Ben napacağim :( ?

zynpov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
184
79
Cok onemli bir sorunum var. Kardes bildiğim çok yakin arkadaşım su an berbat bir durumda ve benden yardım istiyor. Durum su kadın 32 yaşında evlenip boşanmış bir çocuk annesi . Yıllardır tanirim hep ic içeyiz babası öldü bir annesi var annesi de cok agresif sinirli. Kardesleri de var. Olay su maalesef bu arkadaşım yillar önce hamile kalıyor ve sonra evleniyorlar. Severek de evlendiler. Ama aile paramparça oldu annesi hastaneye kaldırıldı yine de mecbur dediler evlendirdiler. Ama adam arkadasima sert davranmaya başladı, hakaretler, vurmaya kalkmalar falan. Boşandılar arkadaşım annesinin yanına dondu yıllardır orada. Ama eski eşi peşini bırakmadı benim arkadaşım da onu hep cok sevmis hala kandi ona. Gidip beraber olmuşlar ve simdi yine hamile. En kötüsü de su ki arkadaşım bu süreçte başkalarıyla görüşmüş adam da bunu görünce o çocuk benden degil demis. Aldır demis. Arkadasim zaten ailesine olanları anlatamıyor evlerini açtılar kapının önüne koyarlar biliyorum ve çocuk var ortada bir yandan nasil böyle bir hata yapar zaten yapmissin. Psikolojisi hiç iyi değil. Benle ilgili olan kisma gelelim ailesine söylemeden cocugu aldıracak adam kabul etmiyor. Para da vermiyor benim drgil belki diye. Benden para istedi. Acikcasi ben böyle bir şeye ortak olmak istemiyorum. Cok severim ama olmaz kardeşinle paylaş dedim. Yüzüne bakamam kardeşi de dindar biri asla buna bulaşmaz her şey alt ust olur. Seni de bu günaha sokmak istemiyorum ama çok çaresizim param yok dedi. Ben napayim simdi ailesine kardeşine ben mi desem ikna mi etsem adam ise yaramıyor sadece takip ediyor kimle görüşüyor diye. Ah bir çocuk yok olacak. Cok üzülüyorum. Kendi buyutse aldırmasa diyorum nasıl br yol gostermem lazim ona. Off cok üzülüyorum ben napicam para vermeli miyim bilmiyorum cok derdime koştu benim hakkini ödeyemem kendi ailemden daha aileyi bana. Napmaliyim

Vermeseniz ailesi evden kovsa çocukla yollara düşse o da kötü. Ya da annesi yine hastaneye kaldırılsa ve bir şey olsa. Iki türlüsü de zor yani. Çalışmıyor da sanırım. Bir iş bulup girse 2-3 aya para biriktirip evden çıksa bu şefer de cocuk doğunca çalışamayacak. Birincisi hata olur ama ikincisi başka şey. Bunu da demeden edemeyeceğim.

Günahına ortak olma noktasında değil de 32 yaşında bir çocuklu annenin bu kadar umursamazca önüne geleni yapıp yardım istemesini istemezdim ben. Bu olaya hem sizi tanık edecek hem bütün her şeye vakıf olacaksınız. Çocuk benden benden değil, söyle böyleli konuşmalar benim midemi bulandırıyor, böyle insanla arkadaş bile olamazdım sanırım. Bilmiyorum.

Para mesele degil. Para verilir verilmesine de ama arkadasiniz simdi cocugu aldirsa ondan sonra akillanir mi sizce? Bence akillanacak gibi durmuyor. Ne yapiyorlarsa yapsinlar da bari adam akilli korunsunlar. Cok zor degil. Sonra iste böyle kürtaj söz konusu oluyor. Bence önce bir psikoljik destek almasi lazim karari vermeden önce

Vermeseniz ailesi evden kovsa çocukla yollara düşse o da kötü. Ya da annesi yine hastaneye kaldırılsa ve bir şey olsa. Iki türlüsü de zor yani. Çalışmıyor da sanırım. Bir iş bulup girse 2-3 aya para biriktirip evden çıksa bu şefer de cocuk doğunca çalışamayacak. Birincisi hata olur ama ikincisi başka şey. Bunu da demeden edemeyeceğim.
Kesinlikle öyle ailesi o kadar arkasinda duruyor hatasına rağmen onlara yapılmaz bu. Ama hiç kafası yerinde değil bilmiyorum doktora gitmesi için psikolojik destek alması için konuştum tamam dedi . Ben de onu düşünüyorum çocuğuyla kapıya koyarlarsa annesine bir şey olursa su an olan çocuğa da yazık mahvetti hayatını

