Ben miyim kötü olan

Kv yardımı kesmeli ben böyle birilerine yardım falan etmem şahsen birde kira istiyor sanki kendi malları te Allahım birde sanane git babanın malı üzerinden yorum yap. Ki evlat olarak bile söz söylemek haddimiz değil
Ben baştan aşağı kıskaçlık sezdim insanlar mesafe koyuyorsa dönüp aynaya bakabilmek kendimizi de eleştirmek gerekir yoksa gelişemeyiz

Eşin senin yanında olmuş bence böyle devam et gerek yok o insanlarla bu saatten sonra tekrar samimi olmak istermisin yapmacık olur gerçekçi olmaz samimiyetiniz. O yüzden boşver herkes kendi yoluna

Aklıma annemin eltisi geldi, sürekli annemin arkasından babanneme beni neden çağırmadı neden çağırmadı derdi, küçüklüğüm o kadının kıskaçlık krizleriyle geçti, hep size yardım ediliyor derdi ama babannem onun çocuklarını büyütmüştü, annem mesafe koydu, sonra soğuk olan biz olduk hahshaja 🤣🤣😂

Kv yardımı kesmeli ben böyle birilerine yardım falan etmem şahsen birde kira istiyor sanki kendi malları te Allahım birde sanane git babanın malı üzerinden yorum yap. Ki evlat olarak bile söz söylemek haddimiz değil
Evi eşim yaptırmış zamanında

Evi eşim yaptırmış zamanında
Allah aşkına ne kadarla yaptırmış merak ettim. Zamanında dediğinize göre sizle evlenmeden bir kaç senelik yardımla bir ev yapılmaz. İnsanlar onca sene çalışıp birikim yapamıyor kredı ıle ev sahıbı oluyor. Yaşınız oyle buyukte değil ne ara çalıştıda yaptı. Zamanında ailesiyle yaşıyordu. Eve yaptığı katkılarla mı yapmış oldu merak ettim

Evi eşim yaptırmış
Allah aşkına ne kadarla yaptırmış merak ettim. Zamanında dediğinize göre sizle evlenmeden bir kaç senelik yardımla bir ev yapılmaz. İnsanlar onca sene çalışıp birikim yapamıyor kredı ıle ev sahıbı oluyor. Yaşınız oyle buyukte değil ne ara çalıştıda yaptı. Zamanında ailesiyle yaşıyordu. Eve yaptığı katkılarla mı yapmış oldu merak ettim
Bekarken yapılanlar anne babaya yardımlar tasası eşlere düşmez bence, herkes çalışırlen ailesine az çok verebiliyorsa veriyor
Yani inanılmaz şeyler gibi anlatılıyor ben şaşırıyorum

Çok yanılıyorsunuz neye göre bunu söyleyebiliyor sunuz acaba
Kayınvalide diğer oğlu ve gelinene daha fazlasını yağıyor eminim bundan
Bakin bu cümleden bile anlaşılıyor. Görüşmediğiniz insanlarin size maddi yardim yapmasını beklemeniz (buna mecbur gibi davranmaniz) ve hatta diğer çocuğuna yardim yapması bile sizi rahatsiz etmiş.

Yıldım ben konu sahibinin konularından.🥴

Yarıya kadar ki kısmı kopyala yapıştır tüm konularında aynı zaten 😌

Diğer kısmında kayda değer bir şey yine ve yine yok. Oda böyle şeyleri düşünmekten haz alıyor demek ki🤷
Bir insan dertsiz başına nasıl dert açar adlı konu 😉

Eşim 15 seneden fazladır çalışıyor ben değil bunu kendisi ve aileside söylüyor zaten

Evlatları büyüt, okut, evlendir sonra bir de ev ver, para ver, seninle aynı apartmandaki eve gelmek istemiyoruz, beğendiğimiz evde oturacağız ama kiramızı sen öde, eltime verdin bize yok mu?

‘Para benim, keyif benim, size mi soracağım?’ derim ben olsam.

Ben daha başka birşey demeyeceğim bekarken insanlar ailelerine yardım eder zaten çoğu diyelim, çünkü o evlada o ana baba bakmıştır, ben bu düşünce yapısına başka birşey diyemicem
Sie bu şekilde yapılsa ne hissedersiniz merak ettim açıkcası eminim hiç oralı olmazsınız ortada bi ayrımcılık var ve bu çok belli oluyor buda insanı ister istemez üzüyor

Herkes size cephe almışsa bir gözden geçirin davranışlarınızı ya da sebebini sorun neden böyle davranıyorlar bilmediğiniz bir şey var belki
Evet bende mi sorun diye çok düşündüm ama inanın sıcak kanlı davrandım hep çağırdım geldiler ama birbirleriyle bir araya gelince dışladı lar neden yaptılar anlamıyorum oysaki çevrem sever beni anlaşamadığım insan yok bu kişiler dışında

Sie bu şekilde yapılsa ne hissedersiniz merak ettim açıkcası eminim hiç oralı olmazsınız ortada bi ayrımcılık var ve bu çok belli oluyor buda insanı ister istemez üzüyor
Gidip aile binasında otursaydiniz o zaman.

Orada yaşamayıp ev almak isteyen sizsiniz karı koca olarak, bu da gayet normal.

Kayınvalide borç ödemenize de yardım ediyormuş, oturmadığıniz evin kirasını direkt size vermek zorunda değil insanlar.

Kendime bir bakardım karışmamam gereken şeylere karışıyor muyum, insanların bize para vermisini zorunluluk olarak mı görüyorum, ister istemez bu düşünceler davranışlara yansır ve insanlar geri çekilebilir

konunun ozetı
dertsız basıma dert arıyorumdur

allah askına aralarında olsanız ne olmasanız ne sankı dunyayı kurtaracak ozel formuller kesfedıyorlar da sız nasıplenmeyın dıye dıslıyorlar
ara duzeltmıssınız ya kımın arasını duzeltmek ıcın aracı oldugunuza dıkkat edın bu cok onemlı oyle herkesın arası duzeltılmez :) bazen bazı noktalarda kısıler kendılerını aklamak ıcın gunah kecısı secerler
bingo
gunun talıhlısı sız olmussunuz
bırıyle kotu olmadan dıgerıyle ıyı olamayan aılenın ıcınde bu denlı olma hevesı benı sızın acınızdan da dusundurdu hıc normal degıl benı nıye aralarına almıyorlar dıye aglamak

X