıyorum yahuu akılsız ana babaların elinde telef oluyorlar. Sen de daha ana karnında çocuğu telef etmeye başlamışsın. Bir parça meyve ye şimdi şeker beyine iyi gelir, belki beynin daha fazla çalışır da bundan sonra akıllı davranmaya başlarsın.

Önce takip edecek düzgün bir doktor bulun. Sizi bilgilendiren bir doktorunuz yok belli ki. Olsa size ilk aylarda yorgunluk, uyku hali, halsizlik olacağını söylerdi: oruç tutmamanızı da söylerdi.
Sizin şu an düzgün ve sağlıklı beslenmeniz çok önemli. Saatlerce susam kadar bebeği susuz bırakıyorsunuz size akıl fikir diliyorum.
Tutabiliyordum tuttum zorlanmadım, şimdi zorlandığım için de bırakma kararı aldım. Bunda bile laf sokacak bir şeyler buluyorsunuz.
Tabii ki doktora gidiyorum özel hastaneye. Çok bir bilgilendirme yapılmadı şunu yap bunu yapma tarzı söylemler dışında. Ve ben başka gebelik yaşamış insanların da görüşünü almak istediğimden konuyu açtım durduk yere sinirlenmeyin her şeye

Tutabiliyordum tuttum zorlanmadım, şimdi zorlandığım için de bırakma kararı aldım. Bunda bile laf sokacak bir şeyler buluyorsunuz.
Tabii ki doktora gidiyorum özel hastaneye. Çok bir bilgilendirme yapılmadı şunu yap bunu yapma tarzı söylemler dışında. Ve ben başka gebelik yaşamış insanların da görüşünü almak istediğimden konuyu açtım durduk yere sinirlenmeyin her şeye
Aç kalmak da değil saatlerce susuz kalıyorsunuz. Bir haftadır susuz bırakmışsınız kendinizi de bebeği de. Doktorunuza oruç tuttuğunuzu söylemediniz mi? Yada diğer konularda size bilgilendirme yapmıyor mu?
Evet hamilelikte elbette bu tip şeyler yaşanır. Bunu doktorunuz size zaten anlatır söyler

Gayet tutmuşsun hanım abla işte

oruç da tutmayacağım artık

benlik bir durum yok hayat senin ne yaparsan yap da, gerçekten şu toplumdaki çocuklara acıyorum yahuu akılsız ana babaların elinde telef oluyorlar. Sen de daha ana karnında çocuğu telef etmeye başlamışsın. Bir parça meyve ye şimdi şeker beyine iyi gelir, belki beynin daha fazla çalışır da bundan sonra akıllı davranmaya başlarsın.
Annesine alenen hakaret ederek çocuğu düşünüyor olmana gözlerim yaşardı. Ben bir Müslümanım, benim dinim bana sen hamilesin tutma demez. Tut, tutmakta zorlanıyorsan izinlisin tutmayabilirsin der. Tutabiliyorken niye tutmayayım ki tuttum şimdi de fazla halsizlik olunca bırakma kararı aldım sanki sürünerek ben oruç tutacağım diye diretiyorum şu tavra bak

Aç kalmak da değil saatlerce susuz kalıyorsunuz. Bir haftadır susuz bırakmışsınız kendinizi de bebeği de. Doktorunuza oruç tuttuğunuzu söylemediniz mi? Yada diğer konularda size bilgilendirme yapmıyor mu?
Evet hamilelikte elbette bu tip şeyler yaşanır. Bunu doktorunuz size zaten anlatır söyler
Sahurda ve iftarda olabildiğince su içiyorum su içmeye dikkat ediyorum ben zaten. İçmiyor değilim ki.
Doktorumla randevu zamanı daha gelmedi ramazanda devletin gebelik okulundaki ebe ile görüştüm o da tutma demedi sahurda iftarda şu kadar su iç dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X