Para mesele degil. Para verilir verilmesine de ama arkadasiniz simdi cocugu aldirsa ondan sonra akillanir mi sizce? Bence akillanacak gibi durmuyor. Ne yapiyorlarsa yapsinlar da bari adam akilli korunsunlar. Cok zor degil. Sonra iste böyle kürtaj söz konusu oluyor. Bence önce bir psikoljik destek almasi lazim karari vermeden önce
Bilmiyorum mutlaka destek alacak ama cocugu doğurmamakta kararlı ve bin pişman kendine zarar verecek diye de korkuyorum. Ama kendi ediyor ailesine çocuğuna kendisine yazık akıllanmasi nasil olur bilmiyorum

Affedersiniz ama o sıra başka birileriylede görüştüyse adam benden değil diye düşünmesi anormal gelmedi bana.
Birinci hata oldu, ikincidemi hata? Basbayağı umursuz başka açıklaması yok.
3ü ye aynısı olmayacağının garantisi varmı-bence yok. Bilemedim yardım edermiydim. Etsem bile anne ve çocuğun hatırı için belki. Tabii karnındakinin günahı yok oda ayrı

Böyle kadınların çocukları.
Konuya yorum bile yapmak gelmiyo içimden.
Onları düşünmekten.
Ah o çocuklar.
Ah.

DNA testi yapabilir. Adam o sayede cocugun ondan oldugunu reddetemez.
Bende olsam para vermek istemezdim.

Affedersiniz ama o sıra başka birileriylede görüştüyse adam benden değil diye düşünmesi anormal gelmedi bana.
Birinci hata oldu, ikincidemi hata? Basbayağı umursuz başka açıklaması yok.
3ü ye aynısı olmayacağının garantisi varmı-bence yok. Bilemedim yardım edermiydim. Etsem bile anne ve çocuğun hatırı için belki. Tabii karnındakinin günahı yok oda ayrı
Ailesine ben mi açsam belki bakarlar doğurur cana kıymaz dedim ama benim de haddim değil. Annesi kalp hastası kadının sonu da olamam

Iki bin kusur yani bana da gunah olacak gibi. Offf ama o beni çok kaldırdı düştüğüm yerden ustumde hakkı var bilmiyorum iste
Ya 2binlira çok para değil ama bu arkadasinin gidişatı nereye gidiyor.
Evlilik dışı 1 kere hamile kalan birinin daha dikkatli olması gerekmez mi.
Yani insan evliyken kazayla hamile kalsa 2. Çocuk olmasın diye ekstra önlem alıyor anlatabikiyirmuyum
Yani çok çok zor bir durum ben size tavsiye veremeyeceğim uzgunum

Peki bu kız nasil akıllanır çocukken babası ölünce annesi de kendini kaybetmiş. Ise girmiş 17 yaşında orada tecavüze uğramış ve ondan sonra bütün hayatı mahvolmuş. Babasizlik annesinin onu tek birakmsi kardeşlerini okuttu kendini ailesine adadı ama bir yandan bu şekilde erkeklerle konuşması bitmedi. Yani ben bilmiyorum kızıyorum ama anlamak istiyorum nasil iyileşecek ne zaman bırakır bilmiyorum doktor iyi gelir mi bu kıza napmali

Ailesine ben mi açsam belki bakarlar doğurur cana kıymaz dedim ama benim de haddim değil. Annesi kalp hastası kadının sonu da olamam
Bence aile kısmına bulaşmayın
hem sizi ilgilendirmez hemde kabul etmezlerse kadını çocuğyla birlikte kapıya koyabilirler

Bence aile kısmına bulaşmayın
hem sizi ilgilendirmez hemde kabul etmezlerse kadını çocuğyla birlikte kapıya koyabilirler
Yani kardesleri cok düşkün ablalarına cok kızarlar ama onlar hallederler belki dedim offff sanirim yardim edeceğim görmezden gelemiyorum. Tek istediğim düzelmesi su an ck pişman davranıyor ama bilmiyorum

Ben gözüm kapalı yardım ederim. Ama bir kere için diye uyarırım. Burada bebeğe de yardım ediyorsunuz öyle düşünün. Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı yok. Aynı yollardan geçmiyoruz. Kiminin yolu çok sert engebeli.
Yani yanlış anlamayın ama sanki katil olacakmışım gibi hissediyorum

Yani yanlış anlamayın ama sanki katil olacakmışım gibi hissediyorum
Böyle düşünüyorsanız yardım etmeyin. Ne kadar yakın arkadaşım da olsa bana, hayat görüşüme, prensiplerime ters düşen bir şeye ön ayak olmam. Sonrasında vicdan azabı çekmek var

X